ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 22:07

Masakra në Zelandën e Re, zbulohet plani i terroristit për të vrarë Merkel dhe Erdogan

Masakra në Zelandën e Re, zbulohet plani i terroristit për të vrarë Merkel dhe Erdogan
Brenton Tarrant (28), një nga terroristët që vrau 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re dhe la të plagosur rëndë 48 të tjerë, para sulmit kishte publikuar në rrjetet sociale një Manifest prej 74 faqesh, ku kishte ...
Gazeta Shqip | 15-Mar-2019 17:05
Brenton Tarrant (28), një nga terroristët që vrau 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re dhe la të plagosur rëndë 48 të tjerë, para sulmit kishte publikuar në rrjetet sociale një Manifest prej 74 faqesh, ku kishte ...

URREJTJA/ Terroristi australian: si përbetohet të vrasë Merkelin dhe Erdoganin
“Ju mund të jetojnë në paqe në vendet e tuaja dhe asnjë të keqe nuk do t’ju ndodhë. Në anën lindore të Bosforit. Por në qoftë se ju të përpiqen të jetojnë në vendet evropiane, kudo në perëndim të Bosforit, ne do ju ...
Tesheshi | 15-Mar-2019 16:22
“Ju mund të jetojnë në paqe në vendet e tuaja dhe asnjë të keqe nuk do t’ju ndodhë. Në anën lindore të Bosforit. Por në qoftë se ju të përpiqen të jetojnë në vendet evropiane, kudo në perëndim të Bosforit, ne do ju ...

“Merkel duhet eliminuar”, manifesti i autorit të masakrës në Zelandën e re
Në manifestin e Brenton Tarrant, autorit të masakrës në Zelandën e Re, përmenden dhe vrasje të tjera që duhen kryer si ajo e Angela Merkel, presidentit turk Erdogan dhe kryebashkiakut të Londrës Sadik Khan. Të gjithë ...
ABCNews | 15-Mar-2019 12:43
Në manifestin e Brenton Tarrant, autorit të masakrës në Zelandën e Re, përmenden dhe vrasje të tjera që duhen kryer si ajo e Angela Merkel, presidentit turk Erdogan dhe kryebashkiakut të Londrës Sadik Khan. Të gjithë ...

Merkel, Erdogan, Khan: Tri figurat e larta që ishin shënjestër e terroristit në Zelandën e Re
Merkel, Erdogan e Khan, tre figurat e larta që ishin shënjestër e terroristit në Zelandën e Re. Angela Merkel njihet si arkitekja e politikës së migrantëve, e cila u hapi rrugë këtyre të fundit që të hyjnë në BE me mas ...
Koha.mk | 15-Mar-2019 12:24
Merkel, Erdogan e Khan, tre figurat e larta që ishin shënjestër e terroristit në Zelandën e Re. Angela Merkel njihet si arkitekja e politikës së migrantëve, e cila u hapi rrugë këtyre të fundit që të hyjnë në BE me mas ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved