ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 12:50

Reshje shiu? Ja si pritet të jetë moti në fundjavë

Reshje shiu? Ja si pritet të jetë moti në fundjavë
Fundjava parashikohet pa reshje shiu dhe me rritje temperaturash me disa gradë, në vlerat ekstramale. RESHJET Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit: Sot pasdite (e premte dt.15) dhe nesër (e ...
Telegraf | 15-Mar-2019 16:49
Fundjava parashikohet pa reshje shiu dhe me rritje temperaturash me disa gradë, në vlerat ekstramale. RESHJET Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit: Sot pasdite (e premte dt.15) dhe nesër (e ...

Mot i ngrohtë në fundjavë
Fundjava me mot të ngrohtë dhe me diell. Nga mesi i javës së ardhshme reshje shiu dhe rënie e temperaturave. Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 23:22
Fundjava me mot të ngrohtë dhe me diell. Nga mesi i javës së ardhshme reshje shiu dhe rënie e temperaturave. Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin ...

Moti gjatë ditëve në vijim në Maqedoninë e Veriut
Ditët e para të muajit të ri do të jenë pranverore shikuar nga temperaturat ndërsa moti do të jetë stabil dhe i thatë duke mos përfshirë këtu ditën e shtunë kur do të ketë këtu kushte për reshje lokale të shiut dhe borë ...
Telegrafi | 28-Feb-2019 20:55
Ditët e para të muajit të ri do të jenë pranverore shikuar nga temperaturat ndërsa moti do të jetë stabil dhe i thatë duke mos përfshirë këtu ditën e shtunë kur do të ketë këtu kushte për reshje lokale të shiut dhe borë ...

Ja si do jetë moti gjatë ditëve në vijim në Maqedoninë e Veriut
Moti gjatë fundjavës do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Nesër temperaturat ditore do të lëvizin nga 14 deri më 20 gradë celsius, ndërsa mot më i nxehët pritet të ketë ditën e diel ku temperaturat do të lëvizin ...
IliriaNews | 16-Mar-2019 00:40
Moti gjatë fundjavës do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Nesër temperaturat ditore do të lëvizin nga 14 deri më 20 gradë celsius, ndërsa mot më i nxehët pritet të ketë ditën e diel ku temperaturat do të lëvizin ...

Mot i ngrohtë në fundjavë
Fundjava me mot të ngrohtë dhe me diell. Nga mesi i javës së ardhshme reshje shiu dhe rënie e temperaturave. Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin ...
AlMaKos | 15-Mar-2019 23:33
Fundjava me mot të ngrohtë dhe me diell. Nga mesi i javës së ardhshme reshje shiu dhe rënie e temperaturave. Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin ...

Ja si do jetë moti gjatë ditëve në vijim në Maqedoninë e Veriut
Moti gjatë fundjavës do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Nesër temperaturat ditore do të lëvizin nga 14 deri më 20 gradë celsius, ndërsa mot më i nxehët pritet të ketë ditën e diel ku temperaturat do të lëvizin ...
Flaka | 15-Mar-2019 21:54
Moti gjatë fundjavës do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Nesër temperaturat ditore do të lëvizin nga 14 deri më 20 gradë celsius, ndërsa mot më i nxehët pritet të ketë ditën e diel ku temperaturat do të lëvizin ...

Moti këtë fundjavë
Moti për sot dhe nesër Ditën e parë e fundjavës , do të fillojë me vranësira të pjesshme të cilat në mesditë do të jenë më të theksuara e mund të sjellin edhe riga lokale shiu. Temperaturat pritet të shënojnë rënie ato ...
GazetaFjala | 17-Jun-2017 09:00
Moti për sot dhe nesër Ditën e parë e fundjavës , do të fillojë me vranësira të pjesshme të cilat në mesditë do të jenë më të theksuara e mund të sjellin edhe riga lokale shiu. Temperaturat pritet të shënojnë rënie ato ...

Parashikimi i motit për fundjavë
Instituti Hidrometeorologjik parasheh që në fundjavë të mbajë mot me diell por edhe me vranësira të pjesshme. “Mot me diell dhe vranësira te pjesshme do të mbajë gjatë këtyre dy ditëve të vikendit. Vranësirat vende- ...
Koha.net | 24-Jun-2016 19:23
Instituti Hidrometeorologjik parasheh që në fundjavë të mbajë mot me diell por edhe me vranësira të pjesshme. “Mot me diell dhe vranësira te pjesshme do të mbajë gjatë këtyre dy ditëve të vikendit. Vranësirat vende- ...

Parashikimi i motit për fundjavë
Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin mot stabil, të ngrohtë dhe kryesisht me diell. Mot kryesisht me diell do të mbajë edhe ditëve të para të ...
Gazeta Monitor | 15-Mar-2019 20:18
Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin mot stabil, të ngrohtë dhe kryesisht me diell. Mot kryesisht me diell do të mbajë edhe ditëve të para të ...

Vishuni trash, këto janë temperaturat sot në Kosovë
Fillimi i javës do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm dhe vende-vende me fjolla të dobëta bore, më të theksuara në viset malore. Do të ketë edhe rreze dielli në disa pjesë të vendit, por temperaturat e ulëta do të ...
Shprehja | 25-Feb-2019 13:20
Fillimi i javës do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm dhe vende-vende me fjolla të dobëta bore, më të theksuara në viset malore. Do të ketë edhe rreze dielli në disa pjesë të vendit, por temperaturat e ulëta do të ...

Nga e diela mot i ngrohtë me temperatura mbi 20 gradë
Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve temperatura ditore do të arrijë mbi ...
Republika | 15-Mar-2019 15:12
Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve temperatura ditore do të arrijë mbi ...

Nga e diela mot i ngrohtë me temperatura mbi 20 gradë
Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve të Maqedonisë së Veriut temperatura ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 14:42
Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve të Maqedonisë së Veriut temperatura ...

Nga e diela mot i ngrohtë me temperatura mbi 20 gradë
Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve temperatura ditore do të arrijë mbi ...
Aktuale.MK | 15-Mar-2019 14:19
Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve temperatura ditore do të arrijë mbi ...

Moti me diell në Shqipëri
Orët e para të ditës së premte do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë e Shqipërisë. Më të dukshme vranësirat do të paraqiten në rajonin Jugor-Juglindor. Pasditja dhe nata sjellin ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 09:02
Orët e para të ditës së premte do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë e Shqipërisë. Më të dukshme vranësirat do të paraqiten në rajonin Jugor-Juglindor. Pasditja dhe nata sjellin ...

Moti i keq s’ka mbaruar ende, meteorologia: Ja si do jetë ditët e ardhshme…
Moti i keq i ditëve të fundit do të marrë fund të shtunën e 16 marsit. Meteorologja Adiola Bani thotë se reshjet e shiut do të vijojnë deri ditën e premte, ku situate më problematike do të paraqitet ditën e mërkurë dhe ...
Standard | 15-Mar-2019 12:59
Moti i keq i ditëve të fundit do të marrë fund të shtunën e 16 marsit. Meteorologja Adiola Bani thotë se reshjet e shiut do të vijojnë deri ditën e premte, ku situate më problematike do të paraqitet ditën e mërkurë dhe ...

Erëra të forta dhe reshje, ja çfarë pritet të ndodhë në orët në vijim…
Pas ditësh të tëra me diell dhe temperatura pranverore, fillimi i kësaj jave duket se do të jetë krejt ndryshe. Sipas të dhënave që jep Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, dita e sotme pritet të ...
Standard | 15-Mar-2019 12:59
Pas ditësh të tëra me diell dhe temperatura pranverore, fillimi i kësaj jave duket se do të jetë krejt ndryshe. Sipas të dhënave që jep Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, dita e sotme pritet të ...

Rriten temperaturat në Shqipëri
Masat ajrore të qëndrueshme do të vijojnë të diktojnë kushtet atmosferike në Shqipëri, parashikojnë meteorologët. Për pasojë orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë Shqipërinë. ...
Koha.net | 19-Feb-2019 09:00
Masat ajrore të qëndrueshme do të vijojnë të diktojnë kushtet atmosferike në Shqipëri, parashikojnë meteorologët. Për pasojë orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë Shqipërinë. ...

Moti sot
Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri 13 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të lëvizin prej 9 deri 15 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit 8 gradë ndërsa ajo e ...
IliriaNews | 15-Mar-2019 09:31
Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri 13 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të lëvizin prej 9 deri 15 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit 8 gradë ndërsa ajo e ...

Ja çfarë moti na pret nga e diela
Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve temperatura ditore do të arrijë mbi ...
IliriaNews | 15-Mar-2019 09:31
Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve temperatura ditore do të arrijë mbi ...

Nga e diela mot i ngrohtë me temperatura mbi 20 gradë
Shkup, 15 mars – Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve temperatura ditore ...
Koha.mk | 15-Mar-2019 09:26
Shkup, 15 mars – Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve temperatura ditore ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved