ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/07/2019 07:41

Sekretet e aplikimit në një universitet amerikan

Sekretet e aplikimit në një universitet amerikan
Dhjetëra prindër të pasur u akuzuan këtë javë për vepra penale pasi kishin paguar nën dorë shuma që arrijnë në miliona dollarë për të blerë pranimin e fëmijëve të tyre në universitete të njohura. Skandali ka nxjerrë në ...
Koha.net | 15-Mar-2019 15:23
Dhjetëra prindër të pasur u akuzuan këtë javë për vepra penale pasi kishin paguar nën dorë shuma që arrijnë në miliona dollarë për të blerë pranimin e fëmijëve të tyre në universitete të njohura. Skandali ka nxjerrë në ...

Studentë, njihuni me sekretet e aplikimit në një universitet amerikan
Dhjetëra prindër në SHBA, përfshirë dy aktorë të njohura Lori Loughlin dhe Felicity Huffman u akuzuan këtë javë për vepra penale sepse kishin paguar nën dorë shuma të mëdha parash për të blerë pranimin e fëmijëve të ...
Java News | 15-Mar-2019 11:51
Dhjetëra prindër në SHBA, përfshirë dy aktorë të njohura Lori Loughlin dhe Felicity Huffman u akuzuan këtë javë për vepra penale sepse kishin paguar nën dorë shuma të mëdha parash për të blerë pranimin e fëmijëve të ...

Sekretet e aplikimit në një universitet amerikan
Dhjetëra prindër të pasur u akuzuan këtë javë për vepra penale pasi kishin paguar nën dorë shuma që arrijnë në miliona dollarë për të blerë pranimin e fëmijëve të tyre në universitete të njohura. Skandali ka nxjerrë në ...
ABCNews | 15-Mar-2019 08:44
Dhjetëra prindër të pasur u akuzuan këtë javë për vepra penale pasi kishin paguar nën dorë shuma që arrijnë në miliona dollarë për të blerë pranimin e fëmijëve të tyre në universitete të njohura. Skandali ka nxjerrë në ...

Sekretet e aplikimit në një universitet amerikan
Dhjetëra prindër në SHBA, përfshirë dy aktorë të njohura Lori Loughlin dhe Felicity Huffman u akuzuan këtë javë për vepra penale sepse kishin paguar nën dorë shuma të mëdha parash për të blerë pranimin e fëmijëve të ...
Koha Jone | 15-Mar-2019 11:16
Dhjetëra prindër në SHBA, përfshirë dy aktorë të njohura Lori Loughlin dhe Felicity Huffman u akuzuan këtë javë për vepra penale sepse kishin paguar nën dorë shuma të mëdha parash për të blerë pranimin e fëmijëve të ...

Sekretet e aplikimit në një universitet amerikan
Dhjetëra prindër të pasur u akuzuan këtë javë për vepra penale pasi kishin paguar nën dorë shuma që arrijnë në miliona dollarë për të blerë pranimin e fëmijëve të tyre në universitete të njohura. Skandali ka nxjerrë në ...
Zhurnal | 15-Mar-2019 09:37
Dhjetëra prindër të pasur u akuzuan këtë javë për vepra penale pasi kishin paguar nën dorë shuma që arrijnë në miliona dollarë për të blerë pranimin e fëmijëve të tyre në universitete të njohura. Skandali ka nxjerrë në ...

Sekretet e aplikimit në një universitet amerikan
Dhjetëra prindër të pasur u akuzuan këtë javë për vepra penale pasi kishin paguar nën dorë shuma që arrijnë në miliona dollarë për të blerë pranimin e fëmijëve të tyre në universitete të njohura. Skandali ka nxjerrë në ...
TV Klan | 15-Mar-2019 08:23
Dhjetëra prindër të pasur u akuzuan këtë javë për vepra penale pasi kishin paguar nën dorë shuma që arrijnë në miliona dollarë për të blerë pranimin e fëmijëve të tyre në universitete të njohura. Skandali ka nxjerrë në ...

Afera “Indeksi” trondit SHBA: Prapa grilave edhe një tjetër aktore e Hollywoodit
Mediat botërore kanë shkruar gjerësisht për çështjen e zbuluar rishtazi dhe thonë se kjo është një “kujtesë për të pasurit se ata nuk mund të mashtrojnë me qëllim që të marrin privilegje”. Disa thonë se kjo është vetëm ...
TetovaSot | 14-Mar-2019 20:52
Mediat botërore kanë shkruar gjerësisht për çështjen e zbuluar rishtazi dhe thonë se kjo është një “kujtesë për të pasurit se ata nuk mund të mashtrojnë me qëllim që të marrin privilegje”. Disa thonë se kjo është vetëm ...

Studentët reagojnë ndaj skandalit mbi pranimet në universitete
Studentët në universitetet më të njohura amerikane po reflektojnë mbi skandalin që ka plasur lidhur me manipulimet në pranimin e aplikantëve. Të martën, prokurorët federalë ngritën padi ndaj 50 individëve, ndër ta ...
TetovaSot | 14-Mar-2019 20:05
Studentët në universitetet më të njohura amerikane po reflektojnë mbi skandalin që ka plasur lidhur me manipulimet në pranimin e aplikantëve. Të martën, prokurorët federalë ngritën padi ndaj 50 individëve, ndër ta ...

Sekretet e aplikimit në një universitet amerikan
Dhjetra prindër të pasur u akuzuan këtë javë për vepra penale pasi kishin paguar nën dorë shuma që arrijnë në miliona dollarë për të blerë pranimin e fëmijëve të tyre në universitete të njohura. Skandali ka nxjerrë në ...
Zeri Amerikes | 14-Mar-2019 19:43
Dhjetra prindër të pasur u akuzuan këtë javë për vepra penale pasi kishin paguar nën dorë shuma që arrijnë në miliona dollarë për të blerë pranimin e fëmijëve të tyre në universitete të njohura. Skandali ka nxjerrë në ...

Afera “Indeksi” trondit SHBA: Prapa grilave edhe një tjetër aktore e Hollywoodit
Në aferën më të madhe deri më tash në arsim që po trondit SHBA që disa ditë, në mesin e saj ka edhe shumë prej universiteteve prestigjioze që dhuruan deri në 25 milionë dollarë, por edhe aktorë të mirënjohur të ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 18:26
Në aferën më të madhe deri më tash në arsim që po trondit SHBA që disa ditë, në mesin e saj ka edhe shumë prej universiteteve prestigjioze që dhuruan deri në 25 milionë dollarë, por edhe aktorë të mirënjohur të ...

Afera "Indeksi" trondit SHBA: Prapa grilave edhe një tjetër aktore e Hollywoodit
Në aferën më të madhe deri më tash në arsim që po trondit SHBA që disa ditë, në mesin e saj ka edhe shumë prej universiteteve prestigjioze që dhuruan deri në 25 milionë dollarë, por edhe aktorë të mirënjohur të ...
Kosova Press | 14-Mar-2019 18:18
Në aferën më të madhe deri më tash në arsim që po trondit SHBA që disa ditë, në mesin e saj ka edhe shumë prej universiteteve prestigjioze që dhuruan deri në 25 milionë dollarë, por edhe aktorë të mirënjohur të ...

Studentët reagojnë ndaj skandalit mbi pranimet në universitetet e SHBA
Studentët në universitetet më të njohura amerikane po reflektojnë mbi skandalin që ka plasur lidhur me manipulimet në pranimin e aplikantëve. Të martën, prokurorët federalë ngritën padi ndaj 50 individëve, ndër ta ...
Dritare | 14-Mar-2019 16:37
Studentët në universitetet më të njohura amerikane po reflektojnë mbi skandalin që ka plasur lidhur me manipulimet në pranimin e aplikantëve. Të martën, prokurorët federalë ngritën padi ndaj 50 individëve, ndër ta ...

Studentët reagojnë ndaj skandalit mbi pranimet në universitetet e SHBA
Studentët në universitetet më të njohura amerikane po reflektojnë mbi skandalin që ka plasur lidhur me manipulimet në pranimin e aplikantëve. Të martën, prokurorët federalë ngritën padi ndaj 50 individëve, ndër ta ...
GazetaTema | 14-Mar-2019 15:37
Studentët në universitetet më të njohura amerikane po reflektojnë mbi skandalin që ka plasur lidhur me manipulimet në pranimin e aplikantëve. Të martën, prokurorët federalë ngritën padi ndaj 50 individëve, ndër ta ...

Skandali mbi pranimet në universitetet e SHBA, reagojnë studentët
Studentët në universitetet më të njohura amerikane po reflektojnë mbi skandalin që ka plasur lidhur me manipulimet në pranimin e aplikantëve. Të martën, prokurorët federalë ngritën padi ndaj 50 individëve, ndër ta ...
Java News | 14-Mar-2019 16:18
Studentët në universitetet më të njohura amerikane po reflektojnë mbi skandalin që ka plasur lidhur me manipulimet në pranimin e aplikantëve. Të martën, prokurorët federalë ngritën padi ndaj 50 individëve, ndër ta ...

Studentët reagojnë ndaj skandalit mbi pranimet në universitete
Studentët në universitetet më të njohura amerikane po reflektojnë mbi skandalin që ka plasur lidhur me manipulimet në pranimin e aplikantëve. Të martën, prokurorët federalë ngritën padi ndaj 50 individëve, ndër ta ...
Zeri Amerikes | 14-Mar-2019 15:11
Studentët në universitetet më të njohura amerikane po reflektojnë mbi skandalin që ka plasur lidhur me manipulimet në pranimin e aplikantëve. Të martën, prokurorët federalë ngritën padi ndaj 50 individëve, ndër ta ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved