ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/03/2019 02:05

Moti sot në Kosovë, parashikohet ngritje e temperaturave

Moti sot në Kosovë, parashikohet ngritje e temperaturave
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar mot me diell dhe pjesërisht të vranët gjatë ditës së sotme në vendin tonë. Temperaturat do të shënojnë ngritje graduale në të dy vlerat ekstreme. Minimalet do të ...
InFokusi | 15-Mar-2019 07:24
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar mot me diell dhe pjesërisht të vranët gjatë ditës së sotme në vendin tonë. Temperaturat do të shënojnë ngritje graduale në të dy vlerat ekstreme. Minimalet do të ...

Nga sot temperaturat do të shënojnë ngritje graduale
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar mot me diell dhe pjesërisht të vranët gjatë ditës së sotme në vendin tonë. Temperaturat do të shënojnë ngritje graduale në të dy vlerat ekstreme. Minimalet do të ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 07:21
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar mot me diell dhe pjesërisht të vranët gjatë ditës së sotme në vendin tonë. Temperaturat do të shënojnë ngritje graduale në të dy vlerat ekstreme. Minimalet do të ...

Moti sot në Kosovë, parashikohet ngritje e temperaturave
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar mot me diell dhe pjesërisht të vranët gjatë ditës së sotme në vendin tonë.
Kosova Press | 15-Mar-2019 07:19
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar mot me diell dhe pjesërisht të vranët gjatë ditës së sotme në vendin tonë.

Moti sot në Maqedoni do të jetë me kryesisht me diell.
Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri 13 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të lëvizin prej 9 deri 15 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit 8 gradë ndërsa ajo e ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 07:19
Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri 13 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të lëvizin prej 9 deri 15 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit 8 gradë ndërsa ajo e ...

Sot e nesër mot me diell dhe me vranësira
Sot e nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas Institutit Hidrometeoroligjik të Kosovës, temperaturat do të shënojnë ngritje graduale në të dy vlerat ekstreme, minimalet do të lëvizin ndërmjet 0-4 ...
Klan Kosova | 15-Mar-2019 07:15
Sot e nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas Institutit Hidrometeoroligjik të Kosovës, temperaturat do të shënojnë ngritje graduale në të dy vlerat ekstreme, minimalet do të lëvizin ndërmjet 0-4 ...

Merr fund i ftohti, nga sot ditët më të ngrohta
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë këtyre dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat sipas IHK-së do të shënojnë ngritje graduale në të dy ...
Indeks Online | 15-Mar-2019 07:09
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë këtyre dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat sipas IHK-së do të shënojnë ngritje graduale në të dy ...

Kthehet moti i ngrohtë – ngritën temperaturat
Ditëve në vijim përmirësim i motit, fundjava e ngrohtë dhe me diell Fusha anticiklonike nga Atlantiku ditëve në vijim do të shtrihen përgjatë Mesdheut dhe rajonit tonë. Këto fusha do të sjellin masa të ngrohta ajrore që ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 23:56
Ditëve në vijim përmirësim i motit, fundjava e ngrohtë dhe me diell Fusha anticiklonike nga Atlantiku ditëve në vijim do të shtrihen përgjatë Mesdheut dhe rajonit tonë. Këto fusha do të sjellin masa të ngrohta ajrore që ...

Reshje në gjithë vendin, fundjava sjell surpriza. Si do jetë moti
E enjtja megjithëse zyrtarisht Dita e Verës ka ardhur me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit ose priten në orët në vijim. Meteorologia Adiola Bani në një lidhje telefonike për News24 tregoi edhe çfarë pritet ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 09:49
E enjtja megjithëse zyrtarisht Dita e Verës ka ardhur me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit ose priten në orët në vijim. Meteorologia Adiola Bani në një lidhje telefonike për News24 tregoi edhe çfarë pritet ...

Kthehet moti i ngrohtë – ngritën temperaturat
Ditëve në vijim përmirësim i motit, fundjava e ngrohtë dhe me diell Fusha anticiklonike nga Atlantiku ditëve në vijim do të shtrihen përgjatë Mesdheut dhe rajonit tonë. Këto fusha do të sjellin masa të ngrohta ajrore që ...
AlMaKos | 15-Mar-2019 00:04
Ditëve në vijim përmirësim i motit, fundjava e ngrohtë dhe me diell Fusha anticiklonike nga Atlantiku ditëve në vijim do të shtrihen përgjatë Mesdheut dhe rajonit tonë. Këto fusha do të sjellin masa të ngrohta ajrore që ...

Parashikimi i motit për nesër
Moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare lokale dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri gjashtë gradë, ndërsa temperatura e ditës ...
Flaka | 14-Mar-2019 23:02
Moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare lokale dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri gjashtë gradë, ndërsa temperatura e ditës ...

Parashikimi i motit për 15 mars
Shkup, 15 mars – Moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare lokale dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor, njofton gazeta KOHA. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri ...
Koha.mk | 14-Mar-2019 22:49
Shkup, 15 mars – Moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare lokale dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor, njofton gazeta KOHA. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri ...

Reshje në gjithë vendin dhe fundjavë me surpriza. Si do jetë moti
Dita e Verës këtë vit vjen me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas meteorologëve, reshjet sot do të jenë jo intensive, por me pauza pothuajse në të gjithë vendin. Nga nesër në mesditë do të rriten ...
Lapsi | 14-Mar-2019 10:47
Dita e Verës këtë vit vjen me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas meteorologëve, reshjet sot do të jenë jo intensive, por me pauza pothuajse në të gjithë vendin. Nga nesër në mesditë do të rriten ...

Moti me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut
Moti do të jetë me vranësira me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në vendet më të larta dhe në male borë. Reshje të shiut më shumë do të ketë në pjesët jugperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej ...
Republika | 14-Mar-2019 13:58
Moti do të jetë me vranësira me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në vendet më të larta dhe në male borë. Reshje të shiut më shumë do të ketë në pjesët jugperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej ...

Fundjava vjen plot diell dhe me temperatura deri në 22 gradë
E enjtja ka ardhur me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit, duke “prishur” edhe festën e Ditës së Verës. Kjo ishte edhe arsyeja që Bashkia e Tiranës vendosi që festimet në Tiranë të zhvillohen në fundjave. ...
Lexo | 14-Mar-2019 10:48
E enjtja ka ardhur me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit, duke “prishur” edhe festën e Ditës së Verës. Kjo ishte edhe arsyeja që Bashkia e Tiranës vendosi që festimet në Tiranë të zhvillohen në fundjave. ...

Moti për ditën e enjte, 14 mars 2019!
Vranësirat e dendura do të jenë dominante deri në orët e pasdites, në të gjithë Shqipërinë. Për pasojë do të gjenerohen reshje të pakta shiu në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa reshje dëbore do të bien në zonat malore. ...
VizionPlus | 14-Mar-2019 07:52
Vranësirat e dendura do të jenë dominante deri në orët e pasdites, në të gjithë Shqipërinë. Për pasojë do të gjenerohen reshje të pakta shiu në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa reshje dëbore do të bien në zonat malore. ...

Meteorologia: Si do të jetë moti sot dhe në fundjavë!
Megjithëse ka ardhur zyrtarisht Dita e Verës, kjo e enjte ka qenë nën pushimin e shiut dhe do të jetë edhe për orët në vijim. Në një prononcim për News 24, meteorologia, Adiola Bani ka treguar çfarë pritet të ndodhë ...
Dritare | 14-Mar-2019 09:56
Megjithëse ka ardhur zyrtarisht Dita e Verës, kjo e enjte ka qenë nën pushimin e shiut dhe do të jetë edhe për orët në vijim. Në një prononcim për News 24, meteorologia, Adiola Bani ka treguar çfarë pritet të ndodhë ...

Moti sot në Shqipëri
Moti për të enjten parashikohet të jetë kryesisht i vranët në të gjithë territorin e Shqipërisë. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshje shiu pritet të riaktivizohen pas orës 06:00 fillimisht me intensitet ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 08:20
Moti për të enjten parashikohet të jetë kryesisht i vranët në të gjithë territorin e Shqipërisë. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshje shiu pritet të riaktivizohen pas orës 06:00 fillimisht me intensitet ...

Mot i çrregullt gjatë ditës së sotme në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se sot pritet sërish pritet çrregullim i motit, duke bërë që vranësirat të dendësohen dhe si pasojë e proceseve fizike që parashihen të ndodhin në troposferë, ...
Koha.net | 14-Mar-2019 09:32
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se sot pritet sërish pritet çrregullim i motit, duke bërë që vranësirat të dendësohen dhe si pasojë e proceseve fizike që parashihen të ndodhin në troposferë, ...

Moti sot në Maqedoni
Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës. Reshje të shiut më së shumti do të ketë në pjesët jugperëndimore dhe lindore të vendit. Temperatura minimale e ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 07:48
Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës. Reshje të shiut më së shumti do të ketë në pjesët jugperëndimore dhe lindore të vendit. Temperatura minimale e ...

Dita e Verës në Shqipëri si ditë dimri
Vranësirat e dendura do të jenë dominante deri në orët e pasdites, në të gjithë Shqipërinë. Për pasojë do të gjenerohen reshje të pakta shiu në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa reshje dëbore do të bien në zonat malore. ...
Arbresh | 14-Mar-2019 09:31
Vranësirat e dendura do të jenë dominante deri në orët e pasdites, në të gjithë Shqipërinë. Për pasojë do të gjenerohen reshje të pakta shiu në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa reshje dëbore do të bien në zonat malore. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved