ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 12:46

Izet Dyrmishi, “ustai” i fjalës dhe lapsit

Izet Dyrmishi, “ustai” i fjalës dhe lapsit
Jetëshkrimi Izet Dyrmishi u lind në Koprënckë të Skraparit, më 20 maj të vitit 1924. Në moshën 12-vjeçare, nën kujdesin e të atit dhe një kushëriri të tij, vazhdon shkollën fillore në Malind. Pikërisht gjatë shkollimit ...
Telegraf | 15-Mar-2019 12:36
Jetëshkrimi Izet Dyrmishi u lind në Koprënckë të Skraparit, më 20 maj të vitit 1924. Në moshën 12-vjeçare, nën kujdesin e të atit dhe një kushëriri të tij, vazhdon shkollën fillore në Malind. Pikërisht gjatë shkollimit ...

Raporti sekret i Kadri Hazbiut: Veprat e Kadaresë gjithçka mund të jenë, por socialiste jo!
Publikohet raporti me siglën “Tepër sekret” i vitit 1968 ku ministri i Brendshëm, Hazbiu, informon sekretarin e Komitetit Qëndror të PPSH-së, Ramiz Alia lidhur me “materialet” që kishte mbledhur Sigurimi lidhur me ato ...
Koha.net | 15-Mar-2019 15:49
Publikohet raporti me siglën “Tepër sekret” i vitit 1968 ku ministri i Brendshëm, Hazbiu, informon sekretarin e Komitetit Qëndror të PPSH-së, Ramiz Alia lidhur me “materialet” që kishte mbledhur Sigurimi lidhur me ato ...

Raporti sekret i Kadri Hazbiut për Ramizin: Vepra e Kadaresë vetëm socialiste s’është!
Publikohet raporti me siglën “Tepër sekret” i vitit 1968 ku ministri i Brendshëm, Hazbiu, informon sekretarin e Komitetit Qëndror të PPSH-së, Ramiz Alia lidhur me “materialet” që kishte mbledhur Sigurimi lidhur me ato ...
Lexo | 15-Mar-2019 12:12
Publikohet raporti me siglën “Tepër sekret” i vitit 1968 ku ministri i Brendshëm, Hazbiu, informon sekretarin e Komitetit Qëndror të PPSH-së, Ramiz Alia lidhur me “materialet” që kishte mbledhur Sigurimi lidhur me ato ...

Raporti sekret i Kadri Hazbiut për Ramizin: Vepra e Kadaresë vetëm socialiste s’është!
Publikohet raporti me siglën “Tepër sekret” i vitit 1968 ku ministri i Brendshëm, Hazbiu, informon sekretarin e Komitetit Qëndror të PPSH-së, Ramiz Alia lidhur me “materialet” që kishte mbledhur Sigurimi lidhur me ato ...
Java News | 15-Mar-2019 11:55
Publikohet raporti me siglën “Tepër sekret” i vitit 1968 ku ministri i Brendshëm, Hazbiu, informon sekretarin e Komitetit Qëndror të PPSH-së, Ramiz Alia lidhur me “materialet” që kishte mbledhur Sigurimi lidhur me ato ...

Raporti i Kadri Hazbiut për Ramizin: Në radhët e shkrimtarëve ka komente se në veprat e Kadaresë nuk ka përmbajtje komuniste, se nën pretekstin e frymës së re, ai sjell idetë revizioniste në letërsi
Ekskluzive / Publikohet raporti me siglën “Tepër sekret” i vitit 1968 ku ministri i Brendshëm, Hazbiu, informon sekretarin e Komitetit Qëndror të PPSH-së, Ramiz Alia lidhur me “materialet” që kishte mbledhur Sigurimi ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 09:40
Ekskluzive / Publikohet raporti me siglën “Tepër sekret” i vitit 1968 ku ministri i Brendshëm, Hazbiu, informon sekretarin e Komitetit Qëndror të PPSH-së, Ramiz Alia lidhur me “materialet” që kishte mbledhur Sigurimi ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved