ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 13:41

SBASHK-u këmbëngul: Orët e humbura nuk zëvendësohen pa marrë vendim gjykata (Video)

SBASHK-u këmbëngul: Orët e humbura nuk zëvendësohen pa marrë vendim gjykata (Video)
Menaxheri për financa në SBASHK, Ymer Ymeri, ka thënë se orët e humbura mësimore nuk do të zëvendësohen siç ka thënë Ministria e Arsimit, pa vendosur ndryshe gjykata. Ymeri, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë edhe ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 20:47
Menaxheri për financa në SBASHK, Ymer Ymeri, ka thënë se orët e humbura mësimore nuk do të zëvendësohen siç ka thënë Ministria e Arsimit, pa vendosur ndryshe gjykata. Ymeri, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë edhe ...

Sindikata e Pavarur për Arsim dhe Shkencë kundër kompensimit të ditëve të punës në Maqedoni
Sindikata e Pavarur për Arsim dhe Shkencës (SPASH) reagon ndaj ndryshimit të kalendarit për punë në shkollat fillore dhe të mesme, domethënë që nesër dhe e shtuna e javës së ardhshme të shpallen si ditë pune në arsim. ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 18:20
Sindikata e Pavarur për Arsim dhe Shkencës (SPASH) reagon ndaj ndryshimit të kalendarit për punë në shkollat fillore dhe të mesme, domethënë që nesër dhe e shtuna e javës së ardhshme të shpallen si ditë pune në arsim. ...

Nuk nis kompensimi i orëve në arsim as këtë javë
I kërkoi të ndërpresë fjalimin ani se i dha leje për të marrë fjalën. Në këtë situatë kryesuesi i komisionit parlamentar për Arsim, Ismail Kurteshi u gjend të premten teksa nënkryetarja e Sindikatës së Arsimit, Vjollca ...
Gazeta Monitor | 15-Mar-2019 21:55
I kërkoi të ndërpresë fjalimin ani se i dha leje për të marrë fjalën. Në këtë situatë kryesuesi i komisionit parlamentar për Arsim, Ismail Kurteshi u gjend të premten teksa nënkryetarja e Sindikatës së Arsimit, Vjollca ...

Nuk nis kompensimi i orëve në arsim as këtë javë (VIDEO)
I kërkoi të ndërpresë fjalimin ani se i dha leje për të marrë fjalën. Në këtë situatë kryesuesi i komisionit parlamentar për Arsim, Ismail Kurteshi u gjend të premten teksa nënkryetarja e Sindikatës së Arsimit, Vjollca ...
Klan Kosova | 15-Mar-2019 21:05
I kërkoi të ndërpresë fjalimin ani se i dha leje për të marrë fjalën. Në këtë situatë kryesuesi i komisionit parlamentar për Arsim, Ismail Kurteshi u gjend të premten teksa nënkryetarja e Sindikatës së Arsimit, Vjollca ...

SBASHK-u këmbëngul: Orët e humbura nuk zëvendësohen pa marrë vendim gjykata (Video)
Menaxheri për financa në SBASHK, Ymer Ymeri, ka thënë se orët e humbura mësimore nuk do të zëvendësohen siç ka thënë Ministria e Arsimit, pa vendosur ndryshe gjykata. Ymeri, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë edhe ...
AlMaKos | 15-Mar-2019 20:50
Menaxheri për financa në SBASHK, Ymer Ymeri, ka thënë se orët e humbura mësimore nuk do të zëvendësohen siç ka thënë Ministria e Arsimit, pa vendosur ndryshe gjykata. Ymeri, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë edhe ...

Sindikata kundër kompensimit të ditëve të punës
Sindikata e pavarur për arsim dhe shkencë ka reaguar ndaj plotësimit të kalendarit për organizimin dhe punën e shkollave fillore në vitin 2018-19 nga ana e Ministrisë së Arsimit. Ky ndryshim parasheh që dy ditët e ...
Albportali | 15-Mar-2019 20:31
Sindikata e pavarur për arsim dhe shkencë ka reaguar ndaj plotësimit të kalendarit për organizimin dhe punën e shkollave fillore në vitin 2018-19 nga ana e Ministrisë së Arsimit. Ky ndryshim parasheh që dy ditët e ...

Kompensimi i orëve të humbura, të shtunave. SPA: Arsimtarëve duhet t’u paguhet mëditje
Ministria e Arsimit ka informuar se të gjitha shkollat fillore dhe të mesme ditët e humbura mësimore gjatë vazhdimit të pushimit dimëror për shkak të ndotjes së lartë të ajrit, do të zëvendësohen me punë gjatë dy të ...
Flaka | 15-Mar-2019 19:25
Ministria e Arsimit ka informuar se të gjitha shkollat fillore dhe të mesme ditët e humbura mësimore gjatë vazhdimit të pushimit dimëror për shkak të ndotjes së lartë të ajrit, do të zëvendësohen me punë gjatë dy të ...

Orët e humbura nuk duhet kompensuar, deputetët të mos bëjnë presion kundërligjshëm
Orët e mësimit, të humbura gjatë tri javëve sa zgjati greva e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit nuk do të kompensohen, pasi një gjë të tillë nuk e obligon Ligji për Greva, i cili është në fuqi. Andaj, deputetët nuk do ...
Gazeta Monitor | 15-Mar-2019 19:20
Orët e mësimit, të humbura gjatë tri javëve sa zgjati greva e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit nuk do të kompensohen, pasi një gjë të tillë nuk e obligon Ligji për Greva, i cili është në fuqi. Andaj, deputetët nuk do ...

SPASHK-u, kundër kompensimit të ditëve të punës
Sindikata e pavarur për arsim dhe shkencë ka reaguar ndaj plotësimit të kalendarit për organizimin dhe punën e shkollave fillore në vitin 2018-19 nga ana e Ministrisë së Arsimit. Ky ndryshim parasheh që dy ditët e ...
Arbresh | 15-Mar-2019 18:37
Sindikata e pavarur për arsim dhe shkencë ka reaguar ndaj plotësimit të kalendarit për organizimin dhe punën e shkollave fillore në vitin 2018-19 nga ana e Ministrisë së Arsimit. Ky ndryshim parasheh që dy ditët e ...

Sindikata kundër kompensimit të ditëve të punës
Shkup, 15 mars - Sindikata e pavarur për arsim dhe shkencë ka reaguar ndaj plotësimit të kalendarit për organizimin dhe punën e shkollave fillore në vitin 2018-19 nga ana e Ministrisë së Arsimit. Ky ndryshim parasheh që ...
Zhurnal | 15-Mar-2019 18:35
Shkup, 15 mars - Sindikata e pavarur për arsim dhe shkencë ka reaguar ndaj plotësimit të kalendarit për organizimin dhe punën e shkollave fillore në vitin 2018-19 nga ana e Ministrisë së Arsimit. Ky ndryshim parasheh që ...

Sindikata kundër kompensimit të ditëve të punës
Sindikata e pavarur për arsim dhe shkencë ka reaguar ndaj plotësimit të kalendarit për organizimin dhe punën e shkollave fillore në vitin 2018-19 nga ana e Ministrisë së Arsimit. Ky ndryshim parasheh që dy ditët e ...
Aktuale.MK | 15-Mar-2019 18:15
Sindikata e pavarur për arsim dhe shkencë ka reaguar ndaj plotësimit të kalendarit për organizimin dhe punën e shkollave fillore në vitin 2018-19 nga ana e Ministrisë së Arsimit. Ky ndryshim parasheh që dy ditët e ...

SBASHK-u nuk e respekton vendimin e MASHT-it për orët e humbura, presin vendimin e gjykatës
Sot është mbajtur një mbledhje e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë me Komisionin Parlamentar për Arsim dhe SBASHK-un. Në këtë mbledhje, ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi ka përsëritur qëndrimin e ...
Arbresh | 15-Mar-2019 17:22
Sot është mbajtur një mbledhje e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë me Komisionin Parlamentar për Arsim dhe SBASHK-un. Në këtë mbledhje, ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi ka përsëritur qëndrimin e ...

SBASHK-u nuk e respekton vendimin e MASHT-it për orët e humbura
Sot është mbajtur një mbledhje e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë me Komisionin Parlamentar për Arsim dhe SBASHK-un. Në këtë mbledhje, ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi ka përsëritur qëndrimin e ...
Zeri | 15-Mar-2019 17:08
Sot është mbajtur një mbledhje e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë me Komisionin Parlamentar për Arsim dhe SBASHK-un. Në këtë mbledhje, ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi ka përsëritur qëndrimin e ...

SPASH reagon që këtë të shtunë dhe të shtunën e ardhshme do të punohet
Shkup, 15 mars – Sindikata e Pavarur për Arsim dhe Shkencë (SPASH) reagon që është ndryshuar kalendari i punës në shkollat fillore dhe të mesme, gjegjësisht sepse dita e nesërme dhe e shtuna e ardhshme janë shpallur ...
Koha.mk | 15-Mar-2019 16:10
Shkup, 15 mars – Sindikata e Pavarur për Arsim dhe Shkencë (SPASH) reagon që është ndryshuar kalendari i punës në shkollat fillore dhe të mesme, gjegjësisht sepse dita e nesërme dhe e shtuna e ardhshme janë shpallur ...

SPASHK-u, kundër kompensimit të ditëve të punës
15 Mars 2019 / 15:58 Sindikata e pavarur për arsim dhe shkencë ka reaguar ndaj plotësimit të kalendarit për organizimin dhe punën e shkollave fillore në vitin 2018-19 nga ana e Ministrisë së Arsimit. Ky ndryshim ...
AlMaKos | 15-Mar-2019 16:05
15 Mars 2019 / 15:58 Sindikata e pavarur për arsim dhe shkencë ka reaguar ndaj plotësimit të kalendarit për organizimin dhe punën e shkollave fillore në vitin 2018-19 nga ana e Ministrisë së Arsimit. Ky ndryshim ...

SPASHK-u, kundër kompensimit të ditëve të punës
Sindikata e pavarur për arsim dhe shkencë ka reaguar ndaj plotësimit të kalendarit për organizimin dhe punën e shkollave fillore në vitin 2018-19 nga ana e Ministrisë së Arsimit. Ky ndryshim parasheh që dy ditët e ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 16:01
Sindikata e pavarur për arsim dhe shkencë ka reaguar ndaj plotësimit të kalendarit për organizimin dhe punën e shkollave fillore në vitin 2018-19 nga ana e Ministrisë së Arsimit. Ky ndryshim parasheh që dy ditët e ...

Sindikata e Pavarur e Arsimit reagon që këtë të shtunë dhe të shtunën e ardhshme do të punohet
Shkup, 15 mars 2019 (MEDIAL) – Sindikata e Pavarur për Arsim dhe Shkencë (SPASH) reagon që është ndryshuar kalendari i punës në shkollat fillore dhe të mesme, gjegjësisht sepse dita e nesërme dhe e shtuna e ardhshme ...
Medial | 15-Mar-2019 15:49
Shkup, 15 mars 2019 (MEDIAL) – Sindikata e Pavarur për Arsim dhe Shkencë (SPASH) reagon që është ndryshuar kalendari i punës në shkollat fillore dhe të mesme, gjegjësisht sepse dita e nesërme dhe e shtuna e ardhshme ...

Kërkohet kompensimi i orëve të humbura gjatë grevës, SBASHK-u kundërshton
?Komisioni për Arsim, Shkencë dhe Teknologji ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është diskutuar kompensimi i orëve të humbura nga greva e mësimdhënëseve. Me këtë rast, nga ana e këtij komisioni është kërkuar se ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 11:59
?Komisioni për Arsim, Shkencë dhe Teknologji ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është diskutuar kompensimi i orëve të humbura nga greva e mësimdhënëseve. Me këtë rast, nga ana e këtij komisioni është kërkuar se ...

SBASHK-u, shoqatë famëkeqe për arsimin e vendit
Ndërprerja e mësimit- pengimi i kompensimit të orëve!? Greva mbrojtje e mësimdhënësve apo mision për të dëmtuar procesin e mësimit? Kjo grevë komprometoj mësimdhënësin e Kosovës që ishte respektohej si kategoria më e ...
Medial | 15-Mar-2019 15:42
Ndërprerja e mësimit- pengimi i kompensimit të orëve!? Greva mbrojtje e mësimdhënësve apo mision për të dëmtuar procesin e mësimit? Kjo grevë komprometoj mësimdhënësin e Kosovës që ishte respektohej si kategoria më e ...

Sindikata e Pavarur e Arsimit reagon për mbajtjen e mësimit të shtunën
Shkup, 15 mars – Sindikata e Pavarur për Arsim dhe Shkencë (SPASH) reagon që është ndryshuar kalendari i punës në shkollat fillore dhe të mesme, gjegjësisht sepse dita e nesërme dhe e shtuna e ardhshme janë shpallur ...
Zhurnal | 15-Mar-2019 15:33
Shkup, 15 mars – Sindikata e Pavarur për Arsim dhe Shkencë (SPASH) reagon që është ndryshuar kalendari i punës në shkollat fillore dhe të mesme, gjegjësisht sepse dita e nesërme dhe e shtuna e ardhshme janë shpallur ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved