ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/03/2019 01:55

Trump: Çështja ‘Brexit’ i ka futur në dilemë shumë vende

Trump: Çështja ‘Brexit’ i ka futur në dilemë shumë vende
Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez Leo Varadkar ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 01:10
Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez Leo Varadkar ...

Trump kritikon kryeministren britanike për menaxhimin e Brexit-it
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian (BE) ka shkuar keq për shkak se kryeministrja britanike, Theresa May, nuk ka dëgjuar këshillat e tij, raporton Anadolu Ageny (AA). ...
Arbresh | 14-Mar-2019 23:56
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian (BE) ka shkuar keq për shkak se kryeministrja britanike, Theresa May, nuk ka dëgjuar këshillat e tij, raporton Anadolu Ageny (AA). ...

Nuk do ketë referendum të dytë për Brexit
Ligjvënësit britanikë kanë votuar kundër mundësisë për një referendum të dytë për Breksit, dy ditë pasi hodhën poshtë marrëveshjen e negociuar nga kryeministrja Mej. Duke reaguar, negociatori i BE për procesin e ...
Medial | 14-Mar-2019 23:07
Ligjvënësit britanikë kanë votuar kundër mundësisë për një referendum të dytë për Breksit, dy ditë pasi hodhën poshtë marrëveshjen e negociuar nga kryeministrja Mej. Duke reaguar, negociatori i BE për procesin e ...

Barnier reagon pas shtyrjes së Brexit
Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për shkëputjen e ...
Gazeta Observer | 14-Mar-2019 22:45
Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për shkëputjen e ...

Parlamenti britanik kërkon shtyrje të Brexit-it
Ligjvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyrjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania mund të mos e ...
AlbInfo | 14-Mar-2019 22:35
Ligjvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyrjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania mund të mos e ...

Donald Trump: Çështja Brexit i ka futur në dilemë shumë vende
Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez Leo Varadkar ...
GazetaTema | 14-Mar-2019 22:00
Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez Leo Varadkar ...

Barnier reagon pas shtyrjes së Brexit
Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për shkëputjen e ...
Indeks Online | 14-Mar-2019 22:17
Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për shkëputjen e ...

Donald Trump: Çështja Brexit i ka futur në dilemë shumë vende
Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez Leo Varadkar ...
Lexo | 14-Mar-2019 22:13
Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez Leo Varadkar ...

Barnier reagon pas shtyrjes së Brexit
Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për shkëputjen e ...
Klan Kosova | 14-Mar-2019 22:05
Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për shkëputjen e ...

Britani e Madhe, deputetët votojnë pro shtyrjes së Brexit
BRITANI E MADHE Qeveria e Theresa May merr në shtëpi më në fund një sukses të vogël, me vota në parlament ( me 412 dhe jo 212) një mocion që do t’i lejojë t’i kërkojë BE një shtyrje të vogël të Brexit, që nga 29 marsi ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 19:24
BRITANI E MADHE Qeveria e Theresa May merr në shtëpi më në fund një sukses të vogël, me vota në parlament ( me 412 dhe jo 212) një mocion që do t’i lejojë t’i kërkojë BE një shtyrje të vogël të Brexit, që nga 29 marsi ...

Parlamenti britanik miraton shtyrjen e Bregzitit
Londër, 14 mars – Deputetët britanik sonte me shumicë të madhe e kanë miratuar propozimin e Qeverisë së kryeministres Tereza Mej për anulimin e daljes së Britanisë së Madhe nga BE-ja për më 29 mars, përcjellë gazeta ...
Koha.mk | 14-Mar-2019 21:41
Londër, 14 mars – Deputetët britanik sonte me shumicë të madhe e kanë miratuar propozimin e Qeverisë së kryeministres Tereza Mej për anulimin e daljes së Britanisë së Madhe nga BE-ja për më 29 mars, përcjellë gazeta ...

Parlamenti britanik voton pro shtyrjes së Brexit
Qeveria e Theresa May më në fund duket se ka marrë një sukses, nga parlamenti këtë të enjte I cili ka votuar me me 412 pro dhe jo 212 një mocion që do t’i lejojë t’i kërkojë BE një shtyrje të vogël të Brexit, që nga 29 ...
VizionPlus | 14-Mar-2019 20:26
Qeveria e Theresa May më në fund duket se ka marrë një sukses, nga parlamenti këtë të enjte I cili ka votuar me me 412 pro dhe jo 212 një mocion që do t’i lejojë t’i kërkojë BE një shtyrje të vogël të Brexit, që nga 29 ...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë nga ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 14:37
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë nga ...

Britani, Parlamenti kundërshton një referendum të ri për Brexit-in
Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë të ardhshme, ...
Gazeta Shqip | 14-Mar-2019 20:58
Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë të ardhshme, ...

May propozon votim të ri për marrëveshjen e Brexit-it
Kryeministrja britanike, Theresa May do të paraqesë nesër për votim para deputetëve britanikë një mocion, ku propozon organizimin deri më 20 mars të një vote të re mbi marrëveshjen e largimit që ajo ka arritur me ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 00:59
Kryeministrja britanike, Theresa May do të paraqesë nesër për votim para deputetëve britanikë një mocion, ku propozon organizimin deri më 20 mars të një vote të re mbi marrëveshjen e largimit që ajo ka arritur me ...

Britani, ligjvënësit prolongojnë datën e Brexit-it pas 29 marsit
Parlamenti britanik ka votuar propozimin e qeverisë me të cilin i jep mandat kryeministres Theresa May të kërkoj nga Bashkimi Evropian zgjerimin e nenit 50 për të prolonguar datën për Brexit pas 29 marsit, raporton AA. ...
Shenja | 14-Mar-2019 21:19
Parlamenti britanik ka votuar propozimin e qeverisë me të cilin i jep mandat kryeministres Theresa May të kërkoj nga Bashkimi Evropian zgjerimin e nenit 50 për të prolonguar datën për Brexit pas 29 marsit, raporton AA. ...

Parlamenti britanik kundërshton Brexitin pa marrëveshje
Parlamenti britanik ka miratuar amendamentin që kundështon çdo dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa pakt. Parlamenti ka votuar me 312 vota në të mirë të daljes së Britanisë me marrëveshje në krahasim me 308 ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 20:40
Parlamenti britanik ka miratuar amendamentin që kundështon çdo dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa pakt. Parlamenti ka votuar me 312 vota në të mirë të daljes së Britanisë me marrëveshje në krahasim me 308 ...

Dita vendimtare për Brexit: Parlamenti britanik në votë për shtyrjen e afatit
Sot është një ditë vendimtare për BREXIT. Në mbrëmje parlamenti britanik është thirrur në mbledhje për të bërë një votim të ri, këtë herë për mundësinë e zgjatjes së afatit të daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian, ...
GazetaTema | 14-Mar-2019 10:16
Sot është një ditë vendimtare për BREXIT. Në mbrëmje parlamenti britanik është thirrur në mbledhje për të bërë një votim të ri, këtë herë për mundësinë e zgjatjes së afatit të daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian, ...

Trump kritikon kryeministren britanike për menaxhimin e Brexit-it
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian ka shkuar keq për shkak se kryeministrja britanike, Theresa May, nuk ka dëgjuar këshillat e tij, raporton AA. Trump tha se ai është “i ...
Shenja | 14-Mar-2019 21:19
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian ka shkuar keq për shkak se kryeministrja britanike, Theresa May, nuk ka dëgjuar këshillat e tij, raporton AA. Trump tha se ai është “i ...

ANALIZA: BE e shokuar kërkon një plan nga britanikët
Drama e Brexit vazhdon. Në Parlamentin Europian janë shtuar apelet për mënjanimin e kaosit të Brexit. BE përjashton negociata të reja për marrëveshjen e daljes së Britanisë së Madhe nga BE. Nuk ka për të pasur një shans ...
GazetaTema | 13-Mar-2019 14:15
Drama e Brexit vazhdon. Në Parlamentin Europian janë shtuar apelet për mënjanimin e kaosit të Brexit. BE përjashton negociata të reja për marrëveshjen e daljes së Britanisë së Madhe nga BE. Nuk ka për të pasur një shans ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved