ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 12:15

Grumbulluesit “braktisin” fermerët – Nuk blejnë qumështin për 3 ditë, reagon Shalsi

Grumbulluesit “braktisin” fermerët – Nuk blejnë qumështin për 3 ditë, reagon Shalsi
Grumbulluesit dhe agro përpunuesit në mbështetje të prodhuesve bujqësorë, do të ndërpresin grumbullimin e qumështit për tre ditë, duke filluar nga data 18 Mars 2019. Kjo masë e paralajmëruar më herët, vjen në mungesë të ...
Koha Jone | 15-Mar-2019 20:59
Grumbulluesit dhe agro përpunuesit në mbështetje të prodhuesve bujqësorë, do të ndërpresin grumbullimin e qumështit për tre ditë, duke filluar nga data 18 Mars 2019. Kjo masë e paralajmëruar më herët, vjen në mungesë të ...

Grumbulluesit bojkotojnë fermerët
Nga e hëna deri të mërkurën grumbulluesit dhe agropërpunuesit nuk do të blejnë me qumësht nga blegtorët vendas. Kjo masë vjen për të kundërshtuar ngërçin e krijuar me TVSH-në e produkteve primare. Shoqata e ...
ABCNews | 15-Mar-2019 16:36
Nga e hëna deri të mërkurën grumbulluesit dhe agropërpunuesit nuk do të blejnë me qumësht nga blegtorët vendas. Kjo masë vjen për të kundërshtuar ngërçin e krijuar me TVSH-në e produkteve primare. Shoqata e ...

Grumbulluesit “braktisin” fermerët – Nuk blejnë qumështin për 3 ditë, reagon Shalsi
Grumbulluesit dhe agro përpunuesit në mbështetje të prodhuesve bujqësorë, do të ndërpresin grumbullimin e qumështit për tre ditë, duke filluar nga data 18 Mars 2019. Kjo masë e paralajmëruar më herët, vjen në mungesë të ...
ScanTv | 15-Mar-2019 13:47
Grumbulluesit dhe agro përpunuesit në mbështetje të prodhuesve bujqësorë, do të ndërpresin grumbullimin e qumështit për tre ditë, duke filluar nga data 18 Mars 2019. Kjo masë e paralajmëruar më herët, vjen në mungesë të ...

Agropërpunuesit: Nga dita e hënë nuk blejmë produkte nga fermerët
Ne kushtet kur fermerët, por edhe agroperpunuesit nuk po gjejne zgjidhje per ngercin e krijuar ne ligjin per TVSH-ne, ata paralajmërojnë se nga dita e hëne nuk do te blejne me produkte nga fermerët. Konkretisht nga data ...
VizionPlus | 15-Mar-2019 13:34
Ne kushtet kur fermerët, por edhe agroperpunuesit nuk po gjejne zgjidhje per ngercin e krijuar ne ligjin per TVSH-ne, ata paralajmërojnë se nga dita e hëne nuk do te blejne me produkte nga fermerët. Konkretisht nga data ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved