ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 17:34

Frenkie De Jong: Juve favorit, por ne eleminuam Realin e Madridit

Frenkie De Jong: Juve favorit, por ne eleminuam Realin e Madridit
Hollandezi Frenkie de Jong beson se skuadra e Ajaxit ka gjithçka që i duhet për të mposhtur Juventusin. Sipas De Jong, Juventusi është favorit, por pas eliminimit të Real Madridit gjithçka është e mundur. “Juventusi ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 23:33
Hollandezi Frenkie de Jong beson se skuadra e Ajaxit ka gjithçka që i duhet për të mposhtur Juventusin. Sipas De Jong, Juventusi është favorit, por pas eliminimit të Real Madridit gjithçka është e mundur. “Juventusi ...

Rikthehet në Barcelonë pas 20 vitesh: “Do ta mbaj mend gjatë atë mbrëmje”
Një shprehje popullore thotë se jeta nuk matet me minuta, orë, ditë apo muaj; jeta matet me moment. E njëjta gjë vlen edhe për futbollistët, karriera e të cilëve matet me aksionet, golat dhe momentet më të rëndësishme ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 22:41
Një shprehje popullore thotë se jeta nuk matet me minuta, orë, ditë apo muaj; jeta matet me moment. E njëjta gjë vlen edhe për futbollistët, karriera e të cilëve matet me aksionet, golat dhe momentet më të rëndësishme ...

Man United vs Barcelona, ndryshon kalendari i Champions League
Ndeshja e parë mes Manchester United dhe Barcelonës, do të zhvillohet në “Old Trafford”, e jo në “Camp Nou” siç e përcaktoi shorti. Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 22:41
Ndeshja e parë mes Manchester United dhe Barcelonës, do të zhvillohet në “Old Trafford”, e jo në “Camp Nou” siç e përcaktoi shorti. Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave ...

Skuadrat angleze viktimë e Messit
Barcelona gjatë ditës së sotme mësoi kundërshtarin për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës deshi që “katalunasit” të përballen me anglezët e Mançester Junajtedit, ndërsa ...
InfoSport.mk | 15-Mar-2019 22:27
Barcelona gjatë ditës së sotme mësoi kundërshtarin për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës deshi që “katalunasit” të përballen me anglezët e Mançester Junajtedit, ndërsa ...

Mësoni datat e sakta të ndeshjeve çerkfinale në LK dhe LE
Dita e sotme në Nion të Zvicrës solli shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, aty ku 8 skuadrat e kualifikuara mësuan kundërshtarët e tyre. 4 përballjet e kësaj faze sollën edhe një duel mes skuadrave ...
InfoSport.mk | 15-Mar-2019 22:08
Dita e sotme në Nion të Zvicrës solli shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, aty ku 8 skuadrat e kualifikuara mësuan kundërshtarët e tyre. 4 përballjet e kësaj faze sollën edhe një duel mes skuadrave ...

?Soskjaer për përballjen me Barcelonën: I duam ndeshjet e këtij niveli
Trajneri i Manchester United mezi pret që të ballafaqohet me Barcelonën.
Kosova Press | 15-Mar-2019 22:05
Trajneri i Manchester United mezi pret që të ballafaqohet me Barcelonën.

Ja kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve sipas super-kompjuterit
Sytë e të gjithëve do të jenë të premten në Nyon ku hedhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas një jave magjepsëse, ku Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo u rikthyen sërish në qendër të vëmendjes, tashmë ...
TetovaSot | 15-Mar-2019 21:18
Sytë e të gjithëve do të jenë të premten në Nyon ku hedhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas një jave magjepsëse, ku Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo u rikthyen sërish në qendër të vëmendjes, tashmë ...

Nedved: Ajaksi s’është shaka, asnjë dënim për CR7
Pavel Nedved beson se Ajaksi është një skuadër që nuk duhet marrë kurrsesi me lehtësi, pasi mund të bëjë dëm sikundër tregoi dhe ndaj Realit të Madridit. “Nuk jam as i kënaqur nga shorti por nuk jam as i pakënaqur, ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 19:00
Pavel Nedved beson se Ajaksi është një skuadër që nuk duhet marrë kurrsesi me lehtësi, pasi mund të bëjë dëm sikundër tregoi dhe ndaj Realit të Madridit. “Nuk jam as i kënaqur nga shorti por nuk jam as i pakënaqur, ...

Solskajer kërcënon Barcelonën: I dua këto ndeshje
Ole Gunar Solskjaer nuk është një nga ata që u trembet sfidave. Ish-sulmuesi i Mançcester Junajtid, autor i atij goli historik në finalen e vitit 1999 kundër Bajernit të Mynihut, tani kërkon të udhëheqë “djajtë e kuq” ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 18:20
Ole Gunar Solskjaer nuk është një nga ata që u trembet sfidave. Ish-sulmuesi i Mançcester Junajtid, autor i atij goli historik në finalen e vitit 1999 kundër Bajernit të Mynihut, tani kërkon të udhëheqë “djajtë e kuq” ...

Agnelli zbulon ekipin që Juventus duhet të ketë si shembull
Sytë e të gjithëve do të jenë të premten në Nyon ku hedhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas një jave magjepsëse, ku Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo u rikthyen sërish në qendër të vëmendjes, tashmë ...
GazetaBlic | 15-Mar-2019 21:12
Sytë e të gjithëve do të jenë të premten në Nyon ku hedhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas një jave magjepsëse, ku Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo u rikthyen sërish në qendër të vëmendjes, tashmë ...

Messi, ‘exheli’ i ekipeve angleze
Shorti i Ligës së Kampionëve të premten i ka prodhuar disa duele fantastike. Sfida më interesante do të jetë ajo mes Barcelonës dhe Manchester Unitedit. Barça është në një formë fantastike, ashtu si edhe Manchester ...
TetovaSot | 15-Mar-2019 21:02
Shorti i Ligës së Kampionëve të premten i ka prodhuar disa duele fantastike. Sfida më interesante do të jetë ajo mes Barcelonës dhe Manchester Unitedit. Barça është në një formë fantastike, ashtu si edhe Manchester ...

Anglezët, ‘viktimat’ e preferuara të Messit – 22 gola ndaj tyre
Ylli argjentinas ka shënuar më së shumti gola përballë skuadrave angleze. Në shortin e sotëm të Ligës së Kampionëve, është përcaktuar që Barcelona të ndeshet me Manchester United. Ajo që bie në sy janë paraqitjet e ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 20:08
Ylli argjentinas ka shënuar më së shumti gola përballë skuadrave angleze. Në shortin e sotëm të Ligës së Kampionëve, është përcaktuar që Barcelona të ndeshet me Manchester United. Ajo që bie në sy janë paraqitjet e ...

Liverpooli ndaj Fulhamit, top-ekipet e tjera luajnë në Kupën FA
Liverpooli i motivuar do të kërkojë të vazhdojë presionin ndaj Manchester Cityt në Premierligë. “Të kuqtë”, pasi eliminuan Bayern Munichun në Ligën e Kampionëve, synojnë formën pozitive edhe në ligë. Futbollistët e ...
Koha.net | 15-Mar-2019 20:43
Liverpooli i motivuar do të kërkojë të vazhdojë presionin ndaj Manchester Cityt në Premierligë. “Të kuqtë”, pasi eliminuan Bayern Munichun në Ligën e Kampionëve, synojnë formën pozitive edhe në ligë. Futbollistët e ...

Finale e parakohëshme në Europa League, Napoli gjen Arsenalin
Në Nion të Zvicrës u hodh edhe shorti që përcaktoi përballjet në çerekfinalet e Ligës së Europës. Nuk do të mungojnë sfidat e mëdha, pasi Napoli i Elseid Hysaj ishte pa fat në tërheqjen e goglave. Skuadra e drejtuar nga ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 13:40
Në Nion të Zvicrës u hodh edhe shorti që përcaktoi përballjet në çerekfinalet e Ligës së Europës. Nuk do të mungojnë sfidat e mëdha, pasi Napoli i Elseid Hysaj ishte pa fat në tërheqjen e goglave. Skuadra e drejtuar nga ...

Ndryshon kalendari i Champions, shkak shorti për ekipet e Manchester
Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave angleze, Tottenham-City, duke evituar përplasjen mes dy ekipeve të të njëjtit qytet, pasi United do të diskutojë kualifikimin kundër ...
Top Channel | 15-Mar-2019 13:38
Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave angleze, Tottenham-City, duke evituar përplasjen mes dy ekipeve të të njëjtit qytet, pasi United do të diskutojë kualifikimin kundër ...

Tri sfida brenda pak ditëve, Pep Guardiola komenton shortin që vuri përballë Tottenhamin
Manchester City ka mësuar sot rivalin për në çerekfinalen e Champions League, teksa do të përballet me Tottenhamin. Pep Guardiola ka filluar që të bëjë llogaritë pasi do të ketë tri ndeshje brenda 12 ditëve ndaj ...
Telegraf | 15-Mar-2019 17:47
Manchester City ka mësuar sot rivalin për në çerekfinalen e Champions League, teksa do të përballet me Tottenhamin. Pep Guardiola ka filluar që të bëjë llogaritë pasi do të ketë tri ndeshje brenda 12 ditëve ndaj ...

Shorti i Europa League/Napoli- Arsenal, finalja e parakohshme
Në Nion të Zvicrës është hedhur mesditën e së premtes edhe shorti i fazës çerefinale dhe gjysmëfinale të Europa League. Napoli-Arsenal është çifti që spikat në këtë short.
Top Channel | 15-Mar-2019 13:31
Në Nion të Zvicrës është hedhur mesditën e së premtes edhe shorti i fazës çerefinale dhe gjysmëfinale të Europa League. Napoli-Arsenal është çifti që spikat në këtë short.

Man United vs Barcelona, ndryshon kalendari i Champions League
Ndeshja e parë mes Manchester United dhe Barcelonës, do të zhvillohet në “Old Trafford”, e jo në “Camp Nou” siç e përcaktoi shorti. Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave ...
TetovaSot | 15-Mar-2019 20:39
Ndeshja e parë mes Manchester United dhe Barcelonës, do të zhvillohet në “Old Trafford”, e jo në “Camp Nou” siç e përcaktoi shorti. Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave ...

Champions/ Shorti përplas United-Barcelona; Juve dhe Liverpool me fat
Shorti i fazës çerekfinale të Ligës së Kampioneve rezervoi përballje të forta në turneun elitar të futbollit europian. Nga vazot e Nionit, u zbuluan çifte shpërthyes që premtojnë shkëndija si ajo mes Barcelonës dhe ...
Top Channel | 15-Mar-2019 13:03
Shorti i fazës çerekfinale të Ligës së Kampioneve rezervoi përballje të forta në turneun elitar të futbollit europian. Nga vazot e Nionit, u zbuluan çifte shpërthyes që premtojnë shkëndija si ajo mes Barcelonës dhe ...

Derbi britanik në Champions, buzëqesh Juventus “peshkon” Ajax
E gjithë bota e futbollit kishte kthyer vështrimin nga Zvicra, aty ku në Nion u hodh shorti i fazës çerekfinale në Champions Ligë. Formati i Kupës me “veshë të mëdhenj” këtë sezon ishte ndryshe, nuk kishte asnjë ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 12:20
E gjithë bota e futbollit kishte kthyer vështrimin nga Zvicra, aty ku në Nion u hodh shorti i fazës çerekfinale në Champions Ligë. Formati i Kupës me “veshë të mëdhenj” këtë sezon ishte ndryshe, nuk kishte asnjë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved