ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 04:04

Janë mbledhur fonde për mbrojtjen ligjore të Julian Assange

Janë mbledhur fonde për mbrojtjen ligjore të Julian Assange
Mbështetësit e Julian Assange-it kanë mbledhur një ekip të fortë ligjor për të penguar ekstradimin në Shtetet e Bashkuara të themeluesit të faqes së internetit, WikiLeaks, pas arrestimit të tij në Londër javën e kaluar, ...
Portalb | 15-Apr-2019 22:05
Mbështetësit e Julian Assange-it kanë mbledhur një ekip të fortë ligjor për të penguar ekstradimin në Shtetet e Bashkuara të themeluesit të faqes së internetit, WikiLeaks, pas arrestimit të tij në Londër javën e kaluar, ...

Mblidhen fonde për mbrojtjen ligjore të Julian Assange
Mbështetësit e Julian Assange-it kanë mbledhur një ekip të fortë ligjor për të penguar ekstradimin në Shtetet e Bashkuara të themeluesit të faqes së internetit, WikiLeaks, pas arrestimit të tij në Londër javën e kaluar. ...
Zeri Amerikes | 15-Apr-2019 21:07
Mbështetësit e Julian Assange-it kanë mbledhur një ekip të fortë ligjor për të penguar ekstradimin në Shtetet e Bashkuara të themeluesit të faqes së internetit, WikiLeaks, pas arrestimit të tij në Londër javën e kaluar. ...

Çka kishte zbuluar Julian Assange i WikiLeaks për Serbinë dhe Kosovën?
Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange kishte zbuluar me shumë se 800 sekrete diplomatike, duke filluar nga fakti se Perëndimi kërkon pavarësinë e Kosovës nga Rusia dhe se qeveria serbe po e fsheh Karaxhiçin dhe ...
Arbresh | 15-Apr-2019 17:37
Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange kishte zbuluar me shumë se 800 sekrete diplomatike, duke filluar nga fakti se Perëndimi kërkon pavarësinë e Kosovës nga Rusia dhe se qeveria serbe po e fsheh Karaxhiçin dhe ...

Heqja e azilit për Assange, Presidenti i Ekuadorit zbardh arsyet
Jualian Assange e ka përdorur ambasadën ekuadoriane për të spiunuar. Akuza ndaj themeluesit të Wikileaks vjen nga Presidenti i Ekuadorit Lenin Moreno, në një intervistë për të përditshmen britanike “The Guardian”. “Çdo ...
TV Klan | 15-Apr-2019 17:37
Jualian Assange e ka përdorur ambasadën ekuadoriane për të spiunuar. Akuza ndaj themeluesit të Wikileaks vjen nga Presidenti i Ekuadorit Lenin Moreno, në një intervistë për të përditshmen britanike “The Guardian”. “Çdo ...

Presidenti i Ekuadorit: Assange po e përdorte ambasadën si qendër spiunimi
“Julian Assange shkeli në mënyrë të përsëritur kushtet e azilit dhe u përpoq të përdorte ambasadën ekuadoriane në Londër si një qendër për spiunim” , tha presidenti i Ekuadorit në një intervistë me The Guardian. Lenin ...
Dritare | 15-Apr-2019 15:40
“Julian Assange shkeli në mënyrë të përsëritur kushtet e azilit dhe u përpoq të përdorte ambasadën ekuadoriane në Londër si një qendër për spiunim” , tha presidenti i Ekuadorit në një intervistë me The Guardian. Lenin ...

Presidenti i Ekuadorit: Julian Assange e përdorte ambasadën për spiunazh
Presidenti i Ekuadorit, Lenini Moreno deklaroi se Julian Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit në Londër si një “qendër për spiunazh”. Ai tha se deri të revokimi i azilit erdhi pasi Assange shkeli rregullat dhe jo për ...
Lapsi | 15-Apr-2019 15:40
Presidenti i Ekuadorit, Lenini Moreno deklaroi se Julian Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit në Londër si një “qendër për spiunazh”. Ai tha se deri të revokimi i azilit erdhi pasi Assange shkeli rregullat dhe jo për ...

VIDEO: Brenda dhomës ku jetonte njeriu që tronditi botën
Për më shumë se shtatë vjet themeluesi i Wikileaks, Julian Assange u strehua në ambasadën e Ekuadorit në Londër, para se të arrestohej të enjten. Ndërkohë së fundmi janë publikuar disa pamje të marra nga kamerat e ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 13:35
Për më shumë se shtatë vjet themeluesi i Wikileaks, Julian Assange u strehua në ambasadën e Ekuadorit në Londër, para se të arrestohej të enjten. Ndërkohë së fundmi janë publikuar disa pamje të marra nga kamerat e ...

Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit për spiunazh
Julian Assange e përdori statusin e azilantit në ambasadën e Ekuadorit për të kryer aktivitete spiunazhi. Kjo, sipas presidentit të vendit amerikano-jugor ka qenë dhe arsyeja përse themeluesi i Wikileaks u dorëzua tek ...
ABCNews | 15-Apr-2019 15:33
Julian Assange e përdori statusin e azilantit në ambasadën e Ekuadorit për të kryer aktivitete spiunazhi. Kjo, sipas presidentit të vendit amerikano-jugor ka qenë dhe arsyeja përse themeluesi i Wikileaks u dorëzua tek ...

“Assange kërkoi krijimin e një qendre spiunazhi në ambasadën e Ekuadorit”
Julian Assange u përpoq të krijonte një qendër spiunazhi në ambasadën e Ekuadorit në Londër, pohoi të dielën presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno për të justifikuar vendimin për heqjen e azilit ndaj themeluesit të ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 13:05
Julian Assange u përpoq të krijonte një qendër spiunazhi në ambasadën e Ekuadorit në Londër, pohoi të dielën presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno për të justifikuar vendimin për heqjen e azilit ndaj themeluesit të ...

Nëna e Assange: Është në burg me kriminelët më të rrezikshëm
BRITANI E MADHE Julian Assange, i arrestuar javën e kaluar në ambasadën e Ekuadorit në Londër pak pasi vendi i amerikës jugore i hoqi azilin, është mbyllur në burgun e “Guantanamos britanike”. Një gjë të tillë e bën të ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 12:24
BRITANI E MADHE Julian Assange, i arrestuar javën e kaluar në ambasadën e Ekuadorit në Londër pak pasi vendi i amerikës jugore i hoqi azilin, është mbyllur në burgun e “Guantanamos britanike”. Një gjë të tillë e bën të ...

‘Hakmarrja’, fotoja që çoi pas hekurave Assange
EKUADOR Disa ditë pas arrestimit të themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, të shumta kanë qenë teoritë rreth motiveve që detyruan ambasadën e Ekuadorit të pranonte heqjen e azilit politik. Pas akuzave të presidentit ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 10:30
EKUADOR Disa ditë pas arrestimit të themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, të shumta kanë qenë teoritë rreth motiveve që detyruan ambasadën e Ekuadorit të pranonte heqjen e azilit politik. Pas akuzave të presidentit ...

Publikohen xhirimet e fshehta: Kështu i kalonte ditët Julian Assange në ambasadë
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...
Arbresh | 15-Apr-2019 14:46
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...

Fotografia që “mori më qafë” Julian Assange
Kjo duket se është fotoja që detyroi Ambasadën e Ekuadorit të largonte Julian Assange. Fotoja në fjalë tregon presidentin e Ekuadorit Lenin duke buzëqeshur ndërkohë që po qëndronte në një shtrat të një hoteli luksoz, ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 10:34
Kjo duket se është fotoja që detyroi Ambasadën e Ekuadorit të largonte Julian Assange. Fotoja në fjalë tregon presidentin e Ekuadorit Lenin duke buzëqeshur ndërkohë që po qëndronte në një shtrat të një hoteli luksoz, ...

Presidenti i Ekuadorit: Assange e përdorte ambasadën për spiunazh
Julian Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit në Londër si një “qendër për spiunazh”, tha presidenti i Ekuadorit, Lenini Moreno. Ai tha se deri të revokimi i azilit erdhi pasi Assange shkeli rregullat dhe jo për shkak ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 09:24
Julian Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit në Londër si një “qendër për spiunazh”, tha presidenti i Ekuadorit, Lenini Moreno. Ai tha se deri të revokimi i azilit erdhi pasi Assange shkeli rregullat dhe jo për shkak ...

Publikohen pamjet: Si i kalonte ditët në ambasadë Julian Assange (Video)
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...
Shenja | 15-Apr-2019 14:40
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...

Arrestimi i Assange, presidenti i Ekuadorit e akuzon për spiunazh
Julian Assange shkeli kushtet e azilit dhe u përpoq të përdorte ambasadën ekuadoriane në Londër si një “qendër spiunazhi”. Këtë e deklaroi presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno, në një intervistë me Guardian, e para për ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 09:24
Julian Assange shkeli kushtet e azilit dhe u përpoq të përdorte ambasadën ekuadoriane në Londër si një “qendër spiunazhi”. Këtë e deklaroi presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno, në një intervistë me Guardian, e para për ...

Avokatja: Assange i gatshëm të bashkëpunojë me autoritetet suedeze
Avokatja e Julian Assange, Jennifer Robinson deklaroi sot se ai ishte i gatshëm për të bashkëpunuar me autoritetet suedeze, nëse këto të fundit kërkojnë ekstradimin e tij, por prioritet mbetet shmangia e një ekstradimi ...
BalkanWeb | 14-Apr-2019 16:29
Avokatja e Julian Assange, Jennifer Robinson deklaroi sot se ai ishte i gatshëm për të bashkëpunuar me autoritetet suedeze, nëse këto të fundit kërkojnë ekstradimin e tij, por prioritet mbetet shmangia e një ekstradimi ...

VIDEO/ Pamjet e fshehta, ja si i kalonte ditët Julian Assange në ambasadën e Ekuadorit
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...
Java News | 15-Apr-2019 13:35
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...

Publikohen xhirimet e fshehta: Kështu e kalonte ditët Julian Assange në ambasadë
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 13:26
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...

Një ditë para arrestimit të Julian Assangen, pamjet e fshehta nga ambasada e Ekuadorit (Video)
Presidenti i Ekuadorit mori një vendim skandaloz dhe vendosi që të largonte themeluesin e Wikileaks nga ambasada e vendit të tij në Londër. Julian Assange, është arrestuar me 11 Prill nga policia britanike në Ambasadën ...
TetovaSot | 15-Apr-2019 12:54
Presidenti i Ekuadorit mori një vendim skandaloz dhe vendosi që të largonte themeluesin e Wikileaks nga ambasada e vendit të tij në Londër. Julian Assange, është arrestuar me 11 Prill nga policia britanike në Ambasadën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved