ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 18:18

Presidenti Kosovar Hashim Thaçi, takim me Donald Tusk dhe Johanes Hahn

Presidenti Kosovar Hashim Thaçi, takim me Donald Tusk dhe Johanes Hahn
Presidenti Kosovar Hashim Thaçi, u takua këtë të hënë në Bruksel, me Kreun e Këshillit Europian Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektivën evropiane, për liberalizimin e vizave dhe për ...
RTSH | 15-Apr-2019 21:29
Presidenti Kosovar Hashim Thaçi, u takua këtë të hënë në Bruksel, me Kreun e Këshillit Europian Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektivën evropiane, për liberalizimin e vizave dhe për ...

Thaçi në Bruksel kërkon heqjen e taksës, Haradinaj në Lipjan kundër BE-së
Presidentit Hashim Thaçi në Bruksel i është kërkuar heqja e taksës dhe vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi. Këtë thirrje presidentit Thaçi ia ka bërë komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, raporton KTV. “Takim i ...
Java News | 15-Apr-2019 21:20
Presidentit Hashim Thaçi në Bruksel i është kërkuar heqja e taksës dhe vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi. Këtë thirrje presidentit Thaçi ia ka bërë komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, raporton KTV. “Takim i ...

Thaçi takon Hahn dhe Tusk – flasin për dialogun dhe vizat (VIDEO)
Presidenti Hashim Thaçi sot ka shkuar në zyrën e presidentin të Këshillit Europian, Donald Tusk. Ai atje ka biseduar për situatën politike në vend dhe perspektivën europiane, njofton Klan Kosova. Thaçi në takim tha se ...
Klan Kosova | 15-Apr-2019 20:57
Presidenti Hashim Thaçi sot ka shkuar në zyrën e presidentin të Këshillit Europian, Donald Tusk. Ai atje ka biseduar për situatën politike në vend dhe perspektivën europiane, njofton Klan Kosova. Thaçi në takim tha se ...

Takimi mes Presidentit Thaçi, dhe Komisionerit Europian për Zgjerim, Hahn
Presidenti Hashim Thaçi, është takuar sot edhe me Komisionerin Europian për Zgjerim, Johanes Hahn, i cili ka bërë edhe njëherë thirrje, që të paktën të pezullohet taksa ndaj produkteve serbe. Në një postim në Twitter, ...
RTSH | 15-Apr-2019 20:32
Presidenti Hashim Thaçi, është takuar sot edhe me Komisionerin Europian për Zgjerim, Johanes Hahn, i cili ka bërë edhe njëherë thirrje, që të paktën të pezullohet taksa ndaj produkteve serbe. Në një postim në Twitter, ...

Thaçit i kërkohet heqja e taksës, Haradinaj kritikon BE-në
Presidentit Hashim Thaçi në Bruksel i është kërkuar heqja e taksës dhe vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi. Këtë thirrje presidentit Thaçi ia ka bërë komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, raporton KTV. “Takim i ...
AlbInfo | 15-Apr-2019 20:31
Presidentit Hashim Thaçi në Bruksel i është kërkuar heqja e taksës dhe vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi. Këtë thirrje presidentit Thaçi ia ka bërë komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, raporton KTV. “Takim i ...

Përmendja e afateve për liberalizimin e vizave rritë zhgënjimin e qytetarëve të Kosovës
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot gjatë ditës ka zhvilluar takime të ndryshme me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Me të njëjtit, Thaçi ka folur për liberalizimin e vizave, dialogun për normalizim të ...
Indeks Online | 15-Apr-2019 20:05
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot gjatë ditës ka zhvilluar takime të ndryshme me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Me të njëjtit, Thaçi ka folur për liberalizimin e vizave, dialogun për normalizim të ...

Thaçit në Bruksel i kërkohet heqja e taksës, Haradinaj nga Lipjani kritikon BE-në
Presidentit Hashim Thaçi në Bruksel i është kërkuar heqja e taksës dhe vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi. Këtë thirrje presidentit Thaçi ia ka bërë komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, raporton KTV. “Takim i ...
Arbresh | 15-Apr-2019 20:04
Presidentit Hashim Thaçi në Bruksel i është kërkuar heqja e taksës dhe vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi. Këtë thirrje presidentit Thaçi ia ka bërë komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, raporton KTV. “Takim i ...

Thaçi në Bruksel kërkon shpejtimin e liberalizimit të vizave
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi takoi sot në Bruksel Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe Komisionarin e Bashkimit Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn. Përmes një njoftimi për media, zyra e presidentit ...
Zeri Amerikes | 15-Apr-2019 18:55
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi takoi sot në Bruksel Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe Komisionarin e Bashkimit Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn. Përmes një njoftimi për media, zyra e presidentit ...

Hahn: Taksa duhet të pezullohet, të paktën
Bruksel, 15 prill 2019 – Komisionieri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar të paktën pezullimin e taksës për mallrat serbe. “Takim i mirë me ...
Illyriapress | 15-Apr-2019 18:28
Bruksel, 15 prill 2019 – Komisionieri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar të paktën pezullimin e taksës për mallrat serbe. “Takim i mirë me ...

Takimi me Thaçin, Hahn i palëkundur: Të pezullohet taksa
BRUKSEL Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se është i një rëndësie të veçantë procesi i ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 16:01
BRUKSEL Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se është i një rëndësie të veçantë procesi i ...

Thaçi në takim me Hahnin: Kosovarët po e humbin durimin për shkak të vizave
Bruksel, 15 prill 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar të hënë në Brukel me Komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Johannes Hahn. Zyra e Presidentit Thaçi ka njoftuar se në takim është ...
Illyriapress | 15-Apr-2019 18:25
Bruksel, 15 prill 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar të hënë në Brukel me Komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Johannes Hahn. Zyra e Presidentit Thaçi ka njoftuar se në takim është ...

Thaçi pas takimit me Tuskin dhe Hahnin: Hiqnani vizat
Presidenti Hashim Thaçi ka takuar sot Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe komisonerin për Zgjerim të BE’së, Johannes Hahn. Thaçi thotë të iu ketë kërkuar përfaqësuesve të BE’së që të liberalizohen vizat sa ...
Medial | 15-Apr-2019 18:25
Presidenti Hashim Thaçi ka takuar sot Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe komisonerin për Zgjerim të BE’së, Johannes Hahn. Thaçi thotë të iu ketë kërkuar përfaqësuesve të BE’së që të liberalizohen vizat sa ...

Thaçi në Bruksel, zbardhen takimet e presidentit të Kosovës
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Presidenca e Kosovës. ...
BalkanWeb | 14-Apr-2019 21:43
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Presidenca e Kosovës. ...

Thaçi: Heqja e vizave rikthen besimin qytetar në BE
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Presidenti Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn, me ...
Aktuale.MK | 15-Apr-2019 17:52
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Presidenti Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn, me ...

Dialogu Kosovë-Serbi ngelet i bllokuar, Thaçi takime me Hahn dhe Tusk në Bruksel
Në një kohë kur dialogu mes Serbisë dhe Kosovës, vijon të mbetet i bllokuar, Presidenti, Hashim Thaçi, ndodhet për një vizitë në Bruksel, ku ka parashikuar të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 11:17
Në një kohë kur dialogu mes Serbisë dhe Kosovës, vijon të mbetet i bllokuar, Presidenti, Hashim Thaçi, ndodhet për një vizitë në Bruksel, ku ka parashikuar të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit ...

Thaçi, komisionerit Hahn: Heqja e vizave rikthen besimin qytetar në Bashkimin Evropian
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Sipas njoftimit për media, Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, ...
Telegrafi | 15-Apr-2019 16:31
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Sipas njoftimit për media, Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, ...

Thaçi pas takimit me Tuskin dhe Hahnin: Hiqnani vizat
Presidenti Hashim Thaçi ka takuar sot Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe komisonerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn. Thaçi thotë të iu ketë kërkuar përfaqësuesve të BE-së që të liberalizohen vizat sa ...
Gazeta Observer | 15-Apr-2019 17:41
Presidenti Hashim Thaçi ka takuar sot Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe komisonerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn. Thaçi thotë të iu ketë kërkuar përfaqësuesve të BE-së që të liberalizohen vizat sa ...

Thaçi u thotë liderëve të BE-së: Vonesa e liberalizimit e pakuptimtë
Vonesa në liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës ka qenë çështje që serish ka diskutuar presidenti Hashim Thaçi me zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian në Bruksel. Kreu i vendit në një postim në Facebook ...
InFokusi | 15-Apr-2019 17:25
Vonesa në liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës ka qenë çështje që serish ka diskutuar presidenti Hashim Thaçi me zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian në Bruksel. Kreu i vendit në një postim në Facebook ...

Thaçi në Bruksel: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar këtë të hënë me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, ku ka kritikuar BE për vonesën e pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 14:39
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar këtë të hënë me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, ku ka kritikuar BE për vonesën e pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ...

Thaçi pas takimit me Tuskin dhe Hahnin: Hiqnani vizat
Presidenti Hashim Thaçi ka takuar sot Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe komisonerin për Zgjerim të BE’së, Johannes Hahn. Thaçi thotë të iu ketë kërkuar përfaqësuesve të BE’së që të liberalizohen vizat sa ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 17:21
Presidenti Hashim Thaçi ka takuar sot Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe komisonerin për Zgjerim të BE’së, Johannes Hahn. Thaçi thotë të iu ketë kërkuar përfaqësuesve të BE’së që të liberalizohen vizat sa ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved