ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/04/2019 13:58

Reprezalje kazinove në Kosovë, aksion masiv për mbylljen e tyre

Reprezalje kazinove në Kosovë, aksion masiv për mbylljen e tyre
KOSOVË Policia e Kosovës ka mbajtur konferencën e dytë të jashtëzakonshme, e cila i dedikohet operacionit policor i cili ashtë realizuar në shkallë vendi kundër lojërave të fatit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki ...
BalkanWeb | 22-Mar-2019 18:10
KOSOVË Policia e Kosovës ka mbajtur konferencën e dytë të jashtëzakonshme, e cila i dedikohet operacionit policor i cili ashtë realizuar në shkallë vendi kundër lojërave të fatit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki ...

Lista Serbe u kthye në Kuvend vetëm sa për të mos humbur mandatet
Lista Serbe ka bërë të ditur se pjesëmarrja e tyre në seancën e sotme të Kuvendit ët Kosovës ishte bërë vetëm e vetëm për të parandaluar marrjen e mandateve. “Anëtarët e Listës Serbe sot morën pjesë shkurtimisht në ...
GazetaTema | 22-Mar-2019 17:38
Lista Serbe ka bërë të ditur se pjesëmarrja e tyre në seancën e sotme të Kuvendit ët Kosovës ishte bërë vetëm e vetëm për të parandaluar marrjen e mandateve. “Anëtarët e Listës Serbe sot morën pjesë shkurtimisht në ...

Mustafa: Në vend të lojërave të fatit të zhvillojmë një iniciativë të përbashkët për hapje të vendeve të punës
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për mbylljen e lojërave të fatit. Mustafa në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se përgëzon deputetët të cilët përkrahën ...
Telegrafi | 22-Mar-2019 19:18
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për mbylljen e lojërave të fatit. Mustafa në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se përgëzon deputetët të cilët përkrahën ...

Hoti: Sot i kemi dhënë goditje një mentaliteti qeverisës të kazinove dhe lojërave të fatit
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se me propozimin e LDK-së, sot Kuvendi ka vendosur të lirojë rrugët dhe lagjet nga lojërat e fatit. Ai në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se sot ...
Telegrafi | 22-Mar-2019 19:18
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se me propozimin e LDK-së, sot Kuvendi ka vendosur të lirojë rrugët dhe lagjet nga lojërat e fatit. Ai në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se sot ...

Kosovë, miratohet rezoluta për pezullimin e lojërave të fatit
KOSOVE Kuvendi i Kosovës ka miratuar një rezolutë të propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ku kërkohet pezullimi i aktiviteteve të kazinove dhe lojërave të fatit si dhe plotësim/ndryshimi i ligjit përkatës. Kjo ...
BalkanWeb | 22-Mar-2019 14:38
KOSOVE Kuvendi i Kosovës ka miratuar një rezolutë të propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ku kërkohet pezullimi i aktiviteteve të kazinove dhe lojërave të fatit si dhe plotësim/ndryshimi i ligjit përkatës. Kjo ...

Pas Shqipërisë, edhe Kosova paralajmëron mbylljen e kazinove
Bixhozi dhe lojërat e fatit vazhdojnë të frekuentohen shumë nga qytetarët në thuajse në gjithë botën. Edhe në Kosovë në qindra lokalet e licencuara të këtij lloj biznesi derdhet para e madhe nga qytetarët dhe shteti i ...
Monitor | 22-Mar-2019 22:05
Bixhozi dhe lojërat e fatit vazhdojnë të frekuentohen shumë nga qytetarët në thuajse në gjithë botën. Edhe në Kosovë në qindra lokalet e licencuara të këtij lloj biznesi derdhet para e madhe nga qytetarët dhe shteti i ...

Kosova si Shqipëria, gati të pezullojë lojërat e fatit
Kuvendi i Kosovës diskutoi sot lidhur me pezullimin e aktivitetit të kazionove dhe lojërave të fatit, si dhe plotësim ndryshimin e ligjit ekzistues. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli u shpreh se iniciativa e mbylljes së ...
BalkanWeb | 22-Mar-2019 13:47
Kuvendi i Kosovës diskutoi sot lidhur me pezullimin e aktivitetit të kazionove dhe lojërave të fatit, si dhe plotësim ndryshimin e ligjit ekzistues. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli u shpreh se iniciativa e mbylljes së ...

Kosovë, miratohet rezoluta për pezullimin e lojërave të fatit
Deputetët e Kosovës kanë miratuar me 74 vota pro një projektrezolutë që pezullon për 30 ditë lojërat e fatit, derisa qeveria të sjellë në Kuvend projektligjin që do t’i ndalojë ato për një afat 10-vjeçar, në një seancë ...
Top Channel | 22-Mar-2019 13:17
Deputetët e Kosovës kanë miratuar me 74 vota pro një projektrezolutë që pezullon për 30 ditë lojërat e fatit, derisa qeveria të sjellë në Kuvend projektligjin që do t’i ndalojë ato për një afat 10-vjeçar, në një seancë ...

Policia kontrollon 235 lokacione të lojërave të fatit, mbyllen 35 lokale dhe konfiskohen 118 aparate
Policia e Kosovës në një konferencë të jashtëzakonshme për media ka treguar realizimin e një operacioni policor i cili është realizuar në shkallë vendi ndaj lojërave të fatit. Në konferencë do të marrin pjesë zyrtarë ...
Telegrafi | 22-Mar-2019 17:29
Policia e Kosovës në një konferencë të jashtëzakonshme për media ka treguar realizimin e një operacioni policor i cili është realizuar në shkallë vendi ndaj lojërave të fatit. Në konferencë do të marrin pjesë zyrtarë ...

Qeveria ndalon bixhozin!
Halil Matoshi Vota pro Rezolutës së Kuvendit të Kosovës është ndër punët e mira që i bën pushteti dhe opozita së bashku, e në këtë kontekst edhe roli i LDK-së ëdhtë konstruktiv. Porse Abdullah Hoti abuzoi sot me këtë ...
Ina-Online | 23-Mar-2019 00:23
Halil Matoshi Vota pro Rezolutës së Kuvendit të Kosovës është ndër punët e mira që i bën pushteti dhe opozita së bashku, e në këtë kontekst edhe roli i LDK-së ëdhtë konstruktiv. Porse Abdullah Hoti abuzoi sot me këtë ...

Nga e hëna në Lipjan fillon nënshkrimi i peticionit për lojërat e fatit
Javën e fundit Kosova u trondit nga dy vrasje që ndodhën në kazino. Të shtunën një 36-vjeçar u vra me armë zjarri në një kazino në rrugën e Reshanit në komunën e Suharekës, ndërsa një i ri tjetër u vra të mërkurën ...
Zeri | 22-Mar-2019 23:47
Javën e fundit Kosova u trondit nga dy vrasje që ndodhën në kazino. Të shtunën një 36-vjeçar u vra me armë zjarri në një kazino në rrugën e Reshanit në komunën e Suharekës, ndërsa një i ri tjetër u vra të mërkurën ...

Hameti i thotë Hotit: Deklaratat tuaja janë tepër të vonshme
Kryetari i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi ka reaguar ndaj shefit të grupit parlamentar të LDK-së, Avdulla Hoti, në lidhje me kazinot, duke i thënë se “bastarët, lojërat e fatit e edhe kazinot, janë të kohës ...
Kosova Press | 22-Mar-2019 23:21
Kryetari i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi ka reaguar ndaj shefit të grupit parlamentar të LDK-së, Avdulla Hoti, në lidhje me kazinot, duke i thënë se “bastarët, lojërat e fatit e edhe kazinot, janë të kohës ...

Ahmeti Isufi i kundërpërgjigjet Avdullah Hotit për kazinot
Kryetari i Grupit Parlamentar të Alenacës për Ardhmërin e Kosovës, Ahmet Isufi i është kundërpërgjigj, Avdullah Hotit të Lidhjes Demokratike të Kosovës lidhur me vendimin e rezolutës për mbylljen e lokaleve të lojërave ...
Gazeta Monitor | 22-Mar-2019 22:17
Kryetari i Grupit Parlamentar të Alenacës për Ardhmërin e Kosovës, Ahmet Isufi i është kundërpërgjigj, Avdullah Hotit të Lidhjes Demokratike të Kosovës lidhur me vendimin e rezolutës për mbylljen e lokaleve të lojërave ...

Ahmeti Isufi i kundërpërgjigjet Avdullah Hotit për kazinot
Kryetari i Grupit Parlamentar të Alenacës për Ardhmërin e Kosovës, Ahmet Isufi i është kundërpërgjigj, Avdullah Hotit të Lidhjes Demokratike të Kosovës lidhur me vendimin e rezolutës për mbylljen e lokaleve të lojërave ...
Zeri | 22-Mar-2019 22:11
Kryetari i Grupit Parlamentar të Alenacës për Ardhmërin e Kosovës, Ahmet Isufi i është kundërpërgjigj, Avdullah Hotit të Lidhjes Demokratike të Kosovës lidhur me vendimin e rezolutës për mbylljen e lokaleve të lojërave ...

Deputeti Labinot Tahiri: Mbyllja e kazinove shpëton xhepat e kosovarëve
Deputeti i Kuvendit, Labinot Tahiri ka mirëpritur miratimin e rezolutës e cila ndalon/mbyll gjithë lojërat e fatit në Republikën e Kosovës. Sipsa Tahirit, mbyllja e këtyre loklaeve do ta shpëtojë gjepin e qytetarëve. ...
TetovaSot | 22-Mar-2019 21:21
Deputeti i Kuvendit, Labinot Tahiri ka mirëpritur miratimin e rezolutës e cila ndalon/mbyll gjithë lojërat e fatit në Republikën e Kosovës. Sipsa Tahirit, mbyllja e këtyre loklaeve do ta shpëtojë gjepin e qytetarëve. ...

Shoqata e Lojërave të Fatit kërkon më shumë informata për pezullimin e aktivitetit
Gjatë ditës së sotme, Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën për pezullimin e aktivitetit të kazinove dhe lojërave të fatit në vend. Pas miratimit të kësaj rezolute, klankosova.tv ka kontaktuar me Kryetarin e Shoqatës ...
Klan Kosova | 22-Mar-2019 20:25
Gjatë ditës së sotme, Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën për pezullimin e aktivitetit të kazinove dhe lojërave të fatit në vend. Pas miratimit të kësaj rezolute, klankosova.tv ka kontaktuar me Kryetarin e Shoqatës ...

Kosova si Shqipëria, miraton rezolutë për pezullimin e lojërave të fatit
Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën për pezullimin e aktivitetit të kazinove dhe lojërave të fatit në vend. Deputetët kanë votuar me 74 vota për dhe asnjë kundër dhe asnjë abstenim, rezolutën kundër lojrave të ...
VizionPlus | 22-Mar-2019 14:27
Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën për pezullimin e aktivitetit të kazinove dhe lojërave të fatit në vend. Deputetët kanë votuar me 74 vota për dhe asnjë kundër dhe asnjë abstenim, rezolutën kundër lojrave të ...

Për kazinotë si për FSK-në, krejt deputetët “për” (VIDEO)
Kuvendi i Kosovës në seancën e jashtëzakonshme të mbajtur sot ka nxjerrë një rezolutë e cila i kërkon Qeverisë t’i pezullojë aktivitetet e të gjitha lojërave të fatit. Sipas kësaj rezolute, Qeveria duhet që brenda 30 ...
Klan Kosova | 22-Mar-2019 20:11
Kuvendi i Kosovës në seancën e jashtëzakonshme të mbajtur sot ka nxjerrë një rezolutë e cila i kërkon Qeverisë t’i pezullojë aktivitetet e të gjitha lojërave të fatit. Sipas kësaj rezolute, Qeveria duhet që brenda 30 ...

Dry e bllombë për kazinotë gjithandej Kosovës (VIDEO)
Policia sot ka zhvilluar një operacion të gjerë që për fokus kishte lojërat e fatit në gjithë territorin e Kosovës. Gjatë ditës janë kontrolluar 235 lokacione në 33 qytete, janë mbyllur 34 lojëra të fatit, ndërsa janë ...
Klan Kosova | 22-Mar-2019 20:11
Policia sot ka zhvilluar një operacion të gjerë që për fokus kishte lojërat e fatit në gjithë territorin e Kosovës. Gjatë ditës janë kontrolluar 235 lokacione në 33 qytete, janë mbyllur 34 lojëra të fatit, ndërsa janë ...

Gjithë Kosova e lumtur me mbylljen e kazinove, ndërsa një Shoqatë thotë se s’bën të ndodhë një gjë e tillë!
Në gjithë territorin e Republikës së Kosovës ka nisur mbyllja e kazinove dhe lojërave të fatit. Ky vendim vije edhe pasi Kuvendi i Kosovës i cili me 74 vota pro dhe asnjë abstenim miratoi Rezolutën për pezullimin e ...
Gazeta Observer | 22-Mar-2019 19:53
Në gjithë territorin e Republikës së Kosovës ka nisur mbyllja e kazinove dhe lojërave të fatit. Ky vendim vije edhe pasi Kuvendi i Kosovës i cili me 74 vota pro dhe asnjë abstenim miratoi Rezolutën për pezullimin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved