ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 18:54

Haradinaj: Nëse BE është për hapjen e çështjes së shqiptarëve në Ballkan, e hapim

Haradinaj: Nëse BE është për hapjen e çështjes së shqiptarëve në Ballkan, e hapim
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se thënë se shteti i Kosovës nuk mund të bëhet në asnjë tavolinë. “Në tavolinë vetëm mund të konfirmohet ajo që ka vendos populli i Kosovës – një Kosovë pavarur e ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 14:47
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se thënë se shteti i Kosovës nuk mund të bëhet në asnjë tavolinë. “Në tavolinë vetëm mund të konfirmohet ajo që ka vendos populli i Kosovës – një Kosovë pavarur e ...

Haradinaj i akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve
Prishtinë, 15 prill 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë ndoshta do të mund të arrihej tashmë, sikur të mos hapej tema e ndryshimit të kufijve mes dy vendeve. ...
Illyriapress | 15-Apr-2019 14:47
Prishtinë, 15 prill 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë ndoshta do të mund të arrihej tashmë, sikur të mos hapej tema e ndryshimit të kufijve mes dy vendeve. ...

Haradinaj: Në tavolinat e bisedimeve mund të konfirmohet vetëm ajo që vendosë populli
Me këtë rast, kryeministri Haradinaj tha se, nderimi për të rënët për liri, në radhë të parë është vazhdim i vetëdijes kombëtare, njofton kumtesa. “Vetëdija jonë e lirisë është e gjatë, rrugëton nëpër shekuj dhe kalon ...
Lajminet | 15-Apr-2019 14:40
Me këtë rast, kryeministri Haradinaj tha se, nderimi për të rënët për liri, në radhë të parë është vazhdim i vetëdijes kombëtare, njofton kumtesa. “Vetëdija jonë e lirisë është e gjatë, rrugëton nëpër shekuj dhe kalon ...

Haradinaj i ashpër me Mogherinin e Hahnin, kërkon nga BE-ja të refuzojë thirrjet për tragjedi të reja në Ballkan (Video)
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian për Zgjerim, ...
Telegrafi | 15-Apr-2019 14:39
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian për Zgjerim, ...

Haradinaj: Nëse BE është për hapjen e çështjes së shqiptarëve në Ballkan, e hapim
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se thënë se shteti i Kosovës nuk mund të bëhet në asnjë tavolinë. “Në tavolinë vetëm mund të konfirmohet ajo që ka vendos populli i Kosovës – një Kosovë pavarur e ...
Klan Kosova | 15-Apr-2019 14:39
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se thënë se shteti i Kosovës nuk mund të bëhet në asnjë tavolinë. “Në tavolinë vetëm mund të konfirmohet ajo që ka vendos populli i Kosovës – një Kosovë pavarur e ...

Haradinaj: Nëse BE është për hapjen e çështjes së shqiptarëve në Ballkan, e hapim
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se thënë se shteti i Kosovës nuk mund të bëhet në asnjë tavolinë. “Në tavolinë vetëm mund të konfirmohet ajo që ka vendos populli i Kosovës – një Kosovë pavarur e ...
TetovaSot | 15-Apr-2019 14:39
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se thënë se shteti i Kosovës nuk mund të bëhet në asnjë tavolinë. “Në tavolinë vetëm mund të konfirmohet ajo që ka vendos populli i Kosovës – një Kosovë pavarur e ...

?Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e shqiptarëve në Ballkan
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se hapja eventuale e bisedimeve për shkëmbimin e territoreve do të hapë njëherësh çështjen e shqiptarëve në Ballkan. Ai gjatë akademisë përkujtimore kushtuar ...
Arbresh | 15-Apr-2019 14:04
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se hapja eventuale e bisedimeve për shkëmbimin e territoreve do të hapë njëherësh çështjen e shqiptarëve në Ballkan. Ai gjatë akademisë përkujtimore kushtuar ...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e shqiptarëve në Ballkan
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se hapja eventuale e bisedimeve për shkëmbimin e territoreve do të hapë njëherësh çështjen e shqiptarëve në Ballkan. Ai gjatë akademisë përkujtimore kushtuar ...
InFokusi | 15-Apr-2019 13:56
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se hapja eventuale e bisedimeve për shkëmbimin e territoreve do të hapë njëherësh çështjen e shqiptarëve në Ballkan. Ai gjatë akademisë përkujtimore kushtuar ...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e shqiptarëve në Ballkan
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se hapja eventuale e bisedimeve për shkëmbimin e territoreve do të hapë njëherësh çështjen e shqiptarëve në Ballkan.
Kosova Press | 15-Apr-2019 13:52
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se hapja eventuale e bisedimeve për shkëmbimin e territoreve do të hapë njëherësh çështjen e shqiptarëve në Ballkan.

Haradinaj: Nuk do të lejojmë të na mohohet e drejta në konsolidim të shtetit
Është mbajtur akademi përkujtimore kushtuar Betejës së Zhegocit dhe 50 dëshmorëve të Brigadës “Kadri Zeka”. Në këtë akademi, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nderimi për të rënët është edhe ...
EkonomiaOnline | 15-Apr-2019 13:46
Është mbajtur akademi përkujtimore kushtuar Betejës së Zhegocit dhe 50 dëshmorëve të Brigadës “Kadri Zeka”. Në këtë akademi, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nderimi për të rënët është edhe ...

Kujtohet Beteja e Zhegocit dhe 50 dëshmorëve të Brigadës “Kadri Zeka”
Në 20 vjetorin e epopesë së UCK-së në zonën e Karadakut në Zhegoc është përkujtuar Beteja e Zhegocit dhe 50 dëshmorëve të Brigadës “Kadri Zeka”. Në këtë akademi kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se Liria jonë ...
Arbresh | 15-Apr-2019 13:41
Në 20 vjetorin e epopesë së UCK-së në zonën e Karadakut në Zhegoc është përkujtuar Beteja e Zhegocit dhe 50 dëshmorëve të Brigadës “Kadri Zeka”. Në këtë akademi kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se Liria jonë ...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve
Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe territoret, do të ishte mundësia që Kosova dhe Serbia, të arrijnë një marrëveshje. “Vazhdim i gabimit që e ka bërë zonja Mogherini dhe komisionari Han që ja kanë ...
Lajminet | 15-Apr-2019 13:31
Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe territoret, do të ishte mundësia që Kosova dhe Serbia, të arrijnë një marrëveshje. “Vazhdim i gabimit që e ka bërë zonja Mogherini dhe komisionari Han që ja kanë ...

Haradinaj bën homazhe te përmendorja e martirëve të fshatit Sllovi
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Fillimisht, kryeministri Haradinaj, bëri homazhe te përmendorja e ...
Klan Kosova | 15-Apr-2019 13:27
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Fillimisht, kryeministri Haradinaj, bëri homazhe te përmendorja e ...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë humbur një vit ...
Alsat-M | 15-Apr-2019 13:27
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë humbur një vit ...

Haradinaj: Në luftë nuk kanë pyetur në cilën parti jemi, janë vrarë njerëz pa asnjë kriter
Kryeministri Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Me këtë rast, Haradinaj ka thënë se sot po përkujtohet një krim që ka ndodhur ndaj popullit të ...
Telegrafi | 15-Apr-2019 12:45
Kryeministri Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Me këtë rast, Haradinaj ka thënë se sot po përkujtohet një krim që ka ndodhur ndaj popullit të ...

Deklaratat rreth kufijve – Haradinaj kritikon Mogherinin e Hahnin
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe territoret, do ...
Klan Kosova | 15-Apr-2019 13:27
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe territoret, do ...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe territoret, do ...
Zeri | 15-Apr-2019 13:27
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe territoret, do ...

Haradinaj sërish godet Federica Mogherinin dhe Johannes Hahnin – na e humbën 1 vit me deklaratat për kufijtë
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë humbur një vit ...
Gazeta Observer | 15-Apr-2019 13:18
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë humbur një vit ...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë humbur një vit ...
InFokusi | 15-Apr-2019 13:18
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë humbur një vit ...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve
Prishtinë, 15 prill - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 13:15
Prishtinë, 15 prill - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved