ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/03/2019 02:15

Zaev: Shqipëria, vendi më mik i Maqedonisë së Veriut

Zaev: Shqipëria, vendi më mik i Maqedonisë së Veriut
Kryeministri i maqedonas Zoran Zaev ka vlerësuar sot se Shqipëria është shteti më mik i Maqedonisë së Veriut dhe se këmbimi tregtar ndërmjet dy vendeve është rritur për më shumë se 10 për qind. Zaev ka thënë për tch se ...
Koha.net | 14-Mar-2019 22:41
Kryeministri i maqedonas Zoran Zaev ka vlerësuar sot se Shqipëria është shteti më mik i Maqedonisë së Veriut dhe se këmbimi tregtar ndërmjet dy vendeve është rritur për më shumë se 10 për qind. Zaev ka thënë për tch se ...

Kryeministri Rama: Rusia nuk do ecurinë evropiane të asnjë prej vendeve të Ballkanit Perëndimor
Kryeministri Rama dje priti kryeministrin e Maqedonisë së Veriut në Tiranë dhe në konferencën e përbashkët për shtyp, kryeministri Rama deklaroi se Rusia nuk do që vendet e Ballkanit Perëndimor të integrohen në ...
Telegraf | 14-Mar-2019 14:39
Kryeministri Rama dje priti kryeministrin e Maqedonisë së Veriut në Tiranë dhe në konferencën e përbashkët për shtyp, kryeministri Rama deklaroi se Rusia nuk do që vendet e Ballkanit Perëndimor të integrohen në ...

Ish-Ambasadori në Maqedoni komenton mesazhin e Zaevit
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...
Aktuale.MK | 14-Mar-2019 09:36
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...

Ish-Ambasadori në Maqedoni komenton mesazhin e Zaevit
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...
Shprehja | 14-Mar-2019 00:47
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...

Ish-Ambasadori në Maqedoni komenton mesazhin e Zaevit
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...
Ina-Online | 14-Mar-2019 00:07
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...

Ish-Ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni Çejku komenton mesazhin e Zaev për opozitën: Leksion i nxituar
Tiranë, 13 mars, Zhurnal.mk - Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar ...
Zhurnal | 13-Mar-2019 23:22
Tiranë, 13 mars, Zhurnal.mk - Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar ...

Ish-Ambasadori në Maqedoni komenton mesazhin e Zaev për opozitën: Leksion i nxituar
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...
TetovaSot | 13-Mar-2019 22:34
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...

Zaev-opozitës shqiptare: Nuk bëra si ju; Kryeministri Rama: Rusia s’është tifoze e integrimit në BE
Zoran Zaev erdhi për vizitë zyrtare në Tiranë në një situatë politike që shpesh krahasohet me atë që dy vjet më parë, në vendin e tij, mori emrin “skenari maqedonas”. Kryeministri i Shkupit nënvizoi dallimin mes dy ...
Top Channel | 13-Mar-2019 15:49
Zoran Zaev erdhi për vizitë zyrtare në Tiranë në një situatë politike që shpesh krahasohet me atë që dy vjet më parë, në vendin e tij, mori emrin “skenari maqedonas”. Kryeministri i Shkupit nënvizoi dallimin mes dy ...

Kryeministri i Maqedonisë në Tiranë, pati mesazhe edhe për opozitën
Rama propozon një model të zonës Schengen në Ballkan Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka qendëruar në një vizitë zyrtare në Shqipërë ku është pritur nga homologu i tij Edi Rama. Zaev deklaroi se janë gati ...
AlbInfo | 13-Mar-2019 21:33
Rama propozon një model të zonës Schengen në Ballkan Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka qendëruar në një vizitë zyrtare në Shqipërë ku është pritur nga homologu i tij Edi Rama. Zaev deklaroi se janë gati ...

Dha leksione për opozitën, ish-ambasadori Çejku kritikon Zaevin: Ti bojkotove parlamentin për 18 muaj
Ish-ambasadori shqiptar në Maqedoni, Arben Çejku ka kundërshtuar deklaratat e kryeministit Zoran Zaev, që i bëri thirrje opozitës të jetë e kujdeshme ndaj vendit. “Cdokush ka të drejtën e demonstratave, por gjithmonë të ...
Politiko | 13-Mar-2019 21:26
Ish-ambasadori shqiptar në Maqedoni, Arben Çejku ka kundërshtuar deklaratat e kryeministit Zoran Zaev, që i bëri thirrje opozitës të jetë e kujdeshme ndaj vendit. “Cdokush ka të drejtën e demonstratave, por gjithmonë të ...

Rreziku rus, Rama: Moska nuk është tifoze e zgjerimit të Bashkimit Evropian
Ne te paren vizite zyrtare qe pas arritjes se marreveshjes per ndryshimi ne emrit dhe antaresimit ne NATO, kryeministri i Maqedonise se Veriut, Zoran Zaev u prit me ceremonialin zyrtar ne Pallatin e Brigadave nga ...
VizionPlus | 13-Mar-2019 15:51
Ne te paren vizite zyrtare qe pas arritjes se marreveshjes per ndryshimi ne emrit dhe antaresimit ne NATO, kryeministri i Maqedonise se Veriut, Zoran Zaev u prit me ceremonialin zyrtar ne Pallatin e Brigadave nga ...

Diplomati komenton mesazhin e Zaev për opozitën: Leksion i nxituar
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku,këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...
Gazeta55 | 13-Mar-2019 21:17
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku,këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...

Ish-Ambasadori në Maqedoni komenton mesazhin e Zaev për opozitën: Leksion i nxituar
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...
Koha Jone | 13-Mar-2019 21:08
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...

Rama takon Zaev: Bashkëpunimi do na integrojë në BE
Kryeministri Rama dhe homologu i tij Zoran Zaev dolën para kamerave pas takimit kokë më kokë. Në konferencën e përbashkët për mediat Rama falënderoi publikisht dhe shprehu mirënjohjen për kryeministrin e Maqedonisë së ...
Top Channel | 13-Mar-2019 12:02
Kryeministri Rama dhe homologu i tij Zoran Zaev dolën para kamerave pas takimit kokë më kokë. Në konferencën e përbashkët për mediat Rama falënderoi publikisht dhe shprehu mirënjohjen për kryeministrin e Maqedonisë së ...

“Paguani shpenzimet e drekës”, Rama batuta me Zoran Zaev
TIRANË Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me homologun e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi se zyrtarizmi i gjuhës shqipe është një hap i madh drejt afrimit të shqiptarëve dhe maqedonasve. ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 11:55
TIRANË Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me homologun e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi se zyrtarizmi i gjuhës shqipe është një hap i madh drejt afrimit të shqiptarëve dhe maqedonasve. ...

Zaev në Tiranë, mesazh opozitës: S’kam bërë kurrë si ju
Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pasi mori fjalën në konferencën e përbashkët iu drejtua kryeministrit Rama me fjalën “i dashur Edi” për të vijuar me “Vij këtu si miq”. Ai e falënderoi ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 11:51
Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pasi mori fjalën në konferencën e përbashkët iu drejtua kryeministrit Rama me fjalën “i dashur Edi” për të vijuar me “Vij këtu si miq”. Ai e falënderoi ...

“Paguani shpenzimet e drekës”, Rama batuta me Zoran Zaevin
TIRANË Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me homologun e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi se zyrtarizmi i gjuhës shqipe është një hap i madh drejt afrimit të shqiptarëve dhe maqedonasve. ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 11:49
TIRANË Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me homologun e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi se zyrtarizmi i gjuhës shqipe është një hap i madh drejt afrimit të shqiptarëve dhe maqedonasve. ...

LIVE/ Rama konferencë të përbashkët me Zoran Zaev
Kryeministri Rama është duke zhvilluar një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.
Top Channel | 13-Mar-2019 11:39
Kryeministri Rama është duke zhvilluar një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Zaev mbërrin në Shqipëri, Rama e pret me ceremoni zyrtare
ryeministri Edi Rama priti në një ceremoni mirëseardhje në Pallatin e Brigadave, homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i cili në këtë vizitë shoqërohet nga ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov dhe ...
Top Channel | 13-Mar-2019 10:47
ryeministri Edi Rama priti në një ceremoni mirëseardhje në Pallatin e Brigadave, homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i cili në këtë vizitë shoqërohet nga ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov dhe ...

Rama pret Zaevin tek Pallati i Brigadave, pritet konferenca
Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev mbërriti mëngjesin e sotëm në Tiranë në kuadër të një vizite zyrtare. Ai është pritur në Pallatin e Brigadave në një ceremoni zyrtare nga kryeministri i ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 10:13
Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev mbërriti mëngjesin e sotëm në Tiranë në kuadër të një vizite zyrtare. Ai është pritur në Pallatin e Brigadave në një ceremoni zyrtare nga kryeministri i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved