ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 12:05

Raporti i DASH, reagon Gazment Bardhi: U konfirmua blerja e votave, shqiptarët do bashkohen më 16 Mars me ne

Raporti i DASH, reagon Gazment Bardhi: U konfirmua blerja e votave, shqiptarët do bashkohen më 16 Mars me ne
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit. Numri dy i PD-së shkruan në “Twitter” se sipas tij DASH konfirmon blerjen e votave në vitin ...
GazetaTema | 14-Mar-2019 16:18
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit. Numri dy i PD-së shkruan në “Twitter” se sipas tij DASH konfirmon blerjen e votave në vitin ...

Maqedoni e Veriut, DASH vlerësim pozitiv për mediat dhe gjykatat
MAQEDONI E VERIUT Departamenti amerikan i Shtetit publikoi raportin mbi të drejtat e njeriut në botë, përfshirë këtu edhe atë të Maqedoninsë së Veriut, ku janë dhënë vlerësime positive dhe negative në disa fusha. Sipas ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 15:43
MAQEDONI E VERIUT Departamenti amerikan i Shtetit publikoi raportin mbi të drejtat e njeriut në botë, përfshirë këtu edhe atë të Maqedoninsë së Veriut, ku janë dhënë vlerësime positive dhe negative në disa fusha. Sipas ...

Sistemi i drejtësisë i cenuar nga ndërhyrjet politike
Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të Drejtat e Njeriut. Ministri ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 18:26
Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të Drejtat e Njeriut. Ministri ...

Tahiri: Raporti i DASH shqetësues, me kompetencë të plotë do t’i adresoj të gjeturat e tij
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, pas publikimit të raportit nga Departamenti Amerikan i Shtetit mbi të drejtat e njeriut në Kosovë (2018), ka shprehur edhe njëherë përkushtimin e tij për të adresuar të gjeturat në ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 17:33
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, pas publikimit të raportit nga Departamenti Amerikan i Shtetit mbi të drejtat e njeriut në Kosovë (2018), ka shprehur edhe njëherë përkushtimin e tij për të adresuar të gjeturat në ...

Sistemi i drejtësisë i cënuar nga ndërhyrjet politike
Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të Drejtat e Njeriut. Ministri ...
TV Klan | 14-Mar-2019 18:21
Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të Drejtat e Njeriut. Ministri ...

Bardhi: DASH konfirmon blerjen e votave, askush nuk ndëshkohet
TIRANË Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për blerjen e votave. Bardhi shkruan në “Twitter” se DASH konfirmon blerjen e votave në ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 14:56
TIRANË Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për blerjen e votave. Bardhi shkruan në “Twitter” se DASH konfirmon blerjen e votave në ...

Reagime pas raportit të DASH: Institucionet e Kosovës të përmbyllin rastet me dënime meritore
Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për Kosovën. Në këtë raport, DASH ka cekur një varg problemesh me të cilat përballet Kosova. Raporti i Departamentit të Shtetit mbi të Drejtat e Njeriut për vitin ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 17:21
Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për Kosovën. Në këtë raport, DASH ka cekur një varg problemesh me të cilat përballet Kosova. Raporti i Departamentit të Shtetit mbi të Drejtat e Njeriut për vitin ...

Raporti i DASH për Shqipërinë, Bardhi: Konfirmoi shitblerjen e votave
Pas publikimit të raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili në pjesën për Shqipërinë vinte në dukje edhe korrupsion, mosndëshkimin dhe shitblerjen e votave, ka reaguar Partia Demokratike. Nëpërmjet ...
ABCNews | 14-Mar-2019 17:46
Pas publikimit të raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili në pjesën për Shqipërinë vinte në dukje edhe korrupsion, mosndëshkimin dhe shitblerjen e votave, ka reaguar Partia Demokratike. Nëpërmjet ...

“Parlamenti dhe qeveria, legjitime”, Ambasada e ShBA anashkalon raportin e DASH: Në zgjedhjet e 2017-ës pati blerje votash
“Ambasada e Shteteve të Bashkuara i konsideron Qeverinë dhe Parlamentin aktual të Shqipërisë të zgjedhura në mënyrë legjitime nëpërmjet zgjedhjeve të vitit 2017, të njohura ndërkombëtarisht”. Është kjo një prej ...
Politiko | 15-Mar-2019 13:09
“Ambasada e Shteteve të Bashkuara i konsideron Qeverinë dhe Parlamentin aktual të Shqipërisë të zgjedhura në mënyrë legjitime nëpërmjet zgjedhjeve të vitit 2017, të njohura ndërkombëtarisht”. Është kjo një prej ...

Sistemi i drejtësisë, i cenuar nga ndërhyrjet politike
Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike, ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të Drejtat e Njeriut. ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 09:31
Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike, ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të Drejtat e Njeriut. ...

SHBA, Departamenti Amerikan i Shtetit: Votat në vitin 2017 u blenë
Raporti i DASH është fshikullues për Shqipërinë, sidomos për lirinë e medias dhe blerjen e votave. Për shkak të zgjedhjeve të vitit 2017, politika shqiptare është futur në një krizë të thellë. Opozita e braktisi ...
Koha Jone | 14-Mar-2019 23:27
Raporti i DASH është fshikullues për Shqipërinë, sidomos për lirinë e medias dhe blerjen e votave. Për shkak të zgjedhjeve të vitit 2017, politika shqiptare është futur në një krizë të thellë. Opozita e braktisi ...

Sistemi i drejtësisë në Kosovë i cenuar nga ndërhyrjet politike
Prishtinë, 14 mars 2019 – Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të ...
Illyriapress | 14-Mar-2019 20:42
Prishtinë, 14 mars 2019 – Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike ashtu siç është thënë në raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të ...

Krerët e shtetit nuk i kontestojnë gjetjet e raportit të DASH-it për të drejtat e njeriut
Prishtinë, 14 mars 2019 – Udhëheqës të institucioneve në Kosovë thanë të enjten se janë duke bërë përpjekje të vazhdueshme që nëpërmjet reformave, të përmirësojnë sistemin e drejtësisë dhe luftën kundër dukurive ...
Illyriapress | 14-Mar-2019 20:36
Prishtinë, 14 mars 2019 – Udhëheqës të institucioneve në Kosovë thanë të enjten se janë duke bërë përpjekje të vazhdueshme që nëpërmjet reformave, të përmirësojnë sistemin e drejtësisë dhe luftën kundër dukurive ...

Raporti i DASH për Kosovën - Ruairi O’Connell: Nuk ka kohë për të humbur
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka thënë se Kosova duhet të tregohet më serioze në përpjekjet e saj për vendosjen e rendit dhe ligjit në vend. Në një reagim pas publikimit të raportit të ...
Zeri | 14-Mar-2019 19:46
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka thënë se Kosova duhet të tregohet më serioze në përpjekjet e saj për vendosjen e rendit dhe ligjit në vend. Në një reagim pas publikimit të raportit të ...

Puna e PSP-së, në qendër të raportit të DASH
Gjykatat vitin e kaluar më pak e kanë penguar PSP-në krahasuar me vitet e mëparshme. Kjo është theksuar në raportin e Departamentit të Shtetit mbi të drejtat e njeriut në vitin 2018. Dokumenti përmban edhe skandalin me ...
Flaka | 14-Mar-2019 19:35
Gjykatat vitin e kaluar më pak e kanë penguar PSP-në krahasuar me vitet e mëparshme. Kjo është theksuar në raportin e Departamentit të Shtetit mbi të drejtat e njeriut në vitin 2018. Dokumenti përmban edhe skandalin me ...

Ymeri komenton raportin e DASH: Republika e kapur dhe e korruptuar
Deputeti nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Visar Ymeri duke komentuar raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit për Kosovën, ka thënë se ndër problemet më shqetësuese të raportit është korrupsioni dhe ...
Kosova Press | 14-Mar-2019 19:30
Deputeti nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Visar Ymeri duke komentuar raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit për Kosovën, ka thënë se ndër problemet më shqetësuese të raportit është korrupsioni dhe ...

DASH për Kosovën, në Raportin për të Drejtat e Njeriut në Botë
Në pjesën për Kosovën të raportin për të drejtat e njeriut në botë, Departamenti Amerikan i Shtetit nënvizon se çështjet më shqetësuese janë korrupsioni në strukturat qeveritare , kërcënimet ndhe dhuna ndaj gazetarëve ...
RTSH | 14-Mar-2019 19:23
Në pjesën për Kosovën të raportin për të drejtat e njeriut në botë, Departamenti Amerikan i Shtetit nënvizon se çështjet më shqetësuese janë korrupsioni në strukturat qeveritare , kërcënimet ndhe dhuna ndaj gazetarëve ...

Raporti i DASH për Kosovën, Kossnet: Vendi i rrethuar nga korrupsioni
Ambasadori i SHBA-së në Kosovë Philip Kossnet ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për Kosovën. Sipas tij Kosova vazhdon të jetë e rrethuar nga korrupsioni. Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ...
ABCNews | 14-Mar-2019 16:49
Ambasadori i SHBA-së në Kosovë Philip Kossnet ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për Kosovën. Sipas tij Kosova vazhdon të jetë e rrethuar nga korrupsioni. Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ...

Ministri Tahiri: Raporti i DASH shqetësues, me kompetencë të plotë do t’i adresoj të gjeturat e tij
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, pas publikimit të raportit nga Departamenti Amerikan i Shtetit mbi të drejtat e njeriut në Kosovë (2018), ka shprehur edhe njëherë përkushtimin e tij për të adresuar të gjeturat në ...
Gazeta Monitor | 14-Mar-2019 18:51
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, pas publikimit të raportit nga Departamenti Amerikan i Shtetit mbi të drejtat e njeriut në Kosovë (2018), ka shprehur edhe njëherë përkushtimin e tij për të adresuar të gjeturat në ...

Tahiri: Raporti i DASH,shqetësues
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, pas publikimit të raportit nga Departamenti Amerikan i Shtetit mbi të drejtat e njeriut në Kosovë (2018), ka shprehur përkushtimin e tij për të adresuar të gjeturat në raport që ...
InFokusi | 14-Mar-2019 18:48
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, pas publikimit të raportit nga Departamenti Amerikan i Shtetit mbi të drejtat e njeriut në Kosovë (2018), ka shprehur përkushtimin e tij për të adresuar të gjeturat në raport që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved