ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 21:17

Dialogu me Serbinë, Opozita: Është shkelur Kushtetuta

Dialogu me Serbinë, Opozita: Është shkelur Kushtetuta
Opozita kosovare ka akuzuar mazhorancën se ka shkelur Kushtetutën në hartimin e ligjit për dialogun me Serbinë. LDK dhe Vetëvendosje e kanë çuar ligjin në Gjykatën Kushtetuese për interpretim, ndërsa kanë paralajmëruar ...
ABCNews | 15-Mar-2019 17:56
Opozita kosovare ka akuzuar mazhorancën se ka shkelur Kushtetutën në hartimin e ligjit për dialogun me Serbinë. LDK dhe Vetëvendosje e kanë çuar ligjin në Gjykatën Kushtetuese për interpretim, ndërsa kanë paralajmëruar ...

Haxhiu: Protesta dhe masë të përkohshme për Projektligjin për dialogun (Video)
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të Ligjit për Dialogun, qëllimet që kanë së ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 16:37
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të Ligjit për Dialogun, qëllimet që kanë së ...

Ligji për dialog çohet në Gjykatën Kushtetuese
Dy partitë opozitare në Kosovë Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Kosovës për dialog me Serbinë. Ata nuk ...
TV Klan | 15-Mar-2019 17:26
Dy partitë opozitare në Kosovë Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Kosovës për dialog me Serbinë. Ata nuk ...

Kosovë, opozita çon në Gjykatën Kushtetuese ligjin për bisedimet me Serbinë
Partitë opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje dërguan të premten një kërkesë në Gjykatën Kushtetuese, për vlerësimin e ligjit për detyrat dhe përgjegjësitë e delegacionit shtetëror të Kosovës ...
Zeri Amerikes | 15-Mar-2019 20:04
Partitë opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje dërguan të premten një kërkesë në Gjykatën Kushtetuese, për vlerësimin e ligjit për detyrat dhe përgjegjësitë e delegacionit shtetëror të Kosovës ...

Ligji për Dialogun, LDK dhe Vetëvendosje kundërshtojnë kushtetutshmërinë e ligjit
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës. Deputetët nga radhët e këtyre dy ...
RTSH | 15-Mar-2019 19:19
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës. Deputetët nga radhët e këtyre dy ...

LDK e VV e dërgojnë në Kushtetuese ligjin për dialogun
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës. Deputetët nga radhët e këtyre dy ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 17:36
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës. Deputetët nga radhët e këtyre dy ...

Ky është reagimi i PSD-së, pasi VV e LDK e dërguan në Kushtetuese Ligjin për Dialogun
Dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese, nga LDK dhe Lëvizja Vetëvendosje, po e mirëpret Partia Socialdemokrate. Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka thënë se iniciativa e LDK-së dhe VV-së, ...
GazetaFjala | 15-Mar-2019 17:35
Dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese, nga LDK dhe Lëvizja Vetëvendosje, po e mirëpret Partia Socialdemokrate. Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka thënë se iniciativa e LDK-së dhe VV-së, ...

Haxhiu: Protesta dhe masë të përkohshme për Projektligjin për dialogun
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të Ligjit për Dialogun, qëllimet që kanë së ...
InFokusi | 15-Mar-2019 17:32
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të Ligjit për Dialogun, qëllimet që kanë së ...

Reagimi i PSD’së për dërgimin e Ligjit për Dialog në Kushtetuese
Partia Socialdemokrate e mirëpret dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese, shkruan inFokus. Dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese nga LDK-ja dhe Lëvizja ...
InFokusi | 15-Mar-2019 17:04
Partia Socialdemokrate e mirëpret dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese, shkruan inFokus. Dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese nga LDK-ja dhe Lëvizja ...

Ky është reagimi i PSD-së, pasi VV-ja dhe LDK-ja e dërguan në Kushtetuese Ligjin për Dialogun
Dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese, nga LDK dhe Lëvizja Vetëvendosje, po e mirëpret Partia Socialdemokrate. Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka thënë se iniciativa e LDK-së dhe VV-së, ...
EkonomiaOnline | 15-Mar-2019 17:01
Dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese, nga LDK dhe Lëvizja Vetëvendosje, po e mirëpret Partia Socialdemokrate. Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka thënë se iniciativa e LDK-së dhe VV-së, ...

Haxhiu: Protesta dhe masë të përkohshme për Projektligjin për dialogun
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të Ligjit për Dialogun, qëllimet që kanë së ...
Zeri | 15-Mar-2019 16:43
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të Ligjit për Dialogun, qëllimet që kanë së ...

Ligji për dialogun nën 'filtrat' e Gjykatës Kushtetuese
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, kanë konfirmuar se e kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës kërkesën për vlerësim të kushtetutshmërisë së Ligjit për detyrat, përgjegjësitë dhe ...
Radio Evropa e Lire | 15-Mar-2019 16:14
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, kanë konfirmuar se e kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës kërkesën për vlerësim të kushtetutshmërisë së Ligjit për detyrat, përgjegjësitë dhe ...

Ligji për Dialogun shkon në Kushtetuese
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Vetëvendosje kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese projektligjin për dialogun. Me anë të një konferencë të përvashkët për medie, LDK dhe VV, ka folur rreth procesdimit në Gjykatën ...
InFokusi | 15-Mar-2019 16:13
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Vetëvendosje kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese projektligjin për dialogun. Me anë të një konferencë të përvashkët për medie, LDK dhe VV, ka folur rreth procesdimit në Gjykatën ...

PSD-ja e përkrahë dërgimin e Ligjit për Dialogun në Kushtetuese
Partia Socialdemokrate e ka mirëpritur dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese. Zëdhënësja e kësaj partie Natyra Kuçi në një postim në “Facebook”, ka shkruar se dërgimi i këtij ligji në ...
Zeri | 15-Mar-2019 16:05
Partia Socialdemokrate e ka mirëpritur dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese. Zëdhënësja e kësaj partie Natyra Kuçi në një postim në “Facebook”, ka shkruar se dërgimi i këtij ligji në ...

PSD-ja mirëpret dërgimin e Ligjit për Dialog në Gjykatën Kushtetuese
Partia Socialdemokrate e mirëpret dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese. Sipas PSD-së, kjo do ta qartësojë përputhshmërinë apo jo të Ligjit me Kushtetutën, rrjedhimisht edhe legjitimitetin ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 15:54
Partia Socialdemokrate e mirëpret dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese. Sipas PSD-së, kjo do ta qartësojë përputhshmërinë apo jo të Ligjit me Kushtetutën, rrjedhimisht edhe legjitimitetin ...

PSD-ja mirëpret dërgimin e Ligjit për Dialog në Gjykatën Kushtetuese
Partia Socialdemokrate e mirëpret dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese. Sipas PSD-së, kjo do ta qartësojë përputhshmërinë apo jo të Ligjit me Kushtetutën, rrjedhimisht edhe legjitimitetin ...
Arbresh | 15-Mar-2019 15:53
Partia Socialdemokrate e mirëpret dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese. Sipas PSD-së, kjo do ta qartësojë përputhshmërinë apo jo të Ligjit me Kushtetutën, rrjedhimisht edhe legjitimitetin ...

LDK dhe VV: Ligji për Dialogun është në kundërshtim në 8 nene të Kushtetutës së Kosovës
Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje po konsiderojnë që Ligji për Dialogun është në kundërshtim me së paku 8 nene të Kushtetutës së Kosovës dhe për këtë arsye e kanë dërguar në ...
Kosova Press | 15-Mar-2019 15:53
Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje po konsiderojnë që Ligji për Dialogun është në kundërshtim me së paku 8 nene të Kushtetutës së Kosovës dhe për këtë arsye e kanë dërguar në ...

PSD-ja mirëpret dërgimin e Ligjit për Dialog në Gjykatën Kushtetuese
Partia Socialdemokrate e mirëpret dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese. Sipas PSD-së, kjo do ta qartësojë përputhshmërinë apo jo të Ligjit me Kushtetutën, rrjedhimisht edhe legjitimitetin ...
Koha.net | 15-Mar-2019 15:49
Partia Socialdemokrate e mirëpret dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese. Sipas PSD-së, kjo do ta qartësojë përputhshmërinë apo jo të Ligjit me Kushtetutën, rrjedhimisht edhe legjitimitetin ...

Driton Selmanaj: Ligji për Dialogun me Serbinë duhet të rrëzohet
Deputeti nga radhët e LDK-së, Driton Selmanaj, ka kërkuar që ligji për dialogun me Serbinë të rrëzohet. Ai këto komente i bëri gjatë një konference për media duke shtuar se ky ligj është në kundërshtim me kompetencat ...
Zhurnal | 15-Mar-2019 15:09
Deputeti nga radhët e LDK-së, Driton Selmanaj, ka kërkuar që ligji për dialogun me Serbinë të rrëzohet. Ai këto komente i bëri gjatë një konference për media duke shtuar se ky ligj është në kundërshtim me kompetencat ...

Nga opozita paralajmërohet protestë nëse nuk u miratohen kërkesat për dialog
Përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për dialogun, me arsyetimin se me të është shkelur Kushtetuta. Deputeti Driton Selmanaj ka thënë se ...
Medial | 15-Mar-2019 14:48
Përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për dialogun, me arsyetimin se me të është shkelur Kushtetuta. Deputeti Driton Selmanaj ka thënë se ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved