ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/03/2019 02:36

OVL e UÇK-së paralajmëron trazira nëse gjykata vendos për pezullimin e pensioneve

OVL e UÇK-së paralajmëron trazira nëse gjykata vendos për pezullimin e pensioneve
Gjykata Themelore e Prishtinës brenda disa ditësh do të vendosë nëse prej buxhetit të Kosovës do të vazhdojnë pagesat për afro 20 mijë përfitues nga statusi i veteranit të UÇK-së, të cilin e konteston Prokuroria ...
InFokusi | 15-Mar-2019 07:19
Gjykata Themelore e Prishtinës brenda disa ditësh do të vendosë nëse prej buxhetit të Kosovës do të vazhdojnë pagesat për afro 20 mijë përfitues nga statusi i veteranit të UÇK-së, të cilin e konteston Prokuroria ...

OVL e UÇK-së paralajmëron trazira nëse gjykata vendos për pezullimin e pensioneve
Gjykata Themelore e Prishtinës brenda disa ditësh do të vendosë nëse prej buxhetit të Kosovës do të vazhdojnë pagesat për afro 20 mijë përfitues nga statusi i veteranit të UÇK-së, të cilin e konteston Prokuroria ...
Koha.net | 15-Mar-2019 07:02
Gjykata Themelore e Prishtinës brenda disa ditësh do të vendosë nëse prej buxhetit të Kosovës do të vazhdojnë pagesat për afro 20 mijë përfitues nga statusi i veteranit të UÇK-së, të cilin e konteston Prokuroria ...

Veteranët Çeku e Berisha mohojnë aktakuzën (VIDEO)
As seanca e dytë për rastin “veteranët e rrejshëm” nuk i gjeti në sallë të 12-të të akuzuarit për fryerjen e këtyre listave, njofton Klan Kosova. Sidoqoftë në mesin e atyre që ishin të pranishëm qenë ish kryeministri i ...
Klan Kosova | 14-Mar-2019 21:28
As seanca e dytë për rastin “veteranët e rrejshëm” nuk i gjeti në sallë të 12-të të akuzuarit për fryerjen e këtyre listave, njofton Klan Kosova. Sidoqoftë në mesin e atyre që ishin të pranishëm qenë ish kryeministri i ...

Flet i akuzuari në rastin “Veteranët”
Sot është mbajtur seanca e dytë fillestare në rastin “Veteranët” pas dështimit të asaj të parës. 10 të akuzuarit në këtë rast, duke përfshirë Agim Çekun, Rrustem Berishën e Shkumbin Demaliajn janë deklaruar të pafajshëm ...
InFokusi | 14-Mar-2019 21:09
Sot është mbajtur seanca e dytë fillestare në rastin “Veteranët” pas dështimit të asaj të parës. 10 të akuzuarit në këtë rast, duke përfshirë Agim Çekun, Rrustem Berishën e Shkumbin Demaliajn janë deklaruar të pafajshëm ...

Prokuroria lëshoi urdhër-arrest pasi mungoi në seancë, flet i akuzuari në rastin “Veteranët”
Sot është mbajtur seanca e dytë fillestare në rastin “Veteranët” pas dështimit të asaj të parës. 10 të akuzuarit në këtë rast, duke përfshirë Agim Çekun, Rrustem Berishën e Shkumbin Demaliajn janë deklaruar të pafajshëm ...
Gazeta Monitor | 14-Mar-2019 20:47
Sot është mbajtur seanca e dytë fillestare në rastin “Veteranët” pas dështimit të asaj të parës. 10 të akuzuarit në këtë rast, duke përfshirë Agim Çekun, Rrustem Berishën e Shkumbin Demaliajn janë deklaruar të pafajshëm ...

Nasim Haradinaj për ‘veteranët e rrejshëm’: E kryqëzuan Blakajn, sot doli e vërteta (Video)
Nasim Haradinaj nga OVL UÇK, ka thënë se pas zhurmës së madhe sot doli emri i vërtet i prokurorit që është marrë me listat e veteranëve. Haradinaj, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se prokuror për hetimin e ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 20:23
Nasim Haradinaj nga OVL UÇK, ka thënë se pas zhurmës së madhe sot doli emri i vërtet i prokurorit që është marrë me listat e veteranëve. Haradinaj, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se prokuror për hetimin e ...

10 të akuzuarit për “veteranët e rrejshëm” deklarohen të pafajshëm
Të pafajshëm janë deklaruar ish-anëtarët e Komisionit Verifikues të Statusit të Veteranit të UÇK-së, në shqyrtimin fillestar ku ata po akuzohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Por, në këtë seancë nuk janë paraqitur ...
Koha.net | 14-Mar-2019 19:46
Të pafajshëm janë deklaruar ish-anëtarët e Komisionit Verifikues të Statusit të Veteranit të UÇK-së, në shqyrtimin fillestar ku ata po akuzohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Por, në këtë seancë nuk janë paraqitur ...

Gucati paralajmëron destabilizim e protesta të dhunshme nëse ndalen pensionet
Kryetari i OVL-UÇK, Hysni Gucati duke folur në T7 ka komentuar kërkesën e Prokurorisë Speciale që pagat për 19 mijë veteranë të pezullohen deri në vendim të Gjykatës, raporton Express. Gucati ka deklaruar se janë të ...
Zeri | 14-Mar-2019 18:36
Kryetari i OVL-UÇK, Hysni Gucati duke folur në T7 ka komentuar kërkesën e Prokurorisë Speciale që pagat për 19 mijë veteranë të pezullohen deri në vendim të Gjykatës, raporton Express. Gucati ka deklaruar se janë të ...

Gucati paralajmëron destabilizim e protesta të dhunshme nëse ndalen pensionet
Kryetari i OVL-UÇK, Hysni Gucati ka komentuar kërkesën e Prokurorisë Speciale që pagat për 19 mijë veteranë të pezullohen deri në vendim të Gjykatës. Gucati ka deklaruar për T7 se janë të befasuar me kërkesën e ...
Arbresh | 14-Mar-2019 17:59
Kryetari i OVL-UÇK, Hysni Gucati ka komentuar kërkesën e Prokurorisë Speciale që pagat për 19 mijë veteranë të pezullohen deri në vendim të Gjykatës. Gucati ka deklaruar për T7 se janë të befasuar me kërkesën e ...

Për mashtrimet me Listat e Veteranëve, në Kosovë ka vazhduar sot gjykimi
Të akuzuarit për mashtrime me listat e Veteranëve në Kosovë janë deklaruar të pa fajshëm në vazhdimin e seancës gjyqësore. Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin ...
AlbInfo | 14-Mar-2019 17:22
Të akuzuarit për mashtrime me listat e Veteranëve në Kosovë janë deklaruar të pa fajshëm në vazhdimin e seancës gjyqësore. Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin ...

Flet Ahmet Daku, ja pse nuk shkoi në gjykim për “Veteranët e rrejshëm”
Ahmet Daku e Xhavit Jashari kanë qenë dy të akuzuarit e rastit të Veteranëve, të cilët kanë munguar në seancën e mbajtur për ta të enjten. Si shkak i mungesës së tyre, Prokuroria Speciale ka kërkuar nga Gjykata që të ...
InFokusi | 14-Mar-2019 15:22
Ahmet Daku e Xhavit Jashari kanë qenë dy të akuzuarit e rastit të Veteranëve, të cilët kanë munguar në seancën e mbajtur për ta të enjten. Si shkak i mungesës së tyre, Prokuroria Speciale ka kërkuar nga Gjykata që të ...

Rasti “Veteranët”, të akuzuarit deklarohen të pafajshëm
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin ...
TetovaSot | 14-Mar-2019 14:23
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin ...

Rasti “Veteranët”, Agim Çeku, Rrustem Berisha, Shkumbin Demalijaj dhe të tjerët deklarohen të pafajshëm
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin e ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 13:10
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin e ...

Vendimi për pezullimin ose jo të pensioneve të veteranëve merret me shkrim
Ka përfunduar seanca ndaj rastit të veteranëve, vendim për pezullimin e pensioneve pritet të merret nga Gjykata pas seancës, i cili do t’u shpërndahet palëve. Më herët gjatë ditës ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ...
Klan Kosova | 14-Mar-2019 14:23
Ka përfunduar seanca ndaj rastit të veteranëve, vendim për pezullimin e pensioneve pritet të merret nga Gjykata pas seancës, i cili do t’u shpërndahet palëve. Më herët gjatë ditës ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ...

Rasti “Veteranët”, të akuzuarit deklarohen të pafajshëm
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin ...
Klan Kosova | 14-Mar-2019 14:11
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin ...

Përfundon seanca, vendimi për pezullim të pensioneve të veteranëve merret me shkrim
Ka përfunduar seanca për fyerjet e listave të veteranëve dhe vendimi për pezullimin e pensioneve pritet të merret nga Gjykata pas seancës, i cili do t’u shpërndahet palëve. Vendimi i gjykatës për masën e përkohshme për ...
Gazeta Monitor | 14-Mar-2019 13:28
Ka përfunduar seanca për fyerjet e listave të veteranëve dhe vendimi për pezullimin e pensioneve pritet të merret nga Gjykata pas seancës, i cili do t’u shpërndahet palëve. Vendimi i gjykatës për masën e përkohshme për ...

Rasti “Veteranët”, Agim Çeku, Rrustem Berisha, Shkumbin Demalijaj dhe të tjerët deklarohen të pafajshëm
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin e ...
AlMaKos | 14-Mar-2019 13:20
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin e ...

Rasti “Veteranët”, Çeku, Berisha, Demalijaj dhe të tjerët deklarohen të pafajshëm
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin e ...
Indeks Online | 14-Mar-2019 13:18
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin e ...

Merret vendim për pensionet e ‘veteranëve të rrejshëm’
Ka përfunduar seanca për fyerjet e listave të veteranëve. Vendimi i gjykatës për masën e përkohshme për pezullimin e pensioneve të 19 mijë veteranëve do të vendoset jashtë seancës. Vendimi do të jetë me shkrim dhe do ...
InFokusi | 14-Mar-2019 13:17
Ka përfunduar seanca për fyerjet e listave të veteranëve. Vendimi i gjykatës për masën e përkohshme për pezullimin e pensioneve të 19 mijë veteranëve do të vendoset jashtë seancës. Vendimi do të jetë me shkrim dhe do ...

Përfundon seanca për “veteranët e rrejshëm”, çfarë vendimi u mor për pensionet
Ka përfunduar seanca për fyerjet e listave të veteranëve. Vendimi i gjykatës për masën e përkohshme për pezullimin e pensioneve të 19 mijë veteranëve do të vendoset jashtë seancës. Vendimi do të jetë me shkrim dhe do ...
Gazeta Observer | 14-Mar-2019 13:13
Ka përfunduar seanca për fyerjet e listave të veteranëve. Vendimi i gjykatës për masën e përkohshme për pezullimin e pensioneve të 19 mijë veteranëve do të vendoset jashtë seancës. Vendimi do të jetë me shkrim dhe do ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved