ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/06/2019 06:28

Pezullimi i Mynyr Konit, detyrat e Rektorit të UT i kalojnë Bernard Dostit

Pezullimi i Mynyr Konit, detyrat e Rektorit të UT i kalojnë Bernard Dostit
Një ditë më parë ministrja e Arsimit, Besa Shahini, vendosi pezullimin në detyrë të rektorit Mynyr Koni.
Top Channel | 15-Apr-2019 16:30
Një ditë më parë ministrja e Arsimit, Besa Shahini, vendosi pezullimin në detyrë të rektorit Mynyr Koni.

Komandimi i Rektorit, Boci: Autonomisë universitare iu vunë minat
TIRANË Sot ministrja e Arsimit ka komanduar si rektor të Universitetit të Tiranës Bernard Dostin. Komandimi i tij vjen pas pezullimit nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Menjëherë pas këtij ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 15:41
TIRANË Sot ministrja e Arsimit ka komanduar si rektor të Universitetit të Tiranës Bernard Dostin. Komandimi i tij vjen pas pezullimit nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Menjëherë pas këtij ...

MAS pezulloi Konin, Boçi: Shahini nën urdhrat e Ramës
TIRANE Ish-deputeti i PD, Luciano Boçi ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në këtë detyrë të Bernard Dostit. Për demokratin ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 13:42
TIRANE Ish-deputeti i PD, Luciano Boçi ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në këtë detyrë të Bernard Dostit. Për demokratin ...

Pezullimi i Konit, dekanët e UT “krah” ministres Shahini: Duhej bërë më parë
Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini. ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 13:57
Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini. ...

Pezullimi i rektorit Mynyr Koni, kulmi i një sulmi të vazhdueshëm nga Edi Rama
Pezullimi i rektorit të Universitetit të Tiranës nga ministrja e Arsimit dhe kërkesa tek Presidenti për shkarkimin e tij është vetëm kulmi i një përplasje që ka nisur prej kohësh mes tij dhe qeverisë. Prej javësh ...
Lapsi | 15-Apr-2019 18:12
Pezullimi i rektorit të Universitetit të Tiranës nga ministrja e Arsimit dhe kërkesa tek Presidenti për shkarkimin e tij është vetëm kulmi i një përplasje që ka nisur prej kohësh mes tij dhe qeverisë. Prej javësh ...

PD: Pezullimi i Rektorit Koni, antikushtetues
Partia Demokratike e cilësoi akt antikushtetues pezullimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në vend të tij të Bernard Dostit. Sipas selisë blu, vendimi i marrë pa u shprehur më parë ...
TV Klan | 15-Apr-2019 18:08
Partia Demokratike e cilësoi akt antikushtetues pezullimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në vend të tij të Bernard Dostit. Sipas selisë blu, vendimi i marrë pa u shprehur më parë ...

Pezullimi i rektorit Mynyr Koni, dekanët e fakulteteve të UT në krah të Besa Shahinit
Dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës e kanë cilësuar si të drejtë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në një konferencë për mediat, dekanët e ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 14:25
Dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës e kanë cilësuar si të drejtë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në një konferencë për mediat, dekanët e ...

Dekanët mbështesin ministren Besa Shahini
Katër dekanë të fakulteteve të Universitetit të Tiranës si dhe një përfaqësues i studentëve në Senat kanë mbështetur vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini, për pezullimin nga detyra të Rektorit Mynyr Koni. Madje ...
ABCNews | 15-Apr-2019 17:25
Katër dekanë të fakulteteve të Universitetit të Tiranës si dhe një përfaqësues i studentëve në Senat kanë mbështetur vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini, për pezullimin nga detyra të Rektorit Mynyr Koni. Madje ...

Ministrja Shahini emëron Rektorin e ri të UT
Ministrja e Arsimit Besa Shahini, pas pezullimit nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, në vend të tij ka komanduar Bernard Dosti. Dosti, aktualisht Zv/Rektor në Universitetin e Tiranës, do të ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 13:42
Ministrja e Arsimit Besa Shahini, pas pezullimit nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, në vend të tij ka komanduar Bernard Dosti. Dosti, aktualisht Zv/Rektor në Universitetin e Tiranës, do të ...

Reagon PD për pezullimin e Rektorit të UT
Pezullimi i Rektorit të universitetit të Tiranës Mynyr Koni është kundërshtuar nga Partia Demokratike. Në një prononcim për mediat, deputeti Luciano Boci është shprehur se ky vendim i ministrisë së Arsimit është në ...
ABCNews | 15-Apr-2019 16:18
Pezullimi i Rektorit të universitetit të Tiranës Mynyr Koni është kundërshtuar nga Partia Demokratike. Në një prononcim për mediat, deputeti Luciano Boci është shprehur se ky vendim i ministrisë së Arsimit është në ...

Pezullimi i Konit, dekanët e UT ‘krah’ Shahinit: Vendim efiçent!
TIRANE Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 13:15
TIRANE Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa ...

Sulmi ndaj Rektorit Koni, flet ish-deputetja e Ramës: Pjesë e planit okult të rilindjes
Pas një pause, pas përçarjes me Blushin që çoi në përjashtimin e saj si kryetare e LIBRA-s, ish-deputetja e PS-së Mimoza Hafizi, tashmë pedagoge në Universitetin e Tiranës, është rishfaqur sërish për publikun me një ...
Gazeta55 | 15-Apr-2019 18:04
Pas një pause, pas përçarjes me Blushin që çoi në përjashtimin e saj si kryetare e LIBRA-s, ish-deputetja e PS-së Mimoza Hafizi, tashmë pedagoge në Universitetin e Tiranës, është rishfaqur sërish për publikun me një ...

Pezullimi i Rektorit, Hafizi: Pjesë e planit okult të Rilindjes për të përçarë Universitetin
Ish-deputetja e PS-së, Mimoza Hafizi ka reaguar në lidhje me pezullimin nga detyra të Rektorit të UT-së, Mynyr Koni. Hafizi, tashmë edhe pedagoge e këtij universiteti, është shprehur se nuk po gjen askund një listë me ...
Gazeta Observer | 15-Apr-2019 17:53
Ish-deputetja e PS-së, Mimoza Hafizi ka reaguar në lidhje me pezullimin nga detyra të Rektorit të UT-së, Mynyr Koni. Hafizi, tashmë edhe pedagoge e këtij universiteti, është shprehur se nuk po gjen askund një listë me ...

Ish deputetja e PS-Ramës: Publiko arsyet e shkarkimit të Konit! Plan okult i rilindjes për përçarjen e UT
Pas shkarkimit të rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Konit dhe zëvendësimit të tij nga Bernard Dosti , ka reaguar ish-deputetja e PS-së Mimoza Hafizi, njëherazi dhe pedagoge. Hafizi i kërkon qeverisë të bëjë ...
Politiko | 15-Apr-2019 17:42
Pas shkarkimit të rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Konit dhe zëvendësimit të tij nga Bernard Dosti , ka reaguar ish-deputetja e PS-së Mimoza Hafizi, njëherazi dhe pedagoge. Hafizi i kërkon qeverisë të bëjë ...

“Pezullimi i Rektorit Koni, minim i autonomisë së universitetit”
Partia Demokratike ka reaguar pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve. Ish-kryetarja e Komisionit Parlamentar për Arsimin Albana Vokshi ...
Koha Jone | 15-Apr-2019 17:37
Partia Demokratike ka reaguar pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve. Ish-kryetarja e Komisionit Parlamentar për Arsimin Albana Vokshi ...

Pas pezullimit të Mynyr Konit, MAS komandon rektorin e ri të UT
TIRANE Dy ditë pas pezullimit të Rektorit të Universitetit të Tiranës, ministrja e Arsimit komandon edhe zëvendësuesin e tij. Burime për “ BalkanWeb ” bëjnë me dije se Besa Shahini në vend të tij komandon, Bernard ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 12:54
TIRANE Dy ditë pas pezullimit të Rektorit të Universitetit të Tiranës, ministrja e Arsimit komandon edhe zëvendësuesin e tij. Burime për “ BalkanWeb ” bëjnë me dije se Besa Shahini në vend të tij komandon, Bernard ...

Pezullimi i Rektorit, Hafizi: Pjesë e planit okult të Rilindjes për të përçarë Universitetin
Ish-deputetja e PS-së, Mimoza Hafizi ka reaguar në lidhje me pezullimin nga detyra të Rektorit të UT-së, Mynyr Koni. Hafizi, tashmë edhe pedagoge e këtij universiteti, është shprehur se nuk po gjen askund një listë me ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 17:01
Ish-deputetja e PS-së, Mimoza Hafizi ka reaguar në lidhje me pezullimin nga detyra të Rektorit të UT-së, Mynyr Koni. Hafizi, tashmë edhe pedagoge e këtij universiteti, është shprehur se nuk po gjen askund një listë me ...

PD: Pezullimi i rektorit Koni antikushtetues, minon autonominë universitare
Për PD, pezullimi i rektorit Mynyr Koni është antikushtetuese. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, ish-deputeti Luçiano Boçi tha se marrja e këtij vendimi pa u shprehur Presidenti, minon autonominë universitare. ...
Java News | 15-Apr-2019 17:01
Për PD, pezullimi i rektorit Mynyr Koni është antikushtetuese. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, ish-deputeti Luçiano Boçi tha se marrja e këtij vendimi pa u shprehur Presidenti, minon autonominë universitare. ...

Vetëm pak orë rektor i UT, publikohet plagjiatura e dytë e Bernard Dostit
Mëngjesin e sotëm u njoftua se Bernard Dosti do të jetë rektor i përkohshëm i Universitetit të Tiranës, pas vendimit të Besa Shahinit, ministre e Arsimit, për të shkarkuar Mynyr Konin. I pari që reagoi për emërimin e ...
Politiko | 15-Apr-2019 17:01
Mëngjesin e sotëm u njoftua se Bernard Dosti do të jetë rektor i përkohshëm i Universitetit të Tiranës, pas vendimit të Besa Shahinit, ministre e Arsimit, për të shkarkuar Mynyr Konin. I pari që reagoi për emërimin e ...

Emërimi i rektorit të ri të UT, ish-deputeti: Rama bëri atë që nuk e bëri dot Shullazi
Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka komanduar sot si rektor të përkohshëm të Universitetit të Tiranës Bernard Dostin, për të zëvendësuar Mynyr Konin. Pas këtij vendimi, ka reaguar ish-deputeti demokrat Luciano Boçi, i ...
Politiko | 15-Apr-2019 16:07
Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka komanduar sot si rektor të përkohshëm të Universitetit të Tiranës Bernard Dostin, për të zëvendësuar Mynyr Konin. Pas këtij vendimi, ka reaguar ish-deputeti demokrat Luciano Boçi, i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved