ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/03/2019 16:31

Ministri gjerman: Situata në Shqipëri e helmuar, dialogu i vështirë

Ministri gjerman: Situata në Shqipëri e helmuar, dialogu i vështirë
Michael Roth, Ministri i Shtetit për Europën në Gjermani, ka thënë se situata politike në Shqipëri i duket “e helmuar” dhe e sheh shumë të vështirë një dialog mes opozitës dhe qeverisë. Michael Roth ka folur për ...
Flaka | 14-Mar-2019 22:35
Michael Roth, Ministri i Shtetit për Europën në Gjermani, ka thënë se situata politike në Shqipëri i duket “e helmuar” dhe e sheh shumë të vështirë një dialog mes opozitës dhe qeverisë. Michael Roth ka folur për ...

Qoka e Rothit përgënjeshtron pa dashje Ramën
Një vit më parë kryeministri i Shqipërisë e shpalli veten triumfator të një beteje 20 vjeçare të shqiptarëve për t’u afruar me Europën. Tha se qeveria e tij e bindi Brukselin të japë një datë për hapjen e negociatave ...
Respublica | 14-Mar-2019 22:08
Një vit më parë kryeministri i Shqipërisë e shpalli veten triumfator të një beteje 20 vjeçare të shqiptarëve për t’u afruar me Europën. Tha se qeveria e tij e bindi Brukselin të japë një datë për hapjen e negociatave ...

Të tjera kritika nga Gjermania për djegien e mandateve nga opozita
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, ministri i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth flet për përshtypjet pozitive nga takimi e rrezikun që sjell polarizimi politik. ...
Lapsi | 14-Mar-2019 20:58
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, ministri i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth flet për përshtypjet pozitive nga takimi e rrezikun që sjell polarizimi politik. ...

Michael Roth, vlerëson reformat e ndërmarra nga Shteti Shqiptar
Pas takimit në Berlin me Ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme Gjermane, Michael Roth, flet për përshtypjet pozitive nga takimi, si edhe rrezikun që sjell polarizimi ...
RTSH | 14-Mar-2019 19:16
Pas takimit në Berlin me Ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme Gjermane, Michael Roth, flet për përshtypjet pozitive nga takimi, si edhe rrezikun që sjell polarizimi ...

Kritika gjermane për opozitën: Parlamenti të mos anashkalohet
“E konsiderojmë të papërgjegjshëm bojkotin e Parlamentit nga partitë opozitare. Demokracia nuk funksionon në këtë mënyrë”.
Top Channel | 14-Mar-2019 16:32
“E konsiderojmë të papërgjegjshëm bojkotin e Parlamentit nga partitë opozitare. Demokracia nuk funksionon në këtë mënyrë”.

Ministri gjerman i shtetit, Roth: Bojkoti i parlamentit, i papërgjegjshëm
Ministri i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Mikael Roth paralajmëron për rrezikun që sjell polarizimi politik në Shqipëri. Ai i kujton opozitës se vetëm parlamenti është vend ku bëhet debati dhe reformat. ...
ABCNews | 14-Mar-2019 18:35
Ministri i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Mikael Roth paralajmëron për rrezikun që sjell polarizimi politik në Shqipëri. Ai i kujton opozitës se vetëm parlamenti është vend ku bëhet debati dhe reformat. ...

Kritika gjermane për opozitën shqiptare: Parlamenti të mos anashkalohet
E konsiderojmë të papërgjegjshëm bojkotin e Parlamentit nga partitë opozitare. Demokracia nuk funksionon në këtë mënyrë. Kështu ka deklaruar sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth. Duke folur ...
Gazeta Monitor | 14-Mar-2019 17:54
E konsiderojmë të papërgjegjshëm bojkotin e Parlamentit nga partitë opozitare. Demokracia nuk funksionon në këtë mënyrë. Kështu ka deklaruar sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth. Duke folur ...

Roth: Atmosfera në Shqipëri e helmuar, bojkoti i Parlamentit papërgjegjshmëri
Ministri gjerman i Shtetit për Çështjet e Europës, Michael Roth e ka cilësuar si të papërgjegjshëm bojkotin e parlamentit shqiptar nga partitë opozitare. Në një intervistë të dhënë për Deutsche Welle, Roth u shpreh ...
VizionPlus | 14-Mar-2019 15:27
Ministri gjerman i Shtetit për Çështjet e Europës, Michael Roth e ka cilësuar si të papërgjegjshëm bojkotin e parlamentit shqiptar nga partitë opozitare. Në një intervistë të dhënë për Deutsche Welle, Roth u shpreh ...

Ministri gjerman: Atmosfera në Shqipëri, e helmuar
Situata politike në vend, në sytë e Michael Roth, Ministrit të Shtetit për Europën në Gjermani duket e “helmuar”. Madje Roth e sheh shumë të vështirë një dialog mes opozitës dhe qeverisë. “Kam frikë se atmosfera është ...
TetovaSot | 14-Mar-2019 16:07
Situata politike në vend, në sytë e Michael Roth, Ministrit të Shtetit për Europën në Gjermani duket e “helmuar”. Madje Roth e sheh shumë të vështirë një dialog mes opozitës dhe qeverisë. “Kam frikë se atmosfera është ...

Zyrtari gjerman për Shqipërinë: Atmosfera është helmuar shumë
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth flet për përshtypjet pozitive nga takimi e rrezikun që sjell polarizimi politik. ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 14:23
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth flet për përshtypjet pozitive nga takimi e rrezikun që sjell polarizimi politik. ...

Ministri gjerman: Atmosfera në Shqipëri, e helmuar
Situata politike në Shqipëri, në sytë e Michael Roth, Ministrit të Shtetit për Europën në Gjermani duket e “helmuar”. Madje Roth e sheh shumë të vështirë një dialog mes opozitës dhe qeverisë. “Kam frikë se atmosfera ...
Gazeta Observer | 14-Mar-2019 15:53
Situata politike në Shqipëri, në sytë e Michael Roth, Ministrit të Shtetit për Europën në Gjermani duket e “helmuar”. Madje Roth e sheh shumë të vështirë një dialog mes opozitës dhe qeverisë. “Kam frikë se atmosfera ...

Ministri gjerman Roth kritika Bashës dhe Kryemadhit: Demokracia nuk funksionon në këtë mënyrë, atmosfera është helmuar shumë. Po prodhoni tituj negativë në media dhe po paralizoni rrugën drejt BE
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth flet për përshtypjet pozitive nga takimi e rrezikun që sjell polarizimi politik. ...
GazetaTema | 14-Mar-2019 14:25
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth flet për përshtypjet pozitive nga takimi e rrezikun që sjell polarizimi politik. ...

Ministri gjerman lëvdon Gent Cakajn
Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth është takuar për herë të parë në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë të Shqipërisë, Gent Cakaj, që nga vendosja e tij në këtë pozitë.. Për ...
InFokusi | 14-Mar-2019 15:34
Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth është takuar për herë të parë në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë të Shqipërisë, Gent Cakaj, që nga vendosja e tij në këtë pozitë.. Për ...

FOTOT/ Cakaj takohet me përfaqësuesit e Bundestagut: Gjermania mbështet Shqipërinë për çeljen e negociatave
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, në vizitën e tij zyrtare në Berlin, u takua me Kryetarin e Komisionit për Çështjet Evropiane në Bundestag, Günther Krichbaum. Në takim merrnin pjesë edhe ...
GazetaTema | 13-Mar-2019 12:32
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, në vizitën e tij zyrtare në Berlin, u takua me Kryetarin e Komisionit për Çështjet Evropiane në Bundestag, Günther Krichbaum. Në takim merrnin pjesë edhe ...

Ministri gjerman lëvdon Gent Cakajn
Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth është takuar për herë të parë në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë të Shqipërisë, Gent Cakaj, që nga vendosja e tij në këtë pozitë.. Për ...
Klan Kosova | 14-Mar-2019 15:27
Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth është takuar për herë të parë në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë të Shqipërisë, Gent Cakaj, që nga vendosja e tij në këtë pozitë.. Për ...

Kriza politike/ Ministri i Merkel: Atmosfera në Shqipëri është helmuar shumë!
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth ka folur për çështje të rëndësishme si procesi i negociatave të anëtarësimit për ...
Gazeta Shqip | 14-Mar-2019 15:01
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth ka folur për çështje të rëndësishme si procesi i negociatave të anëtarësimit për ...

Ministri gjerman: Atmosfera në Shqipëri, e helmuar
Situata politike në vend, në sytë e Michael Roth, Ministrit të Shtetit për Europën në Gjermani duket e “helmuar”. Madje Roth e sheh shumë të vështirë një dialog mes opozitës dhe qeverisë. “Kam frikë se atmosfera është ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 15:27
Situata politike në vend, në sytë e Michael Roth, Ministrit të Shtetit për Europën në Gjermani duket e “helmuar”. Madje Roth e sheh shumë të vështirë një dialog mes opozitës dhe qeverisë. “Kam frikë se atmosfera është ...

Gent Cakaj takime në Gjermani, konfirmohet mbështetja për Shqipërinë
Ministri në detyrë per Punet e Jashtme Gent Cakaj, nisi vizitën në Gjermani ku fillimisht u takua me kryetarin e komisionit për çështjet evropiane në Bundestag, Günther Krichbaum. Cakaj tha se vendimi pozitiv i ...
VizionPlus | 13-Mar-2019 15:37
Ministri në detyrë per Punet e Jashtme Gent Cakaj, nisi vizitën në Gjermani ku fillimisht u takua me kryetarin e komisionit për çështjet evropiane në Bundestag, Günther Krichbaum. Cakaj tha se vendimi pozitiv i ...

Ministri gjerman për Shqipërinë: Atmosfera është helmuar shumë
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth flet për përshtypjet pozitive nga takimi e rrezikun që sjell polarizimi politik. ...
TV Klan | 14-Mar-2019 14:49
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth flet për përshtypjet pozitive nga takimi e rrezikun që sjell polarizimi politik. ...

Tjetër mesazh “anti-opozitar” nga Berlini: po helmohet situata
Pas një takimi në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth u pozicionua dhe njëherë kundër aktit ekstrem të opozitës mes lënien e mandateve. ...
Tesheshi | 14-Mar-2019 15:19
Pas një takimi në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth u pozicionua dhe njëherë kundër aktit ekstrem të opozitës mes lënien e mandateve. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved