ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 19:47

SHBA-Ukrainë, bashkëpunim për të penguar agresionin e Rusisë

SHBA-Ukrainë, bashkëpunim për të penguar agresionin e Rusisë
Agjencitë ushtarake të Inteligjencës ukrainase dhe amerikane kanë rënë dakord të bashkojnë përpjekjet në drejtim të pengimit të agresionit hibrid rus në Ukrainë. Kjo ishte marrëveshja kryesore që palët arritën gjatë ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 23:43
Agjencitë ushtarake të Inteligjencës ukrainase dhe amerikane kanë rënë dakord të bashkojnë përpjekjet në drejtim të pengimit të agresionit hibrid rus në Ukrainë. Kjo ishte marrëveshja kryesore që palët arritën gjatë ...

Agresioni në Ukrainë, SHBA sanksionojnë sërish Rusinë
Shtetet e Bashkuara kanë sanksionuar sërish Rusinë në lidhje me agresionin e saj ndaj Ukrainës. Sipas Departamentit të Thesarit, sanksionet janë vendosur në bashkëpunim me BE-në dhe Kanadanë, për t’i dhënë një mesazh të ...
ABCNews | 15-Mar-2019 22:49
Shtetet e Bashkuara kanë sanksionuar sërish Rusinë në lidhje me agresionin e saj ndaj Ukrainës. Sipas Departamentit të Thesarit, sanksionet janë vendosur në bashkëpunim me BE-në dhe Kanadanë, për t’i dhënë një mesazh të ...

Agresioni në Ukrainë, SHBA sanksionojnë sërish Rusinë
Shtetet e Bashkuara kanë sanksionuar sërish Rusinë në lidhje me agresionin e saj ndaj Ukrainës. Sipas Departamentit të Thesarit, sanksionet janë vendosur në bashkëpunim me BE-në dhe Kanadanë, për t’i dhënë një mesazh të ...
Medial | 16-Mar-2019 00:33
Shtetet e Bashkuara kanë sanksionuar sërish Rusinë në lidhje me agresionin e saj ndaj Ukrainës. Sipas Departamentit të Thesarit, sanksionet janë vendosur në bashkëpunim me BE-në dhe Kanadanë, për t’i dhënë një mesazh të ...

SHBA-ja, Kanadaja dhe BE-ja me sanksione të reja kundër Rusisë
SHBA-ja, Kanadaja dhe Bashkimi Evropian sot i zgjeruan sanksionet ndaj Rusisë për shkak të “agresionit të vazhdueshëm ndaj Ukrainës”, ceket në kumtesën më të re të Departamentit amerikan të Shtetit. Vala më e re e ...
Flaka | 15-Mar-2019 22:56
SHBA-ja, Kanadaja dhe Bashkimi Evropian sot i zgjeruan sanksionet ndaj Rusisë për shkak të “agresionit të vazhdueshëm ndaj Ukrainës”, ceket në kumtesën më të re të Departamentit amerikan të Shtetit. Vala më e re e ...

Administrata Trump të tjera sanksione ndaj Rusisë për incidentin në Krime
Uashingtoni ka vendosur një sërë sanksionesh të reja mbi Rusinë mbi veprimet “të pajustifikuara” gjatë një incidenti detar nëntorin e kaluar në ngushticën Kerch pranë Krimesë, kur tre anije ukrainase hynë në ujërat ...
Gazeta55 | 15-Mar-2019 22:13
Uashingtoni ka vendosur një sërë sanksionesh të reja mbi Rusinë mbi veprimet “të pajustifikuara” gjatë një incidenti detar nëntorin e kaluar në ngushticën Kerch pranë Krimesë, kur tre anije ukrainase hynë në ujërat ...

Inteligjenca e SHBA-së arrin marrëveshje me Ukrainën për të penguar agresionin e armatosur të Rusisë
Kjo ishte marrëveshja kryesore që palët arritën gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Vasyl Burba, shef i Inteligjencës ushtarake të Ukrainës. Zyrtari ukrainas u takua dhe negocioi me Robert Ashley, Shefin e Agjencisë ...
TetovaSot | 15-Mar-2019 20:23
Kjo ishte marrëveshja kryesore që palët arritën gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Vasyl Burba, shef i Inteligjencës ushtarake të Ukrainës. Zyrtari ukrainas u takua dhe negocioi me Robert Ashley, Shefin e Agjencisë ...

Bashkimi Europian u vë sanksione rusëve që u përfshinë në kapjen e marinarëve ukrainas
Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës. Ndërsa sot është njoftuar zyrtarisht se ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 20:11
Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës. Ndërsa sot është njoftuar zyrtarisht se ...

BE vë sanksione rusëve që u përfshinë në kapjen e marinarëve ukrainas
Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës. Ndërsa sot është njoftuar zyrtarisht se ...
Flaka | 15-Mar-2019 20:04
Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës. Ndërsa sot është njoftuar zyrtarisht se ...

SHBA-ja, Kanadaja dhe BE-ja me sanksione të reja kundër Rusisë
Uashington, 15 mars – SHBA-ja, Kanadaja dhe Bashkimi Evropian sot i zgjeruan sanksionet ndaj Rusisë për shkak të “agresionit të vazhdueshëm ndaj Ukrainës”, ceket në kumtesën më të re të Departamentit amerikan të ...
Koha.mk | 15-Mar-2019 19:52
Uashington, 15 mars – SHBA-ja, Kanadaja dhe Bashkimi Evropian sot i zgjeruan sanksionet ndaj Rusisë për shkak të “agresionit të vazhdueshëm ndaj Ukrainës”, ceket në kumtesën më të re të Departamentit amerikan të ...

Inteligjenca e ShBA-së arrin marrëveshje me Ukrainën për të penguar agresionin e armatosur të Rusisë
Agjencitë ushtarake të Inteligjencës ukrainase dhe amerikane kanë rënë dakord të bashkojnë përpjekjet në drejtim të pengimit të agresionit hibrid rus në Ukrainë. Kjo ishte marrëveshja kryesore që palët arritën gjatë ...
EkonomiaOnline | 15-Mar-2019 19:37
Agjencitë ushtarake të Inteligjencës ukrainase dhe amerikane kanë rënë dakord të bashkojnë përpjekjet në drejtim të pengimit të agresionit hibrid rus në Ukrainë. Kjo ishte marrëveshja kryesore që palët arritën gjatë ...

Brukseli shton listën e të sanksionuarve rusë
Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në Ngushticën Kërç, nëntorin e ...
Java News | 15-Mar-2019 19:37
Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në Ngushticën Kërç, nëntorin e ...

Inteligjenca e SHBA-së arrin marrëveshje me Ukrainën për të penguar agresionin e armatosur të Rusisë
Agjencitë ushtarake të Inteligjencës ukrainase dhe amerikane kanë rënë dakord të bashkojnë përpjekjet në drejtim të pengimit të agresionit hibrid rus në Ukrainë. Kjo ishte marrëveshja kryesore që palët arritën gjatë ...
Klan Kosova | 15-Mar-2019 19:29
Agjencitë ushtarake të Inteligjencës ukrainase dhe amerikane kanë rënë dakord të bashkojnë përpjekjet në drejtim të pengimit të agresionit hibrid rus në Ukrainë. Kjo ishte marrëveshja kryesore që palët arritën gjatë ...

Bashkimi Europian u vë sanksione rusëve që u përfshinë në kapjen e marinarëve ukrainas
Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës. Ndërsa sot është njoftuar zyrtarisht se ...
Klan Kosova | 15-Mar-2019 19:21
Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës. Ndërsa sot është njoftuar zyrtarisht se ...

Thesari amerikan: SHBA-BE vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë
SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për vijimin e akteve të tyre të dhunës në Ukrainë, sipas një komunikate të Thesarit amerikan. ...
TetovaSot | 15-Mar-2019 19:15
SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për vijimin e akteve të tyre të dhunës në Ukrainë, sipas një komunikate të Thesarit amerikan. ...

BE rrit listën e të sanksionuarve rusë
Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në Ngushticën Kërç, nëntorin e ...
TV Klan | 15-Mar-2019 18:09
Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në Ngushticën Kërç, nëntorin e ...

SHBA-BE vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë
SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për vijimin e akteve të tyre të dhunës në Ukrainë, sipas një komunikate të Thesarit amerikan. ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 17:11
SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për vijimin e akteve të tyre të dhunës në Ukrainë, sipas një komunikate të Thesarit amerikan. ...

BE-ja rrit listën e të sanksionuarve rusë
Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në Ngushticën Kërç, nëntorin e ...
Shenja | 15-Mar-2019 18:27
Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në Ngushticën Kërç, nëntorin e ...

SHBA-BE vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë
SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për vijimin e akteve të tyre të dhunës në Ukrainë, sipas një komunikate të Thesarit amerikan. ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 17:30
SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për vijimin e akteve të tyre të dhunës në Ukrainë, sipas një komunikate të Thesarit amerikan. ...

SHBA-ja godet Rusinë me sanksione të reja shkaku i Ukrainës
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë sërish në shënjestër Rusinë, duke u vendosur sanksione të reja gjashtë shtetasve dhe tetë organizatave të vendit shkaku i “agresionit të vazhdueshëm të Moskës në Ukrainë”, ka ...
Koha.net | 15-Mar-2019 17:26
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë sërish në shënjestër Rusinë, duke u vendosur sanksione të reja gjashtë shtetasve dhe tetë organizatave të vendit shkaku i “agresionit të vazhdueshëm të Moskës në Ukrainë”, ka ...

BE-ja rrit listën e të sanksionuarve rusë
Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në Ngushticën Kërç, nëntorin e ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 15:49
Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në Ngushticën Kërç, nëntorin e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved