ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 21:17

Gjellë me brokoli

Gjellë me brokoli
Përbërësit 1 kokë brokoli 1 qepë arrë moskat 1 lugë gjelle vaj ulliri lëng perimesh mëlmesa kripë dhe piper i zi Udhëzimet Hapi 1 Qepën grijeni imët. Fërgojeni me vaj ulliri dhe gjysmë gote ujë derisa të zbutet. Hapi 2 ...
Zhurnal | 15-Mar-2019 14:56
Përbërësit 1 kokë brokoli 1 qepë arrë moskat 1 lugë gjelle vaj ulliri lëng perimesh mëlmesa kripë dhe piper i zi Udhëzimet Hapi 1 Qepën grijeni imët. Fërgojeni me vaj ulliri dhe gjysmë gote ujë derisa të zbutet. Hapi 2 ...

Shtrudel me djath
Përbërësit 500 gr miell 10 gr tharm buke 200 ml jogurt 200 ml ujë të vakët 150 ml vaj 3 vezë 2 lugë të vogla sheqer 1 ½ lugë e vogël kripë 100 gr fara sezami 150 gr margarinë 300 gr djath Udhëzimet Hapi 1 Tharmin e ...
Zhurnal | 15-Mar-2019 11:02
Përbërësit 500 gr miell 10 gr tharm buke 200 ml jogurt 200 ml ujë të vakët 150 ml vaj 3 vezë 2 lugë të vogla sheqer 1 ½ lugë e vogël kripë 100 gr fara sezami 150 gr margarinë 300 gr djath Udhëzimet Hapi 1 Tharmin e ...

Ja çfarë duhet të hanë për mëngjes fëmijët
hpesh herë keni lexuar se sa i rëndësishëm është mëngjesi për fëmijët. Ja disa ide se si ta përgatisni atë shpejt dhe të shëndetshëm. Sanduiç me vezë të skuqur Është e nevojshme: – 2 vezë – 2 lugë çaji vaj – 2 copa buke ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 08:36
hpesh herë keni lexuar se sa i rëndësishëm është mëngjesi për fëmijët. Ja disa ide se si ta përgatisni atë shpejt dhe të shëndetshëm. Sanduiç me vezë të skuqur Është e nevojshme: – 2 vezë – 2 lugë çaji vaj – 2 copa buke ...

Peshk me qiqra (leblebi) dhe domate
Për 4 persona nevojiten: ? 550 g qiqra të konservuara ? 550 g salcë domateje të konservuara me hudhër ? 4 fileta peshku (zgjidhet lloji i peshkut sipas dëshirës) deri në 150 g ? 1 lugë mëlmesa të përziera indiane (garam ...
Bota Sot | 12-Apr-2016 09:22
Për 4 persona nevojiten: ? 550 g qiqra të konservuara ? 550 g salcë domateje të konservuara me hudhër ? 4 fileta peshku (zgjidhet lloji i peshkut sipas dëshirës) deri në 150 g ? 1 lugë mëlmesa të përziera indiane (garam ...

Gjoks pule me hudhër e limon
Një pjatë që do t’iu bëjë të lëpini gishtat. Përbërësit: 4 Gjoks pule 30 ml vaj ulliri 1 qepë kripë dhe piper i zi 1 lugë e vogël piper i kuq 250 ml lëng pule 4 thelpinj hudhre 150 ml ajkë për gatim 2 lugë gjelle ...
Flaka | 21-Dec-2018 22:40
Një pjatë që do t’iu bëjë të lëpini gishtat. Përbërësit: 4 Gjoks pule 30 ml vaj ulliri 1 qepë kripë dhe piper i zi 1 lugë e vogël piper i kuq 250 ml lëng pule 4 thelpinj hudhre 150 ml ajkë për gatim 2 lugë gjelle ...

Petulla djathi
Përbërësit 300 gr djath të njomë 200 gr miell 2 vezë 1 lugë e vogël pluhur pjekurinash 100 ml jogurt kripë Udhëzimet Hapi 1 Bëjini bashkë të gjithë përbërësit duke krijuar një masë homogjene. Hapi 2 Piqini në vaj të ...
Zhurnal | 14-Mar-2019 11:14
Përbërësit 300 gr djath të njomë 200 gr miell 2 vezë 1 lugë e vogël pluhur pjekurinash 100 ml jogurt kripë Udhëzimet Hapi 1 Bëjini bashkë të gjithë përbërësit duke krijuar një masë homogjene. Hapi 2 Piqini në vaj të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved