ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 12:50

Shqipëria U-21, Bushi: Durmishaj e ka derën të hapur, duke dhënë maksimumin do të jemi të frikshëm për çdo kundërshtar!

Shqipëria U-21, Bushi: Durmishaj e ka derën të hapur, duke dhënë maksimumin do të jemi të frikshëm për çdo kundërshtar!
Trajneri i 21 vjeçarëve të Shqipërisë, Alban Bushi, ka shpallur ditën e sotme listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet që Kombëtarja U-21 do të luajë për kualifikueset e Kampionatit Europian 2021, ndaj Turqisë ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 15:16
Trajneri i 21 vjeçarëve të Shqipërisë, Alban Bushi, ka shpallur ditën e sotme listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet që Kombëtarja U-21 do të luajë për kualifikueset e Kampionatit Europian 2021, ndaj Turqisë ...

Kosova, rikthime e debutime për ndeshjet me Danimarkën e Bullgarinë
Në ndeshjet e këtij muaji, kur Kosova do të impenjohet fillimisht në një miqësore e më pas në një përballje zyrtare futbollistike, bien në sy rikthimet dhe debutimet.
Top Channel | 14-Mar-2019 17:56
Në ndeshjet e këtij muaji, kur Kosova do të impenjohet fillimisht në një miqësore e më pas në një përballje zyrtare futbollistike, bien në sy rikthimet dhe debutimet.

Turqia publikon listën anti-Shqipëri, rikthehen veteranët Emre e Burak Yilmaz
Trajneri i Turqisë, Senol Gunes ka publikuar listën e 28 lojtarëve që ka grumbulluar për fillimin e kualifikueseve të Euro 2020. Ndeshja e tyre e parë do jetë pikërisht ndaj Shqipërisë, më 22 mars në “Loro Boriçi” të ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 15:49
Trajneri i Turqisë, Senol Gunes ka publikuar listën e 28 lojtarëve që ka grumbulluar për fillimin e kualifikueseve të Euro 2020. Ndeshja e tyre e parë do jetë pikërisht ndaj Shqipërisë, më 22 mars në “Loro Boriçi” të ...

Lista e Kombëtares, pesë rikthime dhe një risi nga Panuçi
Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri Kristian Panuçi për dy ndeshjet e para eliminatore të Euro 2020, ato me Turqinë dhe Andorrën. Trajneri italian ka kthyer në ...
Telegraf | 14-Mar-2019 19:55
Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri Kristian Panuçi për dy ndeshjet e para eliminatore të Euro 2020, ato me Turqinë dhe Andorrën. Trajneri italian ka kthyer në ...

Lista e Shqipërisë U21/ Bushi s’harron Durmishajn: E ka derën të hapur!
Ironi e fatit apo rastësi fatësjellëse, kjo mbetet për t’u parë por ashtu si kombëtarja e madhe edhe përfaqësuesja Shpresa e drejtuar nga Alban Bushi do ta nisë fushatën kualifikuese për eliminatoret e Euro 2021 ndaj ...
Gazeta Shqip | 15-Mar-2019 13:04
Ironi e fatit apo rastësi fatësjellëse, kjo mbetet për t’u parë por ashtu si kombëtarja e madhe edhe përfaqësuesja Shpresa e drejtuar nga Alban Bushi do ta nisë fushatën kualifikuese për eliminatoret e Euro 2021 ndaj ...

Tahiraj flet pasi nuk u ftua nga Panucci: Prisja ftesën, por nuk demoralizohem
Francesco Tahiraj është një nga lojtarët shqiptarë më në formë të momentit. 22-vjeçari nga Vlora është duke kaluar një sezon të mirë, teksa në pjesën e parë luajti me Aluminij në Slloveni dhe në janar kaloi te Hajduk ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 11:59
Francesco Tahiraj është një nga lojtarët shqiptarë më në formë të momentit. 22-vjeçari nga Vlora është duke kaluar një sezon të mirë, teksa në pjesën e parë luajti me Aluminij në Slloveni dhe në janar kaloi te Hajduk ...

Kosova, Challandes publikon listën e futbollistëve për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë!
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve për ...
GazetaTema | 14-Mar-2019 16:45
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve për ...

Çuditë e Panuçit me listën, trajneri harron edhe Superligën
Lojtarë që nuk luajnë, ose në rastin më të mirë aktivizohen pak me skuadrat e tyre të klubeve. Akoma më keq. Të tjerë që vijnë pas dëmtimeve dhe nuk kanë 90 minuta në këmbët e tyre. Kristian Panuçi si gjithmonë ka ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 15:59
Lojtarë që nuk luajnë, ose në rastin më të mirë aktivizohen pak me skuadrat e tyre të klubeve. Akoma më keq. Të tjerë që vijnë pas dëmtimeve dhe nuk kanë 90 minuta në këmbët e tyre. Kristian Panuçi si gjithmonë ka ...

Ftohen lojtarët pa minuta në këmbë, ndërsa injorohet Lenjani – Panuccin si duket nuk e kanë bindur tre golat dhe shtatë asistimet e Ermirit
Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës. Shqipëria do të përballet me Turqinë dhe Andorrën në fillimin e kampanjës kualifikuese për ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 09:43
Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës. Shqipëria do të përballet me Turqinë dhe Andorrën në fillimin e kampanjës kualifikuese për ...

Lista e Zvicrës i jep Kosovës një lajm të mirë!
Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Zvicrës, Vladimir Petkoviç, e ka publikuar listën për dy ndeshjet e radhës ndaj Gjeorgjisë dhe Danimarkës që zhvillohet gjatë muajit mars. Petkoviç as për këto takime, nuk i ka besuar ...
Indeks Online | 15-Mar-2019 19:25
Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Zvicrës, Vladimir Petkoviç, e ka publikuar listën për dy ndeshjet e radhës ndaj Gjeorgjisë dhe Danimarkës që zhvillohet gjatë muajit mars. Petkoviç as për këto takime, nuk i ka besuar ...

Vladimir Petkoviq fton katër shqiptarë!
Vladimir Petkoviq, përzgjedhës i kombëtares së Zvicrës, ka ftuar 4 shqiptarë për dy sfidat parakualifikuese për Kampionatin Evropian 2020. Ai ka ftuar Xherdan Shaqirin, Granit Xhakën, Albian Ajetin e Admir Mehmedin. Ai ...
AlbInfo | 15-Mar-2019 19:06
Vladimir Petkoviq, përzgjedhës i kombëtares së Zvicrës, ka ftuar 4 shqiptarë për dy sfidat parakualifikuese për Kampionatin Evropian 2020. Ai ka ftuar Xherdan Shaqirin, Granit Xhakën, Albian Ajetin e Admir Mehmedin. Ai ...

Zyrtare: Zaniolo dhe Kean ftohen nga Mancini
Roberto Mancini ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e marsit, që Italia i zhvillon me Finlandën dhe Lihtenshtajnin. Sulmuesi 19-vjeçar i Juventusit, Moise Kean dhe mesfushori i talentuar i Romës, Nicolo ...
Lexo | 15-Mar-2019 19:00
Roberto Mancini ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e marsit, që Italia i zhvillon me Finlandën dhe Lihtenshtajnin. Sulmuesi 19-vjeçar i Juventusit, Moise Kean dhe mesfushori i talentuar i Romës, Nicolo ...

Jose Mourinho zgjedh ndeshjen Bayern-Liverpool si performanca më e mirë e sezonit në UCL
Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet e para të “Axurrëve” në kualifikueset e Euro 2020. Italia do të luajë më 23 mars kundër Finlandës dhe më 26 kundër ...
GazetaBlic | 15-Mar-2019 18:51
Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet e para të “Axurrëve” në kualifikueset e Euro 2020. Italia do të luajë më 23 mars kundër Finlandës dhe më 26 kundër ...

Katër shqiptarë te kombëtarja e Zvicrës
Trajneri i Kombëtares së Zvicrës, Vladimir Petkoviq, të premten e ka bërë publike listën e lojtarëve për dy ndeshjet e para eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Pjesë e ekipit të Zvicrës janë katër ...
ShqipMedia | 15-Mar-2019 18:48
Trajneri i Kombëtares së Zvicrës, Vladimir Petkoviq, të premten e ka bërë publike listën e lojtarëve për dy ndeshjet e para eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Pjesë e ekipit të Zvicrës janë katër ...

?Turqia publikon listën e lojtarëve përpara ndeshjes me Shqipërinë
Kombëtarja shqiptare do të ndeshet me Turqinë në kualifikimet për Euro 2020.
Kosova Press | 15-Mar-2019 18:35
Kombëtarja shqiptare do të ndeshet me Turqinë në kualifikimet për Euro 2020.

Mancini grumbullon 29 lojtarë për eliminatoret, jashtë Balotelli e Belotti
Roberto Mancini ka publikuar listën e futbollistëve që ka kërkuar të ketë në dispozicion për dy sfidat e para të eliminatoreve të Euro 2020, përballë Finlandës dhe Lichtenshtainit. Tekniku i “të kaltërve”, ka ...
SuperSport | 15-Mar-2019 18:34
Roberto Mancini ka publikuar listën e futbollistëve që ka kërkuar të ketë në dispozicion për dy sfidat e para të eliminatoreve të Euro 2020, përballë Finlandës dhe Lichtenshtainit. Tekniku i “të kaltërve”, ka ...

Italia, Mancini publikon listën e të grumbulluarve
Florent Hadergjonaj edhe zyrtarisht ka mbetur jashtë skuadrës së Zvicrës për ndeshjet e marsit me Gjeorgjinë dhe Danimarkën. Trajneri, Vladimir Petkovic, nuk i beson 24-vjeçarit të Huddersfield Town dhe duket që ...
GazetaBlic | 15-Mar-2019 18:19
Florent Hadergjonaj edhe zyrtarisht ka mbetur jashtë skuadrës së Zvicrës për ndeshjet e marsit me Gjeorgjinë dhe Danimarkën. Trajneri, Vladimir Petkovic, nuk i beson 24-vjeçarit të Huddersfield Town dhe duket që ...

Katër shqiptarë te kombëtarja e Zvicrës, kthehet Mehmedi
Trajneri i Kombëtares së Zvicrës, Vladimir Petkoviq, të premten e ka bërë publike listën e lojtarëve për dy ndeshjet e para eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Pjesë e ekipit të Zvicrës janë katër ...
Koha.net | 15-Mar-2019 18:13
Trajneri i Kombëtares së Zvicrës, Vladimir Petkoviq, të premten e ka bërë publike listën e lojtarëve për dy ndeshjet e para eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Pjesë e ekipit të Zvicrës janë katër ...

Lista e Italisë, Mancini bën befasinë
Selektori i Italisë, Roberto Mancini e ka publikuar listën për ndeshjet ndaj Finlandës (23 mars) dhe Lihtenshtajn (26 mars) të vlefshme për kualifikimet në Evropian. Surpriza e fundit ka të bëjë me ftesën e të riut Kean ...
Indeks Online | 15-Mar-2019 18:13
Selektori i Italisë, Roberto Mancini e ka publikuar listën për ndeshjet ndaj Finlandës (23 mars) dhe Lihtenshtajn (26 mars) të vlefshme për kualifikimet në Evropian. Surpriza e fundit ka të bëjë me ftesën e të riut Kean ...

FOTO: Greqia publikon listën e lojtarëve, “injorohet” Fiorin Durmishaj!
Kombëtarja e Greqisë ka publikuar listën e 23 lojtarëve që do të ketë në dispozicion për dy ndeshjet që do të luajë për kampionatin Europian kundër më 23 dhe 26 Mars kundër Lihtenshtajnit dhe Bosnjës. Ajo që bie në sy ...
GazetaTema | 14-Mar-2019 15:30
Kombëtarja e Greqisë ka publikuar listën e 23 lojtarëve që do të ketë në dispozicion për dy ndeshjet që do të luajë për kampionatin Europian kundër më 23 dhe 26 Mars kundër Lihtenshtajnit dhe Bosnjës. Ajo që bie në sy ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved