ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 04:55

KLP emëron drejtuesin e prokurorisë të Sarandës e të Durrësit

KLP emëron drejtuesin e prokurorisë të Sarandës e të Durrësit
KLP ka emëruar drejtuesin e prokurorsië së Sarandës si dhe atë të Durrësit. Pas shkarkimit të Edison Ademit, KLP vendosi përkohësisht në krye të Prokurorisë së Sarandës Sali Hasën. Po ashtu Ludovik Doda u vendos ...
Medial | 15-Apr-2019 19:30
KLP ka emëruar drejtuesin e prokurorsië së Sarandës si dhe atë të Durrësit. Pas shkarkimit të Edison Ademit, KLP vendosi përkohësisht në krye të Prokurorisë së Sarandës Sali Hasën. Po ashtu Ludovik Doda u vendos ...

KLP cakton drejtuesit e përkohshëm të prokurorive në Sarandë dhe Durrës
Tiranë, 15 prill 2019 – Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) e bëri zëvendësimin e disa drejtuesve të prokurorive që janë shkarkuar gjatë procesit të vettingut. KLP e caktoi Sali Hasën drejtues të përkohshëm të ...
Illyriapress | 15-Apr-2019 19:17
Tiranë, 15 prill 2019 – Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) e bëri zëvendësimin e disa drejtuesve të prokurorive që janë shkarkuar gjatë procesit të vettingut. KLP e caktoi Sali Hasën drejtues të përkohshëm të ...

Vota e kryetarit të KLP emëron bashkëshortin e Felajt prokuror në Tiranë
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ndahet 5 me 5 për bashkëshortin e deputetes socialiste, Ermonela Felaj, por vota e kryetarit Gent Ibrahimi ishte përcaktuese për emërimin e Bledar Valikajt në Prokurorinë e Tiranës. Vota e ...
Telegraf | 15-Apr-2019 19:06
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ndahet 5 me 5 për bashkëshortin e deputetes socialiste, Ermonela Felaj, por vota e kryetarit Gent Ibrahimi ishte përcaktuese për emërimin e Bledar Valikajt në Prokurorinë e Tiranës. Vota e ...

KLP cakton përkohësisht drejtuesit e disa prokurorive
Këshilli i Lartë i Prokurorisë nuk ka pranuar që të marrë pjesë në mbledhje anëtari më i ri Vatë Staka, pasi ligji thotë se anëtari i ri merr pjesë në mbledhjet e Këshillit pas përfundimit të afatit të ankimimit prej 5 ...
ABCNews | 15-Apr-2019 18:04
Këshilli i Lartë i Prokurorisë nuk ka pranuar që të marrë pjesë në mbledhje anëtari më i ri Vatë Staka, pasi ligji thotë se anëtari i ri merr pjesë në mbledhjet e Këshillit pas përfundimit të afatit të ankimimit prej 5 ...

KLP emëron drejtuesit e prokurorive në Sarandë, Durrës dhe disa prokurorive në Tiranë
Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot mbledhjen e radhës ku miratoi emërimin e drejtuesve të prokurorisë në Sarandë, Durrës, si dhe emërimin e disa prokurorëve në Tiranë. KLP caktoi Sali Hasën, drejtues të ...
Lexo | 15-Apr-2019 16:09
Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot mbledhjen e radhës ku miratoi emërimin e drejtuesve të prokurorisë në Sarandë, Durrës, si dhe emërimin e disa prokurorëve në Tiranë. KLP caktoi Sali Hasën, drejtues të ...

Vota e kryetarit të KLP emëron bashkëshortin e Felajt prokuror në Tiranë
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Vota e Kryetarit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë(KLP), Gent Ibrahimi ishte përcaktuese për emërimin e Bledar Valikajt, ...
Reporter | 15-Apr-2019 15:48
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Vota e Kryetarit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë(KLP), Gent Ibrahimi ishte përcaktuese për emërimin e Bledar Valikajt, ...

KLP emëron drejtuesin e prokurorisë të Sarandës e të Durrësit
KLP ka emëruar drejtuesin e prokurorsië së Sarandës si dhe atë të Durrësit. Pas shkarkimit të Edison Ademit, KLP vendosi përkohësisht në krye të Prokurorisë së Sarandës Sali Hasën. Po ashtu Ludovik Doda u vendos ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 14:51
KLP ka emëruar drejtuesin e prokurorsië së Sarandës si dhe atë të Durrësit. Pas shkarkimit të Edison Ademit, KLP vendosi përkohësisht në krye të Prokurorisë së Sarandës Sali Hasën. Po ashtu Ludovik Doda u vendos ...

KLP e Ibrahmit si Komitet Ekzekutiv i Ramës
Reforma në drejtësi është plotësisht e kapur nga Edi Rama. Në cdo hap që hidhet paligjshmëria është evidente. Rama që me krijimin e KPP dhe KLGJ veproi në paligjshmëri dhe po tenton me forcë, pa pjesëmarrjen në proces ...
Gazeta55 | 15-Apr-2019 15:40
Reforma në drejtësi është plotësisht e kapur nga Edi Rama. Në cdo hap që hidhet paligjshmëria është evidente. Rama që me krijimin e KPP dhe KLGJ veproi në paligjshmëri dhe po tenton me forcë, pa pjesëmarrjen në proces ...

Burri i deputetes së PS-së emërohet prokuror në Tiranë
TIRANË KLP ka miratuar me 5 vota pro caktimin në detyrë të prokurorit Bledar Valikaj. Ai u caktua prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë. Në mbledhjen e datës 25 mars, KLP vendosi dhënien e statusit ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 12:57
TIRANË KLP ka miratuar me 5 vota pro caktimin në detyrë të prokurorit Bledar Valikaj. Ai u caktua prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë. Në mbledhjen e datës 25 mars, KLP vendosi dhënien e statusit ...

Drejtësia e Re: Sali Hasa caktohet krye prokuror i Sarandës
Janë miratuar sot nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë emërimet për drejtuesit e prokurorisë së Durrësit dhe Sarandës. Gjatë mbledhjes së mbajtur sot nga KLP u emëruan gjithashtu edhe disa prokurorë në Tiranë. Deri më ...
Saranda Web | 15-Apr-2019 15:02
Janë miratuar sot nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë emërimet për drejtuesit e prokurorisë së Durrësit dhe Sarandës. Gjatë mbledhjes së mbajtur sot nga KLP u emëruan gjithashtu edhe disa prokurorë në Tiranë. Deri më ...

KLP “refuzon” anëtarin e saj të ri, Vate Staka
Përplasjet mes Prokurorëve në Asamblenë e Përgjithshme për zgjedhjen e anëtarit më të ri të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duket se janë përcjellë edhe në KLP.
Top Channel | 15-Apr-2019 11:55
Përplasjet mes Prokurorëve në Asamblenë e Përgjithshme për zgjedhjen e anëtarit më të ri të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duket se janë përcjellë edhe në KLP.

KLP “refuzon” anëtarin e saj të ri, Vate Staka
Përplasjet mes Prokurorëve në Asamblenë e Përgjithshme për zgjedhjen e anëtarit më të ri të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duket se janë përcjellë edhe në KLP. Këshilli i Lartë i Prokurorisë me 6 vota pro ka ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 12:34
Përplasjet mes Prokurorëve në Asamblenë e Përgjithshme për zgjedhjen e anëtarit më të ri të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duket se janë përcjellë edhe në KLP. Këshilli i Lartë i Prokurorisë me 6 vota pro ka ...

KLP nuk pranon në mbledhje anëtarin e ri, duhet të presë 5 ditë
TIRANË Këshilli i Lartë i Prokurorisë në mbledhjen e zhvilluar sot miratoi raportin për analizën e aftësive profesionale të prokurorëve, një pjesë e të cilëve janë kandidatë për SPAK dhe do të kenë përparim në procesin ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 11:44
TIRANË Këshilli i Lartë i Prokurorisë në mbledhjen e zhvilluar sot miratoi raportin për analizën e aftësive profesionale të prokurorëve, një pjesë e të cilëve janë kandidatë për SPAK dhe do të kenë përparim në procesin ...

KLP emëron drejtuesit e prokurorive në Sarandë, Durrës dhe disa prokurorëve në Tiranë
Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot mbledhjen e radhës ku miratoi emërimin e drejtuesve të prokurorisë në Sarandë, Durrës, si dhe emërimin e disa prokurorëve në Tiranë. KLP caktoi Sali Hasën, drejtues të ...
Java News | 15-Apr-2019 14:36
Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot mbledhjen e radhës ku miratoi emërimin e drejtuesve të prokurorisë në Sarandë, Durrës, si dhe emërimin e disa prokurorëve në Tiranë. KLP caktoi Sali Hasën, drejtues të ...

KLP largon nga mbledhja prokurorin Vate Staka
Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendosi largimin nga mbledhja të anëtarit Vate Staka. Prokurori Staka u zgjodh në mbledhjen e kaluar si anëtar I KLP pas shkarkimit të Antoneta Sevdarit. Por në mbledhjen e kësaj të hëne, ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 12:11
Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendosi largimin nga mbledhja të anëtarit Vate Staka. Prokurori Staka u zgjodh në mbledhjen e kaluar si anëtar I KLP pas shkarkimit të Antoneta Sevdarit. Por në mbledhjen e kësaj të hëne, ...

Pa magjistraturë, KLP emëron burrin e deputetes së PS prokuror në Tiranë
KLP ka miratuar me 5 vota pro caktimin në detyrë të prokurorit Bledar Valikaj. Ai u caktua prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë. Në mbledhjen e datës 25 mars, KLP vendosi dhënien e statusit prokurorit ...
Gazeta55 | 15-Apr-2019 14:21
KLP ka miratuar me 5 vota pro caktimin në detyrë të prokurorit Bledar Valikaj. Ai u caktua prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë. Në mbledhjen e datës 25 mars, KLP vendosi dhënien e statusit prokurorit ...

KLP emëron prokuror burrin e deputetes së PS
Me pesë vota pro është emëruar prokuror, pranë Prokurorisë së Tiranës Bledar Valikaj, njëherësh bashkëshorti i deputetes së PS, Ermonela Felaj në mbledhjen e sotme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Statusi i ...
Politiko | 15-Apr-2019 14:00
Me pesë vota pro është emëruar prokuror, pranë Prokurorisë së Tiranës Bledar Valikaj, njëherësh bashkëshorti i deputetes së PS, Ermonela Felaj në mbledhjen e sotme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Statusi i ...

Prokurori Bledar Valikaj rikthehet në detyrë me 5 vota pro nga KLP
Me 5 vota pro, KLP ka miratuar caktimin në detyrë të prokurorit Bledar Valikaj. Ai është caktuar prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë. Në mbledhjen e datës 25 mars, KLP vendosi t’i jepte Valikaj-t ...
Lapsi | 15-Apr-2019 13:11
Me 5 vota pro, KLP ka miratuar caktimin në detyrë të prokurorit Bledar Valikaj. Ai është caktuar prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë. Në mbledhjen e datës 25 mars, KLP vendosi t’i jepte Valikaj-t ...

KLP dërgon emrat e 10 prokurorëve për veting, disa prej tyre kandidatë për SPAK
TIRANË, 15 prill/MEDIAL/-Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur të hënën për të marrë disa vendime të rëndësishme. KLP sot mori vendim për Zëvendësimin e Ferdinand Elezi, drejtues në Prokurorinë e Apelit Durrës ...
Medial | 15-Apr-2019 13:57
TIRANË, 15 prill/MEDIAL/-Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur të hënën për të marrë disa vendime të rëndësishme. KLP sot mori vendim për Zëvendësimin e Ferdinand Elezi, drejtues në Prokurorinë e Apelit Durrës ...

Burri i deputetes së PS-së emërohet prokuror në Tiranë
KLP ka miratuar me 5 vota pro caktimin në detyrë të prokurorit Bledar Valikaj. Ai u caktua prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë. Në mbledhjen e datës 25 mars, KLP vendosi dhënien e statusit prokurorit ...
Lajmi i Fundit | 15-Apr-2019 13:30
KLP ka miratuar me 5 vota pro caktimin në detyrë të prokurorit Bledar Valikaj. Ai u caktua prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë. Në mbledhjen e datës 25 mars, KLP vendosi dhënien e statusit prokurorit ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved