ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 13:00

Nxehet Blendi Fevziu pas sulmit ne Zelande: Dënim kujtdo që keqpërdor emrin e heroit tonë Kombëtar

Nxehet Blendi Fevziu pas sulmit ne Zelande: Dënim kujtdo që keqpërdor emrin e heroit tonë Kombëtar
Blendi Fevziu ka dënuar aktin e rëndë terrorist që ndodhi në Zelandë të Re, ku u vranë 49 besimtarë myslimanë brenda një xhamie. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Fevziu shpreh ngushëllimet për familjet e ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 23:22
Blendi Fevziu ka dënuar aktin e rëndë terrorist që ndodhi në Zelandë të Re, ku u vranë 49 besimtarë myslimanë brenda një xhamie. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Fevziu shpreh ngushëllimet për familjet e ...

Atentati në Zelandën e re, Russell Crowe: E kam zemrën e copëtuar
‘Pa kuptim, pa motiv, të pamëshirshëm. E kam zemrën e copëtuar për të gjitha familjet e përfshira dhe për njerëzit e bukur në Zelandën e re, ne zemrën e të cilëve kjo dhimbje do të qëndrojë gjatë’. Kështu ka shkruar ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 20:29
‘Pa kuptim, pa motiv, të pamëshirshëm. E kam zemrën e copëtuar për të gjitha familjet e përfshira dhe për njerëzit e bukur në Zelandën e re, ne zemrën e të cilëve kjo dhimbje do të qëndrojë gjatë’. Kështu ka shkruar ...

Jo vetëm Skënderbeu! Edhe Arianiti në armët e autorëve të masakrës
Plot 49 të vdekur e mbi 20 të plagosur rëndë janë viktimat e të shtënave në dy xhami të Christchurchit, në Zelandën e Re. Kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern i përshkroi incidentet si “sulme terroriste”, duke e ...
Top Channel | 15-Mar-2019 19:11
Plot 49 të vdekur e mbi 20 të plagosur rëndë janë viktimat e të shtënave në dy xhami të Christchurchit, në Zelandën e Re. Kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern i përshkroi incidentet si “sulme terroriste”, duke e ...

Kush është Brenton Tarrant, australiani që terrorizoi Zelandën
Policia australiane ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona të vdekur në dy xhami në Zelandë të Re. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 16:51
Policia australiane ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona të vdekur në dy xhami në Zelandë të Re. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të ...

Masakra me 49 të vdekur, flet kryeministrja e Zelandës së Re
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtet oqeanik. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të tmerrshme, ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 16:40
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtet oqeanik. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të tmerrshme, ...

Sulmi në Zelandën e Re: Tregues që racizmi vret
Shefja për të drejta të njeriut e Kombeve të Bashkuara, Michelle Bachelet, tha se ekziston një lidhje midis politikave populiste dhe sulmeve raciste. Ajo i bëri komentet në një seancë të Këshillit për të Drejta të ...
Gazeta Shqip | 15-Mar-2019 23:09
Shefja për të drejta të njeriut e Kombeve të Bashkuara, Michelle Bachelet, tha se ekziston një lidhje midis politikave populiste dhe sulmeve raciste. Ajo i bëri komentet në një seancë të Këshillit për të Drejta të ...

Sulmi terrorist, Erdogan: Myslimanët nuk do e ulin kokën
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka komentuar sulmet terroriste në dy xhami në Zelandën e Re duke shtuar se myslimanët pavarësisht kësaj nuk do ta ulim kokën. “Vrasësi publikoi një njoftim. Krahas myslimanëve ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 15:34
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka komentuar sulmet terroriste në dy xhami në Zelandën e Re duke shtuar se myslimanët pavarësisht kësaj nuk do ta ulim kokën. “Vrasësi publikoi një njoftim. Krahas myslimanëve ...

Masakra me 49 të vdekur, flet kryeministrja e Zelandës së Re
E gjithë bota është shokuar nga masakra në Zelandën e Re. Brenton Tarrant një terrorist australian vrau të paktën 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re. Pas ngjarjes së rëndë ka reaguar edhe Kryeministrja e Zelendës ...
Telegraf | 15-Mar-2019 18:23
E gjithë bota është shokuar nga masakra në Zelandën e Re. Brenton Tarrant një terrorist australian vrau të paktën 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re. Pas ngjarjes së rëndë ka reaguar edhe Kryeministrja e Zelendës ...

Gold AG reagon ndaj sulmit terrorist në Zelandën e Re: Edhe gjyshin tim e vranë në xhami terroristët serb
Reperi i njohur, Gold AG, ka reaguar lidhur me sulmin e ndodhur sot (e premte) në Zelandën e Re. Si pasojë e dy sulmeve në xhami, mbetën të vdekur 49 persona – ngjarje e cila la të traumatizuar njerëz nga mbarë bota. ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 19:55
Reperi i njohur, Gold AG, ka reaguar lidhur me sulmin e ndodhur sot (e premte) në Zelandën e Re. Si pasojë e dy sulmeve në xhami, mbetën të vdekur 49 persona – ngjarje e cila la të traumatizuar njerëz nga mbarë bota. ...

Sulmi në Zelandën e Re, Blendi Fevziu: Dënim kujtdo që keqpërdor emrin e heroit tonë kombëtar
Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion” Blendi Fevziu ka dënuar aktin e rëndë terrorist që ndodhi në Zelandë të Re, ku u vranë 49 besimtarë myslimanë brenda një xhamie. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari ...
TV Klan | 15-Mar-2019 22:08
Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion” Blendi Fevziu ka dënuar aktin e rëndë terrorist që ndodhi në Zelandë të Re, ku u vranë 49 besimtarë myslimanë brenda një xhamie. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari ...

Vesa Luma e trishtuar nga sulmi në Zelandë të Re: Qëndroni të fortë
Në qytetin Christchurch të Zelandës së Re sot (e premte) kanë mbetur të vrarë 49 persona dhe dhjetëra tjerë të plagosur, kur persona të armatosur u futën në dy xhami dhe filluan të shtien me pushkë automatike mbi ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 19:06
Në qytetin Christchurch të Zelandës së Re sot (e premte) kanë mbetur të vrarë 49 persona dhe dhjetëra tjerë të plagosur, kur persona të armatosur u futën në dy xhami dhe filluan të shtien me pushkë automatike mbi ...

Bota dënon sulmin terrorist në Zelandën e Re, blindohen xhamitë në Europë
Mbarë bota ka mbetur e shokuar nga sulmi terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re. “Sulmet ndaj vendeve të adhurimit, janë sulme ndaj të gjithëve” thuhet ne deklaraten e bashkimit europian. Edhe Sekretari i ...
VizionPlus | 15-Mar-2019 15:43
Mbarë bota ka mbetur e shokuar nga sulmi terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re. “Sulmet ndaj vendeve të adhurimit, janë sulme ndaj të gjithëve” thuhet ne deklaraten e bashkimit europian. Edhe Sekretari i ...

Sulm me armë në 2 xhami në Zelandën e Re, 49 të vdekur
Sulm me armë në dy xhami në Zelandën e Re. Pamje apokaliptike, njerëz të shtrirë, të gjakosur, të vdekur e të plagosur. Janë këto imazhet në mediat kryesore ndërkombëtare ditën e sotme. Sic raportojnë mediat e huaja një ...
Telegraf | 15-Mar-2019 15:16
Sulm me armë në dy xhami në Zelandën e Re. Pamje apokaliptike, njerëz të shtrirë, të gjakosur, të vdekur e të plagosur. Janë këto imazhet në mediat kryesore ndërkombëtare ditën e sotme. Sic raportojnë mediat e huaja një ...

Sulmi në Zelandën e Re, Berisha: Masakër horror ndaj besimtarëve
TIRANE Ish kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si akt barbar terrorist sulmin në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur mbi 49 persona dhe shumë të tjerë u plagosën. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 13:44
TIRANE Ish kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si akt barbar terrorist sulmin në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur mbi 49 persona dhe shumë të tjerë u plagosën. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se ...

Mesazhi i Alma Lamës pas aktit terrorist në Zelandën e Re
Ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lama ka reaguar lidhur me aktin terrorist që ndodhi në Zelandë të Re ku u vranë 49 persona. Sipas saj, ky akt ka nxjerre në pah diçka me rendësi. “… qe propaganda serbe ne lidhje me ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 23:39
Ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lama ka reaguar lidhur me aktin terrorist që ndodhi në Zelandë të Re ku u vranë 49 persona. Sipas saj, ky akt ka nxjerre në pah diçka me rendësi. “… qe propaganda serbe ne lidhje me ...

Pas aktit terrorist, kryeministrja e Zelandës së Re merr një vendim të rëndësishëm!
Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka thënë se autori i sulmit në xhaminë e Christchurch, pati licencë për përdorim të armëve. Ardern ka bërë të ditur se pas këtij akti në Zelandën e Re do të ndryshojnë ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 23:37
Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka thënë se autori i sulmit në xhaminë e Christchurch, pati licencë për përdorim të armëve. Ardern ka bërë të ditur se pas këtij akti në Zelandën e Re do të ndryshojnë ...

Tragjedia në Zelandë të Re, zhduket një fëmijë që ishte në xhami në kohën e sulmit terrorist
Tre vjeçari, Mucad Ibrahim nga Zelanda e Re është zhdukur pas sulmit terrorist në dy xhamitë gjatë ditës së sotme, shkruan Daily Mail. Mucad ishte së bashku me babin e tij dhe vëllain në xhami kur ndodhi sulmi. Babai ...
TetovaSot | 15-Mar-2019 23:37
Tre vjeçari, Mucad Ibrahim nga Zelanda e Re është zhdukur pas sulmit terrorist në dy xhamitë gjatë ditës së sotme, shkruan Daily Mail. Mucad ishte së bashku me babin e tij dhe vëllain në xhami kur ndodhi sulmi. Babai ...

Tragjedia në Zelandë të Re, zhduket një fëmijë që ishte në xhami në kohën e sulmit terrorist
Tre vjeçari, Mucad Ibrahim nga Zelanda e Re është zhdukur pas sulmit terrorist në dy xhamitë gjatë ditës së sotme, shkruan Daily Mail. Mucad ishte së bashku me babin e tij dhe vëllain në xhami kur ndodhi sulmi. Babai ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 23:37
Tre vjeçari, Mucad Ibrahim nga Zelanda e Re është zhdukur pas sulmit terrorist në dy xhamitë gjatë ditës së sotme, shkruan Daily Mail. Mucad ishte së bashku me babin e tij dhe vëllain në xhami kur ndodhi sulmi. Babai ...

Mesazhi i Alma Lamës pas aktit terrorist në Zelandën e Re
Ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lama ka reaguar lidhur me aktin terrorist që ndodhi në Zelandë të Re ku u vranë 49 persona. Sipas saj, ky akt ka nxjerre në pah diçka me rendësi. “… qe propaganda serbe ne lidhje me ...
Indeks Online | 15-Mar-2019 23:35
Ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lama ka reaguar lidhur me aktin terrorist që ndodhi në Zelandë të Re ku u vranë 49 persona. Sipas saj, ky akt ka nxjerre në pah diçka me rendësi. “… qe propaganda serbe ne lidhje me ...

“E kam zemrën të copëtuar”, fjalët prekëse të Russel Crowe për sulmet në Zelandën e Re
Aktori i mirënjohur nga Zelanda e Re, Russel Crowe, është shprehur zemërthyer për ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në këtë vend, ku gjatë sulmit në dy xhami mbetën të vdekur të paktën 49 persona dhe u plagosën dhjetëra të ...
Zeri | 15-Mar-2019 23:31
Aktori i mirënjohur nga Zelanda e Re, Russel Crowe, është shprehur zemërthyer për ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në këtë vend, ku gjatë sulmit në dy xhami mbetën të vdekur të paktën 49 persona dhe u plagosën dhjetëra të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved