ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 18:08

Pezullimi i rektorit Mynyr Koni, dekanët e fakulteteve të UT në krah të Besa Shahinit

Pezullimi i rektorit Mynyr Koni, dekanët e fakulteteve të UT në krah të Besa Shahinit
Tiranë, 15 prill - Dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës e kanë cilësuar si të drejtë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në një konferencë për ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 14:48
Tiranë, 15 prill - Dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës e kanë cilësuar si të drejtë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në një konferencë për ...

Dekanët e UT shumë të “lumtur” për pezullimin e rektorit Koni: Qeveria e vonoi vendimin
Pas vendimit për pezullimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni, katër Dekanët Artur Sula, Edmond Rapti, Artan Hoxha dhe Dhori Kule të këtij universiteti kanë bërë një deklaratë për mediat. Ata e kanë ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 14:46
Pas vendimit për pezullimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni, katër Dekanët Artur Sula, Edmond Rapti, Artan Hoxha dhe Dhori Kule të këtij universiteti kanë bërë një deklaratë për mediat. Ata e kanë ...

Pezullimi i rektorit Mynyr Koni, dekanët e fakulteteve të UT në krah të Besa Shahinit
Dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës e kanë cilësuar si të drejtë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në një konferencë për mediat, dekanët e ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 14:25
Dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës e kanë cilësuar si të drejtë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në një konferencë për mediat, dekanët e ...

Ministrja Shahini emëron rektorin e ri të UT: sulmohet nga PD, përkrahet nga dekanët
Ende pa pritur verdiktin e presidentit Meta, ministrja kosovare e qeverisë Rama, Besa Shahini, ka emëruar zëvëndësin e rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni, të pezulluar pak ditë më parë. Ai do të jetë ...
Tesheshi | 15-Apr-2019 14:21
Ende pa pritur verdiktin e presidentit Meta, ministrja kosovare e qeverisë Rama, Besa Shahini, ka emëruar zëvëndësin e rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni, të pezulluar pak ditë më parë. Ai do të jetë ...

Pezullimi i Konit, dekanët e UT “krah” ministres Shahini: Duhej bërë më parë
Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini. ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 13:57
Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini. ...

MAS pezulloi Konin, Boçi: Shahini nën urdhrat e Ramës
TIRANE Ish-deputeti i PD, Luciano Boçi ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në këtë detyrë të Bernard Dostit. Për demokratin ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 13:42
TIRANE Ish-deputeti i PD, Luciano Boçi ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në këtë detyrë të Bernard Dostit. Për demokratin ...

Pezullimi i Konit, Dekanët bëhen me qeverinë: Vendim efiçent
Dekanët e faktulteteve në Universitetin e Tiranës, janë rreshtuar krah qeverisë me vendimin e ministres së Arsmit Besa Shahini, për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në fjalën e tij dekani i fakultetit të ...
Koha Jone | 15-Apr-2019 14:05
Dekanët e faktulteteve në Universitetin e Tiranës, janë rreshtuar krah qeverisë me vendimin e ministres së Arsmit Besa Shahini, për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në fjalën e tij dekani i fakultetit të ...

Ministrja Shahini emëron Rektorin e ri të UT
Ministrja e Arsimit Besa Shahini, pas pezullimit nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, në vend të tij ka komanduar Bernard Dosti. Dosti, aktualisht Zv/Rektor në Universitetin e Tiranës, do të ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 13:42
Ministrja e Arsimit Besa Shahini, pas pezullimit nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, në vend të tij ka komanduar Bernard Dosti. Dosti, aktualisht Zv/Rektor në Universitetin e Tiranës, do të ...

Pezullimi i Konit, dekanët e UT ‘krah’ Shahinit: Vendim efiçent!
TIRANE Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 13:15
TIRANE Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa ...

Dekanët e Universitetit të Tiranës mbështesin shkarkimin e Konit
Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij, 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë të përbashkët për median kanë vlerësuar këtë vendim të ministres së ...
Lapsi | 15-Apr-2019 13:41
Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij, 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë të përbashkët për median kanë vlerësuar këtë vendim të ministres së ...

Pas pezullimit të Mynyr Konit, MAS komandon rektorin e ri të UT
TIRANE Dy ditë pas pezullimit të Rektorit të Universitetit të Tiranës, ministrja e Arsimit komandon edhe zëvendësuesin e tij. Burime për “ BalkanWeb ” bëjnë me dije se Besa Shahini në vend të tij komandon, Bernard ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 12:54
TIRANE Dy ditë pas pezullimit të Rektorit të Universitetit të Tiranës, ministrja e Arsimit komandon edhe zëvendësuesin e tij. Burime për “ BalkanWeb ” bëjnë me dije se Besa Shahini në vend të tij komandon, Bernard ...

Pezullimi i Rektorit Mynyr Koni, dekanët: E vonuar
Dy ditë pas pezullimit të Mynyr Konit nga posti i Rektorit të Universitetit të Tiranës, dekanët e 4 falkulteteve të këtij universiteti dolën në një deklaratë të përbashkët për mediat. Rektori i Fakultetit të Ekonomisë, ...
ABCNews | 15-Apr-2019 13:34
Dy ditë pas pezullimit të Mynyr Konit nga posti i Rektorit të Universitetit të Tiranës, dekanët e 4 falkulteteve të këtij universiteti dolën në një deklaratë të përbashkët për mediat. Rektori i Fakultetit të Ekonomisë, ...

Pas pezullimit të Mynyr Konit, ky është rektori i ri i komanduar
Pas pezullimit nga detyra të rektorit Mynyr Koni nga ministrja e Arsimit Besa Shahini e cila kërkoi nga presidenti Ilir Meta shkarkimin e tij, është komanduar ditën e sotme zëvendësuesi i tij në detyrë. Ai është Bernard ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 12:53
Pas pezullimit nga detyra të rektorit Mynyr Koni nga ministrja e Arsimit Besa Shahini e cila kërkoi nga presidenti Ilir Meta shkarkimin e tij, është komanduar ditën e sotme zëvendësuesi i tij në detyrë. Ai është Bernard ...

MAS pezulloi Mynyr Konin, PD: Cënon autonominë universitare
TIRANË Pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, ka reaguar edhe Partia Demokratike. Sipas PD-së, ky veprim është tregues i qartë i ...
BalkanWeb | 14-Apr-2019 20:37
TIRANË Pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, ka reaguar edhe Partia Demokratike. Sipas PD-së, ky veprim është tregues i qartë i ...

Pezullimi i Konit, dekanët e UT: Vendimi i vonuar, tani do ketë vetëm progres
Pezullim i rektorit të Universitet të Tiranës Mynyr Konit ka mbledhur në një deklaratë për mediat katër dekanët e Universitevet ku kanë përshëndetur vendimin e ministres së Arsimit Besa Shahini, duke thënë se është i ...
TV Klan | 15-Apr-2019 13:30
Pezullim i rektorit të Universitet të Tiranës Mynyr Konit ka mbledhur në një deklaratë për mediat katër dekanët e Universitevet ku kanë përshëndetur vendimin e ministres së Arsimit Besa Shahini, duke thënë se është i ...

Shahini kërkoi shkarkimin, reagon Mynyr Koni
Pas vendimit për pezullim të tij nga Ministria e Arsimit, ka reaguar rektori i Universitetit të Tiranës,Mynyr Koni përmes një postimi në facebook.
Top Channel | 13-Apr-2019 19:12
Pas vendimit për pezullim të tij nga Ministria e Arsimit, ka reaguar rektori i Universitetit të Tiranës,Mynyr Koni përmes një postimi në facebook.

MAS kërkon shkarkimin, reagon rektori i UT-së, Mynyr Koni
TIRANE Rektori i Universitetit të Tiranës,Mynyr Koni ka reaguar përmes një postimi në facebook, pas vendimit për pezullim të tij nga Ministria e Arsimit. “Sapo mësova nga media se Ministrja e Arsimit, ka vendosur ...
BalkanWeb | 13-Apr-2019 18:38
TIRANE Rektori i Universitetit të Tiranës,Mynyr Koni ka reaguar përmes një postimi në facebook, pas vendimit për pezullim të tij nga Ministria e Arsimit. “Sapo mësova nga media se Ministrja e Arsimit, ka vendosur ...

Pezullohet nga detyra rektori i UT, Mynyr Koni. Kërkohet shkarkimi
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini në një deklaratë për mediat komunikoi pezullimin nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni.
Top Channel | 13-Apr-2019 16:03
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini në një deklaratë për mediat komunikoi pezullimin nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni.

MAS pezullon rektorin e UT, kërkon nga Meta shkarkimin e Mynyr Konit
TRIANE Ministria e Arsimit i kërkon presidentit Meta, shkarkimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Përmes një deklarate për mediat, ministrja Besa Shahini tha se institucioni që ajo drejton ka vendosur ...
BalkanWeb | 13-Apr-2019 15:53
TRIANE Ministria e Arsimit i kërkon presidentit Meta, shkarkimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Përmes një deklarate për mediat, ministrja Besa Shahini tha se institucioni që ajo drejton ka vendosur ...

Pezullimi i Mynyr Konit, dekanët ‘i shkojnë pas’ ministres së Arsimit: Vendim efiçent
Pas vendimit të ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, 4 dekanët e fakulteteve kanë dalë në një deklaratë për media. Ata shprehen se vendimi është efiçent ...
Politiko | 15-Apr-2019 13:34
Pas vendimit të ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, 4 dekanët e fakulteteve kanë dalë në një deklaratë për media. Ata shprehen se vendimi është efiçent ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved