ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/05/2019 11:35

Mos i bërtitni fëmijës tuaj!

Mos i bërtitni fëmijës tuaj!
Mos vallë edhe ju jeni një prind, i cili u bërtet vazhdimisht fëmijëvedhe pavarësisht reagimit tuaj, ato nuk ndryshojnë sjelljen? Duhet të qëndroni larg shprehjeve si “rregullo rrobat, je shumë rrëmujaxhi”. Çdo nënë dhe ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 10:19
Mos vallë edhe ju jeni një prind, i cili u bërtet vazhdimisht fëmijëvedhe pavarësisht reagimit tuaj, ato nuk ndryshojnë sjelljen? Duhet të qëndroni larg shprehjeve si “rregullo rrobat, je shumë rrëmujaxhi”. Çdo nënë dhe ...

Kufijtë e adoleshencës? Prindër, mos u frikësoni!
Sa më shumë që përpiqeni të vendosni autoritet, aq më tepër i jepni mundësi fëmijës adoleshent ta përdorë fuqinë e tij negativisht. Disa këshilla si ta mbani hapur komunikimin. Një nga veçoritë e adoleshencës është ...
Keshilla | 09-Dec-2018 10:11
Sa më shumë që përpiqeni të vendosni autoritet, aq më tepër i jepni mundësi fëmijës adoleshent ta përdorë fuqinë e tij negativisht. Disa këshilla si ta mbani hapur komunikimin. Një nga veçoritë e adoleshencës është ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved