ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 13:00

Taylor Swift, Katy Perry dhe Nicole Scherzinger marrin vëmendjen në “iHeart Radio”

Taylor Swift, Katy Perry dhe Nicole Scherzinger marrin vëmendjen në “iHeart Radio”
Taylor Swift është rikthyer në “iHeart Radio Awards”, mbrëmjen e kaluar, pasi kishte munguar në ceremonitë e kaluara, shkruan TheSun, transmeton lajmi.net. Ajo mori trofe për “Turneun e Vitit”, pasi kishte turneun më të ...
Albportali | 15-Mar-2019 23:41
Taylor Swift është rikthyer në “iHeart Radio Awards”, mbrëmjen e kaluar, pasi kishte munguar në ceremonitë e kaluara, shkruan TheSun, transmeton lajmi.net. Ajo mori trofe për “Turneun e Vitit”, pasi kishte turneun më të ...

Atentatori i Zelandës, autoritetet bullgare nisin hetimet për arsyet e qëndrimit të tij në Bullgari
Autoritetet bullgare njoftuan sot se po hetojnë për arsyet e qëndrimit në Bullgari në nëntor 2018 nga ekstremisti i djathtë i cili kreu një sulm të përgjakshëm në dy institucione të fesë myslimave në Zelandën e Re. ...
Albportali | 15-Mar-2019 23:35
Autoritetet bullgare njoftuan sot se po hetojnë për arsyet e qëndrimit në Bullgari në nëntor 2018 nga ekstremisti i djathtë i cili kreu një sulm të përgjakshëm në dy institucione të fesë myslimave në Zelandën e Re. ...

Bonucci: Nuk ishte vetëm meritë e Ronaldos fitorja me Atleticon
Pas hedhjes së shortit të Champions League, mbrojtësi Leonardo Bonucci ka dhënë një intervistë për “Sky Italia”. Ai u shpreh se nuk ka më ndeshje të lehta dhe kujton faktin se Ajax, rivali i ardhshëm i Juventusit në ...
Albportali | 15-Mar-2019 23:31
Pas hedhjes së shortit të Champions League, mbrojtësi Leonardo Bonucci ka dhënë një intervistë për “Sky Italia”. Ai u shpreh se nuk ka më ndeshje të lehta dhe kujton faktin se Ajax, rivali i ardhshëm i Juventusit në ...

Fabregas nuk ka dyshim se kush ekip e fiton Championsin
Cesc Fabregas i cili luan aktualisht me skuadrën e Monacos ka bërë parashikimin e tij se cila skuadër fiton Championsin këtë sezon. Spanjolli ka shkruar në “Twitter” në lidhje me parashikimin e tij, teksa nuk ka asnjë ...
Albportali | 15-Mar-2019 23:28
Cesc Fabregas i cili luan aktualisht me skuadrën e Monacos ka bërë parashikimin e tij se cila skuadër fiton Championsin këtë sezon. Spanjolli ka shkruar në “Twitter” në lidhje me parashikimin e tij, teksa nuk ka asnjë ...

Mentor Haziri-Fifit: I preferoj të mësohet të shkruajë më mirë
Mentor Haziri ishte i ftuar në një intervistë për “Mirage” ku ndër të tjera u pyet edhe lidhur me votimet në “Kënga Magjike”, shkruan lajmi.net. Meqë ishte komentuar votimi i tij për Mc Kreshën dhe Fifin në natën ...
Albportali | 15-Mar-2019 23:24
Mentor Haziri ishte i ftuar në një intervistë për “Mirage” ku ndër të tjera u pyet edhe lidhur me votimet në “Kënga Magjike”, shkruan lajmi.net. Meqë ishte komentuar votimi i tij për Mc Kreshën dhe Fifin në natën ...

‘Bakteria MRSA’, prindërit kërkojnë dezinfektimin e shkollave dhe çerdheve
Nuk ka raste të reja të të prekurve nga MRSA, bëjnë me dije nga Qendra për Shëndet Publik. Por, megjithatë ka panik tek prindërit e fëmijëve që shkojnë në çerdhe dhe shkolla në të cilat janë detektuar rastet me këtë ...
Albportali | 15-Mar-2019 23:24
Nuk ka raste të reja të të prekurve nga MRSA, bëjnë me dije nga Qendra për Shëndet Publik. Por, megjithatë ka panik tek prindërit e fëmijëve që shkojnë në çerdhe dhe shkolla në të cilat janë detektuar rastet me këtë ...

PSP-ja publikoi raportin e punës gjashtëmujore
Gjatë gjashtë muajve të fundit, Prokuroria Speciale Publike ka analizuar thuajse 835 mijë porosi SMS. Janë kontrolluar më shumë se gjysma e tyre. Një numër i madh i porosive SMS tashmë paraqesin dëshmi në rastet që ...
Albportali | 15-Mar-2019 23:22
Gjatë gjashtë muajve të fundit, Prokuroria Speciale Publike ka analizuar thuajse 835 mijë porosi SMS. Janë kontrolluar më shumë se gjysma e tyre. Një numër i madh i porosive SMS tashmë paraqesin dëshmi në rastet që ...

Bradley Cooper dhe Irina Shayk shuajnë zërat rreth ndarjes
Çifti filluan lidhjen më 2015, ndërsa dy vite më vonë mirëpritën vajzën, Lea, shkruan DailyMail, transmeton lajmi.net. Bradley Cooper, 44 vjeç, dhe e dashura e tij Irina Shayk, 33 vjeç, u fotografuan të lumtur ndërsa po ...
Albportali | 15-Mar-2019 23:13
Çifti filluan lidhjen më 2015, ndërsa dy vite më vonë mirëpritën vajzën, Lea, shkruan DailyMail, transmeton lajmi.net. Bradley Cooper, 44 vjeç, dhe e dashura e tij Irina Shayk, 33 vjeç, u fotografuan të lumtur ndërsa po ...

Pasi i tha vajzës të mos zhvishet, nëna e Rita Orës reklamon bikinit
Mamaja e Rita Orës është bërë modele e bikinit, pesë muaj pasi i tha vajzës së saj të ndalojë paraqitjet e zhveshura, shkruan TheSun, transmeton lajmi.net. Vera, 55 vjeç, paraqitet në një shumëllojshmëri të veshjeve, ku ...
Albportali | 15-Mar-2019 23:02
Mamaja e Rita Orës është bërë modele e bikinit, pesë muaj pasi i tha vajzës së saj të ndalojë paraqitjet e zhveshura, shkruan TheSun, transmeton lajmi.net. Vera, 55 vjeç, paraqitet në një shumëllojshmëri të veshjeve, ku ...

Dua poston foton joshëse nga krevati, ja çfarë i shkruan i dashuri
Dua Lipa po qëndron në Los Angeles, nga ku solli edhe një imazh të ri, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ishte veshur në pizhama me ngjyrat blu dhe të bardhë, teksa ishte shtrirë në krevat. “Përse do më bësh të më mungosh ...
Albportali | 15-Mar-2019 22:41
Dua Lipa po qëndron në Los Angeles, nga ku solli edhe një imazh të ri, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ishte veshur në pizhama me ngjyrat blu dhe të bardhë, teksa ishte shtrirë në krevat. “Përse do më bësh të më mungosh ...

“Pëllumbeshë” thotë Dani në baladën e re
Dani ka publikuar këngën e re me titull “Pëllumbeshë”, e cila është e zhanrit baladë, shkruan lajmi.net. Për tekstin e kësaj kënge u kujdes Ekrem Kryeziu, muzikën e bëri Ardian Kastrati, kurse për montazhën e videos u ...
Albportali | 15-Mar-2019 22:26
Dani ka publikuar këngën e re me titull “Pëllumbeshë”, e cila është e zhanrit baladë, shkruan lajmi.net. Për tekstin e kësaj kënge u kujdes Ekrem Kryeziu, muzikën e bëri Ardian Kastrati, kurse për montazhën e videos u ...

Gent Fatali në përqafim të të dashurës, publikohet fotoja
Gent Fatali në një intervistë për “Mirage” kishte pranuar lidhjen e shumëpërfolur, shkruan lajmi.net. Së fundi, e dashura e këngëtarit, Rozafa, ka postuar në Instagram një foto ku shihet bashkë me të. Dyshja kanë pozuar ...
Albportali | 15-Mar-2019 22:08
Gent Fatali në një intervistë për “Mirage” kishte pranuar lidhjen e shumëpërfolur, shkruan lajmi.net. Së fundi, e dashura e këngëtarit, Rozafa, ka postuar në Instagram një foto ku shihet bashkë me të. Dyshja kanë pozuar ...

Azet ia dedikon suksesin e albumit të ri babait që e humbi para pak ditësh
Azet përmes rrjeteve sociale kishte bërë të ditur që babai i tij ndërroi jetë, shkruan lajmi.net. Përmes postimit të fundit, reperi bën të ditur që suksesin e albumit të ri, i cili po qëndron i pari në Gjermani, ia ...
Albportali | 15-Mar-2019 21:51
Azet përmes rrjeteve sociale kishte bërë të ditur që babai i tij ndërroi jetë, shkruan lajmi.net. Përmes postimit të fundit, reperi bën të ditur që suksesin e albumit të ri, i cili po qëndron i pari në Gjermani, ia ...

Dafina Zeqiri vjen mahnitëse në setin e ri
Dafina Zeqiri ditë më parë përmes rrjeteve sociale bëri të ditur se ka ndryshuar stilin e flokëve, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka realizuar set fotografik, në të cilin vjen mahnitëse me ngjyrat e flamurit të Kosovës, ...
Albportali | 15-Mar-2019 21:38
Dafina Zeqiri ditë më parë përmes rrjeteve sociale bëri të ditur se ka ndryshuar stilin e flokëve, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka realizuar set fotografik, në të cilin vjen mahnitëse me ngjyrat e flamurit të Kosovës, ...

Marina ‘sfidon’ Luanën, ‘djeg’ rrjetin me këtë imazh nga plazhi
Luana Vjollca ka publikuar një fotografi, përmes së cilës tha se po i mungonin pushimet, shkruan lajmi.net. Fotoja e Luanës ishte joshëse buzë detit, por pas saj, Marina solli fotografinë seksi e veshur në bikini të ...
Albportali | 15-Mar-2019 21:21
Luana Vjollca ka publikuar një fotografi, përmes së cilës tha se po i mungonin pushimet, shkruan lajmi.net. Fotoja e Luanës ishte joshëse buzë detit, por pas saj, Marina solli fotografinë seksi e veshur në bikini të ...

A garantojnë sukses kompeticionet muzikore? Flet Irma Xhema
Irma Xhema ishte e ftuar në një intervistë për “Mirage” ku foli rreth kompeticioneve muzikore, shkruan lajmi.net. Meqë sot kanë dallim kompeticionet me ato që mbaheshin vite më parë, ajo komenton këto ndryshime dhe ...
Albportali | 15-Mar-2019 21:21
Irma Xhema ishte e ftuar në një intervistë për “Mirage” ku foli rreth kompeticioneve muzikore, shkruan lajmi.net. Meqë sot kanë dallim kompeticionet me ato që mbaheshin vite më parë, ajo komenton këto ndryshime dhe ...

Hasanbeg, nxënësit e shkollës në aksion humanitar (FOTO)
Nxënësit e Shkollës Fillore Komunale (SHFK) “25 Maji” nga Hasanbegu i Shkupit, me moton “Mëshirojini ata që janë në tokë, ashtu që t’u mëshirojë Ai që është mbi qiell”, filluan akcionin humanitar për tu dalë në ndihmë ...
Albportali | 15-Mar-2019 20:59
Nxënësit e Shkollës Fillore Komunale (SHFK) “25 Maji” nga Hasanbegu i Shkupit, me moton “Mëshirojini ata që janë në tokë, ashtu që t’u mëshirojë Ai që është mbi qiell”, filluan akcionin humanitar për tu dalë në ndihmë ...

Katër persona të plagosur pas një përleshje në një lokal në Klinë
Katër persona janë plagosur pas një përleshje në një lokal në sheshin “Mujë Krasniqi”, në qytetin e Klinës. Dëshmitar në vendin e ngjarjes kanë treguar për Gazetën Insajderi se nga kjo përleshje të lënduarit janë ...
Albportali | 15-Mar-2019 20:53
Katër persona janë plagosur pas një përleshje në një lokal në sheshin “Mujë Krasniqi”, në qytetin e Klinës. Dëshmitar në vendin e ngjarjes kanë treguar për Gazetën Insajderi se nga kjo përleshje të lënduarit janë ...

PSP-ja publikoi raportin e punës gjashtëmujore
Gjatë gjashtë muajve të fundit, Prokuroria Speciale Publike ka analizuar thuajse 835 mijë porosi SMS. Janë kontrolluar më shumë se gjysma e tyre. Një numër i madh i porosive SMS tashmë paraqesin dëshmi në rastet që ...
Aktuale.MK | 15-Mar-2019 20:49
Gjatë gjashtë muajve të fundit, Prokuroria Speciale Publike ka analizuar thuajse 835 mijë porosi SMS. Janë kontrolluar më shumë se gjysma e tyre. Një numër i madh i porosive SMS tashmë paraqesin dëshmi në rastet që ...

Qytetarët komentojnë operacionet plastike të artisteve të estradës shqiptare
Në rubrikën “VoxPop” të emisionit “Mirage”, qytetarët janë pyetyur se kush nga estrada ka operacione plastike, shkruan lajmi.net. Qytetarët kanë teguar se kush prej artisteve mendojnë se ka operacione plastike, e kush ...
Albportali | 15-Mar-2019 20:46
Në rubrikën “VoxPop” të emisionit “Mirage”, qytetarët janë pyetyur se kush nga estrada ka operacione plastike, shkruan lajmi.net. Qytetarët kanë teguar se kush prej artisteve mendojnë se ka operacione plastike, e kush ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved