ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 13:10

LSDM: Vetëm Mickoski dhe OBRM-PDUKM e justifikojnë dhunën

LSDM: Vetëm Mickoski dhe OBRM-PDUKM e justifikojnë dhunën
Nga partia në pushtet LSDM kanë reaguar ndaj deklaratës së partisë opozitare OBRM-PDUKM ku thonë se mbrojtja të akuzave do të thotë se Hristijan Mickoski e justifikon dhunën. “Përveç mbrojtjes së fashizmit, OBRM-PDUKM ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 19:52
Nga partia në pushtet LSDM kanë reaguar ndaj deklaratës së partisë opozitare OBRM-PDUKM ku thonë se mbrojtja të akuzave do të thotë se Hristijan Mickoski e justifikon dhunën. “Përveç mbrojtjes së fashizmit, OBRM-PDUKM ...

Siljanovska: Njeriu i cili hapi derën e Kuvendit shëtit si njeri i lirë
Kandidatja për presidente Gordana Siljanovska-Davkova sot ka reaguar ndaj aktgjykimit për ngjarjet e “27 prillit”, ku tha se njeriu i cili hapi dyert e Kuvendit shëtit lirshëm. “Në datat e errëta të historinë së re të ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 19:37
Kandidatja për presidente Gordana Siljanovska-Davkova sot ka reaguar ndaj aktgjykimit për ngjarjet e “27 prillit”, ku tha se njeriu i cili hapi dyert e Kuvendit shëtit lirshëm. “Në datat e errëta të historinë së re të ...

211 vite burg për dhunën në Kuvend
Thuajse një orë zgjati arsyetimi i gjykatëses Dobrilla Kacarska, në sallën e stërmbushur gjyqësore, para se të shqiptohej dënimi nga 7 deri në 18 vite burg për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë më 27 Prill të ...
TV Klan | 15-Mar-2019 21:36
Thuajse një orë zgjati arsyetimi i gjykatëses Dobrilla Kacarska, në sallën e stërmbushur gjyqësore, para se të shqiptohej dënimi nga 7 deri në 18 vite burg për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë më 27 Prill të ...

Maqedoni e Veriut, 211 vjet burg për “27 Prillin”
Gjykata në Maqedoni ka dënuar me mbi 200 vjet burg përgjegjësit e ngjarjeve të dhunshme të 27 prillit 2017, kur në sallën e Parlamentit u sulmuan deputetë të opozitës dhe kryeministri aktual Zoran Zaev. Thuajse një orë ...
ABCNews | 15-Mar-2019 20:03
Gjykata në Maqedoni ka dënuar me mbi 200 vjet burg përgjegjësit e ngjarjeve të dhunshme të 27 prillit 2017, kur në sallën e Parlamentit u sulmuan deputetë të opozitës dhe kryeministri aktual Zoran Zaev. Thuajse një orë ...

Paraburgim për të gjithë të gjykuarit për ngjarjet e “27 prillit”
Të gjithë 16 të akuzuarit për ngjarjet e “27 prillit” do të jenë në paraburgim. Kështu vendosën gjyqtarët pas kërkesës së sotme për caktimin e masës së paraburgimit, të cilën e propozoi prokurorja Ivana Trajçeva. Për ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 18:45
Të gjithë 16 të akuzuarit për ngjarjet e “27 prillit” do të jenë në paraburgim. Kështu vendosën gjyqtarët pas kërkesës së sotme për caktimin e masës së paraburgimit, të cilën e propozoi prokurorja Ivana Trajçeva. Për ...

Të gjithë të dënuarit për 27 prillin u dërguan në paraburgim
Trupi gjykues i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për sigurimin e paraburgimit ndaj të akuzuarve në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend të cilët sot u dënuan me 211 vite burg. Të ...
Shprehja | 16-Mar-2019 03:26
Trupi gjykues i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për sigurimin e paraburgimit ndaj të akuzuarve në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend të cilët sot u dënuan me 211 vite burg. Të ...

Të gjithë të dënuarit për 27 prillin u dërguan në paraburgim
Trupi gjykues i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për sigurimin e paraburgimit ndaj të akuzuarve në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend të cilët sot u dënuan me 211 vite burg. Të ...
Ina-Online | 16-Mar-2019 01:00
Trupi gjykues i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për sigurimin e paraburgimit ndaj të akuzuarve në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend të cilët sot u dënuan me 211 vite burg. Të ...

Të gjithë të dënuarit e “27 Prillit” janë dërguar në Burgun e Shutkës
Këshilli Penal i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për t’i dërguar në paraburgim të akuzuarit në ngjarjet e 27 Prillit të cilët sot u dënuan me 211 vjet burg. Të akuzuarit, ...
Flaka | 15-Mar-2019 21:52
Këshilli Penal i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për t’i dërguar në paraburgim të akuzuarit në ngjarjet e 27 Prillit të cilët sot u dënuan me 211 vjet burg. Të akuzuarit, ...

Të dënuarit e “27 Prillit” dërgohen në burgun e Shuto Orizares
Shkup, 15 mars - Këshilli Penal i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për t’i dërguar në paraburgim të akuzuarit në ngjarjet e 27 Prillit të cilët sot u dënuan me 211 vjet ...
Zhurnal | 15-Mar-2019 21:47
Shkup, 15 mars - Këshilli Penal i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për t’i dërguar në paraburgim të akuzuarit në ngjarjet e 27 Prillit të cilët sot u dënuan me 211 vjet ...

Paraburgim për të gjithë 16 të dënaurit për ngjarjet e 27 prillit
Shkup, 15 mars 2019 (MEDIAL) – Gjykata e vazhdoi paraburgimin për Mitko Çavkov, Jane Çento, Igo Jug, Mlladen Dodevski dhe Vllatko Trajkovski, ndërsa caktoi masë paraburgimi edhe për të tjerët e dënuar për ngjarjet e 27 ...
Medial | 15-Mar-2019 20:23
Shkup, 15 mars 2019 (MEDIAL) – Gjykata e vazhdoi paraburgimin për Mitko Çavkov, Jane Çento, Igo Jug, Mlladen Dodevski dhe Vllatko Trajkovski, ndërsa caktoi masë paraburgimi edhe për të tjerët e dënuar për ngjarjet e 27 ...

Dukoski: Vendimi për Çavkovin nuk është befasues, do të ankohemi në Starsbourg
Sasho Dukoski avokati i të akuzuarit të ish-drejtorit të BSP, Mitko Çavkov tha se nuk janë të befasuar nga aktgjykimi maksimal për klientin e tij dhe se do të ankohen në gjykatën e Strasbourgut. “Paralajmërova se do të ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 16:05
Sasho Dukoski avokati i të akuzuarit të ish-drejtorit të BSP, Mitko Çavkov tha se nuk janë të befasuar nga aktgjykimi maksimal për klientin e tij dhe se do të ankohen në gjykatën e Strasbourgut. “Paralajmërova se do të ...

Dënohen autorët e sulmit në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut
Shkup, 15 mars 2019 – 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut u dënuan me gjithsej 211 vjet burg nga Gjykata Penale në Shkup, raportojnë mediet në Shkup. ...
Illyriapress | 15-Mar-2019 19:57
Shkup, 15 mars 2019 – 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut u dënuan me gjithsej 211 vjet burg nga Gjykata Penale në Shkup, raportojnë mediet në Shkup. ...

Sulmi ndaj parlamentit në Maqedoni, gjykata jep 211 vite burg për 16 të pandehurit
Gjykata Penale e Shkupit ka dënuar me 211 vite burg 16 të akuzuar për ngjarjet e 27 prillit 2017 në parlamentin e Maqedonisë së Veriut. Incidenti që nisi atëkohë në ambientet e brendshme të Kuvendit i nxitur nga ...
Lapsi | 15-Mar-2019 16:43
Gjykata Penale e Shkupit ka dënuar me 211 vite burg 16 të akuzuar për ngjarjet e 27 prillit 2017 në parlamentin e Maqedonisë së Veriut. Incidenti që nisi atëkohë në ambientet e brendshme të Kuvendit i nxitur nga ...

214 vite heqje lirie për “27 Prillin”
Me gjithsej 214 vite burg për 17 të akuzuarit që kanë mbetur, nga 33 gjithsej më parë për dhunën në Parlament më 27 prill të vitit 2017, të njohur në opinion si “27 prilli”. Rastin e udhëhoqi gjykatësja Dobrilla ...
Arbresh | 15-Mar-2019 19:28
Me gjithsej 214 vite burg për 17 të akuzuarit që kanë mbetur, nga 33 gjithsej më parë për dhunën në Parlament më 27 prill të vitit 2017, të njohur në opinion si “27 prilli”. Rastin e udhëhoqi gjykatësja Dobrilla ...

Aktvendimi gjyqësor për “27 prillin”, VMRO: Vendim politik, varroset drejtësia. ASh: Alimi, viktimë e “bilancit” etnik
Vendimet gjyqësore të ngjarjeve të “27 prillit” nga VMRO-DPMNE janë cilësuar si vendime politike, duke e varrosur drejtësinë. VMRO konsideron se gjykata nuk ka marrë parasysh faktet juridike, por motivet politike, ...
Flaka | 15-Mar-2019 19:15
Vendimet gjyqësore të ngjarjeve të “27 prillit” nga VMRO-DPMNE janë cilësuar si vendime politike, duke e varrosur drejtësinë. VMRO konsideron se gjykata nuk ka marrë parasysh faktet juridike, por motivet politike, ...

Prokurorja Trajçeva: Drejtësia është përmbushur me dënimet për të akuzuarit për 27 prillin
Prokurorja e Prokurorisë Publike për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin Ivana Trajçeva, pas shqiptimit të aktgjykimit për ngjarjet e 27 prillit deklaroi se drejtësia është përmbushur. Ajo tha se pasi ta marrin ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 15:42
Prokurorja e Prokurorisë Publike për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin Ivana Trajçeva, pas shqiptimit të aktgjykimit për ngjarjet e 27 prillit deklaroi se drejtësia është përmbushur. Ajo tha se pasi ta marrin ...

Aktvendim për dhunën në Kuvend, 211 vite burg për të akuzuarit e “27 prillit”
211 vite burg për 16 të akuzuar për dhunën e përgjakshme të “27 prillit” në Kuvend. Igor Durllovskin Gjykata e shpalli të pafajshëm, ndërsa për të tjerët tha se në bazë të dëshmive janë fajtorë për veprën penale “rrezik ...
Flaka | 15-Mar-2019 19:15
211 vite burg për 16 të akuzuar për dhunën e përgjakshme të “27 prillit” në Kuvend. Igor Durllovskin Gjykata e shpalli të pafajshëm, ndërsa për të tjerët tha se në bazë të dëshmive janë fajtorë për veprën penale “rrezik ...

Paraburgim për gjithë 16 të akuzuarit për “27 prillin” të cilët morën dënime me burg
Shkup, 15 mars – Trupi gjykues i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për sigurimin e paraburgimit ndaj të akuzuarve në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend të cilët sot u dënuan me ...
Koha.mk | 15-Mar-2019 19:14
Shkup, 15 mars – Trupi gjykues i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për sigurimin e paraburgimit ndaj të akuzuarve në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend të cilët sot u dënuan me ...

Sulmi në Parlamentin e Maqedonisë/ 18 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm
Një gjykatë e Shkupit dënoi sot ish-ministrin e Brendshëm, Mitko Çavkov me 18 vite burgim dhe pesëmbëdhjetë të tjerë me dënime të rënda me burgim për rolin e tyre gjatë pushtimit me dhunë të parlamentit të Maqedonisë së ...
Dritare | 15-Mar-2019 19:11
Një gjykatë e Shkupit dënoi sot ish-ministrin e Brendshëm, Mitko Çavkov me 18 vite burgim dhe pesëmbëdhjetë të tjerë me dënime të rënda me burgim për rolin e tyre gjatë pushtimit me dhunë të parlamentit të Maqedonisë së ...

211 vjet burg për të akuzuarit e 27 prillit
Aktvendimi për „27 Prillin“ u solli gjithsej 211 vite burgim 16 të akuzuarve për kërcënim terrorist të rendit kushtetues. Prej të gjithë të akuzuarve si njeri i lirë nga gjykata u largua këngëtari i operës Igor ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 18:59
Aktvendimi për „27 Prillin“ u solli gjithsej 211 vite burgim 16 të akuzuarve për kërcënim terrorist të rendit kushtetues. Prej të gjithë të akuzuarve si njeri i lirë nga gjykata u largua këngëtari i operës Igor ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved