ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 04:04

Rruga e Re e Mëndafshit: A do të bëhet Italia kali i Trojës për Kinën?

Rruga e Re e Mëndafshit: A do të bëhet Italia kali i Trojës për Kinën?
Pavarësisht mospëlqimit të disave, Italia do të bëhet zyrtarisht vendi i pare i G7-s që do të mbështesë programin e diskutueshëm kinez të infrastrukturës “Belt and Road”, me vlerë 1 trilion dollarë. Presidenti kinez, Xi ...
GazetaTema | 22-Mar-2019 16:31
Pavarësisht mospëlqimit të disave, Italia do të bëhet zyrtarisht vendi i pare i G7-s që do të mbështesë programin e diskutueshëm kinez të infrastrukturës “Belt and Road”, me vlerë 1 trilion dollarë. Presidenti kinez, Xi ...

BE kërkon rishikimin e marrëdhënieve tregtare me Kinën
Bashkimi Europian e quan të padrejtë marrëveshjen ekzistuese tregtare me Kinën. Kreu i komisionit Jean-Claude Juncker dhe kancelarja gjermane Angela Merkel kërkuan qasje më të gjerë për kompanitë europiane në tregun ...
Alsat-M | 22-Mar-2019 20:44
Bashkimi Europian e quan të padrejtë marrëveshjen ekzistuese tregtare me Kinën. Kreu i komisionit Jean-Claude Juncker dhe kancelarja gjermane Angela Merkel kërkuan qasje më të gjerë për kompanitë europiane në tregun ...

Liderët e Francës, Gjermanisë dhe Kinës do të takohen në Paris
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka bërë të ditur se liderët e Gjermanisë, Francës dhe Kinës do të diskutojnë mbi multilateralizmin, tregtinë dhe sfidat ndërkombëtare gjatë takimit të tyre në Paris që do të mbahet ...
Shenja | 22-Mar-2019 20:33
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka bërë të ditur se liderët e Gjermanisë, Francës dhe Kinës do të diskutojnë mbi multilateralizmin, tregtinë dhe sfidat ndërkombëtare gjatë takimit të tyre në Paris që do të mbahet ...

Liderët e Francës, Gjermanisë dhe Kinës do të takohen në Paris
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka bërë të ditur se liderët e Gjermanisë, Francës dhe Kinës do të diskutojnë mbi multilateralizmin, tregtinë dhe sfidat ndërkombëtare gjatë takimit të tyre në Paris që do të mbahet ...
Portalb | 22-Mar-2019 20:03
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka bërë të ditur se liderët e Gjermanisë, Francës dhe Kinës do të diskutojnë mbi multilateralizmin, tregtinë dhe sfidat ndërkombëtare gjatë takimit të tyre në Paris që do të mbahet ...

Italia përqafon nismën kineze për infrastrukturën Një Brez Një Rrugë
Kryeministri italian Giuseppe Conte do ta përfshijë vendin e tij të shtunën në nismën kineze Një Brez Një Rrugë, projektin ambicioz infrastrukturor ndërkontinental me vlerë prej një trilion dollarësh. ...
Zeri Amerikes | 22-Mar-2019 19:16
Kryeministri italian Giuseppe Conte do ta përfshijë vendin e tij të shtunën në nismën kineze Një Brez Një Rrugë, projektin ambicioz infrastrukturor ndërkontinental me vlerë prej një trilion dollarësh. ...

Merkel: Lidhjet mes Kinës dhe Evropës duhet të jenë reciproke
“Ne nuk jemi vetëm partnerë, por edhe konkurrentë”, u tha ajo gazetarëve pas një samiti në Bruksel. “Ne duam një marrëdhënie të bazuar në reciprocitet: nëse njëra palë ka akses atëherë pala tjetër duhet të ketë ...
TetovaSot | 22-Mar-2019 18:56
“Ne nuk jemi vetëm partnerë, por edhe konkurrentë”, u tha ajo gazetarëve pas një samiti në Bruksel. “Ne duam një marrëdhënie të bazuar në reciprocitet: nëse njëra palë ka akses atëherë pala tjetër duhet të ketë ...

Presidenti kinez në Romë, e ruajnë 3500 forca policie
Kryeqyteti italian Roma është blinduar nga masat e sigurisë së lartë, me mbi 3500 forca policore në terren, për të garantuar vizitën tre ditore të Presidentit kinez Xi Jinping në Itali. Gjatë kësaj vizite të rëndësishme ...
TetovaSot | 22-Mar-2019 18:22
Kryeqyteti italian Roma është blinduar nga masat e sigurisë së lartë, me mbi 3500 forca policore në terren, për të garantuar vizitën tre ditore të Presidentit kinez Xi Jinping në Itali. Gjatë kësaj vizite të rëndësishme ...

Merkel: Lidhjet mes Kinës dhe Evropës duhet të jenë reciproke
Lidhjet komerciale të Bashkimit Evropian me Kinën duhet të jenë reciproke, tha kancelarja gjermane Angela Merkel, që do të thotë që të dyja palët duhet t’i japin njëra-tjetrës gradë të barabartë të qasjes në treg. “Ne ...
Arbresh | 22-Mar-2019 16:26
Lidhjet komerciale të Bashkimit Evropian me Kinën duhet të jenë reciproke, tha kancelarja gjermane Angela Merkel, që do të thotë që të dyja palët duhet t’i japin njëra-tjetrës gradë të barabartë të qasjes në treg. “Ne ...

Diskutimi për klimën/ Macron, Merkel, Juncker dhe Xi do të takohen në Paris
Presidenti francez, Emmanuel Macron do të mbledhë të martën në Elize presidentin kinez, Xi Jinping, kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe presidentin e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker për të biseduar për ...
Lapsi | 22-Mar-2019 14:29
Presidenti francez, Emmanuel Macron do të mbledhë të martën në Elize presidentin kinez, Xi Jinping, kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe presidentin e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker për të biseduar për ...

Italia i bashkohet nismës kineze të infrastrukturës
Italia dhe Kina po kërkojnë të ringjallin shpirtin e rrugës së lashtë të mëndafshit duke thelluar tregtinë mes tyre dhe investimet, tha të premten presidenti kinez Xi Jinping gjatë një vizite në Romë e cila nuk është ...
Zhurnal | 22-Mar-2019 15:11
Italia dhe Kina po kërkojnë të ringjallin shpirtin e rrugës së lashtë të mëndafshit duke thelluar tregtinë mes tyre dhe investimet, tha të premten presidenti kinez Xi Jinping gjatë një vizite në Romë e cila nuk është ...

Italia i bashkohet nismës kineze të infrastrukturës
Italia dhe Kina po kërkojnë të ringjallin shpirtin e rrugës së lashtë të mëndafshit duke thelluar tregtinë mes tyre dhe investimet, tha të premten presidenti kinez Xi Jinping gjatë një vizite në Romë e cila nuk është ...
Portalb | 22-Mar-2019 14:56
Italia dhe Kina po kërkojnë të ringjallin shpirtin e rrugës së lashtë të mëndafshit duke thelluar tregtinë mes tyre dhe investimet, tha të premten presidenti kinez Xi Jinping gjatë një vizite në Romë e cila nuk është ...

Italia i bashkohet nismës kineze të infrastrukturës
Italia dhe Kina po kërkojnë të ringjallin shpirtin e rrugës së lashtë të mëndafshit duke thelluar tregtinë mes tyre dhe investimet, tha të premten presidenti kinez Xi Jinping gjatë një vizite në Romë e cila nuk është ...
Alsat-M | 22-Mar-2019 14:11
Italia dhe Kina po kërkojnë të ringjallin shpirtin e rrugës së lashtë të mëndafshit duke thelluar tregtinë mes tyre dhe investimet, tha të premten presidenti kinez Xi Jinping gjatë një vizite në Romë e cila nuk është ...

Italia i bashkohet nismës kineze të infrastrukturës
Italia dhe Kina po kërkojnë të ringjallin shpirtin e rrugës së lashtë të mëndafshit duke thelluar tregtinë mes tyre dhe investimet, tha të premten presidenti kinez Xi Jinping gjatë një vizite në Romë e cila nuk është ...
Zeri Amerikes | 22-Mar-2019 13:56
Italia dhe Kina po kërkojnë të ringjallin shpirtin e rrugës së lashtë të mëndafshit duke thelluar tregtinë mes tyre dhe investimet, tha të premten presidenti kinez Xi Jinping gjatë një vizite në Romë e cila nuk është ...

Presidenti kinez në Romë, e ruajnë 3500 forca policie
Kryeqyteti italian Roma është blinduar nga masat e sigurisë së lartë, me mbi 3500 forca policore në terren, për të garantuar vizitën tre ditore të Presidentit kinez Xi Jinping në Itali. Gjatë kësaj vizite të rëndësishme ...
Alsat-M | 22-Mar-2019 12:30
Kryeqyteti italian Roma është blinduar nga masat e sigurisë së lartë, me mbi 3500 forca policore në terren, për të garantuar vizitën tre ditore të Presidentit kinez Xi Jinping në Itali. Gjatë kësaj vizite të rëndësishme ...

Marrëdhëniet BE-Kinë, Macron takim me Merkel dhe Xi Jinping
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron pritet që të takohet me Presidentin kinez Xi Jinping si dhe udhëheqësit e Gjermanisë dhe krahun ekzekutiv të Bashkimit Evropian, për të diskutuar marrëdhëniet shumëpalëshe midis ...
VizionPlus | 22-Mar-2019 08:18
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron pritet që të takohet me Presidentin kinez Xi Jinping si dhe udhëheqësit e Gjermanisë dhe krahun ekzekutiv të Bashkimit Evropian, për të diskutuar marrëdhëniet shumëpalëshe midis ...

Xi Jinping mbërin në Romë, e ruajnë 3500 forca policie
Kryeqyteti italian Roma është blinduar nga masat e sigurisë së lartë, me mbi 3500 forca policore në terren, për të garantuar vizitën tre ditore të Presidentit kinez Xi Jinping në Itali. Gjatë kësaj vizite të rëndësishme ...
Java News | 22-Mar-2019 12:06
Kryeqyteti italian Roma është blinduar nga masat e sigurisë së lartë, me mbi 3500 forca policore në terren, për të garantuar vizitën tre ditore të Presidentit kinez Xi Jinping në Itali. Gjatë kësaj vizite të rëndësishme ...

Macron, Merkel, Juncker dhe Xi do të takohen në Paris për klimën
Presidenti francez, Emmanuel Macron do të mbledhë të martën në mëngjes në Elize presidentin kinez, Xi Jinping, kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe presidentin e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker për të ...
BalkanWeb | 22-Mar-2019 01:00
Presidenti francez, Emmanuel Macron do të mbledhë të martën në mëngjes në Elize presidentin kinez, Xi Jinping, kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe presidentin e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker për të ...

Presidenti kinez në Romë, 3 500 forca policore në terren
Kryeqyteti italian, Roma është blinduar nga masat e sigurisë së lartë, me mbi 3 500 forca policore në terren, për të garantuar vizitën tre ditore të Presidentit kinez Xi Jinping në Itali. Gjatë kësaj vizite të ...
Alsat-M | 22-Mar-2019 12:05
Kryeqyteti italian, Roma është blinduar nga masat e sigurisë së lartë, me mbi 3 500 forca policore në terren, për të garantuar vizitën tre ditore të Presidentit kinez Xi Jinping në Itali. Gjatë kësaj vizite të ...

Marrëdhëniet BE-Kinë, Macron takim me Merkel dhe Xi Jinping
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron pritet që të takohet me Presidentin kinez Xi Jinping si dhe udhëheqësit e Gjermanisë dhe krahun ekzekutiv të Bashkimit Evropian, për të diskutuar marrëdhëniet shumëpalëshe midis ...
Zhurnal | 22-Mar-2019 09:12
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron pritet që të takohet me Presidentin kinez Xi Jinping si dhe udhëheqësit e Gjermanisë dhe krahun ekzekutiv të Bashkimit Evropian, për të diskutuar marrëdhëniet shumëpalëshe midis ...

?Macron, Merkel, Juncker dhe Xi takohen në Paris për klimën
Presidenti francez, Emmanuel Macron do të mbledhë të martën në mëngjes në Elize presidentin kinez, Xi Jinping, kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe presidentin e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker për të ...
Kosova Press | 21-Mar-2019 21:49
Presidenti francez, Emmanuel Macron do të mbledhë të martën në mëngjes në Elize presidentin kinez, Xi Jinping, kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe presidentin e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker për të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved