ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 21:37

Kush është Brenton Tarrant, australiani që terrorizoi Zelandën

Kush është Brenton Tarrant, australiani që terrorizoi Zelandën
Policia australiane ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona të vdekur në dy xhami në Zelandë të Re. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 16:51
Policia australiane ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona të vdekur në dy xhami në Zelandë të Re. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të ...

Masakra me 49 të vdekur, flet kryeministrja e Zelandës së Re
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtet oqeanik. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të tmerrshme, ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 16:40
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtet oqeanik. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të tmerrshme, ...

Sulmi terrorist, Erdogan: Myslimanët nuk do e ulin kokën
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka komentuar sulmet terroriste në dy xhami në Zelandën e Re duke shtuar se myslimanët pavarësisht kësaj nuk do ta ulim kokën. “Vrasësi publikoi një njoftim. Krahas myslimanëve ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 15:34
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka komentuar sulmet terroriste në dy xhami në Zelandën e Re duke shtuar se myslimanët pavarësisht kësaj nuk do ta ulim kokën. “Vrasësi publikoi një njoftim. Krahas myslimanëve ...

Masakra me 49 të vdekur, flet kryeministrja e Zelandës së Re
E gjithë bota është shokuar nga masakra në Zelandën e Re. Brenton Tarrant një terrorist australian vrau të paktën 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re. Pas ngjarjes së rëndë ka reaguar edhe Kryeministrja e Zelendës ...
Telegraf | 15-Mar-2019 18:23
E gjithë bota është shokuar nga masakra në Zelandën e Re. Brenton Tarrant një terrorist australian vrau të paktën 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re. Pas ngjarjes së rëndë ka reaguar edhe Kryeministrja e Zelendës ...

Vesa Luma e trishtuar nga sulmi në Zelandë të Re: Qëndroni të fortë
Në qytetin Christchurch të Zelandës së Re sot (e premte) kanë mbetur të vrarë 49 persona dhe dhjetëra tjerë të plagosur, kur persona të armatosur u futën në dy xhami dhe filluan të shtien me pushkë automatike mbi ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 19:06
Në qytetin Christchurch të Zelandës së Re sot (e premte) kanë mbetur të vrarë 49 persona dhe dhjetëra tjerë të plagosur, kur persona të armatosur u futën në dy xhami dhe filluan të shtien me pushkë automatike mbi ...

Bota dënon sulmin terrorist në Zelandën e Re, blindohen xhamitë në Europë
Mbarë bota ka mbetur e shokuar nga sulmi terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re. “Sulmet ndaj vendeve të adhurimit, janë sulme ndaj të gjithëve” thuhet ne deklaraten e bashkimit europian. Edhe Sekretari i ...
VizionPlus | 15-Mar-2019 15:43
Mbarë bota ka mbetur e shokuar nga sulmi terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re. “Sulmet ndaj vendeve të adhurimit, janë sulme ndaj të gjithëve” thuhet ne deklaraten e bashkimit europian. Edhe Sekretari i ...

Sulm me armë në 2 xhami në Zelandën e Re, 49 të vdekur
Sulm me armë në dy xhami në Zelandën e Re. Pamje apokaliptike, njerëz të shtrirë, të gjakosur, të vdekur e të plagosur. Janë këto imazhet në mediat kryesore ndërkombëtare ditën e sotme. Sic raportojnë mediat e huaja një ...
Telegraf | 15-Mar-2019 15:16
Sulm me armë në dy xhami në Zelandën e Re. Pamje apokaliptike, njerëz të shtrirë, të gjakosur, të vdekur e të plagosur. Janë këto imazhet në mediat kryesore ndërkombëtare ditën e sotme. Sic raportojnë mediat e huaja një ...

Sulmi në Zelandën e Re, Berisha: Masakër horror ndaj besimtarëve
TIRANE Ish kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si akt barbar terrorist sulmin në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur mbi 49 persona dhe shumë të tjerë u plagosën. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 13:44
TIRANE Ish kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si akt barbar terrorist sulmin në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur mbi 49 persona dhe shumë të tjerë u plagosën. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se ...

“Skanderbeg” tek arma e terroristit australian: Trump lideri i duhur, vdekje Merkel-Erdogan
Terroristi australian ka përmendur edhe Kosovën në dokumentin e publikuar para kryerjes së sulmit terrorist ne dy xhami ne Zelanden e Re ku vdiqen te pakte 49 besimtare myslimane. Ne keto dokumenta qe iu gjeten ...
VizionPlus | 15-Mar-2019 14:56
Terroristi australian ka përmendur edhe Kosovën në dokumentin e publikuar para kryerjes së sulmit terrorist ne dy xhami ne Zelanden e Re ku vdiqen te pakte 49 besimtare myslimane. Ne keto dokumenta qe iu gjeten ...

Masakra në Zelandën e Re, zbulohet plani i terroristit për të vrarë Merkel dhe Erdogan
Brenton Tarrant (28), një nga terroristët që vrau 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re dhe la të plagosur rëndë 48 të tjerë, para sulmit kishte publikuar në rrjetet sociale një Manifest prej 74 faqesh, ku kishte ...
Gazeta Shqip | 15-Mar-2019 17:05
Brenton Tarrant (28), një nga terroristët që vrau 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re dhe la të plagosur rëndë 48 të tjerë, para sulmit kishte publikuar në rrjetet sociale një Manifest prej 74 faqesh, ku kishte ...

Maskra në Zelandë u transetua live në rrjet, reagon Facebook
Facebook i është përgjigjur publikimit live të masakrës së Zelandës së Re duke insistuar për fshirjen e llogarisë së vrasësit sa më shpejt të jetë e mundur. Një burrë i identifikuar si Brenton Tarrant, 28 vjeç, përdori ...
Telegraf | 15-Mar-2019 14:37
Facebook i është përgjigjur publikimit live të masakrës së Zelandës së Re duke insistuar për fshirjen e llogarisë së vrasësit sa më shpejt të jetë e mundur. Një burrë i identifikuar si Brenton Tarrant, 28 vjeç, përdori ...

Brenton Tarrant, vrasësi i 49 personave në Zelandën e Re
Policia e Zelandës së Re ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të njeriut që ka tronditur opinionin ...
Lapsi | 15-Mar-2019 17:47
Policia e Zelandës së Re ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të njeriut që ka tronditur opinionin ...

Pas sulmit në xhami ku u vranë 49 persona, reagon kryeministrja e Zelandës së Re
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtetin oqeanik ditën e sotme. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të ...
Lapsi | 15-Mar-2019 17:11
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtetin oqeanik ditën e sotme. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të ...

Masakra, dëshmitari rrëfen tmerrin brenda xhamisë në Zelandë
ZELANDA E RE Bilanci i viktimave në qytetin e Christchurch pas të shtënave me armë në dy xhami ka shkuar në 49 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Një nga dëshmitarët, Mohan Ibrahim nga Bangladeshi ka rrëfyer edhe ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 12:33
ZELANDA E RE Bilanci i viktimave në qytetin e Christchurch pas të shtënave me armë në dy xhami ka shkuar në 49 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Një nga dëshmitarët, Mohan Ibrahim nga Bangladeshi ka rrëfyer edhe ...

Sulmi në Zelandën e Re, emri i Skënderbeut në armën e terroristit
ZELANDE E RE Arma me të cilën u krye akti terrorist në dy xhami në Zelandën e Re, po tërheq vëmendjen e mediave të huaja për shkak të mbishkrimeve mbi të. Kjo armë, nga e cila humbën jetën 49 persona dhe rreth 50 të ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 12:25
ZELANDE E RE Arma me të cilën u krye akti terrorist në dy xhami në Zelandën e Re, po tërheq vëmendjen e mediave të huaja për shkak të mbishkrimeve mbi të. Kjo armë, nga e cila humbën jetën 49 persona dhe rreth 50 të ...

49 myslimanë vriten në Zelandën e Re, autori dëgjonte muzikë ekstremiste serbe
Të paktën 49 besimtarë myslimanë kanë gjetur vdekjen në një atentat në qytetin Christchurch dhe mbi 20 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasoje e nje sulmi terrorist ne Zelanden e Re. Sipas burimeve të policisë, ...
VizionPlus | 15-Mar-2019 13:55
Të paktën 49 besimtarë myslimanë kanë gjetur vdekjen në një atentat në qytetin Christchurch dhe mbi 20 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasoje e nje sulmi terrorist ne Zelanden e Re. Sipas burimeve të policisë, ...

Shqiptari që iu gëzua aktit terrorist: U ngjallë Gjergj Kastioti, të lumtë pushka!
49 persona kanë humbur jetën pas një sulmi terrorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandë të Re. Brenton Tarrant, terroristi 28 vjeçarit kreu këtë sulm makabër. Ndonëse e tërë bota dënoi këtë akt mizor, ...
Indeks Online | 15-Mar-2019 19:50
49 persona kanë humbur jetën pas një sulmi terrorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandë të Re. Brenton Tarrant, terroristi 28 vjeçarit kreu këtë sulm makabër. Ndonëse e tërë bota dënoi këtë akt mizor, ...

Sulmi në Zelandën e Re: "Një kujtesë e tmerrshme që racizmi vret"
Shefja për të drejta të njeriut e Kombeve të Bashkuara, Michelle Bachelet, tha se ekziston një lidhje midis politikave populiste dhe sulmeve raciste. Ajo i bëri komentet në një seancë të Këshillit për të Drejta të ...
Radio Evropa e Lire | 15-Mar-2019 19:49
Shefja për të drejta të njeriut e Kombeve të Bashkuara, Michelle Bachelet, tha se ekziston një lidhje midis politikave populiste dhe sulmeve raciste. Ajo i bëri komentet në një seancë të Këshillit për të Drejta të ...

Shqipëria dënon sulmin në Zelandën e Re: Akt barbar
Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë ka dënuar sulmin terrorist në Zelandën e Re, ku humbën jetën 49 besimtarë myslimanë, që po kryenin faljen në xhami. Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë, shpreh gjithashtu solidaritet të plotë ...
Koha Jone | 15-Mar-2019 19:47
Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë ka dënuar sulmin terrorist në Zelandën e Re, ku humbën jetën 49 besimtarë myslimanë, që po kryenin faljen në xhami. Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë, shpreh gjithashtu solidaritet të plotë ...

Sulmi që u frymëzua nga luftërat në ish-Jugosllavi
Një video 17-minutëshe, e një prej sulmeve që kanë ndodhur më 15 mars në Kristçërç të Zelandës së Re, nis me një skenë ku një burrë e identifikon veten si Brenton Tarrant, teksa niset drejt xhamisë, Al Noor, vend në të ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 19:41
Një video 17-minutëshe, e një prej sulmeve që kanë ndodhur më 15 mars në Kristçërç të Zelandës së Re, nis me një skenë ku një burrë e identifikon veten si Brenton Tarrant, teksa niset drejt xhamisë, Al Noor, vend në të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved