ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 04:44

Presidenti Meta, në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë

Presidenti Meta, në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë
Kryetari i Shtetit Ilir Meta, e cilësoi Shqipërinë si promotore të stabilitetit. I ftuar në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s në Romë, Presidenti tha se, Shqipëria është e gatshme të marrë të gjitha përgjegjësitë që i ...
RTSH | 15-Apr-2019 22:07
Kryetari i Shtetit Ilir Meta, e cilësoi Shqipërinë si promotore të stabilitetit. I ftuar në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s në Romë, Presidenti tha se, Shqipëria është e gatshme të marrë të gjitha përgjegjësitë që i ...

Meta nga Kolegji i NATO-s: ‘Ambiciet e aktorëve të tretë në Ballkan, NATO të vijojë prezencën në Kosovë’
Presidenti Meta, “I Ftuar Nderi”, në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, ndërsa siguroi aleatët për rolin stabilizues dhe të pazëvendësueshëm të Shqipërisë në rajon, tha ndër të tjera se: Ambiciet dhe “ekspansioni ...
Telegraf | 15-Apr-2019 20:54
Presidenti Meta, “I Ftuar Nderi”, në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, ndërsa siguroi aleatët për rolin stabilizues dhe të pazëvendësueshëm të Shqipërisë në rajon, tha ndër të tjera se: Ambiciet dhe “ekspansioni ...

Meta angazhimi ynë në NATO është një përgjegjësi e madhe për t’i shërbyer paqes, stabilitetit dhe sigurisë së rajonit tonë, në Mesdhe
Presidenti Ilir Meta ka reaguar në Facebook duke e quajtur angazimin tonë në NATO një përgjegjësi e madhe për t’i shërbyer paqes, stabilitetit dhe sigurisë së rajonit tonë, në Mesdhe. Sipas Metës Shqipëria mbështet ...
Telegraf | 15-Apr-2019 19:33
Presidenti Ilir Meta ka reaguar në Facebook duke e quajtur angazimin tonë në NATO një përgjegjësi e madhe për t’i shërbyer paqes, stabilitetit dhe sigurisë së rajonit tonë, në Mesdhe. Sipas Metës Shqipëria mbështet ...

Meta në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s: Shqipëria faktor stabiliteti në rajon e më gjërë
Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti Meta, zhvilloi një vizitë si i “Ftuar i Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë. Dekani i Kolegjit Dr. Stephen Mariano, theksoi se ...
Medial | 15-Apr-2019 19:30
Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti Meta, zhvilloi një vizitë si i “Ftuar i Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë. Dekani i Kolegjit Dr. Stephen Mariano, theksoi se ...

Meta në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s: Shqipëria faktor stabiliteti në rajon e më gjërë
Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti Meta, zhvilloi një vizitë si i “Ftuar i Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë. Dekani i Kolegjit Dr. Stephen Mariano, theksoi se ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 19:22
Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti Meta, zhvilloi një vizitë si i “Ftuar i Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë. Dekani i Kolegjit Dr. Stephen Mariano, theksoi se ...

Meta në Kolegjin e NATO-s në Romë: Shqipëria e gatshme për çdo përgjegjësi
Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi një vizitë në Romë, si i ftuar nderi në kolegjin e mbrojtjes së NATO-s, në kuadër të 10 vjetorit të antarësimit të Shqipërisë në organizatën e Atlantikut të Veriut. Në fjalën e ...
ABCNews | 15-Apr-2019 19:10
Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi një vizitë në Romë, si i ftuar nderi në kolegjin e mbrojtjes së NATO-s, në kuadër të 10 vjetorit të antarësimit të Shqipërisë në organizatën e Atlantikut të Veriut. Në fjalën e ...

Meta flet ndryshe në Romë, tani “melodi” tjetër: Shqipëria, promotore e palodhur e stabilitetit
Teksa në Tiranë paralajmëroi një muaj më parë vendosjen e juntës ushtarake dhe se ishte i gatshëm të sakrifikonte veten e tij, Presidenti Ilir Meta ka folur ndryshe në Romë. Kreu i shtetit e cilësoi Shqipërinë si ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 18:28
Teksa në Tiranë paralajmëroi një muaj më parë vendosjen e juntës ushtarake dhe se ishte i gatshëm të sakrifikonte veten e tij, Presidenti Ilir Meta ka folur ndryshe në Romë. Kreu i shtetit e cilësoi Shqipërinë si ...

Meta në Romë: Shqipëria, promotore e palodhur e stabilitetit
ROMË Presidenti Ilir Meta, teksa ishte i “Ftuar Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s në Romë, tha se Shqipëria është e gatshme të marrë të gjitha përgjegjësitë që i kërkohen, me qëllim që të vijojë më tej rolin e ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 17:58
ROMË Presidenti Ilir Meta, teksa ishte i “Ftuar Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s në Romë, tha se Shqipëria është e gatshme të marrë të gjitha përgjegjësitë që i kërkohen, me qëllim që të vijojë më tej rolin e ...

Presdienti Meta shpreh mirënjohjen për kontributin që Kolegji i Mbrojtjes së NATO-s i ka dhënë Shqipërisë
Nga Ilir Mata Shpreh mirënjohjen time më të thellë për bashkëpunimin dhe kontributin që Kolegji i Mbrojtjes së NATO-s i ka dhënë Shqipërisë me kualifikimin e ekspertëve shqiptarë dhe me ekspertizën e tij të çmuar ndaj ...
Telegraf | 15-Apr-2019 18:20
Nga Ilir Mata Shpreh mirënjohjen time më të thellë për bashkëpunimin dhe kontributin që Kolegji i Mbrojtjes së NATO-s i ka dhënë Shqipërisë me kualifikimin e ekspertëve shqiptarë dhe me ekspertizën e tij të çmuar ndaj ...

Meta flet ndryshe në Romë, tani “melodi” tjetër: Shqipëria, promotore e palodhur e stabilitetit
Teksa në Tiranë paralajmëroi një muaj më parë vendosjen e juntës ushtarake dhe se ishte i gatshëm të sakrifikonte veten e tij, Presidenti Ilir Meta ka folur ndryshe në Romë. Kreu i shtetit e cilësoi Shqipërinë si ...
Lexo | 15-Apr-2019 19:00
Teksa në Tiranë paralajmëroi një muaj më parë vendosjen e juntës ushtarake dhe se ishte i gatshëm të sakrifikonte veten e tij, Presidenti Ilir Meta ka folur ndryshe në Romë. Kreu i shtetit e cilësoi Shqipërinë si ...

Presidenti Meta, i “Ftuar Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë
Presidenti Meta, ka qenë sot i “Ftuar Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s. Gjatë këtij takimi Meta tha se “Shqipëria është e gatshme të marrë të gjitha përgjegjësitë që i kërkohen, veçanërisht në përmbushjen e ...
Telegraf | 15-Apr-2019 18:00
Presidenti Meta, ka qenë sot i “Ftuar Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s. Gjatë këtij takimi Meta tha se “Shqipëria është e gatshme të marrë të gjitha përgjegjësitë që i kërkohen, veçanërisht në përmbushjen e ...

Meta në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s: Shqipëria e mbështet zgjerimin e Aleancës
Romë, 15 prill 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ishte i “Ftuar i Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë, me rastin e 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Meta e mbajti një fjalë ...
Illyriapress | 15-Apr-2019 18:55
Romë, 15 prill 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ishte i “Ftuar i Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë, me rastin e 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Meta e mbajti një fjalë ...

Shteti në “dorën” Erjon Braçes, largohen jashtë vendit Meta, Rama, Ruçi e Basha (opozitën e ka “merak” Berisha)
Tre krerët e tjerë më të lartë të shtetit, që sipas Kushtetutës janë Presidenti i Republikës, Kryetari i Kuvendit dhe Kryeministri nuk ndodhen në Shqipëri. Zëvendës kryeministrit Erjon Braçe është momentalisht ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 13:30
Tre krerët e tjerë më të lartë të shtetit, që sipas Kushtetutës janë Presidenti i Republikës, Kryetari i Kuvendit dhe Kryeministri nuk ndodhen në Shqipëri. Zëvendës kryeministrit Erjon Braçe është momentalisht ...

Meta i “ftuar nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë
Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti i Republikës, Ilir Meta viziton, si i “Ftuar i Nderi”, Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë. Gjatë kësaj vizite Presidenti Meta do të mbajë ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 10:14
Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti i Republikës, Ilir Meta viziton, si i “Ftuar i Nderi”, Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë. Gjatë kësaj vizite Presidenti Meta do të mbajë ...

Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta, i ”Ftuar i Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë
Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta, i ”Ftuar i Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta viziton, ...
Telegraf | 15-Apr-2019 12:52
Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta, i ”Ftuar i Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta viziton, ...

Meta i “Ftuar Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s
Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vizituar si i ”Ftuar Nderi”, Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë. Gjatë kësaj vizite Presidenti Meta do të mbajë ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 10:49
Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vizituar si i ”Ftuar Nderi”, Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s, në Romë. Gjatë kësaj vizite Presidenti Meta do të mbajë ...

Meta flet ndryshe në Romë: Shqipëria, promotore e stabilitetit
Teksa në Tiranë paralajmëroi një muaj më parë vendosjen e juntës ushtarake dhe se ishte i gatshëm të sakrifikonte veten e tij, Presidenti Ilir Meta ka folur ndryshe në Romë. Kreu i shtetit e cilësoi Shqipërinë si ...
Java News | 15-Apr-2019 18:16
Teksa në Tiranë paralajmëroi një muaj më parë vendosjen e juntës ushtarake dhe se ishte i gatshëm të sakrifikonte veten e tij, Presidenti Ilir Meta ka folur ndryshe në Romë. Kreu i shtetit e cilësoi Shqipërinë si ...

Fjalimi i Metës si i “Ftuar Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s: Shqipëria mbështet politikën e ‘Dyerve të Hapura’
Presidenti Meta, i “Ftuar Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s: “Shqipëria është e gatshme të marrë të gjitha përgjegjësitë që i kërkohen, veçanërisht në përmbushjen e rolit të saj të pazëvendësueshëm si faktor ...
Gazeta55 | 15-Apr-2019 17:49
Presidenti Meta, i “Ftuar Nderi” në Kolegjin e Mbrojtjes së NATO-s: “Shqipëria është e gatshme të marrë të gjitha përgjegjësitë që i kërkohen, veçanërisht në përmbushjen e rolit të saj të pazëvendësueshëm si faktor ...

NATO, aleanca më e suksesshme në histori?
Nga Aleksandër Karpushin, Ambasador i Rusisë në Shqipëri NATO, aleanca më e suksesshme në histori? Teza në titullin e këtij artikulli është slogani kryesor i NATO-s, i cili dëgjohet veçanërisht shpesh në lidhje me ...
Koha Jone | 15-Apr-2019 16:39
Nga Aleksandër Karpushin, Ambasador i Rusisë në Shqipëri NATO, aleanca më e suksesshme në histori? Teza në titullin e këtij artikulli është slogani kryesor i NATO-s, i cili dëgjohet veçanërisht shpesh në lidhje me ...

Shqipëria në dorë të Erjon Braçes
Këtë të hënë, vendi është në dorë të zëvendës kryeministrit Erjon Braçe. Ai është autoriteti më i lartë vendimmarrës nëse shteti përballet me ndonjë emergjencë kombëtare, i cenohet siguria apo ndodh ndonjë ngjarje e ...
Koha Jone | 15-Apr-2019 15:53
Këtë të hënë, vendi është në dorë të zëvendës kryeministrit Erjon Braçe. Ai është autoriteti më i lartë vendimmarrës nëse shteti përballet me ndonjë emergjencë kombëtare, i cenohet siguria apo ndodh ndonjë ngjarje e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved