ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 04:14

Pezullimi i Rektorit, Hafizi: Pjesë e planit okult të Rilindjes për të përçarë Universitetin

Pezullimi i Rektorit, Hafizi: Pjesë e planit okult të Rilindjes për të përçarë Universitetin
Ish-deputetja e PS-së, Mimoza Hafizi ka reaguar në lidhje me pezullimin nga detyra të Rektorit të UT-së, Mynyr Koni. Hafizi, tashmë edhe pedagoge e këtij universiteti, është shprehur se nuk po gjen askund një listë me ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 17:01
Ish-deputetja e PS-së, Mimoza Hafizi ka reaguar në lidhje me pezullimin nga detyra të Rektorit të UT-së, Mynyr Koni. Hafizi, tashmë edhe pedagoge e këtij universiteti, është shprehur se nuk po gjen askund një listë me ...

PD: Pezullimi i rektorit Koni antikushtetues, minon autonominë universitare
Për PD, pezullimi i rektorit Mynyr Koni është antikushtetuese. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, ish-deputeti Luçiano Boçi tha se marrja e këtij vendimi pa u shprehur Presidenti, minon autonominë universitare. ...
Java News | 15-Apr-2019 17:01
Për PD, pezullimi i rektorit Mynyr Koni është antikushtetuese. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, ish-deputeti Luçiano Boçi tha se marrja e këtij vendimi pa u shprehur Presidenti, minon autonominë universitare. ...

Vetëm pak orë rektor i UT, publikohet plagjiatura e dytë e Bernard Dostit
Mëngjesin e sotëm u njoftua se Bernard Dosti do të jetë rektor i përkohshëm i Universitetit të Tiranës, pas vendimit të Besa Shahinit, ministre e Arsimit, për të shkarkuar Mynyr Konin. I pari që reagoi për emërimin e ...
Politiko | 15-Apr-2019 17:01
Mëngjesin e sotëm u njoftua se Bernard Dosti do të jetë rektor i përkohshëm i Universitetit të Tiranës, pas vendimit të Besa Shahinit, ministre e Arsimit, për të shkarkuar Mynyr Konin. I pari që reagoi për emërimin e ...

Pezullimi i Mynyr Konit, detyrat e Rektorit të UT i kalojnë Bernard Dostit
Një ditë më parë ministrja e Arsimit, Besa Shahini, vendosi pezullimin në detyrë të rektorit Mynyr Koni.
Top Channel | 15-Apr-2019 16:30
Një ditë më parë ministrja e Arsimit, Besa Shahini, vendosi pezullimin në detyrë të rektorit Mynyr Koni.

Komandimi i Rektorit, Boci: Autonomisë universitare iu vunë minat
TIRANË Sot ministrja e Arsimit ka komanduar si rektor të Universitetit të Tiranës Bernard Dostin. Komandimi i tij vjen pas pezullimit nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Menjëherë pas këtij ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 15:41
TIRANË Sot ministrja e Arsimit ka komanduar si rektor të Universitetit të Tiranës Bernard Dostin. Komandimi i tij vjen pas pezullimit nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Menjëherë pas këtij ...

Reagon PD për pezullimin e Rektorit të UT
Pezullimi i Rektorit të universitetit të Tiranës Mynyr Koni është kundërshtuar nga Partia Demokratike. Në një prononcim për mediat, deputeti Luciano Boci është shprehur se ky vendim i ministrisë së Arsimit është në ...
ABCNews | 15-Apr-2019 16:18
Pezullimi i Rektorit të universitetit të Tiranës Mynyr Koni është kundërshtuar nga Partia Demokratike. Në një prononcim për mediat, deputeti Luciano Boci është shprehur se ky vendim i ministrisë së Arsimit është në ...

Emërimi i rektorit të ri të UT, ish-deputeti: Rama bëri atë që nuk e bëri dot Shullazi
Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka komanduar sot si rektor të përkohshëm të Universitetit të Tiranës Bernard Dostin, për të zëvendësuar Mynyr Konin. Pas këtij vendimi, ka reaguar ish-deputeti demokrat Luciano Boçi, i ...
Politiko | 15-Apr-2019 16:07
Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka komanduar sot si rektor të përkohshëm të Universitetit të Tiranës Bernard Dostin, për të zëvendësuar Mynyr Konin. Pas këtij vendimi, ka reaguar ish-deputeti demokrat Luciano Boçi, i ...

MAS pezulloi Konin, Boçi: Shahini nën urdhrat e Ramës
TIRANE Ish-deputeti i PD, Luciano Boçi ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në këtë detyrë të Bernard Dostit. Për demokratin ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 13:42
TIRANE Ish-deputeti i PD, Luciano Boçi ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në këtë detyrë të Bernard Dostit. Për demokratin ...

Pezullimi i Konit, dekanët e UT “krah” ministres Shahini: Duhej bërë më parë
Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini. ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 13:57
Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini. ...

Pezullimi i rektorit Mynyr Koni, dekanët e fakulteteve të UT në krah të Besa Shahinit
Dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës e kanë cilësuar si të drejtë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në një konferencë për mediat, dekanët e ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 14:25
Dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës e kanë cilësuar si të drejtë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në një konferencë për mediat, dekanët e ...

Pezullimi i Konit, dekanët mbështesin vendimin e ministres Shahini
Vendimi i Ministres së Arsimit për pezullimin nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni dhe delegimin e këtyre kopetencave Zv rektorit të këtij institucioni të Arsimit të Lartë, Benard Dostit, është ...
RTSH | 15-Apr-2019 15:16
Vendimi i Ministres së Arsimit për pezullimin nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni dhe delegimin e këtyre kopetencave Zv rektorit të këtij institucioni të Arsimit të Lartë, Benard Dostit, është ...

Pezullimi i Konit, dekanët e UT ‘krah’ Shahinit: Vendim efiçent!
TIRANE Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 13:15
TIRANE Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa ...

Pas pezullimit të Mynyr Konit, MAS komandon rektorin e ri të UT
TIRANE Dy ditë pas pezullimit të Rektorit të Universitetit të Tiranës, ministrja e Arsimit komandon edhe zëvendësuesin e tij. Burime për “ BalkanWeb ” bëjnë me dije se Besa Shahini në vend të tij komandon, Bernard ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 12:54
TIRANE Dy ditë pas pezullimit të Rektorit të Universitetit të Tiranës, ministrja e Arsimit komandon edhe zëvendësuesin e tij. Burime për “ BalkanWeb ” bëjnë me dije se Besa Shahini në vend të tij komandon, Bernard ...

Ministrja Shahini emëron Rektorin e ri të UT
Ministrja e Arsimit Besa Shahini, pas pezullimit nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, në vend të tij ka komanduar Bernard Dosti. Dosti, aktualisht Zv/Rektor në Universitetin e Tiranës, do të ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 13:42
Ministrja e Arsimit Besa Shahini, pas pezullimit nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, në vend të tij ka komanduar Bernard Dosti. Dosti, aktualisht Zv/Rektor në Universitetin e Tiranës, do të ...

Pezullimi i rektorit Mynyr Koni, dekanët e fakulteteve të UT në krah të Besa Shahinit
Tiranë, 15 prill - Dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës e kanë cilësuar si të drejtë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në një konferencë për ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 14:48
Tiranë, 15 prill - Dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës e kanë cilësuar si të drejtë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në një konferencë për ...

Pas pezullimit të Mynyr Konit, ky është rektori i ri i komanduar
Pas pezullimit nga detyra të rektorit Mynyr Koni nga ministrja e Arsimit Besa Shahini e cila kërkoi nga presidenti Ilir Meta shkarkimin e tij, është komanduar ditën e sotme zëvendësuesi i tij në detyrë. Ai është Bernard ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 12:53
Pas pezullimit nga detyra të rektorit Mynyr Koni nga ministrja e Arsimit Besa Shahini e cila kërkoi nga presidenti Ilir Meta shkarkimin e tij, është komanduar ditën e sotme zëvendësuesi i tij në detyrë. Ai është Bernard ...

MAS pezulloi Mynyr Konin, PD: Cënon autonominë universitare
TIRANË Pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, ka reaguar edhe Partia Demokratike. Sipas PD-së, ky veprim është tregues i qartë i ...
BalkanWeb | 14-Apr-2019 20:37
TIRANË Pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, ka reaguar edhe Partia Demokratike. Sipas PD-së, ky veprim është tregues i qartë i ...

Dekanët e UT shumë të “lumtur” për pezullimin e rektorit Koni: Qeveria e vonoi vendimin
Pas vendimit për pezullimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni, katër Dekanët Artur Sula, Edmond Rapti, Artan Hoxha dhe Dhori Kule të këtij universiteti kanë bërë një deklaratë për mediat. Ata e kanë ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 14:46
Pas vendimit për pezullimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni, katër Dekanët Artur Sula, Edmond Rapti, Artan Hoxha dhe Dhori Kule të këtij universiteti kanë bërë një deklaratë për mediat. Ata e kanë ...

Shahini kërkoi shkarkimin, reagon Mynyr Koni
Pas vendimit për pezullim të tij nga Ministria e Arsimit, ka reaguar rektori i Universitetit të Tiranës,Mynyr Koni përmes një postimi në facebook.
Top Channel | 13-Apr-2019 19:12
Pas vendimit për pezullim të tij nga Ministria e Arsimit, ka reaguar rektori i Universitetit të Tiranës,Mynyr Koni përmes një postimi në facebook.

MAS kërkon shkarkimin, reagon rektori i UT-së, Mynyr Koni
TIRANE Rektori i Universitetit të Tiranës,Mynyr Koni ka reaguar përmes një postimi në facebook, pas vendimit për pezullim të tij nga Ministria e Arsimit. “Sapo mësova nga media se Ministrja e Arsimit, ka vendosur ...
BalkanWeb | 13-Apr-2019 18:38
TIRANE Rektori i Universitetit të Tiranës,Mynyr Koni ka reaguar përmes një postimi në facebook, pas vendimit për pezullim të tij nga Ministria e Arsimit. “Sapo mësova nga media se Ministrja e Arsimit, ka vendosur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved