ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/03/2019 17:42

Vuçiç i vendosur: Dialogu me Kosovën pas taksës

Vuçiç i vendosur: Dialogu me Kosovën pas taksës
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, këtë të enjte është shprehur se beson se bashkësia ndërkombëtare do të vazhdojë me thirrje racionale në Prishtinë për të hequr dorë nga taksa ndaj mallrave serbe. Në një bisedë me ...
VizionPlus | 14-Mar-2019 23:17
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, këtë të enjte është shprehur se beson se bashkësia ndërkombëtare do të vazhdojë me thirrje racionale në Prishtinë për të hequr dorë nga taksa ndaj mallrave serbe. Në një bisedë me ...

Ahmeti thotë se në Bruksel folën edhe për taksën: Iu ankuam pse Vuçiqi na quajti ‘banditë’
Kryesuesi i delegacionit për bisedime me Serbinë, Shpend Ahmeti sonte në Rubikon ka folur rreth vizitës së fundit të tij dhe Fatmir Limajt në Bruksel, e cila u pa si e fshehur pasi nuk pati asnjë paralajmërim.. Ahmeti ...
Gazeta Monitor | 14-Mar-2019 20:37
Kryesuesi i delegacionit për bisedime me Serbinë, Shpend Ahmeti sonte në Rubikon ka folur rreth vizitës së fundit të tij dhe Fatmir Limajt në Bruksel, e cila u pa si e fshehur pasi nuk pati asnjë paralajmërim.. Ahmeti ...

Taksa, aleatët unik në kërkesën për Kosovën (VIDEO)
Stuhia e vizitave me mision të veçantë nisi ditën e fundit të muajit shkurt, njofton Klan Kosova. Atë ditë në Kosovë, zbarkuan zyrtarët e lartë të Këshillit Kombëtar të Sigurisë amerikane, John Erath dhe Bred ...
Klan Kosova | 14-Mar-2019 20:30
Stuhia e vizitave me mision të veçantë nisi ditën e fundit të muajit shkurt, njofton Klan Kosova. Atë ditë në Kosovë, zbarkuan zyrtarët e lartë të Këshillit Kombëtar të Sigurisë amerikane, John Erath dhe Bred ...

Kosova s’është e interesuar për marrëveshje, i thotë Bërnabiq zyrtarit britanik
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore, tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...
Gazeta Monitor | 14-Mar-2019 19:13
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore, tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...

Moore gjatë takimit me Brnabiq kërkon gjetjen e një kompromisi me Kosovën
Drejtori i përgjithshëm për çështje politike në Ministrinë e Jashtme të Britanisë së Madhe, Richard Moore, ka thënë se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të gjetur një mënyrë për të arritur një zgjidhje ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 18:22
Drejtori i përgjithshëm për çështje politike në Ministrinë e Jashtme të Britanisë së Madhe, Richard Moore, ka thënë se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të gjetur një mënyrë për të arritur një zgjidhje ...

Moore porosit Brnabiq: Të kërkohet një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 18:18
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...

Moore porosit Brnabiq: Të kërkohet një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...
Gazeta Observer | 14-Mar-2019 18:10
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...

Bërnabiqi i thotë Moore se Kosova s’mendon për dialogun dhe refuzon të arrihet kompromisi
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...
Koha.net | 14-Mar-2019 18:08
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...

Moore porosit Brnabiq: Të kërkohet një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...
Zeri | 14-Mar-2019 18:04
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...

Selmanaj i përgjigjet Beqës së PDK’së: Nuk jemi agjentë të askujt, ju jeni nga nëntoka
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...
InFokusi | 14-Mar-2019 17:59
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...

Haradinaj: Kosova është e interesuar për dialogun me Serbinë
KOSOVE Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka pritur në një takim sot, Drejtorin e Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore. Përmes një statusi në ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 16:11
KOSOVE Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka pritur në një takim sot, Drejtorin e Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore. Përmes një statusi në ...

Moore porosit Brnabiq: Të kërkohet një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...
Indeks Online | 14-Mar-2019 17:54
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...

Anuloi vizitën, zyrtari britanik mbërrin sot në Kosovë
KOSOVE Pas anulimit të vizitës së paralajmëruar dje në Kosovë nga zyrtari i lartë britanik, Richard Moore, si shkak i kushteve atmosferike, Zyra e Kryeministrisë bën me dije se takimi i tij do të realizohet sot në orën ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 10:05
KOSOVE Pas anulimit të vizitës së paralajmëruar dje në Kosovë nga zyrtari i lartë britanik, Richard Moore, si shkak i kushteve atmosferike, Zyra e Kryeministrisë bën me dije se takimi i tij do të realizohet sot në orën ...

Moore porosit Brnabiq: Të kërkohet një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...
Kosova Press | 14-Mar-2019 17:53
Drejtori i përgjithshëm për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme britanike, Richard Moore tha sot në Beograd në një takim me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të ...

Moore pas takimit me Bërnabiq: Vazhdoni përpjekjet për gjetjen e kompromisit rreth Kosovës
Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq është takuar sot me drejtorin e Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore. Zyrtari britanik në takim theksoi se është e ...
EkonomiaOnline | 14-Mar-2019 17:36
Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq është takuar sot me drejtorin e Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore. Zyrtari britanik në takim theksoi se është e ...

Vuçiq dhe Moore diskutojnë për taksën dhe dialogun me Prishtinën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar sot me drejtorin e përgjithshëm për çështje politike në Ministrinë e Jashtme të Britanisë së Madhe, Richard Moore, me të cilin ka diskutuar për taksën për mallrat e ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 14:11
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar sot me drejtorin e përgjithshëm për çështje politike në Ministrinë e Jashtme të Britanisë së Madhe, Richard Moore, me të cilin ka diskutuar për taksën për mallrat e ...

Vuçiq nuk heq dorë nga kushti: Dialogu pas taksës
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, shprehu shpresën e tij sot se bashkësia ndërkombëtare do të vazhdojë me thirrje racionale në Prishtinë për të hequr dorë nga taksa ndaj mallrave serbe, shkruan inFokus. Në një ...
InFokusi | 14-Mar-2019 17:20
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, shprehu shpresën e tij sot se bashkësia ndërkombëtare do të vazhdojë me thirrje racionale në Prishtinë për të hequr dorë nga taksa ndaj mallrave serbe, shkruan inFokus. Në një ...

Vuçiq nuk heq dorë nga kushti: Dialogu pas taksës
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, shprehu shpresën e tij sot se bashkësia ndërkombëtare do të vazhdojë me thirrje racionale në Prishtinë për të hequr dorë nga taksa ndaj mallrave serbe. Në një bisedë me drejtorin ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 17:17
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, shprehu shpresën e tij sot se bashkësia ndërkombëtare do të vazhdojë me thirrje racionale në Prishtinë për të hequr dorë nga taksa ndaj mallrave serbe. Në një bisedë me drejtorin ...

Fatmir Limaj: Të gjithë ndërkombëtarët po kërkojnë që ta pezullojmë taksën
Ekipi negociator i Kosovës në bisedimet me Serbinë, Fatmir Limaj u takua të mërkurën me drejtorin e përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore. Pas takimit, Limaj, ...
VizionPlus | 13-Mar-2019 14:26
Ekipi negociator i Kosovës në bisedimet me Serbinë, Fatmir Limaj u takua të mërkurën me drejtorin e përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore. Pas takimit, Limaj, ...

Vuçiq nuk heq dorë nga kushti: Dialogu pas taksës
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, shprehu shpresën e tij sot se bashkësia ndërkombëtare do të vazhdojë me thirrje racionale në Prishtinë për të hequr dorë nga taksa ndaj mallrave serbe.
Kosova Press | 14-Mar-2019 17:16
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, shprehu shpresën e tij sot se bashkësia ndërkombëtare do të vazhdojë me thirrje racionale në Prishtinë për të hequr dorë nga taksa ndaj mallrave serbe.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved