ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 21:57

Kush është Brenton Tarrant, australiani që terrorizoi Zelandën

Kush është Brenton Tarrant, australiani që terrorizoi Zelandën
Policia australiane ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona të vdekur në dy xhami në Zelandë të Re. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 16:51
Policia australiane ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona të vdekur në dy xhami në Zelandë të Re. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të ...

Masakra me 49 të vdekur, flet kryeministrja e Zelandës së Re
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtet oqeanik. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të tmerrshme, ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 16:40
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtet oqeanik. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të tmerrshme, ...

Sulmi terrorist, Erdogan: Myslimanët nuk do e ulin kokën
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka komentuar sulmet terroriste në dy xhami në Zelandën e Re duke shtuar se myslimanët pavarësisht kësaj nuk do ta ulim kokën. “Vrasësi publikoi një njoftim. Krahas myslimanëve ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 15:34
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka komentuar sulmet terroriste në dy xhami në Zelandën e Re duke shtuar se myslimanët pavarësisht kësaj nuk do ta ulim kokën. “Vrasësi publikoi një njoftim. Krahas myslimanëve ...

Bota dënon sulmin terrorist në Zelandën e Re, blindohen xhamitë në Europë
Mbarë bota ka mbetur e shokuar nga sulmi terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re. “Sulmet ndaj vendeve të adhurimit, janë sulme ndaj të gjithëve” thuhet ne deklaraten e bashkimit europian. Edhe Sekretari i ...
VizionPlus | 15-Mar-2019 15:43
Mbarë bota ka mbetur e shokuar nga sulmi terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re. “Sulmet ndaj vendeve të adhurimit, janë sulme ndaj të gjithëve” thuhet ne deklaraten e bashkimit europian. Edhe Sekretari i ...

Sulm me armë në 2 xhami në Zelandën e Re, 49 të vdekur
Sulm me armë në dy xhami në Zelandën e Re. Pamje apokaliptike, njerëz të shtrirë, të gjakosur, të vdekur e të plagosur. Janë këto imazhet në mediat kryesore ndërkombëtare ditën e sotme. Sic raportojnë mediat e huaja një ...
Telegraf | 15-Mar-2019 15:16
Sulm me armë në dy xhami në Zelandën e Re. Pamje apokaliptike, njerëz të shtrirë, të gjakosur, të vdekur e të plagosur. Janë këto imazhet në mediat kryesore ndërkombëtare ditën e sotme. Sic raportojnë mediat e huaja një ...

Sulmi në Zelandën e Re, Berisha: Masakër horror ndaj besimtarëve
TIRANE Ish kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si akt barbar terrorist sulmin në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur mbi 49 persona dhe shumë të tjerë u plagosën. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 13:44
TIRANE Ish kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si akt barbar terrorist sulmin në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur mbi 49 persona dhe shumë të tjerë u plagosën. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se ...

“Skanderbeg” tek arma e terroristit australian: Trump lideri i duhur, vdekje Merkel-Erdogan
Terroristi australian ka përmendur edhe Kosovën në dokumentin e publikuar para kryerjes së sulmit terrorist ne dy xhami ne Zelanden e Re ku vdiqen te pakte 49 besimtare myslimane. Ne keto dokumenta qe iu gjeten ...
VizionPlus | 15-Mar-2019 14:56
Terroristi australian ka përmendur edhe Kosovën në dokumentin e publikuar para kryerjes së sulmit terrorist ne dy xhami ne Zelanden e Re ku vdiqen te pakte 49 besimtare myslimane. Ne keto dokumenta qe iu gjeten ...

Maskra në Zelandë u transetua live në rrjet, reagon Facebook
Facebook i është përgjigjur publikimit live të masakrës së Zelandës së Re duke insistuar për fshirjen e llogarisë së vrasësit sa më shpejt të jetë e mundur. Një burrë i identifikuar si Brenton Tarrant, 28 vjeç, përdori ...
Telegraf | 15-Mar-2019 14:37
Facebook i është përgjigjur publikimit live të masakrës së Zelandës së Re duke insistuar për fshirjen e llogarisë së vrasësit sa më shpejt të jetë e mundur. Një burrë i identifikuar si Brenton Tarrant, 28 vjeç, përdori ...

Pas sulmit në xhami ku u vranë 49 persona, reagon kryeministrja e Zelandës së Re
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtetin oqeanik ditën e sotme. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të ...
Lapsi | 15-Mar-2019 17:11
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtetin oqeanik ditën e sotme. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të ...

Masakra, dëshmitari rrëfen tmerrin brenda xhamisë në Zelandë
ZELANDA E RE Bilanci i viktimave në qytetin e Christchurch pas të shtënave me armë në dy xhami ka shkuar në 49 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Një nga dëshmitarët, Mohan Ibrahim nga Bangladeshi ka rrëfyer edhe ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 12:33
ZELANDA E RE Bilanci i viktimave në qytetin e Christchurch pas të shtënave me armë në dy xhami ka shkuar në 49 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Një nga dëshmitarët, Mohan Ibrahim nga Bangladeshi ka rrëfyer edhe ...

Sulmi në Zelandën e Re, emri i Skënderbeut në armën e terroristit
ZELANDE E RE Arma me të cilën u krye akti terrorist në dy xhami në Zelandën e Re, po tërheq vëmendjen e mediave të huaja për shkak të mbishkrimeve mbi të. Kjo armë, nga e cila humbën jetën 49 persona dhe rreth 50 të ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 12:25
ZELANDE E RE Arma me të cilën u krye akti terrorist në dy xhami në Zelandën e Re, po tërheq vëmendjen e mediave të huaja për shkak të mbishkrimeve mbi të. Kjo armë, nga e cila humbën jetën 49 persona dhe rreth 50 të ...

Masakra në Zelandën e Re, në armën e autorëve edhe emri i heroit tonë kombëtar
49 viktima dhe dhjetëra të plagosur është bilanci i sulmit nga ekstremistët të djathtë në dy Xhami në Zelandën e Re. Fillimisht u dyshua se ishte një sulm kundër emigrantëve, por emrat e shkruar në armët e përdorur nga ...
Top Channel | 15-Mar-2019 12:24
49 viktima dhe dhjetëra të plagosur është bilanci i sulmit nga ekstremistët të djathtë në dy Xhami në Zelandën e Re. Fillimisht u dyshua se ishte një sulm kundër emigrantëve, por emrat e shkruar në armët e përdorur nga ...

49 myslimanë vriten në Zelandën e Re, autori dëgjonte muzikë ekstremiste serbe
Të paktën 49 besimtarë myslimanë kanë gjetur vdekjen në një atentat në qytetin Christchurch dhe mbi 20 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasoje e nje sulmi terrorist ne Zelanden e Re. Sipas burimeve të policisë, ...
VizionPlus | 15-Mar-2019 13:55
Të paktën 49 besimtarë myslimanë kanë gjetur vdekjen në një atentat në qytetin Christchurch dhe mbi 20 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasoje e nje sulmi terrorist ne Zelanden e Re. Sipas burimeve të policisë, ...

Pas sulmit në Zelandë të Re, Policia e Kosovës shton masat e sigurisë
Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, në një prononcim për Telegrafin ka konfirmuar se Policia e Kosovës ka rritur masat e sigurisë, pas sulmit që ndodhi në Zelandë të Re. Ai ka thënë se pas çdo sulmi që ndodhë ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 14:29
Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, në një prononcim për Telegrafin ka konfirmuar se Policia e Kosovës ka rritur masat e sigurisë, pas sulmit që ndodhi në Zelandë të Re. Ai ka thënë se pas çdo sulmi që ndodhë ...

Vrau 40 vetë në dy xhami, agresori frymëzohej nga nacionalistët serbë
Terroristi Brenton Tarrant admironte Radovan Karaxhiçin, postonte fotografi me simbole nacionaliste serbe dhe kritikonte ndërhyrjen e Amerikës për çlirimin e Kosovës Përgatiti: Ruben Avxhiu Brenton Tarrant, njeriu që ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 12:11
Terroristi Brenton Tarrant admironte Radovan Karaxhiçin, postonte fotografi me simbole nacionaliste serbe dhe kritikonte ndërhyrjen e Amerikës për çlirimin e Kosovës Përgatiti: Ruben Avxhiu Brenton Tarrant, njeriu që ...

Transmetoi live masakrën, reagon ‘Facebook’ pas sulmit në Zelandë
Facebook i është përgjigjur publikimit live të masakrës së Zelandës së Re duke insistuar për fshirjen e llogarisë së vrasësit sa më shpejt të jetë e mundur. Një burrë i identifikuar si Brenton Tarrant, 28 vjeç, përdori ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 11:56
Facebook i është përgjigjur publikimit live të masakrës së Zelandës së Re duke insistuar për fshirjen e llogarisë së vrasësit sa më shpejt të jetë e mundur. Një burrë i identifikuar si Brenton Tarrant, 28 vjeç, përdori ...

“Zelanda” frymëzuar nga nacionalistët serbë, ja ç’dëgjonte autori
Personi që vrau 49 njerëz në një masakër të padëgjuar prej kohësh, në dy xhami në komunitetin e Christchurch në Zelandën e Re besohet të jetë admirues i nacionalistëve të Ballkanit. Dyshimet kanë ardhur pas këqyrjes së ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 11:56
Personi që vrau 49 njerëz në një masakër të padëgjuar prej kohësh, në dy xhami në komunitetin e Christchurch në Zelandën e Re besohet të jetë admirues i nacionalistëve të Ballkanit. Dyshimet kanë ardhur pas këqyrjes së ...

Kush është terroristi Brenton Tarrant që terrorizoi Zelandën, lidhjet me serbët
Policia australiane ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona të vdekur në dy xhami në Zelandë të Re. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të ...
Ina-Online | 15-Mar-2019 17:30
Policia australiane ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona të vdekur në dy xhami në Zelandë të Re. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të ...

Papa Françesku: I trishtuar për viktimat e pafajshme në Zelandën e Re
Papa Françesku shprehu trishtimin e tij sot duke i cilësuar të pakuptimta sulmet kundër dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandën e Re, ku humbën jetën 49 persona. ”Jam pranë jush”, deklaroi papa Françesku duke iu ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 17:26
Papa Françesku shprehu trishtimin e tij sot duke i cilësuar të pakuptimta sulmet kundër dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandën e Re, ku humbën jetën 49 persona. ”Jam pranë jush”, deklaroi papa Françesku duke iu ...

Pamje të reja, pasi ndodhi sulmi i tmerrshëm terrorist në Zelandë të Re
49 persona kanë humbur jetën pas një sulmi terrorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandë të Re. Brenton Tarrant, terroristi 28 vjeçarit kreu këtë sulm makabër. Më poshtë, disa foto pas ngjarjes që ...
Indeks Online | 15-Mar-2019 17:26
49 persona kanë humbur jetën pas një sulmi terrorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandë të Re. Brenton Tarrant, terroristi 28 vjeçarit kreu këtë sulm makabër. Më poshtë, disa foto pas ngjarjes që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved