ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/03/2019 17:02

Zaev: Shqipëria, vendi më mik i Maqedonisë së Veriut

Zaev: Shqipëria, vendi më mik i Maqedonisë së Veriut
Kryeministri i maqedonas Zoran Zaev ka vlerësuar sot se Shqipëria është shteti më mik i Maqedonisë së Veriut dhe se këmbimi tregtar ndërmjet dy vendeve është rritur për më shumë se 10 për qind. Zaev ka thënë për tch se ...
Koha.net | 14-Mar-2019 22:41
Kryeministri i maqedonas Zoran Zaev ka vlerësuar sot se Shqipëria është shteti më mik i Maqedonisë së Veriut dhe se këmbimi tregtar ndërmjet dy vendeve është rritur për më shumë se 10 për qind. Zaev ka thënë për tch se ...

Kryeministri Rama: Rusia nuk do ecurinë evropiane të asnjë prej vendeve të Ballkanit Perëndimor
Kryeministri Rama dje priti kryeministrin e Maqedonisë së Veriut në Tiranë dhe në konferencën e përbashkët për shtyp, kryeministri Rama deklaroi se Rusia nuk do që vendet e Ballkanit Perëndimor të integrohen në ...
Telegraf | 14-Mar-2019 14:39
Kryeministri Rama dje priti kryeministrin e Maqedonisë së Veriut në Tiranë dhe në konferencën e përbashkët për shtyp, kryeministri Rama deklaroi se Rusia nuk do që vendet e Ballkanit Perëndimor të integrohen në ...

Kreu i kuvendit Ruçi takon kryeministrin maqedonas Zaev
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti dje Kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi: Bashkëpunimi politik midis Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut është i ...
Telegraf | 14-Mar-2019 12:49
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti dje Kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi: Bashkëpunimi politik midis Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut është i ...

Editorial: Zaev dhe Rama, një bisedë në Tiranë që mund të bëhej edhe me telefon ?!
Shkruan Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk Shkup, 14 Mars, Zhurnal.mk – Disa orë takim e konferencë për shtyp dhe qëndrim deri në orët e vona të pasdites iu deshën kryeministrit Zoran Zaev dhe delegacionit të tij për vizitë ...
Zhurnal | 14-Mar-2019 12:38
Shkruan Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk Shkup, 14 Mars, Zhurnal.mk – Disa orë takim e konferencë për shtyp dhe qëndrim deri në orët e vona të pasdites iu deshën kryeministrit Zoran Zaev dhe delegacionit të tij për vizitë ...

Ministri i Jashtëm çek vizitë, takim me liderët shqiptarë
Tiranë, 14 mars - Ministri i Jashtëm i Çekisë, Tomas Petricek do të vizitojë Shkupin dhe Tiranën në një tur dy ditor duke nisur nga sot. Në Tiranë, Petricek do të takohet me kryeministrin Edi Rama, Ministrin e Jashtëm ...
Zhurnal | 14-Mar-2019 09:36
Tiranë, 14 mars - Ministri i Jashtëm i Çekisë, Tomas Petricek do të vizitojë Shkupin dhe Tiranën në një tur dy ditor duke nisur nga sot. Në Tiranë, Petricek do të takohet me kryeministrin Edi Rama, Ministrin e Jashtëm ...

Ministri i Jashtëm çek vizitë, takim me liderët shqiptarë
Ministri i Jashtëm i Çekisë, Tomas Petricek do të vizitojë Shkupin dhe Tiranën në një tur dy ditor duke nisur nga sot. Në Tiranë, Petricek do të takohet me kryeministrin Edi Rama, Ministrin e Jashtëm në detyrë Gent ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 08:54
Ministri i Jashtëm i Çekisë, Tomas Petricek do të vizitojë Shkupin dhe Tiranën në një tur dy ditor duke nisur nga sot. Në Tiranë, Petricek do të takohet me kryeministrin Edi Rama, Ministrin e Jashtëm në detyrë Gent ...

Ish-Ambasadori në Maqedoni komenton mesazhin e Zaevit
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...
Aktuale.MK | 14-Mar-2019 09:36
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...

Ministri çek i Punëve të Jashtme, Petzhiçek sot në Shkup
14 Mars 2019 / 9:05 Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut me ftesë të kolegut të tij maqedonas Nikolla Dimitrov. ...
AlMaKos | 14-Mar-2019 09:21
14 Mars 2019 / 9:05 Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut me ftesë të kolegut të tij maqedonas Nikolla Dimitrov. ...

Ministri çek i Punëve të Jashtme, Petzhiçek sot në Shkup
Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut me ftesë të kolegut të tij maqedonas Nikolla Dimitrov. Siç kumtoi MPJ-ja, ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 09:08
Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut me ftesë të kolegut të tij maqedonas Nikolla Dimitrov. Siç kumtoi MPJ-ja, ...

Ministri çek i Punëve të Jashtme, Petzhiçek sot në Shkup
????? ???????? Shkup, 14 mars 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut me ftesë të kolegut të tij ...
Medial | 14-Mar-2019 08:56
????? ???????? Shkup, 14 mars 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut me ftesë të kolegut të tij ...

Zaev-opozitës shqiptare: Nuk bëra si ju; Kryeministri Rama: Rusia s’është tifoze e integrimit në BE
Zoran Zaev erdhi për vizitë zyrtare në Tiranë në një situatë politike që shpesh krahasohet me atë që dy vjet më parë, në vendin e tij, mori emrin “skenari maqedonas”. Kryeministri i Shkupit nënvizoi dallimin mes dy ...
Top Channel | 13-Mar-2019 15:49
Zoran Zaev erdhi për vizitë zyrtare në Tiranë në një situatë politike që shpesh krahasohet me atë që dy vjet më parë, në vendin e tij, mori emrin “skenari maqedonas”. Kryeministri i Shkupit nënvizoi dallimin mes dy ...

Ministri i Jashtëm çek Tomash Petzhiçek, për vizitë në Maqedoninë e Veriut
Ministri për Punë të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Arritja në MPJ dhe RMV. -Takim tet-a-tet e ministrit të jashtëm Nikolla Dimitrov dhe ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 07:52
Ministri për Punë të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Arritja në MPJ dhe RMV. -Takim tet-a-tet e ministrit të jashtëm Nikolla Dimitrov dhe ...

Rama takon Zaev: Bashkëpunimi do na integrojë në BE
Kryeministri Rama dhe homologu i tij Zoran Zaev dolën para kamerave pas takimit kokë më kokë. Në konferencën e përbashkët për mediat Rama falënderoi publikisht dhe shprehu mirënjohjen për kryeministrin e Maqedonisë së ...
Top Channel | 13-Mar-2019 12:02
Kryeministri Rama dhe homologu i tij Zoran Zaev dolën para kamerave pas takimit kokë më kokë. Në konferencën e përbashkët për mediat Rama falënderoi publikisht dhe shprehu mirënjohjen për kryeministrin e Maqedonisë së ...

“Paguani shpenzimet e drekës”, Rama batuta me Zoran Zaev
TIRANË Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me homologun e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi se zyrtarizmi i gjuhës shqipe është një hap i madh drejt afrimit të shqiptarëve dhe maqedonasve. ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 11:55
TIRANË Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me homologun e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi se zyrtarizmi i gjuhës shqipe është një hap i madh drejt afrimit të shqiptarëve dhe maqedonasve. ...

Zaev në Tiranë, mesazh opozitës: S’kam bërë kurrë si ju
Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pasi mori fjalën në konferencën e përbashkët iu drejtua kryeministrit Rama me fjalën “i dashur Edi” për të vijuar me “Vij këtu si miq”. Ai e falënderoi ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 11:51
Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pasi mori fjalën në konferencën e përbashkët iu drejtua kryeministrit Rama me fjalën “i dashur Edi” për të vijuar me “Vij këtu si miq”. Ai e falënderoi ...

“Paguani shpenzimet e drekës”, Rama batuta me Zoran Zaevin
TIRANË Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me homologun e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi se zyrtarizmi i gjuhës shqipe është një hap i madh drejt afrimit të shqiptarëve dhe maqedonasve. ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 11:49
TIRANË Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me homologun e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi se zyrtarizmi i gjuhës shqipe është një hap i madh drejt afrimit të shqiptarëve dhe maqedonasve. ...

LIVE/ Rama konferencë të përbashkët me Zoran Zaev
Kryeministri Rama është duke zhvilluar një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.
Top Channel | 13-Mar-2019 11:39
Kryeministri Rama është duke zhvilluar një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Zaev mbërrin në Shqipëri, Rama e pret me ceremoni zyrtare
ryeministri Edi Rama priti në një ceremoni mirëseardhje në Pallatin e Brigadave, homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i cili në këtë vizitë shoqërohet nga ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov dhe ...
Top Channel | 13-Mar-2019 10:47
ryeministri Edi Rama priti në një ceremoni mirëseardhje në Pallatin e Brigadave, homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i cili në këtë vizitë shoqërohet nga ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov dhe ...

Rama pret Zaevin tek Pallati i Brigadave, pritet konferenca
Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev mbërriti mëngjesin e sotëm në Tiranë në kuadër të një vizite zyrtare. Ai është pritur në Pallatin e Brigadave në një ceremoni zyrtare nga kryeministri i ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 10:13
Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev mbërriti mëngjesin e sotëm në Tiranë në kuadër të një vizite zyrtare. Ai është pritur në Pallatin e Brigadave në një ceremoni zyrtare nga kryeministri i ...

Ish-Ambasadori në Maqedoni komenton mesazhin e Zaevit
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...
Shprehja | 14-Mar-2019 00:47
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved