ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 21:17

Korea e Veriut “ndryshon mendim”, mund të braktisë negociatat me SHBA-në dhe të fillojë testimet bërthamore

Korea e Veriut “ndryshon mendim”, mund të braktisë negociatat me SHBA-në dhe të fillojë testimet bërthamore
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 13:19
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...

SHBA shpreson t’i vazhdojë bisedimet me Korenë e Veriut
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. “Shpresojmë se do të ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 15:54
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. “Shpresojmë se do të ...

Koreja e Veriut: SHBA hodhi poshtë ‘mundësinë e artë’
Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, mund të ndërpresë bisedimet për denuklearizimin me SHBA dhe të rifillojë programet mbi raketat dhe testimet bërthamore. Zëvendësministrja e Jashtme, Choe Sun-hui u tha ...
Arbresh | 15-Mar-2019 15:42
Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, mund të ndërpresë bisedimet për denuklearizimin me SHBA dhe të rifillojë programet mbi raketat dhe testimet bërthamore. Zëvendësministrja e Jashtme, Choe Sun-hui u tha ...

SHBA shpreson t'i vazhdojë bisedimet me Korenë V.
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. "Shpresojmë se do të ...
Radio Evropa e Lire | 15-Mar-2019 15:13
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. "Shpresojmë se do të ...

Peniani refuzon kërkesat e SHBA për çnuklearizim
Koreja e Veriut thotë se Peniani nuk ka ndërmend t’u bëjë lëshime kërkesave të Uashingtonit dhe se Kim Jong Un do të dalë së shpejti me një deklaratë mbi mundësinë e bisedimeve të mëtejshme. Njoftimet thonë gjithashtu ...
Zeri Amerikes | 15-Mar-2019 14:15
Koreja e Veriut thotë se Peniani nuk ka ndërmend t’u bëjë lëshime kërkesave të Uashingtonit dhe se Kim Jong Un do të dalë së shpejti me një deklaratë mbi mundësinë e bisedimeve të mëtejshme. Njoftimet thonë gjithashtu ...

Koreja e Veriut mund të braktisë negociatat me SHBA-në
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 14:04
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...

Korea e Veriut “ndryshon mendim”, mund të braktisë negociatat me SHBA-në dhe të fillojë testimet bërthamore
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...
Lexo | 15-Mar-2019 13:28
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...

Kërcënimi i Koresë së Veriut, paralajmërohet rifillimi i testeve bërthamore
Shtetet e Bashkuara humbën një mundësi të artë me Korenë e Veriut gjatë samitit të fundit mes presidentit Donald Trump dhe liderit të vendit komunist, Kim Jong un. Gjasat janë të mëdha që ky i fundit të tërhiqet nga ...
Java News | 15-Mar-2019 13:04
Shtetet e Bashkuara humbën një mundësi të artë me Korenë e Veriut gjatë samitit të fundit mes presidentit Donald Trump dhe liderit të vendit komunist, Kim Jong un. Gjasat janë të mëdha që ky i fundit të tërhiqet nga ...

Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denuklearizim me Shtetet e Bashkuara
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denuklearizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore. Zëvendësministrja e Jashtme e vendit komunist Choe Sun-hui u ...
RTSH | 15-Mar-2019 11:08
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denuklearizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore. Zëvendësministrja e Jashtme e vendit komunist Choe Sun-hui u ...

Koreja Veriore mund të braktisë negociatat me SHBA-në për denuklearizim
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 10:58
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...

Korea Veriore mund të braktisë negociatat me ShBA-në për denuklearizim
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...
EkonomiaOnline | 15-Mar-2019 09:52
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...

K.Veriore mund të braktisë negociatat me SHBA-në për denuklearizim
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...
Zhurnal | 15-Mar-2019 09:36
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...

Koreja e Veriut mund të braktisë negociatat për denuklearizim
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 09:31
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...

K.Veriore mund të braktisë negociatat me SHBA-në për denuklearizim
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...
Portalb | 15-Mar-2019 09:15
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...

K.Veriore mund të braktisë negociatat me SHBA-në për denuklearizim
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...
Radio Evropa e Lire | 15-Mar-2019 09:02
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved