ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/06/2019 06:08

Pezullimi si rektor, Koni “me sytë” nga Meta

Pezullimi si rektor, Koni “me sytë” nga Meta
Pasi u pezullua nga detyra e Rektorit të Universitetit të Tiranës ka reaguar Mynyr Koni. Ai thotë se një gjë të tillë e priste, ndërsa shton se para se të merrte këtë vendim, Shahini duhet minimalisht ta kishte pritur ...
Top Channel | 15-Apr-2019 22:00
Pasi u pezullua nga detyra e Rektorit të Universitetit të Tiranës ka reaguar Mynyr Koni. Ai thotë se një gjë të tillë e priste, ndërsa shton se para se të merrte këtë vendim, Shahini duhet minimalisht ta kishte pritur ...

LETRA/Pezullimi si rektor i UT, Mynyr Koni kërkon ndihmën e Metës
Mynyr Koni reagon pasi u pezullua nga detyra e Rektorit të Universitetit të Tiranës. Ai thotë se një gjë të tillë e priste “pas gjithë atyre sulmeve të pashembullta që prej shumë kohësh, janë adresuar ndaj personit ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 21:29
Mynyr Koni reagon pasi u pezullua nga detyra e Rektorit të Universitetit të Tiranës. Ai thotë se një gjë të tillë e priste “pas gjithë atyre sulmeve të pashembullta që prej shumë kohësh, janë adresuar ndaj personit ...

Shkarkimi/ Koni: Vendim ekstrem, Shahinin e tremb e vërteta
mapo.al Rektori i shkarkuar i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni ka reaguar pas vendimit të ministres Besa Shahini për shkarkimin e tij nga posti i rektorit, duke e zëvëndësuar përkohësisht me Bernard Dostin në ...
Mapo | 15-Apr-2019 21:32
mapo.al Rektori i shkarkuar i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni ka reaguar pas vendimit të ministres Besa Shahini për shkarkimin e tij nga posti i rektorit, duke e zëvëndësuar përkohësisht me Bernard Dostin në ...

Mynyr Koni: E vërteta ime, për shkarkimin si rektor nga ministrja Besa Shahini dhe pse Ilir Meta s’duhet t’iu bindet atyre
Nga Mynyr Koni Ashtu sikurse e citova edhe në deklaratën time të shkurtër në rrjetin social në Facebook, pasi mësova nga media se Ministrja e Arsimit, kishte vendosur pezullimin tim nga detyra e Rektorit të ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 21:20
Nga Mynyr Koni Ashtu sikurse e citova edhe në deklaratën time të shkurtër në rrjetin social në Facebook, pasi mësova nga media se Ministrja e Arsimit, kishte vendosur pezullimin tim nga detyra e Rektorit të ...

Pezullimi i Mynyr Konit, detyrat e Rektorit të UT i kalojnë Bernard Dostit
Një ditë më parë ministrja e Arsimit, Besa Shahini, vendosi pezullimin në detyrë të rektorit Mynyr Koni.
Top Channel | 15-Apr-2019 16:30
Një ditë më parë ministrja e Arsimit, Besa Shahini, vendosi pezullimin në detyrë të rektorit Mynyr Koni.

Shkarkimi i Konit, PD akuza Ramës: Atë që nuk e bëri dot me Shullazin po e bën me …
Partia Demokratike ka reaguar përmes ish-deputetit Luçiano Boçi lidhur me pezullimin nga detyra e Rektorit të Mynyr Konit dhe komandimin në këtë funksion të zv.rektorit. Vendimi është marrë nga Besa Shahini, ministre e ...
Telegraf | 15-Apr-2019 19:06
Partia Demokratike ka reaguar përmes ish-deputetit Luçiano Boçi lidhur me pezullimin nga detyra e Rektorit të Mynyr Konit dhe komandimin në këtë funksion të zv.rektorit. Vendimi është marrë nga Besa Shahini, ministre e ...

Komandimi i Rektorit, Boci: Autonomisë universitare iu vunë minat
TIRANË Sot ministrja e Arsimit ka komanduar si rektor të Universitetit të Tiranës Bernard Dostin. Komandimi i tij vjen pas pezullimit nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Menjëherë pas këtij ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 15:41
TIRANË Sot ministrja e Arsimit ka komanduar si rektor të Universitetit të Tiranës Bernard Dostin. Komandimi i tij vjen pas pezullimit nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Menjëherë pas këtij ...

Mynyr Koni i kërkon ndihmë Presidentit
Mynyr Koni ka reaguar pasi u pezullua nga detyra e Rektorit të Universitetit të Tiranës nga ministrja Besa Shahini. Retori i UT thotë se e dinte një gjë të tillë pas gjithë atyre sulmeve të pashembullta që prej shumë ...
ABCNews | 15-Apr-2019 23:12
Mynyr Koni ka reaguar pasi u pezullua nga detyra e Rektorit të Universitetit të Tiranës nga ministrja Besa Shahini. Retori i UT thotë se e dinte një gjë të tillë pas gjithë atyre sulmeve të pashembullta që prej shumë ...

Rektori Mynyr Koni reagon pas pezullimit
Pas pezullimit nga posti i rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni ka reaguar duke hedhur poshtë të gjitha akuzat e ngritura nga Ministrja e Arsimit, Besa Shahini. Duke u ndalur tek mosfunksionimi i sistemit ...
TV Klan | 15-Apr-2019 23:05
Pas pezullimit nga posti i rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni ka reaguar duke hedhur poshtë të gjitha akuzat e ngritura nga Ministrja e Arsimit, Besa Shahini. Duke u ndalur tek mosfunksionimi i sistemit ...

Reagon rektori Koni: Shkarkimi pa bazë, i orkestruar nga vetë Rama
Në një reagim të gjatë rektori i pezulluar i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni thotë se shkarkimi i tij është pa asnjë bazë. Ai u përgjigjet të gjitha kritikave të bëra nga ministrja e Arsimit, Besa Shahini ndërsa për ...
Lapsi | 15-Apr-2019 21:24
Në një reagim të gjatë rektori i pezulluar i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni thotë se shkarkimi i tij është pa asnjë bazë. Ai u përgjigjet të gjitha kritikave të bëra nga ministrja e Arsimit, Besa Shahini ndërsa për ...

MAS pezulloi Konin, Boçi: Shahini nën urdhrat e Ramës
TIRANE Ish-deputeti i PD, Luciano Boçi ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në këtë detyrë të Bernard Dostit. Për demokratin ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 13:42
TIRANE Ish-deputeti i PD, Luciano Boçi ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në këtë detyrë të Bernard Dostit. Për demokratin ...

Pezullimi i Konit, dekanët e UT “krah” ministres Shahini: Duhej bërë më parë
Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini. ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 13:57
Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini. ...

LETRA/ Pezullimi si rektor i UT, Mynyr Koni kërkon ndihmën e Metës
Mynyr Koni reagon pasi u pezullua nga detyra e Rektorit të Universitetit të Tiranës. Ai thotë se një gjë të tillë e priste “pas gjithë atyre sulmeve të pashembullta që prej shumë kohësh, janë adresuar ndaj personit ...
Koha Jone | 15-Apr-2019 22:12
Mynyr Koni reagon pasi u pezullua nga detyra e Rektorit të Universitetit të Tiranës. Ai thotë se një gjë të tillë e priste “pas gjithë atyre sulmeve të pashembullta që prej shumë kohësh, janë adresuar ndaj personit ...

Koni pezullohet me urdhër qeverie. Komandohet në detyrë Bernard Dosti
Mynyr Koni i mbijetoi dallges Shullazi ne vitin 2016! A thua ka mundesi ti mbijetoje edhe dallges Shahini? Rama eshte i prere me e fut ne PS edhe UT-ne!
Respublica | 15-Apr-2019 22:04
Mynyr Koni i mbijetoi dallges Shullazi ne vitin 2016! A thua ka mundesi ti mbijetoje edhe dallges Shahini? Rama eshte i prere me e fut ne PS edhe UT-ne!

Pezullimi i rektorit Mynyr Koni, kulmi i një sulmi të vazhdueshëm nga Edi Rama
Pezullimi i rektorit të Universitetit të Tiranës nga ministrja e Arsimit dhe kërkesa tek Presidenti për shkarkimin e tij është vetëm kulmi i një përplasje që ka nisur prej kohësh mes tij dhe qeverisë. Prej javësh ...
Lapsi | 15-Apr-2019 18:12
Pezullimi i rektorit të Universitetit të Tiranës nga ministrja e Arsimit dhe kërkesa tek Presidenti për shkarkimin e tij është vetëm kulmi i një përplasje që ka nisur prej kohësh mes tij dhe qeverisë. Prej javësh ...

U pezullua nga ministrja, Mynyr Koni letër Metës: Kujdes, jo për mua, për UT!
Përmes një letre publike, rektori i pezulluar i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni kërkon nga Presidenti i vendit Ilir Meta që rastin e tij ta ketë kujdes kur ta trajtojë, pasi sipas Konit shkarkimi i tij është ...
Dritare | 15-Apr-2019 21:41
Përmes një letre publike, rektori i pezulluar i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni kërkon nga Presidenti i vendit Ilir Meta që rastin e tij ta ketë kujdes kur ta trajtojë, pasi sipas Konit shkarkimi i tij është ...

PD: Pezullimi i Rektorit Koni, antikushtetues
Partia Demokratike e cilësoi akt antikushtetues pezullimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në vend të tij të Bernard Dostit. Sipas selisë blu, vendimi i marrë pa u shprehur më parë ...
TV Klan | 15-Apr-2019 18:08
Partia Demokratike e cilësoi akt antikushtetues pezullimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në vend të tij të Bernard Dostit. Sipas selisë blu, vendimi i marrë pa u shprehur më parë ...

Pezullimi i rektorit Mynyr Koni, dekanët e fakulteteve të UT në krah të Besa Shahinit
Dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës e kanë cilësuar si të drejtë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në një konferencë për mediat, dekanët e ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 14:25
Dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës e kanë cilësuar si të drejtë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni. Në një konferencë për mediat, dekanët e ...

Rektori Koni: Akuzat e ministres janë të pavërteta, nuk jemi takuar asnjëherë për problemet e universitetit
Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni ka reaguar pas pezullimit të tij nga detyra, nga ministrja e Arsimit Besa Shahini. Në një intervistë në Ora News, Koni është shprehur se akuzat e paraqitura nga ministrja ...
Gazeta55 | 15-Apr-2019 21:37
Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni ka reaguar pas pezullimit të tij nga detyra, nga ministrja e Arsimit Besa Shahini. Në një intervistë në Ora News, Koni është shprehur se akuzat e paraqitura nga ministrja ...

Pezullimi si rektor i UT, Koni kërkon ndihmën e Metës
Mynyr Koni reagon pasi u pezullua nga detyra e Rektorit të Universitetit të Tiranës. Ai thotë se një gjë të tillë e priste “pas gjithë atyre sulmeve të pashembullta që prej shumë kohësh, janë adresuar ndaj personit ...
Lajmi i Fundit | 15-Apr-2019 21:37
Mynyr Koni reagon pasi u pezullua nga detyra e Rektorit të Universitetit të Tiranës. Ai thotë se një gjë të tillë e priste “pas gjithë atyre sulmeve të pashembullta që prej shumë kohësh, janë adresuar ndaj personit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved