ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 21:27

Çfarë nuk shkon me “Boeing 373 Max 8”?

Çfarë nuk shkon me “Boeing 373 Max 8”?
Incidenti i parë ka ndodhur më 29 tetor 2018. Vetëm dymbëdhjetë minuta pasi një avion “Boeing 737 Max 8” i linjës ajrore indoneziane pothuajse krejt i ri u nis, filloi të zhytet me shpejtësi në Detin Java, duke marrë ...
Telegraf | 15-Mar-2019 16:33
Incidenti i parë ka ndodhur më 29 tetor 2018. Vetëm dymbëdhjetë minuta pasi një avion “Boeing 737 Max 8” i linjës ajrore indoneziane pothuajse krejt i ri u nis, filloi të zhytet me shpejtësi në Detin Java, duke marrë ...

Air Albania zhduket përsëri, premtimi i pambajtur i ministres Balluku
Air Albania zhduket përsëri. Linja ajrore nën emrin shqiptar që sipas premtimeve të qeverisë Rama do të ngrihej në qiell disa muaj më parë vijon të jetë një fantazmë. Pas prezantimit me bujë në verën e vitit që shkoi të ...
Telegraf | 15-Mar-2019 14:03
Air Albania zhduket përsëri. Linja ajrore nën emrin shqiptar që sipas premtimeve të qeverisë Rama do të ngrihej në qiell disa muaj më parë vijon të jetë një fantazmë. Pas prezantimit me bujë në verën e vitit që shkoi të ...

Boeing 737-800 bën ulje emergjente
Një avion Boeing 737-800 kreu ulje emergjente këtë të premte në qytetin e Syktyvkar, në Rusinë Veriore. Lajmi është konfirmuar për “RT” nga zyrtarë lokalë të transportit. Shkak për uljen emergjente dyshohet të jetë bërë ...
TV Klan | 15-Mar-2019 11:55
Një avion Boeing 737-800 kreu ulje emergjente këtë të premte në qytetin e Syktyvkar, në Rusinë Veriore. Lajmi është konfirmuar për “RT” nga zyrtarë lokalë të transportit. Shkak për uljen emergjente dyshohet të jetë bërë ...

Presioni ndaj kompanisë Boeing
Pas një presioni të madh nga brenda dhe jashtë vendit, qeveria amerikane ka pezulluar fluturimin e të gjithë avionëve Boeing 737 Max 8 dhe 9. Presidenti Trump lëshoi një urdhër ekzekutiv pasi Kanadaja njoftoi se ka të ...
TV Klan | 15-Mar-2019 08:41
Pas një presioni të madh nga brenda dhe jashtë vendit, qeveria amerikane ka pezulluar fluturimin e të gjithë avionëve Boeing 737 Max 8 dhe 9. Presidenti Trump lëshoi një urdhër ekzekutiv pasi Kanadaja njoftoi se ka të ...

Incidenti ajror, kutitë e zeza të avionit etiopian shkojnë në Francë
Hetuesit në Francë kanë marrë në dorëzim kutitë e zeza të avionit etiopian që u rrëzua 4 ditë më parë në vendin afrikan. Përmes analizës së të dhënave të dy objekteve, ekspertët do të mundohen të hedhin dritë mbi ...
ABCNews | 14-Mar-2019 18:10
Hetuesit në Francë kanë marrë në dorëzim kutitë e zeza të avionit etiopian që u rrëzua 4 ditë më parë në vendin afrikan. Përmes analizës së të dhënave të dy objekteve, ekspertët do të mundohen të hedhin dritë mbi ...

Boeing nxjerr nga përdorimi flotën e avionëve 737 Max
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 09:52
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...

Flota e aeroplanëve që nuk do ta ‘prekë’ qiellin më
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 13:52
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...

Rusi, një avion pasagjerësh Boeing bën ulje të detyruar
Ky ishte avioni i kompanisë “Alrosa” ku ndodheshin 157 pasagjerë dhe 6 anëtarë të ekuipazhit. Avioni i pasagjerëve Boeing 737-800 bëri ulje të detyruar në Syktyvkar të Rusisë. Siç njofton Komiteti Hetues i Rusisë, ...
EkonomiaOnline | 15-Mar-2019 15:13
Ky ishte avioni i kompanisë “Alrosa” ku ndodheshin 157 pasagjerë dhe 6 anëtarë të ekuipazhit. Avioni i pasagjerëve Boeing 737-800 bëri ulje të detyruar në Syktyvkar të Rusisë. Siç njofton Komiteti Hetues i Rusisë, ...

Avioni i rrëzuar në Etiopi, pozicioni i pazakontë i një stabilizatori
Autoritetet që po hetojnë rrëzimin e një avioni pasagjerësh në Etiopi kanë gjetur një pjesë të një stabilizatori në një pozicion të pazakontë në rrënojat e avionit, rrëzimi i të cilit shkaktoi vdekjen e 157 personave. ...
Zeri Amerikes | 15-Mar-2019 14:15
Autoritetet që po hetojnë rrëzimin e një avioni pasagjerësh në Etiopi kanë gjetur një pjesë të një stabilizatori në një pozicion të pazakontë në rrënojat e avionit, rrëzimi i të cilit shkaktoi vdekjen e 157 personave. ...

Parandjenja e frikshme për tragjedinë! Humbi të gjithë familjen në aksidentin e “Ethiopian Airlines”
Rubi kishte lindur në Ontario, ku jetonte familja. Ajo po shkonte për herë të parë në vendin e origjinës për të takuar familjen e saj keniane. Pjesë e tragjedisë së ndodhur në Kenia, ku u rrëzua avioni “Ethiopian ...
Standard | 15-Mar-2019 12:47
Rubi kishte lindur në Ontario, ku jetonte familja. Ajo po shkonte për herë të parë në vendin e origjinës për të takuar familjen e saj keniane. Pjesë e tragjedisë së ndodhur në Kenia, ku u rrëzua avioni “Ethiopian ...

Air Albania zhduket përsëri. Rama nuk e ngre dot “Lasgushin” në ajër
Air Albania zhduket përsëri. Linja ajrore nën emrin shqiptar që sipas premtimeve të qeverisë Rama do të ngrihej në qiell disa muaj më parë vijon të jetë një fantazmë. Pas prezantimit me bujë në verën e vitit që shkoi të ...
Lapsi | 14-Mar-2019 13:40
Air Albania zhduket përsëri. Linja ajrore nën emrin shqiptar që sipas premtimeve të qeverisë Rama do të ngrihej në qiell disa muaj më parë vijon të jetë një fantazmë. Pas prezantimit me bujë në verën e vitit që shkoi të ...

Kompania Boeing nxjerr jashtë përdorimit avionët “737 Max”
Prodhuesi më i madh i avionëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max. Vendimi për nxjerrjen jashtë përdorimit erdhi pas provave të gjetura nga hetuesit në avionin e rrëzuar në Etipoi ku ...
VizionPlus | 14-Mar-2019 10:00
Prodhuesi më i madh i avionëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max. Vendimi për nxjerrjen jashtë përdorimit erdhi pas provave të gjetura nga hetuesit në avionin e rrëzuar në Etipoi ku ...

?OKB rekomandon zyrtarët e saj të mos udhëtojnë me “Boeing 737 Max”
Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”. Departamenti i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara (UNDG) lëshoi ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 19:35
Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”. Departamenti i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara (UNDG) lëshoi ...

?OKB rekomandon zyrtarët e saj të mos udhëtojnë me “Boeing 737 Max”
Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”.
Kosova Press | 14-Mar-2019 19:27
Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”.

Parandjenja e gruas, e cila humbi të gjithë familjen në aksidentin e “Ethiopian Airlines”
Pjesë e tragjedisë së ndodhur në Kenia, ku u rrëzua avioni “Ethiopian Airlines” me rreth 157 pasagjerë që humbën jetën, ishin dhe 5 anëtarë të një familje. Një javë para se të hipte në këtë fluturim Carol Karanja, i ...
Lapsi | 14-Mar-2019 12:16
Pjesë e tragjedisë së ndodhur në Kenia, ku u rrëzua avioni “Ethiopian Airlines” me rreth 157 pasagjerë që humbën jetën, ishin dhe 5 anëtarë të një familje. Një javë para se të hipte në këtë fluturim Carol Karanja, i ...

Tragjedia me 157 viktima, Boeing pezullon “737 Max”: Ulim në tokë 371 avionë!
Gjigandi amerikan i prodhimit të mjeteve fluturuese, “Boeing” ka vendosur që të ulë në tokë të gjithë flotën globale të avionëve “737 Max” pas tragjedisë ajrore me 157 viktima në Etiopi. Vendimi i “Boeing” vjen pasi ...
Gazeta Shqip | 14-Mar-2019 10:59
Gjigandi amerikan i prodhimit të mjeteve fluturuese, “Boeing” ka vendosur që të ulë në tokë të gjithë flotën globale të avionëve “737 Max” pas tragjedisë ajrore me 157 viktima në Etiopi. Vendimi i “Boeing” vjen pasi ...

Incidenti ajror, kutitë e zeza të avionit etiopian shkojnë në Francë
Hetuesit në Francë kanë marrë në dorëzim kutitë e zeza të avionit etiopian që u rrëzua 4 ditë më parë në vendin afrikan. Përmes analizës së të dhënave të dy objekteve, ekspertët do të mundohen të hedhin dritë mbi ...
Medial | 14-Mar-2019 18:15
Hetuesit në Francë kanë marrë në dorëzim kutitë e zeza të avionit etiopian që u rrëzua 4 ditë më parë në vendin afrikan. Përmes analizës së të dhënave të dy objekteve, ekspertët do të mundohen të hedhin dritë mbi ...

Presioni ndaj kompanisë Boeing
Pas një presioni të madh nga brenda dhe jashtë vendit, qeveria amerikane ka pezulluar fluturimin e të gjithë avionëve Boeing 737 Max 8 dhe 9. Presidenti Trump lëshoi një urdhër ekzekutiv pasi Kanadaja njoftoi se ka të ...
Zeri Amerikes | 14-Mar-2019 16:17
Pas një presioni të madh nga brenda dhe jashtë vendit, qeveria amerikane ka pezulluar fluturimin e të gjithë avionëve Boeing 737 Max 8 dhe 9. Presidenti Trump lëshoi një urdhër ekzekutiv pasi Kanadaja njoftoi se ka të ...

Air Albania zhduket përsëri. Rama nuk e ngre dot “Lasgushin” në ajër
Air Albania zhduket përsëri. Linja ajrore nën emrin shqiptar që sipas premtimeve të qeverisë Rama do të ngrihej në qiell disa muaj më parë vijon të jetë një fantazmë. Pas prezantimit me bujë në verën e vitit që shkoi të ...
Gazeta55 | 14-Mar-2019 15:35
Air Albania zhduket përsëri. Linja ajrore nën emrin shqiptar që sipas premtimeve të qeverisë Rama do të ngrihej në qiell disa muaj më parë vijon të jetë një fantazmë. Pas prezantimit me bujë në verën e vitit që shkoi të ...

Aksidenti: kutia e zezë e Boeing 737 MAX, për analizë në Francë
Kutia e zezë e avionit të shkatërruar të Airlines Ethiopian do të dërgohet në Francë për analiza. Kutia e zezë është dëmtuar pjesërisht dhe Zyra franceze për hetimin e aksidenteve të avionëve – BEA njoftoi se ishin ...
Tesheshi | 14-Mar-2019 15:19
Kutia e zezë e avionit të shkatërruar të Airlines Ethiopian do të dërgohet në Francë për analiza. Kutia e zezë është dëmtuar pjesërisht dhe Zyra franceze për hetimin e aksidenteve të avionëve – BEA njoftoi se ishin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved