ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 18:18

Ministria e Infrastrukturës ndërpret 9 kontrata koncesionesh: Shkelën kushtet

Ministria e Infrastrukturës ndërpret 9 kontrata koncesionesh: Shkelën kushtet
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka njoftuar se janë ndërprerë 9 kontrata koncesionare në HEC-e, në mënyrë të njëanshme, pasi janë gjetur shkelje të kushteve. Sipas Ministrisë, numri total i praktikave për të ...
Politiko | 15-Apr-2019 14:36
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka njoftuar se janë ndërprerë 9 kontrata koncesionare në HEC-e, në mënyrë të njëanshme, pasi janë gjetur shkelje të kushteve. Sipas Ministrisë, numri total i praktikave për të ...

Anulohen 9 kontrata koncesionare, janë shkelur kriteret për ndërtimin e hidrocentraleve
Arrin në 17 numri i kontratave në Energjetikë që Ministria ka nisur të anulojë në mënyrë të njëanshme. Bëhet fjalë për kontrata koncesionare që janë dhënë për të ndërtuar hidrocentrale në zona të ndryshme të vendit. Nga ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 14:12
Arrin në 17 numri i kontratave në Energjetikë që Ministria ka nisur të anulojë në mënyrë të njëanshme. Bëhet fjalë për kontrata koncesionare që janë dhënë për të ndërtuar hidrocentrale në zona të ndryshme të vendit. Nga ...

Skanimi i HEC-eve – Zv.ministri Bonati: Deri më tani janë ndërprerë 17 kontrata të njëanshme
Ka shkuar në 17 numri i kontratave të ndërprera në mënyrë të njëanshme me subjektet për ndërtimin e hidrocentraleve. Këtë e ka bërë të ditur zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin Bonati, gjatë një ...
ScanTv | 15-Apr-2019 14:08
Ka shkuar në 17 numri i kontratave të ndërprera në mënyrë të njëanshme me subjektet për ndërtimin e hidrocentraleve. Këtë e ka bërë të ditur zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin Bonati, gjatë një ...

Koncesionet, MIE: Ndërpremë 9 kontrata për shkelje të kushteve
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, MIE ka njoftuar se janë ndërprerë 9 kontrata koncesionare në HEC-e, në mënyrë të njëanshme, pasi janë gjetur shkelje të kushteve. MIE shprehet se deri më sot, numri total i ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 13:57
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, MIE ka njoftuar se janë ndërprerë 9 kontrata koncesionare në HEC-e, në mënyrë të njëanshme, pasi janë gjetur shkelje të kushteve. MIE shprehet se deri më sot, numri total i ...

Ministria e Energjisë: Ndërpritet kontrata me 17 subjekte për ndërtimin e HEC-eve
Zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin Bonati njofton se ka shkuar në 17 numri i kontratave të ndërprera në mënyrë të njëanshme me 17 subjekte për ndërtimin e HEC-eve. Në një deklaratë për mediat, Bonati ...
Gazeta Dita | 15-Apr-2019 13:19
Zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin Bonati njofton se ka shkuar në 17 numri i kontratave të ndërprera në mënyrë të njëanshme me 17 subjekte për ndërtimin e HEC-eve. Në një deklaratë për mediat, Bonati ...

Ndërpriten kontratat me 17 subjekte për ndërtimin e HEC-eve, Ministria: Shifa mund të rritet
Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin Bonati ka njoftuar se është ndërprerë në mënyrë të njëanshme kontrata me 17 subjekte për ndërtimin e HEC-eve. Në një deklaratë për mediat, Bonati nënvizoi se kjo ...
Java News | 15-Apr-2019 13:05
Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin Bonati ka njoftuar se është ndërprerë në mënyrë të njëanshme kontrata me 17 subjekte për ndërtimin e HEC-eve. Në një deklaratë për mediat, Bonati nënvizoi se kjo ...

Koncesionet nuk i jep më qeveria, kalojnë në kompetencë të Kuvendit
Koncesionet e rrugëve nuk do të jepen më nga qeveria, por do të kalojnë në parlament. Me propozimin e Ministrisë së Infrastrukturës, qeveria ka miratuar një vendim, i cili ia kalon parlamentit fjalën e fundit për ...
Top Channel | 13-Apr-2019 16:07
Koncesionet e rrugëve nuk do të jepen më nga qeveria, por do të kalojnë në parlament. Me propozimin e Ministrisë së Infrastrukturës, qeveria ka miratuar një vendim, i cili ia kalon parlamentit fjalën e fundit për ...

Shkelje dhe abuzime, qeveria prish në mënyrë të njëanshme 17 kontrata HEC-esh
Një proces monitorimi i ndërmarrë nga Ministria e Infrastrukturës ka gjetur shkelje të rënda në disa kontrata për ndërtimin e HEC-ve të vogla me koncesion. Zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin ...
Monitor | 15-Apr-2019 12:56
Një proces monitorimi i ndërmarrë nga Ministria e Infrastrukturës ka gjetur shkelje të rënda në disa kontrata për ndërtimin e HEC-ve të vogla me koncesion. Zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin ...

Ministria e Energjisë: Ndërpritet kontrata me 17 subjekte për ndërtimin e HEC-eve
Zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin Bonati ka njoftuar se është ndërprerë në mënyrë të njëanshme kontrata me 17 subjekte për ndërtimin e HEC-eve. Zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin ...
Lexo | 15-Apr-2019 13:01
Zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin Bonati ka njoftuar se është ndërprerë në mënyrë të njëanshme kontrata me 17 subjekte për ndërtimin e HEC-eve. Zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin ...

Ministria e Infrastrukturës ndërpret kontratat me 17 subjekte për HEC-et
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka nisur procedurat për ndërprerjen e kontratave me 17 subjekte për ndërtim hidrocentralesh, pas procesit të skanimit të gjithë dokumentacionit të tyre, të filluar disa javë më ...
ABCNews | 15-Apr-2019 12:52
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka nisur procedurat për ndërprerjen e kontratave me 17 subjekte për ndërtim hidrocentralesh, pas procesit të skanimit të gjithë dokumentacionit të tyre, të filluar disa javë më ...

Koncesionet i hiqen qeverisë, kalojnë në kompetencë të Kuvendit
Koncesionet e rrugëve nuk do të jepen më nga qeveria, por do të kalojnë në parlament. Me propozimin e Ministrisë së Infrastrukturës, qeveria ka miratuar një vendim, i cili ia kalon parlamentit fjalën e fundit për ...
Java News | 13-Apr-2019 16:35
Koncesionet e rrugëve nuk do të jepen më nga qeveria, por do të kalojnë në parlament. Me propozimin e Ministrisë së Infrastrukturës, qeveria ka miratuar një vendim, i cili ia kalon parlamentit fjalën e fundit për ...

Koncesionet nuk i jep më qeveria, tani në dorë të Kuvendit
Koncesionet e rrugëve nuk do të jepen më nga qeveria, por do të kalojnë në parlament. Me propozimin e Ministrisë së Infrastrukturës, qeveria ka miratuar një vendim, i cili ia kalon parlamentit fjalën e fundit për ...
Koha Jone | 13-Apr-2019 16:12
Koncesionet e rrugëve nuk do të jepen më nga qeveria, por do të kalojnë në parlament. Me propozimin e Ministrisë së Infrastrukturës, qeveria ka miratuar një vendim, i cili ia kalon parlamentit fjalën e fundit për ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved