ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 18:30

Finlanda përballë bisedimeve të vështira për koalicionin qeverisës

Finlanda përballë bisedimeve të vështira për koalicionin qeverisës
Bisedime të vështira priten në Finlandë, pasi Partia Social-Demokrate e opozitës shënoi fitore të ngushtë në zgjedhjet e përgjithshme, që u mbajtën të dielën. Udhëheqësi i Social-Demokratëve, Antii Rinne, tha se ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 16:19
Bisedime të vështira priten në Finlandë, pasi Partia Social-Demokrate e opozitës shënoi fitore të ngushtë në zgjedhjet e përgjithshme, që u mbajtën të dielën. Udhëheqësi i Social-Demokratëve, Antii Rinne, tha se ...

Për një fije floku Finlanda shpëton nga e djathta ekstreme
Socialdemokratët majtistë të Finlandës fituan vendin e parë në zgjedhjet e përgjithshme të së dielës me 17.7% të votave, duke shmangur për një fije floku humbjen nga Partia e ekstremit të djathtë, e cila u ngrit në ...
Tesheshi | 15-Apr-2019 16:19
Socialdemokratët majtistë të Finlandës fituan vendin e parë në zgjedhjet e përgjithshme të së dielës me 17.7% të votave, duke shmangur për një fije floku humbjen nga Partia e ekstremit të djathtë, e cila u ngrit në ...

Pas 20 vitesh, e majta fiton zgjedhjet në Finlandë
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...
TetovaSot | 15-Apr-2019 15:50
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...

Finlanda përballë bisedimeve të vështira për koalicionin qeverisës
Bisedime të vështira priten në Finlandë, pasi Partia Social-Demokrate e opozitës shënoi fitore të ngushtë në zgjedhjet e përgjithshme, që u mbajtën të dielën. Udhëheqësi i Social-Demokratëve, Antii Rinne, tha se ...
Radio Evropa e Lire | 15-Apr-2019 15:02
Bisedime të vështira priten në Finlandë, pasi Partia Social-Demokrate e opozitës shënoi fitore të ngushtë në zgjedhjet e përgjithshme, që u mbajtën të dielën. Udhëheqësi i Social-Demokratëve, Antii Rinne, tha se ...

Finlandë/ Shpallet rezultati i zgjedhjeve, ja kush fiton!
Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të Finlandës tregojnë se Partia Social Demokrate (SDP) fitoi me 17.7% të votave. Zgjedhjet u mbajtën të dielën e 14 prillit. Gara ishte e ngushtë dhe partia e krahut të djathtë ...
Dritare | 15-Apr-2019 14:01
Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të Finlandës tregojnë se Partia Social Demokrate (SDP) fitoi me 17.7% të votave. Zgjedhjet u mbajtën të dielën e 14 prillit. Gara ishte e ngushtë dhe partia e krahut të djathtë ...

Zgjedhjet në Finlandë, e majta rikthehet në pushtet pas 20 vitesh
Socialdemokratët me kryetarin e tyre, Antti Rinne, kanë shpallur fitoren në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën në Finlandë. “Për herë të parë që nga viti 1999 ne jemi partia më e madhe në Finlandë”, tha ...
Klan Kosova | 15-Apr-2019 14:01
Socialdemokratët me kryetarin e tyre, Antti Rinne, kanë shpallur fitoren në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën në Finlandë. “Për herë të parë që nga viti 1999 ne jemi partia më e madhe në Finlandë”, tha ...

E majta fitoi zgjedhjet dhe rikthehet në pushtet pas 20 vitesh në Finlandë
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 13:12
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...

Rezultatet preliminare në Finlandë: Udhëheq Partia Socialdemokrate
Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit fitoi 17.2%. AP transmeton se bëhet fjalë për votat ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 04:57
Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit fitoi 17.2%. AP transmeton se bëhet fjalë për votat ...

E majta fitoi zgjedhjet dhe rikthehet në pushtet pas 20 vitesh në Finlandë
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...
Portalb | 15-Apr-2019 12:32
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...

Finlandë, Social Demokratët fitojnë zgjedhjet me rezultat të ngushtë
Partia Social Demokrate ka arritur të sigurojë një fitore të ngushtë në zgjedhjet e përgjithshme të Finlandës me 17.7% të votave. Partia e ekstremit të djathtë u rendit e dyta me 17.5%, ndërsa Partia Qendrore e ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 10:14
Partia Social Demokrate ka arritur të sigurojë një fitore të ngushtë në zgjedhjet e përgjithshme të Finlandës me 17.7% të votave. Partia e ekstremit të djathtë u rendit e dyta me 17.5%, ndërsa Partia Qendrore e ...

E majta fiton zgjedhjet në Finlandë, rikthehet në pushtet pas 20 vitesh
Socialdemokratët me kryetarin e tyre, Antti Rinne, kanë shpallur fitoren në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën në Finlandë. Rezultatet e ngushta mes tri partive të para, veçanërisht me ultradjathtistët ...
EkonomiaOnline | 15-Apr-2019 12:23
Socialdemokratët me kryetarin e tyre, Antti Rinne, kanë shpallur fitoren në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën në Finlandë. Rezultatet e ngushta mes tri partive të para, veçanërisht me ultradjathtistët ...

Finlandë, social-demokratët fitojnë zgjedhjet kundër pupulistëve
Social-demokratët u shpallën dje fitues të zgjedhjeve parlamentare në Finlandë, 20 vite pas fitores së tyre të fundit, me një avancim të lehtë ndaj partisë së ekstremit të djathtë ”Finlandezët e vërtetë”. Partia e ...
Alsat-M | 15-Apr-2019 11:59
Social-demokratët u shpallën dje fitues të zgjedhjeve parlamentare në Finlandë, 20 vite pas fitores së tyre të fundit, me një avancim të lehtë ndaj partisë së ekstremit të djathtë ”Finlandezët e vërtetë”. Partia e ...

Finlandë, Social-Demokratët fitojnë zgjedhjet parlamentare
Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare në Finlandë kanë qenë surprizuese. Partia Socialdemokrate, rezulton fituese me 17,7 % të votave, ndërsa Partia Qendrore e Kryeministrit aktual ka marrë vetëm 13,8 %. Në vend të dytë ...
ABCNews | 15-Apr-2019 11:28
Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare në Finlandë kanë qenë surprizuese. Partia Socialdemokrate, rezulton fituese me 17,7 % të votave, ndërsa Partia Qendrore e Kryeministrit aktual ka marrë vetëm 13,8 %. Në vend të dytë ...

E majta fiton zgjedhjet dhe rikthehet në pushtet pas 20 vitesh në Finlandë
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...
Java News | 15-Apr-2019 11:47
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...

E majta fiton në Finlandë – Antti Rinne shpall fitoren. Rezultat i ngushtë me nacionalistët
Lideri i social demokratëve të majtë në Finlandë, Antti Rinne, shpalli fitoren në zgjedhjet e përgjithshme të ditës së Diel, pasi rezultatet treguan se partia e tij fitoi me një rezultat të ngushtë. Social demokratët ...
ScanTv | 15-Apr-2019 11:47
Lideri i social demokratëve të majtë në Finlandë, Antti Rinne, shpalli fitoren në zgjedhjet e përgjithshme të ditës së Diel, pasi rezultatet treguan se partia e tij fitoi me një rezultat të ngushtë. Social demokratët ...

Finlandezët i thonë “Jo” qeverisë së kursimit, majtistët fitojnë zgjedhjet
Pas zgjedhjeve më të forta në më shumë se gjysmë shekulli, Finlanda duket e gatshme të marrë një qeveri më të majtë, pasi votuesit hodhën poshtë vitet e ‘kursimit’. Ish-sindikalisti Antti Rinne është gati të bëhet ...
Monitor | 15-Apr-2019 10:11
Pas zgjedhjeve më të forta në më shumë se gjysmë shekulli, Finlanda duket e gatshme të marrë një qeveri më të majtë, pasi votuesit hodhën poshtë vitet e ‘kursimit’. Ish-sindikalisti Antti Rinne është gati të bëhet ...

Populistët, forcë e dytë në Finlandë
Me vetëm 0.2% diferencë Social Demokratët u shpallën fitues të zgjedhjeve parlamentare në Finlandë. Ata morën 17.7% të votave kundrejt 17.5 të ekstremit të djathtë. Ky rezultat rrit më tej ethet e Bashkimit Europian ...
TV Klan | 15-Apr-2019 09:43
Me vetëm 0.2% diferencë Social Demokratët u shpallën fitues të zgjedhjeve parlamentare në Finlandë. Ata morën 17.7% të votave kundrejt 17.5 të ekstremit të djathtë. Ky rezultat rrit më tej ethet e Bashkimit Europian ...

Finlandë, Partia Social-Demokrate kryeson zgjedhjet
Partia Social- Demokrate që në Finlandë është e majta, rezulton fituese në zgjedhjet e përgjithshme të mbajtura, duke siguruar deri tani 17. 7 % të votave. Megjithatë edhe partia e ekstremit të djathtë ka mbledhur 17. 5 ...
RTSH | 15-Apr-2019 11:09
Partia Social- Demokrate që në Finlandë është e majta, rezulton fituese në zgjedhjet e përgjithshme të mbajtura, duke siguruar deri tani 17. 7 % të votave. Megjithatë edhe partia e ekstremit të djathtë ka mbledhur 17. 5 ...

Socialdemokratët e Finlandës fitojnë zgjedhjet e përgjithshme
Kryetari i Partisë Socialdemokratike të Finlandës e ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme pasi partia e tij fitoi me rezultat të ngushtë dhe i mori 17.7 për qind të votave. “Për herë të parë që nga viti 1999, ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 10:42
Kryetari i Partisë Socialdemokratike të Finlandës e ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme pasi partia e tij fitoi me rezultat të ngushtë dhe i mori 17.7 për qind të votave. “Për herë të parë që nga viti 1999, ...

Finlanda në zgjedhje, vendi pritet të ketë kryeministrin e parë majtist në dy dekada
Sondazhet janë mbyllur në zgjedhjet e përgjithshme të Finlandës, të cilat pritet të sjellin kryeministrin e parë të majtë në dy dekada, raporton Al Jazeera, transmeton Klan Kosova. Partia opozitare, Partia ...
Klan Kosova | 14-Apr-2019 22:01
Sondazhet janë mbyllur në zgjedhjet e përgjithshme të Finlandës, të cilat pritet të sjellin kryeministrin e parë të majtë në dy dekada, raporton Al Jazeera, transmeton Klan Kosova. Partia opozitare, Partia ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved