ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 18:44

Raporti “Priebe” apo hileja e radhës e Bashës

Raporti “Priebe” apo hileja e radhës e Bashës
Nga Alfred Peza Në përpjekjet për të gjetur me çdo çmim një deriçkë qorre, që do ti mundësonte opozitës shqiptare të rikthehej brenda sistemit nëpërmjet oborrit të pasëm të politikës, Kryetari i PD ka ardhur me një ...
Java News | 15-Apr-2019 22:32
Nga Alfred Peza Në përpjekjet për të gjetur me çdo çmim një deriçkë qorre, që do ti mundësonte opozitës shqiptare të rikthehej brenda sistemit nëpërmjet oborrit të pasëm të politikës, Kryetari i PD ka ardhur me një ...

Raporti “Priebe” për Shqipërinë, ose hileja e radhës e Bashës
Nga Alfred Peza/ Në përpjekjet për të gjetur me çdo çmim një deriçkë qorre, që do ti mundësonte opozitës shqiptare të rikthehej brenda sistemit nëpërmjet oborrit të pasëm të politikës, Kryetari i PD ka ardhur me një ...
Lexo | 15-Apr-2019 22:24
Nga Alfred Peza/ Në përpjekjet për të gjetur me çdo çmim një deriçkë qorre, që do ti mundësonte opozitës shqiptare të rikthehej brenda sistemit nëpërmjet oborrit të pasëm të politikës, Kryetari i PD ka ardhur me një ...

Raporti “Priebe” për Shqipërinë, ose hileja e radhës e Bashës
Nga Alfred Peza Në përpjekjet për të gjetur me çdo çmim një deriçkë qorre, që do ti mundësonte opozitës shqiptare të rikthehej brenda sistemit nëpërmjet oborrit të pasëm të politikës, Kryetari i PD ka ardhur me një ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 22:04
Nga Alfred Peza Në përpjekjet për të gjetur me çdo çmim një deriçkë qorre, që do ti mundësonte opozitës shqiptare të rikthehej brenda sistemit nëpërmjet oborrit të pasëm të politikës, Kryetari i PD ka ardhur me një ...

Propozimi i Bashës: Mision “Pribe” edhe në Shqipëri. Komisioni Europian të ndjekë modelin e Shkupit
Kur kanë kaluar dy muaj nga djegia e mandateve, Lulzim Basha ka dalë me një propozim të ri, i cili duket si një përpjekje për tejkalimin e krizës politike në Shqipëri, ashtu sikurse ndodhi në Maqedoni.
Top Channel | 15-Apr-2019 20:12
Kur kanë kaluar dy muaj nga djegia e mandateve, Lulzim Basha ka dalë me një propozim të ri, i cili duket si një përpjekje për tejkalimin e krizës politike në Shqipëri, ashtu sikurse ndodhi në Maqedoni.

Kryedemokrati Basha, vizitë në Slloveni
Në Slloveni ku po merr pjesë në një takim të organizuar nga Instituti Ndërkombëtar i Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin, kryedemokrati Lulzim Basha, mbajti një fjalim për Shqipërinë, rrugën drejt BE-së dhe ...
RTSH | 15-Apr-2019 21:56
Në Slloveni ku po merr pjesë në një takim të organizuar nga Instituti Ndërkombëtar i Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin, kryedemokrati Lulzim Basha, mbajti një fjalim për Shqipërinë, rrugën drejt BE-së dhe ...

Basha kërkon nga KE: Në Shqipëri të implementohet Raporti Priebe
Derisa kanë mbetur pak javë deri të vendimi për hapjen e negociatave me BE-në, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kërkuar nga Komisioni Evropian nisjen e implementimit të Raportit Priebe. Këto deklarata, ...
Flaka | 15-Apr-2019 19:57
Derisa kanë mbetur pak javë deri të vendimi për hapjen e negociatave me BE-në, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kërkuar nga Komisioni Evropian nisjen e implementimit të Raportit Priebe. Këto deklarata, ...

Basha i vendosur kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë: Të vendoset nën monitorim të rreptë ekspertësh të BE, sipas “Priebe”
Në një kohë kur na ndajnë pak javë nga vendimi për çeljen e negociatave, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kërkuar nga Komisioni Evropian nisjen e implementimit të Raportit Priebe. Këto deklarata, kreu i ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 19:00
Në një kohë kur na ndajnë pak javë nga vendimi për çeljen e negociatave, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kërkuar nga Komisioni Evropian nisjen e implementimit të Raportit Priebe. Këto deklarata, kreu i ...

Çudit Basha: Nuk synoj karriken për t’u bërë kryeministër
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij si i ftuar i Institutit Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin në Lubjanë të Sllovenisë, ka prekur disa tema, që në Shqipëri janë mës aktuale. ...
Lajmi i Fundit | 15-Apr-2019 19:41
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij si i ftuar i Institutit Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin në Lubjanë të Sllovenisë, ka prekur disa tema, që në Shqipëri janë mës aktuale. ...

Basha: KE-ja të monitorojë reformat në sundimin e ligjit në Shqipëri
Kreu i Partisë Demokratike, Luzlim Basha, i pranishëm në Ljubjanë të Sllovanisë, si i ftuar i Institutit Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin, kërkoi që BE-ja të monitorojë sundimin e ligjit në ...
Top Channel | 15-Apr-2019 18:16
Kreu i Partisë Demokratike, Luzlim Basha, i pranishëm në Ljubjanë të Sllovanisë, si i ftuar i Institutit Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin, kërkoi që BE-ja të monitorojë sundimin e ligjit në ...

Basha në Slloveni: KE të monitorojë sundimin e ligjit në Shqipëri
Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë fjalës së tij si i ftuar i Institutit Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin në Lubjanë të Sllovenisë e vuri theksin tek Raporti Priebe, një projekt ky që ka ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 16:47
Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë fjalës së tij si i ftuar i Institutit Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin në Lubjanë të Sllovenisë e vuri theksin tek Raporti Priebe, një projekt ky që ka ...

Basha: KE të monitorojë sundimin e ligjit në Shqipëri
Lubjanë (Slloveni), 15 prill 2019 – Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, kërkoi që Komisioni Evropian të monitorojë sundimin e ligjit në Shqipëri, përmes Raportit Priebe. Basha, i cili ishte i ...
Illyriapress | 15-Apr-2019 19:37
Lubjanë (Slloveni), 15 prill 2019 – Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, kërkoi që Komisioni Evropian të monitorojë sundimin e ligjit në Shqipëri, përmes Raportit Priebe. Basha, i cili ishte i ...

Basha: KE të monitorojë sundimin e ligjit në Shqipëri
Kreu demokrat, Lulzim Basha, i ka kërkuar Komisionit Europian që të dërgojë një mision në Shqipëri për të monitoruar të gjithë sistemin e sundimit të ligjit. Gjatë një aktiviteti në Slloveni, Basha u shpreh se, ...
TV Klan | 15-Apr-2019 19:17
Kreu demokrat, Lulzim Basha, i ka kërkuar Komisionit Europian që të dërgojë një mision në Shqipëri për të monitoruar të gjithë sistemin e sundimit të ligjit. Gjatë një aktiviteti në Slloveni, Basha u shpreh se, ...

Basha kërkon nga KE: Në Shqipëri të implementohet Raporti Priebe
Derisa kanë mbetur pak javë deri të vendimi për hapjen e negociatave me BE-në, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kërkuar nga Komisioni Evropian nisjen e implementimit të Raportit Priebe.
Kosova Press | 15-Apr-2019 19:29
Derisa kanë mbetur pak javë deri të vendimi për hapjen e negociatave me BE-në, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kërkuar nga Komisioni Evropian nisjen e implementimit të Raportit Priebe.

Basha në Slloveni: Inkurajoj KE të monitorojë ligjin në Shqipëri
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha inkurajon Komisionin Evropian që të iniciojë një mision monitorimi në Shqipëri për sistemin e sundimit të ligjit. Deklaratën shefi i opozitës e bëri nga Ljubjana e Sllovenisë, ...
ABCNews | 15-Apr-2019 18:51
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha inkurajon Komisionin Evropian që të iniciojë një mision monitorimi në Shqipëri për sistemin e sundimit të ligjit. Deklaratën shefi i opozitës e bëri nga Ljubjana e Sllovenisë, ...

Basha nga Sllovenia: Nuk synojmë pushtetin, por dhënien fund të tranzicionit
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij si i ftuar i Institutit Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin në Lubjanë të Sllovenisë, ka prekur disa tema, që në Shqipëri janë mës aktuale. ...
Gazeta55 | 15-Apr-2019 18:51
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij si i ftuar i Institutit Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin në Lubjanë të Sllovenisë, ka prekur disa tema, që në Shqipëri janë mës aktuale. ...

VIDEO/ Basha nga Sllovenia: Inkurajoj KE-në të monitorojë Sundimin e Ligjit edhe në Shqipëri
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet sot në Slloveni në një takim, ku pjesë kryesore e axhendës është mbajtja e një fjalimi në IFIMES – International Institute for Middle-East and Balkan Studies ( ...
Koha Jone | 15-Apr-2019 18:28
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet sot në Slloveni në një takim, ku pjesë kryesore e axhendës është mbajtja e një fjalimi në IFIMES – International Institute for Middle-East and Balkan Studies ( ...

Basha, thirrje Brukseli: monitorojeni Ramën porsi Gruevskin dikur
Kreu demokrat Basha, i ndodhur në Slloveni në një aktivitet mbi sundimin e ligjit në vendet që kërkojnë integrimin në BE, kërkoi aplikimin në Shqipëri të të ashtuquajturit “Raporti Priebe”, i cili zë fill pak vite më ...
Tesheshi | 15-Apr-2019 18:21
Kreu demokrat Basha, i ndodhur në Slloveni në një aktivitet mbi sundimin e ligjit në vendet që kërkojnë integrimin në BE, kërkoi aplikimin në Shqipëri të të ashtuquajturit “Raporti Priebe”, i cili zë fill pak vite më ...

Basha në Slloveni: KE të monitorojë sundimin e ligjit në Shqipëri
Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë fjalës së tij si i ftuar i Institutit Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin në Lubjanë të Sllovenisë e vuri theksin tek Raporti Priebe, një projekt ky që ka ...
Gazeta Dita | 15-Apr-2019 17:18
Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë fjalës së tij si i ftuar i Institutit Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin në Lubjanë të Sllovenisë e vuri theksin tek Raporti Priebe, një projekt ky që ka ...

Basha në Slloveni: KE të iniciojë mision monitorimi të sundimit të ligjit
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një vizitë pune në Slloveni ku ka marrë pjesë në një takim të organizuar nga Instituti Ndërkombëtar i Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin. Si i ftuar ...
Java News | 15-Apr-2019 17:10
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një vizitë pune në Slloveni ku ka marrë pjesë në një takim të organizuar nga Instituti Ndërkombëtar i Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin. Si i ftuar ...

Basha në takimin e Institutit Ndërkombëtar të Studimeve: Të fillojë një mision monitorimi edhe në Shqipëri
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet për një vizitë zyrtare në Slloveni. Pjesë kryesore e axhendës ishte mbajtja e një fjalimi në IFIMES – International Institute for Middle-East and Balkan Studies ...
Gazeta55 | 15-Apr-2019 16:46
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet për një vizitë zyrtare në Slloveni. Pjesë kryesore e axhendës ishte mbajtja e një fjalimi në IFIMES – International Institute for Middle-East and Balkan Studies ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved