ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 23:46

Në Sudan vazhdojnë protestat

Në Sudan vazhdojnë protestat
Organizatorët e protestave në kryeqytetin e Sudanit, Kartum, thanë se “duan të çmontojnë plotësisht” shtetin që ka krijuar udhëheqësi tashmë i përmbysur, Omar al-Bashir. Një zëdhënës i tyre tha se autoritetet e regjimit ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 15:27
Organizatorët e protestave në kryeqytetin e Sudanit, Kartum, thanë se “duan të çmontojnë plotësisht” shtetin që ka krijuar udhëheqësi tashmë i përmbysur, Omar al-Bashir. Një zëdhënës i tyre tha se autoritetet e regjimit ...

Në Sudan vazhdojnë protestat
Organizatorët e protestave në kryeqytetin e Sudanit, Kartum, thanë se “duan të çmontojnë plotësisht” shtetin që ka krijuar udhëheqësi tashmë i përmbysur, Omar al-Bashir. Një zëdhënës i tyre tha se autoritetet e regjimit ...
Telegraf | 15-Apr-2019 15:25
Organizatorët e protestave në kryeqytetin e Sudanit, Kartum, thanë se “duan të çmontojnë plotësisht” shtetin që ka krijuar udhëheqësi tashmë i përmbysur, Omar al-Bashir. Një zëdhënës i tyre tha se autoritetet e regjimit ...

Në Sudan vazhdojnë protestat, pavarësisht përmbysjes së presidentit
Organizatorët e protestave në kryeqytetin e Sudanit, Kartum, thanë se “duan të çmontojnë plotësisht” shtetin që ka krijuar udhëheqësi tashmë i përmbysur, Omar al-Bashir. Një zëdhënës i tyre tha se autoritetet e regjimit ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 15:18
Organizatorët e protestave në kryeqytetin e Sudanit, Kartum, thanë se “duan të çmontojnë plotësisht” shtetin që ka krijuar udhëheqësi tashmë i përmbysur, Omar al-Bashir. Një zëdhënës i tyre tha se autoritetet e regjimit ...

Sudani i përfshirë nga protestat, 38 të vrarë nga përleshjet me forcat e sigurisë
Organizatorët e protestave në Sudan kanë deklaruar se do të vijojnë me rrethimin e kryeqytetit të Kartum-it, deri në çmontimin e plotë të shtetit të themeluar nga ish-udhëheqësi i rrëzuar nga pushteti dhe i vendosur nën ...
Lapsi | 15-Apr-2019 16:14
Organizatorët e protestave në Sudan kanë deklaruar se do të vijojnë me rrethimin e kryeqytetit të Kartum-it, deri në çmontimin e plotë të shtetit të themeluar nga ish-udhëheqësi i rrëzuar nga pushteti dhe i vendosur nën ...

Ekspertët: Grusht shteti në Sudan ishte në suaza të interesave perëndimore
Grusht shtetit ushtarak në Sudan ishte në fokus të shteteve perëndimore dhe disa shteteve arabe që dëshirojnë të kenë nën kontroll resurset natyrore, thonë ekspertët për Anadolu Agency (AA). Boris Dolgov, që shërben si ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 17:37
Grusht shtetit ushtarak në Sudan ishte në fokus të shteteve perëndimore dhe disa shteteve arabe që dëshirojnë të kenë nën kontroll resurset natyrore, thonë ekspertët për Anadolu Agency (AA). Boris Dolgov, që shërben si ...

Ekspertët: Grusht shteti në Sudan ishte në suaza të interesave perëndimore
Grusht shtetit ushtarak në Sudan ishte në fokus të shteteve perëndimore dhe disa shteteve arabe që dëshirojnë të kenë nën kontroll resurset natyrore, thonë ekspertët për Anadolu Agency (AA). Boris Dolgov, që shërben si ...
Portalb | 15-Apr-2019 17:11
Grusht shtetit ushtarak në Sudan ishte në fokus të shteteve perëndimore dhe disa shteteve arabe që dëshirojnë të kenë nën kontroll resurset natyrore, thonë ekspertët për Anadolu Agency (AA). Boris Dolgov, që shërben si ...

Në Sudan vazhdojnë protestat, pavarësisht përmbysjes së presidentit
Organizatorët e protestave në kryeqytetin e Sudanit, Kartum, thanë se "duan të çmontojnë plotësisht" shtetin që ka krijuar udhëheqësi tashmë i përmbysur, Omar al-Bashir. Një zëdhënës i tyre tha se autoritetet e regjimit ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 16:19
Organizatorët e protestave në kryeqytetin e Sudanit, Kartum, thanë se "duan të çmontojnë plotësisht" shtetin që ka krijuar udhëheqësi tashmë i përmbysur, Omar al-Bashir. Një zëdhënës i tyre tha se autoritetet e regjimit ...

Në Sudan vazhdojnë protestat, pavarësisht përmbysjes së presidentit
Organizatorët e protestave në kryeqytetin e Sudanit, Kartum, thanë se "duan të çmontojnë plotësisht" shtetin që ka krijuar udhëheqësi tashmë i përmbysur, Omar al-Bashir. Një zëdhënës i tyre tha se autoritetet e regjimit ...
Radio Evropa e Lire | 15-Apr-2019 14:29
Organizatorët e protestave në kryeqytetin e Sudanit, Kartum, thanë se "duan të çmontojnë plotësisht" shtetin që ka krijuar udhëheqësi tashmë i përmbysur, Omar al-Bashir. Një zëdhënës i tyre tha se autoritetet e regjimit ...

Kriza e Sudanit: Këshilli ushtarak arrestoi ish-anëtarët e qeverisë
Muajt ??e protestave në Sudan çuan në rrëzimin dhe arrestimin e udhëheqësit të gjatë të kohës Omar al-Bashir të enjten. Këshilli ushtarak i përkohshëm i Sudanit ka arrestuar anëtarë të qeverisë së mëparshme dhe premtoi ...
Portalb | 15-Apr-2019 12:21
Muajt ??e protestave në Sudan çuan në rrëzimin dhe arrestimin e udhëheqësit të gjatë të kohës Omar al-Bashir të enjten. Këshilli ushtarak i përkohshëm i Sudanit ka arrestuar anëtarë të qeverisë së mëparshme dhe premtoi ...

Këshilli ushtarak i Sudanit arreston anëtarët e qeverisë së rrëzuar
Këshilli i përkohshëm ushtarak i Sudanit i ka arrestuar anëtarët e qeverisë së rrëzuar dhe ka premtuar se nuk do t’i shtypë protestat. Një zëdhënës i këtij këshilli ka kërkuar nga opozita që ta caktojë kryeministrin e ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 11:59
Këshilli i përkohshëm ushtarak i Sudanit i ka arrestuar anëtarët e qeverisë së rrëzuar dhe ka premtuar se nuk do t’i shtypë protestat. Një zëdhënës i këtij këshilli ka kërkuar nga opozita që ta caktojë kryeministrin e ...

Kriza e Sudanit: Këshilli ushtarak arreston ish anëtarët e qeverisë
Muajt ??e protestave në Sudan çuan në rrëzimin dhe arrestimin e udhëheqësit të gjatë të kohës Omar al-Bashir të enjten. Këshilli ushtarak i përkohshëm i Sudanit ka arrestuar anëtarë të qeverisë së mëparshme dhe premtoi ...
Klan Kosova | 15-Apr-2019 11:36
Muajt ??e protestave në Sudan çuan në rrëzimin dhe arrestimin e udhëheqësit të gjatë të kohës Omar al-Bashir të enjten. Këshilli ushtarak i përkohshëm i Sudanit ka arrestuar anëtarë të qeverisë së mëparshme dhe premtoi ...

Kriza e Sudanit: Këshilli ushtarak arreston ish-anëtarët e qeverisë
Muajt ??e protestave në Sudan çuan në rrëzimin dhe arrestimin e udhëheqësit të gjatë të kohës Omar al-Bashir të enjten. Këshilli ushtarak i përkohshëm i Sudanit ka arrestuar anëtarë të qeverisë së mëparshme dhe premtoi ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 11:09
Muajt ??e protestave në Sudan çuan në rrëzimin dhe arrestimin e udhëheqësit të gjatë të kohës Omar al-Bashir të enjten. Këshilli ushtarak i përkohshëm i Sudanit ka arrestuar anëtarë të qeverisë së mëparshme dhe premtoi ...

Kriza e Sudanit: Këshilli ushtarak arreston ish-anëtarët e qeverisë
Muajt ??e protestave në Sudan çuan në rrëzimin dhe arrestimin e udhëheqësit të gjatë të kohës Omar al-Bashir të enjten. Këshilli ushtarak i përkohshëm i Sudanit ka arrestuar anëtarë të qeverisë së mëparshme dhe premtoi ...
Arbresh | 15-Apr-2019 10:57
Muajt ??e protestave në Sudan çuan në rrëzimin dhe arrestimin e udhëheqësit të gjatë të kohës Omar al-Bashir të enjten. Këshilli ushtarak i përkohshëm i Sudanit ka arrestuar anëtarë të qeverisë së mëparshme dhe premtoi ...

Kriza e Sudanit: Këshilli ushtarak arreston ish-anëtarët e qeverisë
Këshilli ushtarak i përkohshëm i Sudanit ka arrestuar anëtarë të qeverisë së mëparshme dhe premtoi të mos shpërndajë protestuesit. Një zëdhënës i kërkoi gjithashtu opozitës që të marrë kryeministrin e ardhshëm dhe u ...
Lajminet | 15-Apr-2019 10:50
Këshilli ushtarak i përkohshëm i Sudanit ka arrestuar anëtarë të qeverisë së mëparshme dhe premtoi të mos shpërndajë protestuesit. Një zëdhënës i kërkoi gjithashtu opozitës që të marrë kryeministrin e ardhshëm dhe u ...

Kriza në Sudan, Ushtria: Jemi me popullin
Këshilli i përkohshëm ushtarak i Sudanit ka arrestuar anëtarët e qeverisë së mëparshme dhe premtoi të mos shpërndajë protestuesit. Po ashtu, ky Këshill i kërkoi opozitës që të zgjedhë kryeministrin e ardhshëm dhe u ...
Tesheshi | 15-Apr-2019 10:22
Këshilli i përkohshëm ushtarak i Sudanit ka arrestuar anëtarët e qeverisë së mëparshme dhe premtoi të mos shpërndajë protestuesit. Po ashtu, ky Këshill i kërkoi opozitës që të zgjedhë kryeministrin e ardhshëm dhe u ...

Kriza në Sudan/ Arrestohen anëtarët e ish-qeverisë
Këshilli Ushtarak i Përkohshëm i Sudanit ka arrestuar anëtarë të qeverisë së mëparshme dhe premtoi të mos shpërndajë protestuesit. Një zëdhënës i kërkoi gjithashtu opozitës që të marrë kryeministrin e ardhshëm dhe u ...
Dritare | 15-Apr-2019 09:07
Këshilli Ushtarak i Përkohshëm i Sudanit ka arrestuar anëtarë të qeverisë së mëparshme dhe premtoi të mos shpërndajë protestuesit. Një zëdhënës i kërkoi gjithashtu opozitës që të marrë kryeministrin e ardhshëm dhe u ...

Protestuesit në Sudan vazhdojnë protesteten, ndërsa sundimtarët ushtarakë kërkojnë mbështetje globale
Protestuesit sudanezë kërkuan që sundimtarët e rinj ushtarakë të krijonin një qeveri civile, ndërsa ministria e jashtme u bëri thirrje të dielën për mbështetje nga bashkësia ndërkombëtare për të ndihmuar “tranzicionin ...
Arbresh | 14-Apr-2019 19:47
Protestuesit sudanezë kërkuan që sundimtarët e rinj ushtarakë të krijonin një qeveri civile, ndërsa ministria e jashtme u bëri thirrje të dielën për mbështetje nga bashkësia ndërkombëtare për të ndihmuar “tranzicionin ...

Vazhdojnë protestat në Sudan
Për të tretën ditë me radhë, mijëra persona po protestojnë para selisë së ushtrisë, në kryeqytetin sudanez, Kartum,duke kërkuar tranzicion paqësor në sundim civil. Dëshmitarët thanë se protestuesit po qëndrojnë të ulur ...
Zhurnal | 14-Apr-2019 16:38
Për të tretën ditë me radhë, mijëra persona po protestojnë para selisë së ushtrisë, në kryeqytetin sudanez, Kartum,duke kërkuar tranzicion paqësor në sundim civil. Dëshmitarët thanë se protestuesit po qëndrojnë të ulur ...

Sudani në prag të një konflikti të brendshëm
Ushtria e Sudanit duket se nuk do ta ketë të lehtë udhëheqjen e vendit pasi rrëzoi nga pushteti dhe e arrestoi presidentin Omar al-Bashir. Kjo pasi turma të mëdha të njerëzve kanë vërshuar rrugët e kryeqytetit gjatë ...
Arbresh | 14-Apr-2019 16:28
Ushtria e Sudanit duket se nuk do ta ketë të lehtë udhëheqjen e vendit pasi rrëzoi nga pushteti dhe e arrestoi presidentin Omar al-Bashir. Kjo pasi turma të mëdha të njerëzve kanë vërshuar rrugët e kryeqytetit gjatë ...

Ushtria e Sudanit konfirmon: presidenti i rrëzuar Omar al-Bashir, në paraburgim shtëpiak
Një ushtarak i lartë i Sudanit konfirmoi se presidenti i përmbysur Omar al-Bashir është nën arrest shtëpiak në Khartum. “Al-Bashir nuk e ka lënë Sudanin”, tha koloneli i përgjithshëm Mohamed Hamdan Daqlo për ...
Tesheshi | 14-Apr-2019 16:19
Një ushtarak i lartë i Sudanit konfirmoi se presidenti i përmbysur Omar al-Bashir është nën arrest shtëpiak në Khartum. “Al-Bashir nuk e ka lënë Sudanin”, tha koloneli i përgjithshëm Mohamed Hamdan Daqlo për ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved