ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 17:14

Kryeministrja e Zelandës së Re: Ligjet për armët do të ndryshojnë

Kryeministrja e Zelandës së Re: Ligjet për armët do të ndryshojnë
Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka thënë se autori i sulmit në xhaminë e Christchurch, pati licencë për përdorim të armëve. Ardern ka bërë të ditur se pas këtij akti në Zelandën e Re do të ndryshojnë ...
BalkanWeb | 16-Mar-2019 05:36
Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka thënë se autori i sulmit në xhaminë e Christchurch, pati licencë për përdorim të armëve. Ardern ka bërë të ditur se pas këtij akti në Zelandën e Re do të ndryshojnë ...

Sulmi në Zelandën e Re: “Një kujtesë e tmerrshme që racizmi vret”
Shefja për të drejta të njeriut e Kombeve të Bashkuara, Michelle Bachelet, tha se ekziston një lidhje midis politikave populiste dhe sulmeve raciste. Ajo i bëri komentet në një seancë të Këshillit për të Drejta të ...
BalkanWeb | 16-Mar-2019 01:57
Shefja për të drejta të njeriut e Kombeve të Bashkuara, Michelle Bachelet, tha se ekziston një lidhje midis politikave populiste dhe sulmeve raciste. Ajo i bëri komentet në një seancë të Këshillit për të Drejta të ...

“E kam zemrën të copëtuar”, fjalët prekëse të Russel Crowe për sulmet në Zelandën e Re
Aktori i mirënjohur nga Zelanda e Re, Russel Crowe, është shprehur zemërthyer për ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në këtë vend, ku gjatë sulmit në dy xhami mbetën të vdekur të paktën 49 persona dhe u plagosën dhjetëra të ...
Ina-Online | 16-Mar-2019 01:02
Aktori i mirënjohur nga Zelanda e Re, Russel Crowe, është shprehur zemërthyer për ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në këtë vend, ku gjatë sulmit në dy xhami mbetën të vdekur të paktën 49 persona dhe u plagosën dhjetëra të ...

Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit
Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje, e kjo fill pas ...
AlMaKos | 16-Mar-2019 00:40
Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje, e kjo fill pas ...

Franca rrit sigurinë pas sulmit mbi dy xhamitë në Zelandën e Re
FRANCE Ministri i Brendshëm francez, Cristopher Castaner, njoftoi të premten se ka urdhëruar prefektët rajonalë të dërgojnë patrulla dhe të rrisin vëzhgimet mbi objektet fetare. Franca ka rritur masat e sigurisë në ...
BalkanWeb | 16-Mar-2019 00:17
FRANCE Ministri i Brendshëm francez, Cristopher Castaner, njoftoi të premten se ka urdhëruar prefektët rajonalë të dërgojnë patrulla dhe të rrisin vëzhgimet mbi objektet fetare. Franca ka rritur masat e sigurisë në ...

“E kam zemrën të copëtuar”, fjalët prekëse të Russel Crowe për sulmet në Zelandën e Re
Aktori i mirënjohur nga Zelanda e Re, Russel Crowe, është shprehur zemërthyer për ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në këtë vend, ku gjatë sulmit në dy xhami mbetën të vdekur të paktën 49 persona dhe u plagosën dhjetëra të ...
AlMaKos | 16-Mar-2019 00:35
Aktori i mirënjohur nga Zelanda e Re, Russel Crowe, është shprehur zemërthyer për ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në këtë vend, ku gjatë sulmit në dy xhami mbetën të vdekur të paktën 49 persona dhe u plagosën dhjetëra të ...

Genc Prelvukaj: Rasti terrorist i sotëm është turp për botën e qytetëruar
Sulmi në Zelandën e Re ka tronditur botën sot. Në Zelandën e Re si pasojë e një sulmi terrorist sot mbetën të vrarë 49 persona dhe shumë të tjerë të lënduar, shkruan lajmi.net. Pas këtij sulmi kanë ardhë reagime nga e ...
Arbresh | 16-Mar-2019 00:25
Sulmi në Zelandën e Re ka tronditur botën sot. Në Zelandën e Re si pasojë e një sulmi terrorist sot mbetën të vrarë 49 persona dhe shumë të tjerë të lënduar, shkruan lajmi.net. Pas këtij sulmi kanë ardhë reagime nga e ...

“E kam zemrën të copëtuar”, fjalët prekëse të Russel Crowe për sulmet në Zelandën e Re
Aktori i mirënjohur nga Zelanda e Re, Russel Crowe, është shprehur zemërthyer për ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në këtë vend, ku gjatë sulmit në dy xhami mbetën të vdekur të paktën 49 persona dhe u plagosën dhjetëra të ...
Koha.mk | 16-Mar-2019 00:15
Aktori i mirënjohur nga Zelanda e Re, Russel Crowe, është shprehur zemërthyer për ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në këtë vend, ku gjatë sulmit në dy xhami mbetën të vdekur të paktën 49 persona dhe u plagosën dhjetëra të ...

Nxehet Blendi Fevziu pas sulmit ne Zelande: Dënim kujtdo që keqpërdor emrin e heroit tonë Kombëtar
Blendi Fevziu ka dënuar aktin e rëndë terrorist që ndodhi në Zelandë të Re, ku u vranë 49 besimtarë myslimanë brenda një xhamie. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Fevziu shpreh ngushëllimet për familjet e ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 23:22
Blendi Fevziu ka dënuar aktin e rëndë terrorist që ndodhi në Zelandë të Re, ku u vranë 49 besimtarë myslimanë brenda një xhamie. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Fevziu shpreh ngushëllimet për familjet e ...

Masakra në Zelandën e Re, zbulohet plani i terroristit për të vrarë Merkel dhe Erdogan
Brenton Tarrant (28), një nga terroristët që vrau 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re dhe la të plagosur rëndë 48 të tjerë, para sulmit kishte publikuar në rrjetet sociale një Manifest prej 74 faqesh, ku kishte ...
Arbresh | 15-Mar-2019 23:56
Brenton Tarrant (28), një nga terroristët që vrau 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re dhe la të plagosur rëndë 48 të tjerë, para sulmit kishte publikuar në rrjetet sociale një Manifest prej 74 faqesh, ku kishte ...

Rrëfimi i burrit që i mbeti gruaja në xhami gjatë sulmit terrorist në Zelandën e Re
Një besimtar mysliman ka arritur të arratiset nga sulmi në Zelandën e Re, por fatkeqësisht gruaja e tij ka mbetur e vdekur jashtë xhamisë ku edhe shumë fëmijë u vranë nga sulmuesi terrorist. Një shok i çiftit, Nour ...
TetovaSot | 15-Mar-2019 23:45
Një besimtar mysliman ka arritur të arratiset nga sulmi në Zelandën e Re, por fatkeqësisht gruaja e tij ka mbetur e vdekur jashtë xhamisë ku edhe shumë fëmijë u vranë nga sulmuesi terrorist. Një shok i çiftit, Nour ...

Atentati në Zelandën e re, Russell Crowe: E kam zemrën e copëtuar
‘Pa kuptim, pa motiv, të pamëshirshëm. E kam zemrën e copëtuar për të gjitha familjet e përfshira dhe për njerëzit e bukur në Zelandën e re, ne zemrën e të cilëve kjo dhimbje do të qëndrojë gjatë’. Kështu ka shkruar ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 20:29
‘Pa kuptim, pa motiv, të pamëshirshëm. E kam zemrën e copëtuar për të gjitha familjet e përfshira dhe për njerëzit e bukur në Zelandën e re, ne zemrën e të cilëve kjo dhimbje do të qëndrojë gjatë’. Kështu ka shkruar ...

Del para gjykatës autori i vrasjes së 49 personave në Zelandën e Re
Brenton Tarrant, autori i vrasjes së 49 personave në një xhami në Zelandën e Re është shfaqur mëngjesin e sotmën [sipas orës lokale] në gjykatën e Christchurch. Mbi 28-vjeçarin pritet të rëndojnë disa akuza, të cilat ...
Politiko | 15-Mar-2019 23:43
Brenton Tarrant, autori i vrasjes së 49 personave në një xhami në Zelandën e Re është shfaqur mëngjesin e sotmën [sipas orës lokale] në gjykatën e Christchurch. Mbi 28-vjeçarin pritet të rëndojnë disa akuza, të cilat ...

Jo vetëm Skënderbeu! Edhe Arianiti në armët e autorëve të masakrës
Plot 49 të vdekur e mbi 20 të plagosur rëndë janë viktimat e të shtënave në dy xhami të Christchurchit, në Zelandën e Re. Kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern i përshkroi incidentet si “sulme terroriste”, duke e ...
Top Channel | 15-Mar-2019 19:11
Plot 49 të vdekur e mbi 20 të plagosur rëndë janë viktimat e të shtënave në dy xhami të Christchurchit, në Zelandën e Re. Kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern i përshkroi incidentet si “sulme terroriste”, duke e ...

Kush është Brenton Tarrant, australiani që terrorizoi Zelandën
Policia australiane ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona të vdekur në dy xhami në Zelandë të Re. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 16:51
Policia australiane ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona të vdekur në dy xhami në Zelandë të Re. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të ...

Masakra me 49 të vdekur, flet kryeministrja e Zelandës së Re
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtet oqeanik. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të tmerrshme, ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 16:40
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtet oqeanik. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të tmerrshme, ...

Sulmi terrorist, Erdogan: Myslimanët nuk do e ulin kokën
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka komentuar sulmet terroriste në dy xhami në Zelandën e Re duke shtuar se myslimanët pavarësisht kësaj nuk do ta ulim kokën. “Vrasësi publikoi një njoftim. Krahas myslimanëve ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 15:34
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka komentuar sulmet terroriste në dy xhami në Zelandën e Re duke shtuar se myslimanët pavarësisht kësaj nuk do ta ulim kokën. “Vrasësi publikoi një njoftim. Krahas myslimanëve ...

Sulmi në Zelandën e Re, Berisha: Masakër horror ndaj besimtarëve
TIRANE Ish kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si akt barbar terrorist sulmin në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur mbi 49 persona dhe shumë të tjerë u plagosën. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 13:44
TIRANE Ish kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si akt barbar terrorist sulmin në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur mbi 49 persona dhe shumë të tjerë u plagosën. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se ...

Masakra, dëshmitari rrëfen tmerrin brenda xhamisë në Zelandë
ZELANDA E RE Bilanci i viktimave në qytetin e Christchurch pas të shtënave me armë në dy xhami ka shkuar në 49 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Një nga dëshmitarët, Mohan Ibrahim nga Bangladeshi ka rrëfyer edhe ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 12:33
ZELANDA E RE Bilanci i viktimave në qytetin e Christchurch pas të shtënave me armë në dy xhami ka shkuar në 49 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Një nga dëshmitarët, Mohan Ibrahim nga Bangladeshi ka rrëfyer edhe ...

Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit
Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit. Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje, e kjo fill pas ...
Zhurnal | 15-Mar-2019 23:41
Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit. Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje, e kjo fill pas ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved