ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/05/2019 11:56

Xhaferi-Serra: Spanja ka qëndrime solide për mbështetjen e Maqedonisë së Veriut

Xhaferi-Serra: Spanja ka qëndrime solide për mbështetjen e Maqedonisë së Veriut
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, sot realizoi takim pune me ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës në Shkup, Emilio Lorenzo Serra. Siç njoftojnë nga Kuvendi, ambasadori i uroi ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 16:50
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, sot realizoi takim pune me ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës në Shkup, Emilio Lorenzo Serra. Siç njoftojnë nga Kuvendi, ambasadori i uroi ...

Xhaferi- Lorenzo Sera: Kuvendi do të vazhdojë deri në fund të përmbush obligimet e Marrëveshjes së Prespës
Shkup, 15 mars 2019 (MEDIAL) – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi sot realizoi takim pune me ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës në Republikën e Maqedonisë së Veriut, SH.T. Emilio ...
Medial | 15-Mar-2019 16:14
Shkup, 15 mars 2019 (MEDIAL) – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi sot realizoi takim pune me ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës në Republikën e Maqedonisë së Veriut, SH.T. Emilio ...

Kuvendi do të vazhdojë deri në fund të përmbush obligimet e Marrëveshjes së Prespës
Shkup, 15 mars – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi sot realizoi takim pune me ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës në Republikën e Maqedonisë së Veriut, SH.T. Emilio Lorenzo Sera. ...
Koha.mk | 15-Mar-2019 16:13
Shkup, 15 mars – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi sot realizoi takim pune me ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës në Republikën e Maqedonisë së Veriut, SH.T. Emilio Lorenzo Sera. ...

Rumania e nënshkroi Protokolin për anëtarësim e Maqedonisë së Veriut në NATO
Në Senatin e Rumanisë u mor vendim unanim me 95 vota për në favor të ratifikimit të Protokollit për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. Pas votimit, Kryetari Xhaferi u ftua në foltore në të cilën ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 14:51
Në Senatin e Rumanisë u mor vendim unanim me 95 vota për në favor të ratifikimit të Protokollit për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. Pas votimit, Kryetari Xhaferi u ftua në foltore në të cilën ...

Rumania e nënshkroi Protokolin për anëtarësim e Maqedonisë së Veriut në NATO
Sot, në Senatin e Rumanisë u mor vendim unanim me 95 vota për në favor të ratifikimit të Protokollit për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. Pas votimit, Kryetari Xhaferi u ftua në foltore në të ...
Lexo | 15-Mar-2019 14:21
Sot, në Senatin e Rumanisë u mor vendim unanim me 95 vota për në favor të ratifikimit të Protokollit për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. Pas votimit, Kryetari Xhaferi u ftua në foltore në të ...

NATO, Çekia këtë verë ratifikon Protokollin
Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet tjera anëtare të ...
Aktuale.MK | 15-Mar-2019 10:19
Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet tjera anëtare të ...

Çekia do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të vendit në NATO deri në këtë verë
Shkup, 15 mars - Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet ...
Zhurnal | 15-Mar-2019 09:03
Shkup, 15 mars - Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet ...

Çekia do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të vendit në NATO deri në këtë verë
Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet tjera anëtare të ...
AlMaKos | 15-Mar-2019 07:58
Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet tjera anëtare të ...

Çekia do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të vendit në NATO deri në këtë verë
Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet tjera anëtare të ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 07:38
Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet tjera anëtare të ...

Dimitrov: Ndjej tendencë që Marrëveshja e Prespës vendoset në ujëra në të cilat ajo nuk bënë pjesë
Shkup, 14 mars – Ndjej tendencën që Marrëveshja e Prespës vendoset në ujërat në të cilat nuk hyn, në çështjet e pakicave. Ka sulm ndaj saj në Greqi se hap çështje pakicash dhe ka sulm këtu te ne, se në njëlloj mënyrë ...
Koha.mk | 14-Mar-2019 20:39
Shkup, 14 mars – Ndjej tendencën që Marrëveshja e Prespës vendoset në ujërat në të cilat nuk hyn, në çështjet e pakicave. Ka sulm ndaj saj në Greqi se hap çështje pakicash dhe ka sulm këtu te ne, se në njëlloj mënyrë ...

NATO, Çekia këtë verë ratifikon Protokollin
Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet tjera anëtare të ...
Arbresh | 14-Mar-2019 20:29
Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet tjera anëtare të ...

Çekia do ta ratifikojë protokollin për anëtarësimin e vendit në NATO këtë verë
Sot ministri i Punëve të Jashtme të Çekisë, Tomáš Petrícek në konferencën e përbashkët me shefin e diplomacisë së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov tha se “Kuvendi i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 18:58
Sot ministri i Punëve të Jashtme të Çekisë, Tomáš Petrícek në konferencën e përbashkët me shefin e diplomacisë së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov tha se “Kuvendi i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë ...

Çekia do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të vendit në NATO deri në këtë verë
Shkup, 14 mars – Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet ...
Koha.mk | 14-Mar-2019 20:19
Shkup, 14 mars – Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet ...

Çekia do t’i ndihmoj Maqedonisë së Veriut që pas NATO-s të hapen dyert e BE-së
Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov, ka pritur në takim homologun e tij çek, Tomash Petriçek, i cili po qëndron në vizitë zyrtare në Shkup, raporton Anadolu Agency (AA). Pas takimit, ...
Flaka | 14-Mar-2019 19:56
Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov, ka pritur në takim homologun e tij çek, Tomash Petriçek, i cili po qëndron në vizitë zyrtare në Shkup, raporton Anadolu Agency (AA). Pas takimit, ...

Dimitrov: Ndjej tendencë që Marrëveshja e Prespës vendoset në ujëra në të cilat ajo nuk bënë pjesë
Ndjej tendencën që Marrëveshja e Prespës vendoset në ujërat në të cilat nuk hyn, në çështjet e pakicave. Ka sulm ndaj saj në Greqi se hap çështje pakicash dhe ka sulm këtu te ne, se në njëlloj mënyrë shmang çështje të ...
Flaka | 14-Mar-2019 19:56
Ndjej tendencën që Marrëveshja e Prespës vendoset në ujërat në të cilat nuk hyn, në çështjet e pakicave. Ka sulm ndaj saj në Greqi se hap çështje pakicash dhe ka sulm këtu te ne, se në njëlloj mënyrë shmang çështje të ...

NATO, Çekia këtë verë ratifikon Protokollin
Shkup, 14 mars - Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet ...
Zhurnal | 14-Mar-2019 19:55
Shkup, 14 mars - Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet ...

NATO, Çekia këtë verë ratifikon Protokollin
14 Mars 2019 / 19:41 Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet ...
AlMaKos | 14-Mar-2019 19:49
14 Mars 2019 / 19:41 Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet ...

NATO, Çekia këtë verë ratifikon Protokollin
Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet tjera anëtare të ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 19:42
Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri në këtë verë, ndërsa në vjeshtë vendi në Londër do të ulet me vendet tjera anëtare të ...

Dimitrov: Ndjej tendencë që Marrëveshja e Prespës vendoset në ujëra në të cilat ajo nuk bënë pjesë
Shkup, 14 mars 2019 (MEDIAL) – Ndjej tendencën që Marrëveshja e Prespës vendoset në ujërat në të cilat nuk hyn, në çështjet e pakicave. Ka sulm ndaj saj në Greqi se hap çështje pakicash dhe ka sulm këtu te ne, se në ...
Medial | 14-Mar-2019 19:38
Shkup, 14 mars 2019 (MEDIAL) – Ndjej tendencën që Marrëveshja e Prespës vendoset në ujërat në të cilat nuk hyn, në çështjet e pakicave. Ka sulm ndaj saj në Greqi se hap çështje pakicash dhe ka sulm këtu te ne, se në ...

Lituania ratifikoi protokollin, Xhaferi: Faleminderit miqve që nuk na lënë vetëm
Parlamenti i Lituanisë me 108 vota “pro” dhe me asnjë “kundër”, ratifikoi Protokollin për inkuadrimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, në fjalimin para deputetëve tha se ...
Aktuale.MK | 14-Mar-2019 17:01
Parlamenti i Lituanisë me 108 vota “pro” dhe me asnjë “kundër”, ratifikoi Protokollin për inkuadrimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, në fjalimin para deputetëve tha se ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved