ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 13:21

“La boheme” çel sezonin në TKOB

“La boheme” çel sezonin në TKOB
E konsideruar si një nga veprat më të veçanta të kalendarit operistik botëror, opera “La Boheme” e Giacomo Puccini-t do të çelë sezonin artistik në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit. Historia tragjike e dashurisë ...
TV Klan | 14-Mar-2019 16:36
E konsideruar si një nga veprat më të veçanta të kalendarit operistik botëror, opera “La Boheme” e Giacomo Puccini-t do të çelë sezonin artistik në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit. Historia tragjike e dashurisë ...

Opera “La Boheme”, produksioni i parë i TOB për sezonin e ri
TIRANE Në fundin e shek. XIX në Paris, katër shokë jetojnë së bashku në një papafingo. Rrobaqepësja Mimi është fqinje e tyre. Njëri nga djemtë poeti Rodolfo, dashurohet me Mimin, e cila vuan nga tuberkulozi dhe do të ...
Medial | 13-Mar-2019 23:03
TIRANE Në fundin e shek. XIX në Paris, katër shokë jetojnë së bashku në një papafingo. Rrobaqepësja Mimi është fqinje e tyre. Njëri nga djemtë poeti Rodolfo, dashurohet me Mimin, e cila vuan nga tuberkulozi dhe do të ...

‘La Boheme’ çel sezonin operistik Janar- Qershor 2019, në TKOB
E famshmja ‘ La Boheme’ e Giacomo Puccinit, do të çelë sezonin operistik Janar- Qershor 2019 të TKOB. Ky produksion i parë operistik për këtë sezon, shënon kulmin e angazhimit të krijuesve dhe artistëve të rinj, duke u ...
RTSH | 13-Mar-2019 21:27
E famshmja ‘ La Boheme’ e Giacomo Puccinit, do të çelë sezonin operistik Janar- Qershor 2019 të TKOB. Ky produksion i parë operistik për këtë sezon, shënon kulmin e angazhimit të krijuesve dhe artistëve të rinj, duke u ...

Opera “La Boheme”, produksioni i parë i TOB për sezonin e ri
TIRANE Në fundin e shek. XIX në Paris, katër shokë jetojnë së bashku në një papafingo. Rrobaqepësja Mimi është fqinje e tyre. Njëri nga djemtë poeti Rodolfo, dashurohet me Mimin, e cila vuan nga tuberkulozi dhe do të ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 21:01
TIRANE Në fundin e shek. XIX në Paris, katër shokë jetojnë së bashku në një papafingo. Rrobaqepësja Mimi është fqinje e tyre. Njëri nga djemtë poeti Rodolfo, dashurohet me Mimin, e cila vuan nga tuberkulozi dhe do të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved