ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 18:08

Raportimi i Deutche Welle: Çfarë ndodhi në protestën e 9-të të opozitës

Raportimi i Deutche Welle: Çfarë ndodhi në protestën e 9-të të opozitës
Media gjermane, Deutche Welle ka pasqyruar gjerësisht protestën e opozitës, të organizuar dje në mbrëmje dhe që zgjati mbi katër orë. Në artikullin me titull: “Pas protestës së 9-të të opozitës”, raportohet se “gjatë ...
Politiko | 14-Apr-2019 19:43
Media gjermane, Deutche Welle ka pasqyruar gjerësisht protestën e opozitës, të organizuar dje në mbrëmje dhe që zgjati mbi katër orë. Në artikullin me titull: “Pas protestës së 9-të të opozitës”, raportohet se “gjatë ...

Raportimi i Deutsche Welle: Tirana i ngjante një fushe beteje mbrëmjen e së shtunës
Sheshi para Parlamentit në Tiranë i ngjante mbrëmë,(13.04.2019) pas orës 22.00 një sheshi trazirash e beteje. Era e gazit lotsjellës, e djegjes së një automjeti, xhamat e thyer të një biznesi, një kioskë e dëmtuar nga ...
Gazeta Express | 14-Apr-2019 18:46
Sheshi para Parlamentit në Tiranë i ngjante mbrëmë,(13.04.2019) pas orës 22.00 një sheshi trazirash e beteje. Era e gazit lotsjellës, e djegjes së një automjeti, xhamat e thyer të një biznesi, një kioskë e dëmtuar nga ...

DW: Tirana i ngjante një fushe beteje mbrëmjen e së shtunës
4 orë zgjati protesta e 9-të anti-qeveritare e opozitës. Gjatë zhvillimit pati përleshje me policinë, gaz lotsjellës, shashka dhe flakë para Parlamentit. Në fund sheshi para Parlamentit ngjasoi me një shesh trazirash. ...
Lapsi | 14-Apr-2019 17:52
4 orë zgjati protesta e 9-të anti-qeveritare e opozitës. Gjatë zhvillimit pati përleshje me policinë, gaz lotsjellës, shashka dhe flakë para Parlamentit. Në fund sheshi para Parlamentit ngjasoi me një shesh trazirash. ...

Protesta, 40 të shoqëruar në polici. Të përfshirë në aktet e dhunës, u identifikuan nga pamjet filmike
Gjatë gjithë natës oficerët e policisë kriminale së bashku me disa prokurorë nga Prokuroria e Tiranës, kanë analizuar pamjet filmike të kamerave të sigurisë dhe ato të agjentëve të vëzhgimit në terren, për të ...
Top Channel | 14-Apr-2019 12:11
Gjatë gjithë natës oficerët e policisë kriminale së bashku me disa prokurorë nga Prokuroria e Tiranës, kanë analizuar pamjet filmike të kamerave të sigurisë dhe ato të agjentëve të vëzhgimit në terren, për të ...

FOTO/ Kush është militanti i PD-së me maskë e kapsolla që sulmonte policinë në protestën e opozitës
Në tubimin e djeshëm të opozitës nuk munguan protestues të maskuar që me armë të ftohta provokonin dhe sulmonin kordonin e policisë. Njëri prej tyre, Armando Gecaj, 26 vjeç, është pikasur nga kamerat në disa nga ...
Java News | 14-Apr-2019 13:32
Në tubimin e djeshëm të opozitës nuk munguan protestues të maskuar që me armë të ftohta provokonin dhe sulmonin kordonin e policisë. Njëri prej tyre, Armando Gecaj, 26 vjeç, është pikasur nga kamerat në disa nga ...

Protesta e opozitës së bashkuar/ Tension e përplasje, në më shumë se 3 orë protestë!
Incidente u shënuan në sheshin para kryeministrisë, ku protestuesit qëlluan me shashka e tymuese. Ndryshe nga më parë, protestuesit qëlluan këtë herë edhe me domate e lakra, ndërsa derdhën edhe qumësht në rrugë. ...
Standard | 14-Apr-2019 11:54
Incidente u shënuan në sheshin para kryeministrisë, ku protestuesit qëlluan me shashka e tymuese. Ndryshe nga më parë, protestuesit qëlluan këtë herë edhe me domate e lakra, ndërsa derdhën edhe qumësht në rrugë. ...

Plagosen 5 policë në protestën e natës të opozitës
Protesta e opozitës përfundoi dhunshëm dhe me përplasje mes protestuesve dhe policisë, ndërsa një automjeti përpara Parlamentit iu vu zjarri. Protestuesit nuk lejuan as që zjarrfikësja të shuante zjarrin, por ia arritën ...
Gazeta Observer | 14-Apr-2019 10:53
Protesta e opozitës përfundoi dhunshëm dhe me përplasje mes protestuesve dhe policisë, ndërsa një automjeti përpara Parlamentit iu vu zjarri. Protestuesit nuk lejuan as që zjarrfikësja të shuante zjarrin, por ia arritën ...

Ja sa u dënua protestuesi që urinoi para derës së Edi Ramës (Dokument)
Protestat në Shqipëri kundër qeverisë nuk kanë të ndalur. Mijëra protestues kanë bllokuar mbrëmjen e së shtunës rrugët e Tiranës, duke kërkuar rrëzimin e qeverisë Rama, shkruan Gazeta inFokus. Në shenjë revolte, njëri ...
InFokusi | 14-Apr-2019 10:52
Protestat në Shqipëri kundër qeverisë nuk kanë të ndalur. Mijëra protestues kanë bllokuar mbrëmjen e së shtunës rrugët e Tiranës, duke kërkuar rrëzimin e qeverisë Rama, shkruan Gazeta inFokus. Në shenjë revolte, njëri ...

Plagosen 5 policë në protestën e natës të opozitës
Protesta e opozitës përfundoi dhunshëm dhe me përplasje mes protestuesve dhe policisë, ndërsa një automjeti përpara Parlamentit iu vu zjarri. Protestuesit nuk lejuan as që zjarrfikësja të shuante zjarrin, por ia arritën ...
Telegrafi | 14-Apr-2019 10:10
Protesta e opozitës përfundoi dhunshëm dhe me përplasje mes protestuesve dhe policisë, ndërsa një automjeti përpara Parlamentit iu vu zjarri. Protestuesit nuk lejuan as që zjarrfikësja të shuante zjarrin, por ia arritën ...

Policia e dënoi me 20 mijë lekë protestuesin që urinoi para derës së Edi Ramës
Protestat në Shqipëri kundër qeverisë nuk kanë të ndalur. Mijëra protestues kanë bllokuar mbrëmjen e së shtunës rrugët e Tiranës, duke kërkuar rrëzimin e qeverisë Rama, shkruan Gazeta inFokus. Në shenjë revolte, njëri ...
Arbresh | 14-Apr-2019 10:52
Protestat në Shqipëri kundër qeverisë nuk kanë të ndalur. Mijëra protestues kanë bllokuar mbrëmjen e së shtunës rrugët e Tiranës, duke kërkuar rrëzimin e qeverisë Rama, shkruan Gazeta inFokus. Në shenjë revolte, njëri ...

Basha e mbyll me himnin: Fundi i Ramës është vulosur nga sovrani
TIRANE Pas 4 orësh protestë, kryedemokrati Lulzim Basha mbylli protestën e opozitës së bashkuar. Basha tha se fundi i Edi Ramës tashmë është firmosur, ndërsa opozita e bashkuar do të vijojë betejën për të cliruar ...
BalkanWeb | 13-Apr-2019 22:34
TIRANE Pas 4 orësh protestë, kryedemokrati Lulzim Basha mbylli protestën e opozitës së bashkuar. Basha tha se fundi i Edi Ramës tashmë është firmosur, ndërsa opozita e bashkuar do të vijojë betejën për të cliruar ...

Pushteti i Ramës gjobit protestuesin për urinimin te kryeministria
Pushteti i Ramës nuk kursen asnjë. Një ditë pas protestës së Partisë Demokratike, një protestues është gjobitur pasi urinoi në mënyrë simbolike në hyrje të godinës së kryeministrisë. Në fletën e gjobës që shihet më ...
Koha Jone | 14-Apr-2019 10:45
Pushteti i Ramës nuk kursen asnjë. Një ditë pas protestës së Partisë Demokratike, një protestues është gjobitur pasi urinoi në mënyrë simbolike në hyrje të godinës së kryeministrisë. Në fletën e gjobës që shihet më ...

Basha “shpall fitoren” nga selia e PD-së: Vulosëm fundin e qeverisë kriminale të Ramës
Rreth orës 22:00, Lulzim Basha vendosi të mbyllë protestën e opozitës, duke thirrur protestuesit para selisë së PD-së, ku mbajti edhe një fjalim para tyre.
Top Channel | 13-Apr-2019 22:21
Rreth orës 22:00, Lulzim Basha vendosi të mbyllë protestën e opozitës, duke thirrur protestuesit para selisë së PD-së, ku mbajti edhe një fjalim para tyre.

Katër orë protestë/ Basha: Largimi i Ramës kusht i panegociueshëm
Pas katër orësh protestë, kryedemokrati basha po mban një fjalim nga selia e Partisë Demokratike, Nuk dimë nëse fjala e tij do ta mbyllë protestën, por Basha tha se laergimi i Ramës është kusht i i panegociueshëm i ...
BalkanWeb | 13-Apr-2019 22:18
Pas katër orësh protestë, kryedemokrati basha po mban një fjalim nga selia e Partisë Demokratike, Nuk dimë nëse fjala e tij do ta mbyllë protestën, por Basha tha se laergimi i Ramës është kusht i i panegociueshëm i ...

Gazi nuk kursen as Berishën, fotot që vijnë nga protesta
Gazi që ka shpërndarë disa herë protestuesit jashtë Parlamentit ka shkaktuar probleme edhe për liderin historik të Partisë Demokratike, Sali Berisha. Në disa foto të shpërndara nga LSA, duket momenti kur Berisha ka ...
BalkanWeb | 13-Apr-2019 21:14
Gazi që ka shpërndarë disa herë protestuesit jashtë Parlamentit ka shkaktuar probleme edhe për liderin historik të Partisë Demokratike, Sali Berisha. Në disa foto të shpërndara nga LSA, duket momenti kur Berisha ka ...

Tre herë gaz lotsjellës, por protestuesit rikthehen sërish para parlamentit
Turma e protestuesve para parlamentit, është shpërndarë 3 herë radhazi nga policia, e cila ka përdorur gaz lotsjellës.
Top Channel | 13-Apr-2019 21:12
Turma e protestuesve para parlamentit, është shpërndarë 3 herë radhazi nga policia, e cila ka përdorur gaz lotsjellës.

Kronologjia e një proteste të dhunshme me policë e qytetarë të plagosur
Protesta e e opozitës u dominua nga aktet dhunës dhe gazi lotsjellës i hedhur nga policia. Tubimi nisi rreth orës 18 në bulevardin Dëshmorët e Kombit. Mijëra qyetarë ju bashkua thirrjes së lideri të opozitës, për të ...
VizionPlus | 13-Apr-2019 23:29
Protesta e e opozitës u dominua nga aktet dhunës dhe gazi lotsjellës i hedhur nga policia. Tubimi nisi rreth orës 18 në bulevardin Dëshmorët e Kombit. Mijëra qyetarë ju bashkua thirrjes së lideri të opozitës, për të ...

Gazi s’ndal opozitën, Basha: Rrugë tjetër veç largimit të Ramës s’ka
Protestuesit e opozitës janë mbledhur sërish përpara Parlamentit, të pa frikësuar nga gazi. Bashkë me ta është edhe kryedemokrati Lulzim Basha, i cili thotë se do vazhdojnë të rezistojnë. “Do vijojmë të qëndrojmë, ...
BalkanWeb | 13-Apr-2019 20:40
Protestuesit e opozitës janë mbledhur sërish përpara Parlamentit, të pa frikësuar nga gazi. Bashkë me ta është edhe kryedemokrati Lulzim Basha, i cili thotë se do vazhdojnë të rezistojnë. “Do vijojmë të qëndrojmë, ...

Mbyllet protesta për rrëzimin e Ramës, Basha: Me gjithë sfidën e motit ne mbajtën tubimin më të madh në histori, ne do fitojmë
Është mbyllur protesta para kuvendit me një mbledhje para oborrit të Partisë Demokratike. Duke folur para protestuueve të PD në selinë blu Basha tha me gjithë sfidën e motit ne mbajtën tubimin më të madh në histori. “ ...
GazetaTema | 13-Apr-2019 22:18
Është mbyllur protesta para kuvendit me një mbledhje para oborrit të Partisë Demokratike. Duke folur para protestuueve të PD në selinë blu Basha tha me gjithë sfidën e motit ne mbajtën tubimin më të madh në histori. “ ...

Gazi lotsjellës i ndërpret intervistën, Basha: Protesta në dorë të popullit, të shohim si do vijojë
Ndërkohë që turma po rikthehej para parlamentit, pas hedhjes për herë të parë të gazit lotsjellës, kreu i PD-së, Lulzim Basha bëri edhe një deklaratë për mediat.
Top Channel | 13-Apr-2019 20:27
Ndërkohë që turma po rikthehej para parlamentit, pas hedhjes për herë të parë të gazit lotsjellës, kreu i PD-së, Lulzim Basha bëri edhe një deklaratë për mediat.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved