ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 13:31

Pompeo: Shpresojmë të vazhdojmë bisedimet me Korenë e Veriut

Pompeo: Shpresojmë të vazhdojmë bisedimet me Korenë e Veriut
Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara shpresojnë se do të vazhdojnë bisedimet me Korenë e Veriut. Këto komente vijnë pasi një zyrtar i lartë në Penjan kishte thënë se “mund të ndërpriten ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 19:00
Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara shpresojnë se do të vazhdojnë bisedimet me Korenë e Veriut. Këto komente vijnë pasi një zyrtar i lartë në Penjan kishte thënë se “mund të ndërpriten ...

Korea Veriore mund të braktisë negociatat me SHBA-në për denuklearizim
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...
Shenja | 15-Mar-2019 20:44
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...

SHBA shpreson t’i vazhdojë bisedimet me Korenë Veriore
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. “Shpresojmë se do të ...
Shenja | 15-Mar-2019 20:44
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. “Shpresojmë se do të ...

Pompeo shtyn Kim Jong-un të mbajë fjalën e tij për testet bërthamore
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka thënë se ai pret që udhëheqësi i Koresë së Veriut t’i qëndrojë angazhimit të tij për të mos rifilluar testet bërthamore dhe raketore. Pompeo tha se Kim Jong-un i kishte ...
TetovaSot | 15-Mar-2019 20:29
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka thënë se ai pret që udhëheqësi i Koresë së Veriut t’i qëndrojë angazhimit të tij për të mos rifilluar testet bërthamore dhe raketore. Pompeo tha se Kim Jong-un i kishte ...

SHBA kërkon vazhdimin e bisedimeve për çarmatimin bërthamor
SHBA-ja u përpoq sot të minimizojë kërcënimin koreano-verior për të pezulluar negociatat për çarmatimin bërthamor, një nga çështjet më të rëndësishme të Donald Trump, tashmë e vënë në pikëpyetje pas dështimit të samitit ...
Flaka | 15-Mar-2019 20:04
SHBA-ja u përpoq sot të minimizojë kërcënimin koreano-verior për të pezulluar negociatat për çarmatimin bërthamor, një nga çështjet më të rëndësishme të Donald Trump, tashmë e vënë në pikëpyetje pas dështimit të samitit ...

?SHBA kërkon vazhdimin e bisedimeve për çarmatimin bërthamor
ShBA-ja u përpoq sot të minimizojë kërcënimin koreano-verior për të pezulluar negociatat për çarmatimin bërthamor, një nga çështjet më të rëndësishme të Donald Trump, tashmë e vënë në pikëpyetje pas dështimit të samitit ...
Indeks Online | 15-Mar-2019 19:50
ShBA-ja u përpoq sot të minimizojë kërcënimin koreano-verior për të pezulluar negociatat për çarmatimin bërthamor, një nga çështjet më të rëndësishme të Donald Trump, tashmë e vënë në pikëpyetje pas dështimit të samitit ...

?SHBA kërkon vazhdimin e bisedimeve për çarmatimin bërthamor
SHBA-ja u përpoq sot të minimizojë kërcënimin koreano-verior për të pezulluar negociatat për çarmatimin bërthamor, një nga çështjet më të rëndësishme të Donald Trump, tashmë e vënë në pikëpyetje pas dështimit të samitit ...
Kosova Press | 15-Mar-2019 19:21
SHBA-ja u përpoq sot të minimizojë kërcënimin koreano-verior për të pezulluar negociatat për çarmatimin bërthamor, një nga çështjet më të rëndësishme të Donald Trump, tashmë e vënë në pikëpyetje pas dështimit të samitit ...

Pheniani kërcënon me ndërprerjen e negociatave për çarmatimin bërthamor
SHBA-ja u përpoq sot të minimizojë kërcënimin koreano-verior për të pezulluar negociatat për çarmatimin bërthamor, një nga çështjet më të rëndësishme të Donald Trump, tashmë vënë në pikëpyetje pas dështimit të samitit ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 19:15
SHBA-ja u përpoq sot të minimizojë kërcënimin koreano-verior për të pezulluar negociatat për çarmatimin bërthamor, një nga çështjet më të rëndësishme të Donald Trump, tashmë vënë në pikëpyetje pas dështimit të samitit ...

Koreja Veriore shqyrton suspendimin e bisedimeve me ShBA-në
Koreja Veriore po e shqyrton mundësinë e suspendimit të bisedimeve me Shtetet e bashkuara të Amerikës dhe mund ta zmbrapsë ndalesën e testeve raketore dhe bërthamore po që se Washingtoni nuk shprehet i gatshëm për ...
EkonomiaOnline | 15-Mar-2019 18:35
Koreja Veriore po e shqyrton mundësinë e suspendimit të bisedimeve me Shtetet e bashkuara të Amerikës dhe mund ta zmbrapsë ndalesën e testeve raketore dhe bërthamore po që se Washingtoni nuk shprehet i gatshëm për ...

Koreja Veriore shqyrton suspendimin e bisedimeve me SHBA-në
Koreja Veriore po e shqyrton mundësinë e suspendimit të bisedimeve me Shtetet e bashkuara të Amerikës dhe mund ta zmbrapsë ndalesën e testeve raketore dhe bërthamore po që se Washingtoni nuk shprehet i gatshëm për ...
Koha.net | 15-Mar-2019 18:23
Koreja Veriore po e shqyrton mundësinë e suspendimit të bisedimeve me Shtetet e bashkuara të Amerikës dhe mund ta zmbrapsë ndalesën e testeve raketore dhe bërthamore po që se Washingtoni nuk shprehet i gatshëm për ...

Koreja e Veriut mund të ndërpresë bisedimet me SHBA-të dhe të rifillojë testet e raketave
Lideri veri-korean Kim Jong-un mund të ndërpresë bisedimet e çarmatosjes me Shtetet e Bashkuara dhe të rinisë testimet raketore e bërthamore, thotë një zyrtar i lartë. Zëvendësministrja e jashtme Choe Sun-hui tha për ...
Arbresh | 15-Mar-2019 18:09
Lideri veri-korean Kim Jong-un mund të ndërpresë bisedimet e çarmatosjes me Shtetet e Bashkuara dhe të rinisë testimet raketore e bërthamore, thotë një zyrtar i lartë. Zëvendësministrja e jashtme Choe Sun-hui tha për ...

SHBA shpreson t’i vazhdojë bisedimet me Korenë e Veriut
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. “Shpresojmë se do të ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 15:54
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. “Shpresojmë se do të ...

Korea e Veriut “ndryshon mendim”, mund të braktisë negociatat me SHBA-në dhe të fillojë testimet bërthamore
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 13:19
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...

Koreja e Veriut: SHBA hodhi poshtë ‘mundësinë e artë’
Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, mund të ndërpresë bisedimet për denuklearizimin me SHBA dhe të rifillojë programet mbi raketat dhe testimet bërthamore. Zëvendësministrja e Jashtme, Choe Sun-hui u tha ...
Arbresh | 15-Mar-2019 15:42
Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, mund të ndërpresë bisedimet për denuklearizimin me SHBA dhe të rifillojë programet mbi raketat dhe testimet bërthamore. Zëvendësministrja e Jashtme, Choe Sun-hui u tha ...

ShBA-ja shpreson t’i vazhdojë bisedimet me Korenë e Veriut
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. “Shpresojmë se do të ...
EkonomiaOnline | 15-Mar-2019 15:13
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. “Shpresojmë se do të ...

SHBA shpreson t'i vazhdojë bisedimet me Korenë V.
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. "Shpresojmë se do të ...
Radio Evropa e Lire | 15-Mar-2019 15:13
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. "Shpresojmë se do të ...

Peniani refuzon kërkesat e SHBA për çnuklearizim
Koreja e Veriut thotë se Peniani nuk ka ndërmend t’u bëjë lëshime kërkesave të Uashingtonit dhe se Kim Jong Un do të dalë së shpejti me një deklaratë mbi mundësinë e bisedimeve të mëtejshme. Njoftimet thonë gjithashtu ...
Zeri Amerikes | 15-Mar-2019 14:15
Koreja e Veriut thotë se Peniani nuk ka ndërmend t’u bëjë lëshime kërkesave të Uashingtonit dhe se Kim Jong Un do të dalë së shpejti me një deklaratë mbi mundësinë e bisedimeve të mëtejshme. Njoftimet thonë gjithashtu ...

Koreja e Veriut mund të braktisë negociatat me SHBA-në
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 14:04
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...

Korea e Veriut “ndryshon mendim”, mund të braktisë negociatat me SHBA-në dhe të fillojë testimet bërthamore
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...
Lexo | 15-Mar-2019 13:28
Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi, Choe Sun-hui. ...

Kërcënimi i Koresë së Veriut, paralajmërohet rifillimi i testeve bërthamore
Shtetet e Bashkuara humbën një mundësi të artë me Korenë e Veriut gjatë samitit të fundit mes presidentit Donald Trump dhe liderit të vendit komunist, Kim Jong un. Gjasat janë të mëdha që ky i fundit të tërhiqet nga ...
Java News | 15-Mar-2019 13:04
Shtetet e Bashkuara humbën një mundësi të artë me Korenë e Veriut gjatë samitit të fundit mes presidentit Donald Trump dhe liderit të vendit komunist, Kim Jong un. Gjasat janë të mëdha që ky i fundit të tërhiqet nga ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved