ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 21:57

Marrëveshja e Brexitit: May tenton të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë

Marrëveshja e Brexitit: May tenton të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 12:19
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...

Trump: Çështja ‘Brexit’ i ka futur në dilemë shumë vende
Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez Leo Varadkar ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 01:10
Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez Leo Varadkar ...

May nuk tërhiqet nga Brexit, tjetër tentativë për të bindur deputetët
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...
VizionPlus | 15-Mar-2019 14:08
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...

Donald Trump: Çështja Brexit i ka futur në dilemë shumë vende
Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez Leo Varadkar ...
GazetaTema | 14-Mar-2019 22:00
Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez Leo Varadkar ...

Britania në udhëkryq, 20 mars dita vendimtare që do të përcaktojë afatin e daljes
Lajme jo të mira nga fronti i Britanisë. Kryeministrja Theresa May ende po lufton për të marrë marrëveshjen e saj të Brexit përmes Parlamentit Britanik. Një prej deputetëve të saj tha të premten se nëse ajo dështon, ...
Monitor | 15-Mar-2019 15:16
Lajme jo të mira nga fronti i Britanisë. Kryeministrja Theresa May ende po lufton për të marrë marrëveshjen e saj të Brexit përmes Parlamentit Britanik. Një prej deputetëve të saj tha të premten se nëse ajo dështon, ...

Britani e Madhe, deputetët votojnë pro shtyrjes së Brexit
BRITANI E MADHE Qeveria e Theresa May merr në shtëpi më në fund një sukses të vogël, me vota në parlament ( me 412 dhe jo 212) një mocion që do t’i lejojë t’i kërkojë BE një shtyrje të vogël të Brexit, që nga 29 marsi ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 19:24
BRITANI E MADHE Qeveria e Theresa May merr në shtëpi më në fund një sukses të vogël, me vota në parlament ( me 412 dhe jo 212) një mocion që do t’i lejojë t’i kërkojë BE një shtyrje të vogël të Brexit, që nga 29 marsi ...

Parlamenti britanik miraton mocionin e kryeministres May
Parlamenti britanik miratoi mocionin e kryeministres May për një shtyrje të afatit për Brexit, si dhe për një votim të tretë të marrëveshjes së arritur me Brukselin. Ndërkohë presidenti amerikan Trump kritikoi May duke ...
ABCNews | 15-Mar-2019 11:11
Parlamenti britanik miratoi mocionin e kryeministres May për një shtyrje të afatit për Brexit, si dhe për një votim të tretë të marrëveshjes së arritur me Brukselin. Ndërkohë presidenti amerikan Trump kritikoi May duke ...

Parlamenti britanik voton pro shtyrjes së Brexit
Qeveria e Theresa May më në fund duket se ka marrë një sukses, nga parlamenti këtë të enjte I cili ka votuar me me 412 pro dhe jo 212 një mocion që do t’i lejojë t’i kërkojë BE një shtyrje të vogël të Brexit, që nga 29 ...
VizionPlus | 14-Mar-2019 20:26
Qeveria e Theresa May më në fund duket se ka marrë një sukses, nga parlamenti këtë të enjte I cili ka votuar me me 412 pro dhe jo 212 një mocion që do t’i lejojë t’i kërkojë BE një shtyrje të vogël të Brexit, që nga 29 ...

Marrëveshja e Mei-t për Brexit, sërish subjekt votimi
Në ditët në vijim, Kryeministrja britanike, Theresa May do të përpiqet që të bindë për herë të tretë deputetët e vendit të saj që të përkrahin planin e saj për daljen e vendit nga blloku europian. Dhoma e Komunëve do të ...
RTSH | 15-Mar-2019 16:43
Në ditët në vijim, Kryeministrja britanike, Theresa May do të përpiqet që të bindë për herë të tretë deputetët e vendit të saj që të përkrahin planin e saj për daljen e vendit nga blloku europian. Dhoma e Komunëve do të ...

Britani, Parlamenti kundërshton një referendum të ri për Brexit-in
Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë të ardhshme, ...
Gazeta Shqip | 14-Mar-2019 20:58
Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë të ardhshme, ...

May tenton sërish të fitojë përkrahje për marrëveshjen e Brexitit
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...
Portalb | 15-Mar-2019 14:42
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...

May tenton sërish të fitojë përkrahje për marrëveshjen e Brexitit
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...
EkonomiaOnline | 15-Mar-2019 14:04
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...

May tenton sërish të fitojë përkrahje për marrëveshjen e Brexitit
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 13:55
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...

May tenton sërish të fitojë përkrahje për marrëveshjen e Brexitit
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 11:55
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...

May tenton sërish të fitojë përkrahje për marrëveshjen e Brexitit
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...
Radio Evropa e Lire | 15-Mar-2019 11:34
Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë ...

Bruksel: Londra do të duhet ta justifikojë anulimin e Brekzitit
Bruksel, 15 mars – Britania e Madhe do të duhet justifikojë kërkesën për anulim të Brekziti, ndërsa liderët evropianë gjatë marrjes së vendimit rreth kërkesës do të udhëhiqen nga ideja që të mos ketë kurrfarë pengesa në ...
Koha.mk | 15-Mar-2019 11:22
Bruksel, 15 mars – Britania e Madhe do të duhet justifikojë kërkesën për anulim të Brekziti, ndërsa liderët evropianë gjatë marrjes së vendimit rreth kërkesës do të udhëhiqen nga ideja që të mos ketë kurrfarë pengesa në ...

Parlamenti britanik kërkon shtyrje të Brexit-it
Ligjëvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyerjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania mund të mos e ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 10:58
Ligjëvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyerjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania mund të mos e ...

Trump kritikon kryeministren britanike për menaxhimin e Brexit-it
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian (BE) ka shkuar keq për shkak se kryeministrja britanike, Theresa May, nuk ka dëgjuar këshillat e tij. Trump tha se ai është “i ...
EkonomiaOnline | 15-Mar-2019 09:36
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian (BE) ka shkuar keq për shkak se kryeministrja britanike, Theresa May, nuk ka dëgjuar këshillat e tij. Trump tha se ai është “i ...

Brexiti shkon tek shtyrja e afatit
Theresa May-it i mbaruan argumentat ditën e enjte. Ajo dërgoi ministrat përpara, që të shoqëronin hapat e fundit të dramës parlamentare të Brexitit. Në fund fare ajo fitoi. Për herë të parë pas një periudhe të gjatë ...
Java News | 15-Mar-2019 09:10
Theresa May-it i mbaruan argumentat ditën e enjte. Ajo dërgoi ministrat përpara, që të shoqëronin hapat e fundit të dramës parlamentare të Brexitit. Në fund fare ajo fitoi. Për herë të parë pas një periudhe të gjatë ...

Parlamenti britanik kërkoi shtyrje të Brexit-it
Ligjëvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyerjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania mund të mos e ...
Portalb | 15-Mar-2019 08:25
Ligjëvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyerjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania mund të mos e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved