ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 18:44

Finlanda përballë bisedimeve të vështira për koalicionin qeverisës

Finlanda përballë bisedimeve të vështira për koalicionin qeverisës
Bisedime të vështira priten në Finlandë, pasi Partia Social-Demokrate e opozitës shënoi fitore të ngushtë në zgjedhjet e përgjithshme, që u mbajtën të dielën. Udhëheqësi i Social-Demokratëve, Antii Rinne, tha se ...
Radio Evropa e Lire | 15-Apr-2019 15:02
Bisedime të vështira priten në Finlandë, pasi Partia Social-Demokrate e opozitës shënoi fitore të ngushtë në zgjedhjet e përgjithshme, që u mbajtën të dielën. Udhëheqësi i Social-Demokratëve, Antii Rinne, tha se ...

Finlandë/ Shpallet rezultati i zgjedhjeve, ja kush fiton!
Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të Finlandës tregojnë se Partia Social Demokrate (SDP) fitoi me 17.7% të votave. Zgjedhjet u mbajtën të dielën e 14 prillit. Gara ishte e ngushtë dhe partia e krahut të djathtë ...
Dritare | 15-Apr-2019 14:01
Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të Finlandës tregojnë se Partia Social Demokrate (SDP) fitoi me 17.7% të votave. Zgjedhjet u mbajtën të dielën e 14 prillit. Gara ishte e ngushtë dhe partia e krahut të djathtë ...

Zgjedhjet në Finlandë, e majta rikthehet në pushtet pas 20 vitesh
Socialdemokratët me kryetarin e tyre, Antti Rinne, kanë shpallur fitoren në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën në Finlandë. “Për herë të parë që nga viti 1999 ne jemi partia më e madhe në Finlandë”, tha ...
Klan Kosova | 15-Apr-2019 14:01
Socialdemokratët me kryetarin e tyre, Antti Rinne, kanë shpallur fitoren në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën në Finlandë. “Për herë të parë që nga viti 1999 ne jemi partia më e madhe në Finlandë”, tha ...

E majta fitoi zgjedhjet dhe rikthehet në pushtet pas 20 vitesh në Finlandë
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 13:12
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...

E majta fitoi zgjedhjet dhe rikthehet në pushtet pas 20 vitesh në Finlandë
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...
Portalb | 15-Apr-2019 12:32
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...

E majta fiton zgjedhjet në Finlandë, rikthehet në pushtet pas 20 vitesh
Socialdemokratët me kryetarin e tyre, Antti Rinne, kanë shpallur fitoren në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën në Finlandë. Rezultatet e ngushta mes tri partive të para, veçanërisht me ultradjathtistët ...
EkonomiaOnline | 15-Apr-2019 12:23
Socialdemokratët me kryetarin e tyre, Antti Rinne, kanë shpallur fitoren në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën në Finlandë. Rezultatet e ngushta mes tri partive të para, veçanërisht me ultradjathtistët ...

Finlandë, social-demokratët fitojnë zgjedhjet kundër pupulistëve
Social-demokratët u shpallën dje fitues të zgjedhjeve parlamentare në Finlandë, 20 vite pas fitores së tyre të fundit, me një avancim të lehtë ndaj partisë së ekstremit të djathtë ”Finlandezët e vërtetë”. Partia e ...
Alsat-M | 15-Apr-2019 11:59
Social-demokratët u shpallën dje fitues të zgjedhjeve parlamentare në Finlandë, 20 vite pas fitores së tyre të fundit, me një avancim të lehtë ndaj partisë së ekstremit të djathtë ”Finlandezët e vërtetë”. Partia e ...

Rezultatet preliminare në Finlandë: Udhëheq Partia Socialdemokrate
Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit fitoi 17.2%. AP transmeton se bëhet fjalë për votat ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 04:57
Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit fitoi 17.2%. AP transmeton se bëhet fjalë për votat ...

Finlandë, Social Demokratët fitojnë zgjedhjet me rezultat të ngushtë
Partia Social Demokrate ka arritur të sigurojë një fitore të ngushtë në zgjedhjet e përgjithshme të Finlandës me 17.7% të votave. Partia e ekstremit të djathtë u rendit e dyta me 17.5%, ndërsa Partia Qendrore e ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 10:14
Partia Social Demokrate ka arritur të sigurojë një fitore të ngushtë në zgjedhjet e përgjithshme të Finlandës me 17.7% të votave. Partia e ekstremit të djathtë u rendit e dyta me 17.5%, ndërsa Partia Qendrore e ...

E majta fiton zgjedhjet dhe rikthehet në pushtet pas 20 vitesh në Finlandë
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...
Java News | 15-Apr-2019 11:47
Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve të partisë ...

Finlandë, Social-Demokratët fitojnë zgjedhjet parlamentare
Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare në Finlandë kanë qenë surprizuese. Partia Socialdemokrate, rezulton fituese me 17,7 % të votave, ndërsa Partia Qendrore e Kryeministrit aktual ka marrë vetëm 13,8 %. Në vend të dytë ...
ABCNews | 15-Apr-2019 11:28
Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare në Finlandë kanë qenë surprizuese. Partia Socialdemokrate, rezulton fituese me 17,7 % të votave, ndërsa Partia Qendrore e Kryeministrit aktual ka marrë vetëm 13,8 %. Në vend të dytë ...

E majta fiton në Finlandë – Antti Rinne shpall fitoren. Rezultat i ngushtë me nacionalistët
Lideri i social demokratëve të majtë në Finlandë, Antti Rinne, shpalli fitoren në zgjedhjet e përgjithshme të ditës së Diel, pasi rezultatet treguan se partia e tij fitoi me një rezultat të ngushtë. Social demokratët ...
ScanTv | 15-Apr-2019 11:47
Lideri i social demokratëve të majtë në Finlandë, Antti Rinne, shpalli fitoren në zgjedhjet e përgjithshme të ditës së Diel, pasi rezultatet treguan se partia e tij fitoi me një rezultat të ngushtë. Social demokratët ...

Finlandezët i thonë “Jo” qeverisë së kursimit, majtistët fitojnë zgjedhjet
Pas zgjedhjeve më të forta në më shumë se gjysmë shekulli, Finlanda duket e gatshme të marrë një qeveri më të majtë, pasi votuesit hodhën poshtë vitet e ‘kursimit’. Ish-sindikalisti Antti Rinne është gati të bëhet ...
Monitor | 15-Apr-2019 10:11
Pas zgjedhjeve më të forta në më shumë se gjysmë shekulli, Finlanda duket e gatshme të marrë një qeveri më të majtë, pasi votuesit hodhën poshtë vitet e ‘kursimit’. Ish-sindikalisti Antti Rinne është gati të bëhet ...

Finlandë, Partia Social-Demokrate kryeson zgjedhjet
Partia Social- Demokrate që në Finlandë është e majta, rezulton fituese në zgjedhjet e përgjithshme të mbajtura, duke siguruar deri tani 17. 7 % të votave. Megjithatë edhe partia e ekstremit të djathtë ka mbledhur 17. 5 ...
RTSH | 15-Apr-2019 11:09
Partia Social- Demokrate që në Finlandë është e majta, rezulton fituese në zgjedhjet e përgjithshme të mbajtura, duke siguruar deri tani 17. 7 % të votave. Megjithatë edhe partia e ekstremit të djathtë ka mbledhur 17. 5 ...

Populistët, forcë e dytë në Finlandë
Me vetëm 0.2% diferencë Social Demokratët u shpallën fitues të zgjedhjeve parlamentare në Finlandë. Ata morën 17.7% të votave kundrejt 17.5 të ekstremit të djathtë. Ky rezultat rrit më tej ethet e Bashkimit Europian ...
TV Klan | 15-Apr-2019 09:43
Me vetëm 0.2% diferencë Social Demokratët u shpallën fitues të zgjedhjeve parlamentare në Finlandë. Ata morën 17.7% të votave kundrejt 17.5 të ekstremit të djathtë. Ky rezultat rrit më tej ethet e Bashkimit Europian ...

Socialdemokratët e Finlandës fitojnë zgjedhjet e përgjithshme
Kryetari i Partisë Socialdemokratike të Finlandës e ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme pasi partia e tij fitoi me rezultat të ngushtë dhe i mori 17.7 për qind të votave. “Për herë të parë që nga viti 1999, ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 10:42
Kryetari i Partisë Socialdemokratike të Finlandës e ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme pasi partia e tij fitoi me rezultat të ngushtë dhe i mori 17.7 për qind të votave. “Për herë të parë që nga viti 1999, ...

Finlanda në zgjedhje, vendi pritet të ketë kryeministrin e parë majtist në dy dekada
Sondazhet janë mbyllur në zgjedhjet e përgjithshme të Finlandës, të cilat pritet të sjellin kryeministrin e parë të majtë në dy dekada, raporton Al Jazeera, transmeton Klan Kosova. Partia opozitare, Partia ...
Klan Kosova | 14-Apr-2019 22:01
Sondazhet janë mbyllur në zgjedhjet e përgjithshme të Finlandës, të cilat pritet të sjellin kryeministrin e parë të majtë në dy dekada, raporton Al Jazeera, transmeton Klan Kosova. Partia opozitare, Partia ...

Rezultatet preliminare në Finlandë: Udhëheq Partia Socialdemokrate
Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë finlandeze fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit fitoi 17.2%. AP transmeton se bëhet fjalë ...
Arbresh | 14-Apr-2019 21:46
Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë finlandeze fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit fitoi 17.2%. AP transmeton se bëhet fjalë ...

Zgjedhjet në Finlandë, udhëheq Partia Socialdemokrate
Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë finlandeze fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit fitoi 17.2%. AP transmeton se bëhet fjalë ...
Aktuale.MK | 14-Apr-2019 21:20
Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë finlandeze fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit fitoi 17.2%. AP transmeton se bëhet fjalë ...

Rezultatet preliminare në Finlandë: Udhëheq Partia Socialdemokrate
Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë finlandeze fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit fitoi 17.2%.
Kosova Press | 14-Apr-2019 20:40
Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë finlandeze fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit fitoi 17.2%.

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved