ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 10:06

Maqedoni e Veriut, DASH vlerësim pozitiv për mediat dhe gjykatat

Maqedoni e Veriut, DASH vlerësim pozitiv për mediat dhe gjykatat
MAQEDONI E VERIUT Departamenti amerikan i Shtetit publikoi raportin mbi të drejtat e njeriut në botë, përfshirë këtu edhe atë të Maqedoninsë së Veriut, ku janë dhënë vlerësime positive dhe negative në disa fusha. Sipas ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 15:43
MAQEDONI E VERIUT Departamenti amerikan i Shtetit publikoi raportin mbi të drejtat e njeriut në botë, përfshirë këtu edhe atë të Maqedoninsë së Veriut, ku janë dhënë vlerësime positive dhe negative në disa fusha. Sipas ...

Raporti i DASH, reagon Gazment Bardhi: U konfirmua blerja e votave, shqiptarët do bashkohen më 16 Mars me ne
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit. Numri dy i PD-së shkruan në “Twitter” se sipas tij DASH konfirmon blerjen e votave në vitin ...
GazetaTema | 14-Mar-2019 16:18
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit. Numri dy i PD-së shkruan në “Twitter” se sipas tij DASH konfirmon blerjen e votave në vitin ...

Bardhi: DASH konfirmon blerjen e votave, askush nuk ndëshkohet
TIRANË Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për blerjen e votave. Bardhi shkruan në “Twitter” se DASH konfirmon blerjen e votave në ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 14:56
TIRANË Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për blerjen e votave. Bardhi shkruan në “Twitter” se DASH konfirmon blerjen e votave në ...

Ymeri komenton raportin e DASH: Kosova është kapur dhe korruptuar si shkak i shkeljeve të të drejtave të njeriut
Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për Kosovën, duke përmendur një varg problemesh me të cilat përballet Kosova. Deputeti i PSD-së Visar Ymeri, përmes një shkrimi në Facebook, ka komentuar raportin ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 19:28
Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për Kosovën, duke përmendur një varg problemesh me të cilat përballet Kosova. Deputeti i PSD-së Visar Ymeri, përmes një shkrimi në Facebook, ka komentuar raportin ...

Sistemi i drejtësisë i cenuar nga ndërhyrjet politike
Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të Drejtat e Njeriut. Ministri ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 18:26
Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të Drejtat e Njeriut. Ministri ...

Kritika për Kosovën; Ambasadori i SHBA flet pas raportit të DASH
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Philip Kosnett deklaroi se Kosova vazhdon të frenohet nga korrupsioni, sulmet kundër gazetarëve, dëbimi i shtetasve të huaj pa një proces të rregullt dhe dhuna kundër ...
Top Channel | 14-Mar-2019 13:20
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Philip Kosnett deklaroi se Kosova vazhdon të frenohet nga korrupsioni, sulmet kundër gazetarëve, dëbimi i shtetasve të huaj pa një proces të rregullt dhe dhuna kundër ...

Reagime pas raportit të DASH: Institucionet e Kosovës të përmbyllin rastet me dënime meritore
Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për Kosovën. Në këtë raport, DASH ka cekur një varg problemesh me të cilat përballet Kosova. Raporti i Departamentit të Shtetit mbi të Drejtat e Njeriut për vitin ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 17:21
Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për Kosovën. Në këtë raport, DASH ka cekur një varg problemesh me të cilat përballet Kosova. Raporti i Departamentit të Shtetit mbi të Drejtat e Njeriut për vitin ...

Sistemi i drejtësisë i cënuar nga ndërhyrjet politike
Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të Drejtat e Njeriut. Ministri ...
TV Klan | 14-Mar-2019 18:21
Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të Drejtat e Njeriut. Ministri ...

Raporti i DASH për Shqipërinë, Bardhi: Konfirmoi shitblerjen e votave
Pas publikimit të raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili në pjesën për Shqipërinë vinte në dukje edhe korrupsion, mosndëshkimin dhe shitblerjen e votave, ka reaguar Partia Demokratike. Nëpërmjet ...
ABCNews | 14-Mar-2019 17:46
Pas publikimit të raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili në pjesën për Shqipërinë vinte në dukje edhe korrupsion, mosndëshkimin dhe shitblerjen e votave, ka reaguar Partia Demokratike. Nëpërmjet ...

PD: DASH konfirmoi blerjen e votave nga qeveria, të bashkohemi më 16 mars
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi reagoi në lidhje me raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit. Në dy postime të njëpasnjëshme në Twitter, Bardhi u shpreh se raporti DASH konfirmoi blerjen e votave në ...
VizionPlus | 14-Mar-2019 14:33
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi reagoi në lidhje me raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit. Në dy postime të njëpasnjëshme në Twitter, Bardhi u shpreh se raporti DASH konfirmoi blerjen e votave në ...

Raporti i DASH për Kosovën, Kossnet: Vendi i rrethuar nga korrupsioni
Ambasadori i SHBA-së në Kosovë Philip Kossnet ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për Kosovën. Sipas tij Kosova vazhdon të jetë e rrethuar nga korrupsioni. Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ...
ABCNews | 14-Mar-2019 16:49
Ambasadori i SHBA-së në Kosovë Philip Kossnet ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për Kosovën. Sipas tij Kosova vazhdon të jetë e rrethuar nga korrupsioni. Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ...

SHBA, Departamenti Amerikan i Shtetit: Votat në vitin 2017 u blenë
Raporti i DASH është fshikullues për Shqipërinë, sidomos për lirinë e medias dhe blerjen e votave. Për shkak të zgjedhjeve të vitit 2017, politika shqiptare është futur në një krizë të thellë. Opozita e braktisi ...
Koha Jone | 14-Mar-2019 23:27
Raporti i DASH është fshikullues për Shqipërinë, sidomos për lirinë e medias dhe blerjen e votave. Për shkak të zgjedhjeve të vitit 2017, politika shqiptare është futur në një krizë të thellë. Opozita e braktisi ...

Sistemi i drejtësisë në Kosovë i cenuar nga ndërhyrjet politike
Prishtinë, 14 mars 2019 – Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të ...
Illyriapress | 14-Mar-2019 20:42
Prishtinë, 14 mars 2019 – Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të ...

Bardhi: DASH konfirmon blerjen e votave, askush nuk ndëshkohet
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike (PD), Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për blerjen e votave. Bardhi shkruan në “Twitter” se DASH konfirmon blerjen e votave në ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 15:35
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike (PD), Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për blerjen e votave. Bardhi shkruan në “Twitter” se DASH konfirmon blerjen e votave në ...

Krerët e shtetit nuk i kontestojnë gjetjet e raportit të DASH-it për të drejtat e njeriut
Prishtinë, 14 mars 2019 – Udhëheqës të institucioneve në Kosovë thanë të enjten se janë duke bërë përpjekje të vazhdueshme që nëpërmjet reformave, të përmirësojnë sistemin e drejtësisë dhe luftën kundër dukurive ...
Illyriapress | 14-Mar-2019 20:36
Prishtinë, 14 mars 2019 – Udhëheqës të institucioneve në Kosovë thanë të enjten se janë duke bërë përpjekje të vazhdueshme që nëpërmjet reformave, të përmirësojnë sistemin e drejtësisë dhe luftën kundër dukurive ...

LSDM: Departamenti i Shteti ka konstatuar liri të mediave dhe gjyqësorit
Nga partia në pushtet LSDM thonë se përparimi në lirinë e mediave dhe gjyqësori është konstatuar edhe në raportin e Departamentit të Shteti. “Sipas raportit zyrtar të Departamentit të Shteti për të drejtat e njeriut, ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 15:30
Nga partia në pushtet LSDM thonë se përparimi në lirinë e mediave dhe gjyqësori është konstatuar edhe në raportin e Departamentit të Shteti. “Sipas raportit zyrtar të Departamentit të Shteti për të drejtat e njeriut, ...

Raporti i DASH-it, Ymeri: Kosova është kapur dhe korruptuar
Deputeti i PSD-së, Visa Ymeri ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetin në të cilin përmenden një varg problemesh, e simodos në drejtësi. Sipas Ymerit, ndër dukuritë më shqetësuese mbeten korrupsioni ...
Gazeta Monitor | 14-Mar-2019 20:04
Deputeti i PSD-së, Visa Ymeri ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetin në të cilin përmenden një varg problemesh, e simodos në drejtësi. Sipas Ymerit, ndër dukuritë më shqetësuese mbeten korrupsioni ...

DASH: Kosova është rrethuar nga korrupsioni
Kosova po ngec si pasojë e korrupsionit dhe dhunës ndaj gazetarëve e pakicave, ka thënë ambasadori i SHBA-së në Kosovë Philip Kossnet duke komentuar raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit për Kosovën. ...
TV Klan | 14-Mar-2019 16:18
Kosova po ngec si pasojë e korrupsionit dhe dhunës ndaj gazetarëve e pakicave, ka thënë ambasadori i SHBA-së në Kosovë Philip Kossnet duke komentuar raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit për Kosovën. ...

Ymeri: Republika e kapur dhe korruptuar, shkak i shkeljes së të drejtave të njeriut
Deputeti i PSD-së, Visar Ymeri, ka komentuar të dhënat e Raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit mbi të drejtat e njeriut. Ai ka thënë se në Kosovë kjo ka ndodhur për shkak që sipas tij shteti është i kapur dhe ...
Klan Kosova | 14-Mar-2019 19:56
Deputeti i PSD-së, Visar Ymeri, ka komentuar të dhënat e Raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit mbi të drejtat e njeriut. Ai ka thënë se në Kosovë kjo ka ndodhur për shkak që sipas tij shteti është i kapur dhe ...

Raporti i DASH për Kosovën - Ruairi O’Connell: Nuk ka kohë për të humbur
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka thënë se Kosova duhet të tregohet më serioze në përpjekjet e saj për vendosjen e rendit dhe ligjit në vend. Në një reagim pas publikimit të raportit të ...
Zeri | 14-Mar-2019 19:46
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka thënë se Kosova duhet të tregohet më serioze në përpjekjet e saj për vendosjen e rendit dhe ligjit në vend. Në një reagim pas publikimit të raportit të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved